Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

wendy.jeej

Příběh asociálního, manipulativního psychopata, který je pro slávu a peníze schopen udělat vše. Jake Gyllenhaal odvedl skvělou práci s jeho "poker face" vyjednáváním/manipulací. Snímek ukazuje čeho jsou lidé/paraziti/zmetci z masmédií schopni. Do toho Rene Russo, která obdivuje (téměř až jí to vzrušuje?) jeho práci a naivní mexický mladíček, který radši měl zůstat u zahradničení. Zkrátka skvělý thiller, který jsem vstřebával ještě nekolik desítek minut po titulkách. ()

stuj

Hrdinou je slizký maniak, co komunikuje pomocí hesel vytržených z manuálů pro team building a těch pravých návodů pro rozvoj osobnosti a podobných paskvilů. Ale je skvěle zahraný, protože byl prostě na pěst.:).Děj je jinak o týpkovi, který se snaží do bulvárních zpráv prodat co nejdrsnější nahrávku nějakého zločinu či katastrofy. Musí tam být krev, aby se zvedla sledovanost. A týpek je pro nejlepší záběr ochoten udělat cokoli - poposunout tělo, nezavolat poldy atd. ()

RenataD

Víc než půl filmu jsem se nudila. Poznala jsem, že hlavní hrdina je sociopat a lehce již šlo odhadnout jeho úmysly - tedy, co je ochoten udělat pro to, aby natočil co nejkrvavější reportáž. Zklamání, protože se nepodařilo ve filmu ukázat, že něco je špatně. Nic nebylo překvapivé, lehce předvídatelné. ()

Amster22

Jsem redaktor okresních novin. Jediné, co skutečně nesnáším na své práci, je povinnost vyjet k vážné nehodě, která se v okrese odehraje, a vyfotit ji. Naposledy jsem z dálky sta metrů viděl hasiče vyprošťovat z nabouraného auta mrtvou ženu a dávat ji do bílého pytle. Sto metrů bylo na mou povahu tak akorát... Po shlédnutí Slídila ale už o sobě nebudu říkat, že jsem hyena, ačkoli to vždycky říkám s nadsázkou. Skutečné novinářské hyeny jsou ti, kteří kvůli exkluzivním záběrům natáčí topícího se člověka místo toho, aby mu pomohli z vody. A takoví, jako Bloom, kteří jsou schopni člověka do vody shodit a pak ho natočit, jsou už skuteční vyvrhelové. To snad ani není třeba říkat. Ale kdo jsou pak ti, kteří tyhle záběry hltají v televizi? Kdyby film trochu víc zatlačil na tuhle notu, plné hodnocení by ho neminulo. Neříkám, že žádná kritika vůči dnešním bulvárním konzumentům v něm nezaznívá, ale nepřišlo mi, že by na ni bylo poukázáno tak ironicky a pichlavě jako třeba v Truman Show. Proto nemohu dát plné hodnocení. I tak si ale Slídil devadesát procent stoprocentně zaslouží: a to především za dokonalého kazatele zvrácenosti Gyllenhaala, za jeho mrtvý pohled uchvácený smrtí a za ojedinělou ukázku toho, jak se některé milenecké vztahy staví na vzájemně výhodné nabídce. PS. Dovolím si oponovat Djokmovi: zlomový moment Slídilovi nechybí, možná ho jen každý vidí jinde. Já ho viděl v Bloomovi, který s kamenným výrazem zvedá kameru, aby z lepšího úhlu zachytila jeho konkurenta právě vytaženého z auta. ()

hotentot

Cesta na vrchol bez ohľadu na ostatných. Chceš byť úspešný ? Buď hajzel. Tento film mal super dej, ktorý ma ku koncu dosť prekvapil. Lou videl jedno, úspech... ostatné znamenalo iba prostriedok. Jake Gyllenhaal dobre zahral slizkého sociopata, ktorému je u prdele, že niekto potrebuje prvú pomoc. Hlavne točiť. Potom to v TV pekne prekrútia vo svoj prospech. Dan Gilroy asi chcel, aby sme sa nad sračkami, ktoré bežne príjmame cez TV trochu zamysleli. Nechutne chladný film. ()

hujerita

Ten záver to u mňa akosi zhadzuje a neviem prečo. Jednoducho mám ten pocit, že keby sa držali toho čo robili dovtedy mohlo to byť super. Jake nesklamal a malo to do toho záveru výbornú atmosféru. Nočné LA super zachytené a páčilo sa mi. Zopár chýb v scenári prehliadnete a niektoré veci sa zdajú čudné a kazia tak výsledný dojem z filmu. 4 hviezdy s prižmúrenými očami. ()

Dzoko

Jednoznačne skvelé drámové krimi a ďalší film nominujúci sa do mojej top 10 kinematografie roka 2014. Jake-ov výkon bol exceletný, sexepíl Rene Russo bol očividný (Lou má určite dobrý vkus). Celkové prostredia a šplhanie sa za úspechom boli napínavé a veľmi dobre prevedené. Čo mi však vadilo bol nezaujímavý koniec, inak ide o film, ktorého tému sme tu už dlho nemali.. 80% ()

awerto

Fantasticky vykon Jakea Gyllenhaala. Skvely a nekompromisny. Ten chlapec uzral ako vino! Od hviezdy piatej ma deli len zaver... ale je to moja osobna zalezitost. Gyllenhaal zhodil asi 10 kg a je z neho vyzably typek, co depta kazdeho svojou rozvahou a vypucenym pohladom! ()

kickassgirl

psychopatisticke, strhujuce...vyborne natocene a zrezirovane, gilroyova prvotina na 5*..a jakeove bulvy ma budu dlho strasit v snoch, velmi tazka rola bravurne zvladnuta ()

madline24

Film, co me na cele dve hodiny doslova pribil do kresla, film, od ktereho jsem nedokazala odtrhnout oci, film, ktery jsem sledovala se smesici zvraceneho voyerstvi a nevolnosti. Dlouho me neco tak nevtahlo do deje a dlouho nebyl v kinosale takovy klid. Plnou palbu peti hvezd davam plnym pravem. ()

BranuliQ

Naozaj trefa do čierneho, Jake. Po tých jeho predchádzajúcich priemerných výkonoch prichádza nová rola, Gyllenhaalovi ako šitá na mieru - Lou Bloom. Mladý a arogantný slizký hajzel, ktorý spraví všetko pre kvalitné video. V päru momentoch som mal sto chutí vlietnuť tam, a tresnúť mu do tej jeho ulízanej a nechutnej gebule. Ale to vôbec nie je zlé, práve naopak. Zvládol svoju slizkú úlohu priam bravúrne. Nightcrawler je tým pádom, hlane vďaka Jakeovi jedno z milých prekvapení tohto roka. ()

Anubiska

Zasloužených pět hvězd za příběh,kameru,herectví a poselství,které film přináší. Poslední půlhodina strhující. Bylo mi až nevolno,což byl myslím i záměr tvůrců. Opravdu smekám,něco takového se neurodí často. ()

andydufrsn

Tenhle film mě potěšil tím, že již léta, více méně ve srandě, tvrdím, že za minimálně polovinou vražd, vážných nehod, teroristických útoků, atd stojí sami „nova-náři“. Tenhle film mi ukázal, že se třeba až tak nemýlím. Gyllenhaal tuhle lidskou hyenu zahrál bravurně, ostatně jeho vizáž mu k tomu hodně napomohla, ale celkově na mně film nijak extra nezapůsobil! Nejvíc ze všeho tenhle film působí jak dvouhodinová reklama na Mustanga. ()

pouzivana

Nechutně ukecaná hlavní postava. To co z něj lezlo, bylo děsný, typický motivační sračky pro totální trosky. Herec v HR k ničemu, rovnou tam mohli dát nagelovanou figurínu s vyvalenýma bulvama. Od totální nudy to zachraňovala jen Renča, která u mě oživila naději, že i ve vysokém věku budu mít šanci, mít doma něco podobně rajcovního. Takže za scény s ní a její prdelku tři hvězdy. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců