Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

Shitonit

To mě dostalo. Tomu se říká American Dream. Polopaticky natočený příběh idiota, kterej se živí krádežema čehokoliv, který se stupínek po stupínku dostane no hlavních zpráv. Příběh člověka, který dokáže poslouchat, dívat se kolem sebe, a dokonale se přizpůsobí prostředí nočních katastrofických reportérů.. ()

BuchtiCZ

Pokud byl záměr, aby Jake hrál krajně nesympatického vymaštěného sociopata, který cedí hlášky z motivačních příruček a firemních mítinků, tak se mu to povedlo náramně. Než jsem si ale na toho slizkého pičuse zvykl, měl jsem neustále nutkání film vypnout. Film je možná více kritikou právě bezskrupulózního kariérismu, než jen bulvární novinařiny. Bohužel mi právě výrazný výkon JG narušuje spojení s noční atmosférou LA, k níž by více seděl mlčenlivý a temnější projev. Určitě ale zvláštní film. ()

Jacccob

Důkaz, že Gyllenhaal dokáže celý film utáhnout sám. Byl tak slizkej, že mi to z počítače lezlo až na stůl, a s úžasem jsem sledoval, čeho všeho je člověk schopen, aby dosáhnul úspěchu. Maximální spokojenost. Více takových filmů. ()

celticek

Já prostě Gyllenhaala nemůžu ani cítit, není to dle mého názoru dobrý herec. Role slizouna mu sedla. Je mi z něho k zblití. A taky z celého "národa" novinářských hyen. Víckrát to vidět nepotřebuji a zároveň nechápu tak vysoké hodnocení. Příběh je banální, nevěrohodný. Nejlepší z toho všeho je rudý dodge. Jo, jinak ty brýle co nosí, nevyrábí firma Clubmaster (jak jsem se dočetl v zajímavostech), ale Ray Ban. Clubmaster je pouze jejich označení, obchodní značka, chcete-li. ()

Mahowny

Z tohodle šel mráz po zádech. Ten Gyllenhaaluv pohled mě bude ještě dlouho děsit. A Renne Ruso je pořád kočka. Více viz. geniální komentář od uživatele Matty. ()

dkas

Celkem slušný blázen, ten hlavní hrdina. Film zdařile kritizuje hyenismus rádoby novinářů, kteří udělají nakonec cokoli, aby měli něco navíc. ()

ardno5

Totální slizoun u které ho mi trošku chyběl nějaký zvrat a nebo nebo něco šokujícího. Avšak o to je to příběh lépe uvěřitelný, možná až realistický, který poukazuje na lidské hyeny. Sečteno a podtrženo = nadprůměrné drama, které nemusím dlouho vidět. Ač Gyllenhaal odehrál opět kvalitně, bohužel to nestačilo a Slídil sklízí trofej, za další nadhodnocený film.. 68% ()

papadoce

Jake a jeho maximálne úchylácky vypučené oči dominovali tejto psychostolkarine. Postava Loua ma srala ozajže od prvej sekundy. Jake to zahral bravúrne, no v zásade mu úplne stačilo púliť oči, hnusné vlasy a poloretardovaný úsmev alebo výraz a bolo to. Ja som mu to všetko zhltol. Vlastne som ho neznášal ešte keď som o ňom nič nevedel a vydržalo to aj po titulkoch 😂😂. Ľudia ako Lou Bloom by mali zomrieť. Sorry. Od Gilroya som doposiaľ film nevidel, ale toto je vcelku vydarený kúsok. Skvelý výber bola René Russo, ktorá čím je staršia tým je viac sexi. Mňam, samozrejme René. Sliedič, to je v podstate hnusný film. Zvrátenosť. Otázka znie, je neetické až takéto správanie, ktoré je v zásade už zločinom, alebo etika s tým nemá nič spoločné už omnoho skôr a toto je len pre film vyvolaný extrém ? Neviem, ale myslím, že mnoho novinárov nemá s etikou nič spoločné. Vlastne moje osobné skúsenosti vravia, že sú to hyeny. Lou Bloom z video productions bol extra magor. Som spoko. ()

simi78

film který se představuje jako další s estetikou Drive či Taxikáře ale v něčem nedostačující. Není to ani tolik thriller, spíš furt krimi, moc se v tom příběhu nic výrazného neděje a je to trochu všechno přeceněné. ()

Najt

Slušný thriller. Na začátku jsem trochu bádal nad tím, jestli si tenhle film nepustit spíše odpoledne, než před spaním, ale po chvilce mě film naštěstí vtáhnul a bavil. Zajímavý příběh a atraktivní prostředí bylo zde hodně důležité . A jelikož se většina filmu odehrává v noci, kdy amatérský reportér jezdí k místům různých havárii, nebo místům činu, tak není o thrilerové prvky nouze. ()

Worry77

Zarážející snímek. Musím uznat, že při sledování Nightcrawlera mi mráz po zádech přejel nejednou. Bylo to pro mě skoro až nepříjemný se na to dívat, v tom dobrém slova smyslu. Ačkoliv nejsem zrovna příznivcem Gyllenhaala, tak tady si mě doslova podmanil. Jeho vystupování a výkon mi chvílema připomínal Javiera Bardema z No Country For Old Men. Taky se mi líbily ty noční záběry, vypadají opravdu skvěle a dotváří to atmosféru. Jen škoda toho předvídatelnějšího příběhu. Po pár scénách si zkušenější divák snadno domyslí, jak to celý bude pokračovat. Možná bych i řekl, že ubrat pár minut ze stopáže by filmu jenom prospělo. (80%) ()

lucky.loo

" I will never ask you to do anything I wouldn´t do myself :D". Neboli závěrečná věta takříkajíc charakterizovala celý film, který byl zářným příkladem úspěšného investigativce :). Film měl spád a držel člověka ve správném napětí Gyllenhaal mne jako zatím snad nikdy nezklamal. Hodnocení: 80% ()

1mara2

Mám Gyllenhaala spojenýho spíš s pozitivníma rolema, tohle mi k němu uplně něsedí, i když chvílema jsem na to zapomněl, protože se chová tak strašně nelidsky, až mrazí z toho, že tak opravdu někdo může přemýšlet. K zamyšlení, ale neviděl bych to zas na takovej hit. ()

Kortexo

Kam až jsou schopni novináři zajít? Realná odpověď je v tomto filmů...Tenhle film není fikce, ale realita všedních dní ve všech zemích plných novinářů... ()

JLH

Nemůžu si pomoct, ale podle mě jde hlavně o komedii. Trochu važnosti témaurčitě má, ale celkově to pro mě vyznělo spíše jako parodie na současné zpravodajství (tedy samozřejmě jen některé). Z úplného začátku ještě člověk neví, co se bude dít. Posléze když se začne rozvíjet "kameramanská" kariéra, tak člověk tuší, že se akorát hranice kam zajít bude stále posouvat a konec byl už trochu předvídatelný. Nicméně nenudilo to a některé dialogy opravdu pobavily. 70% ()

luciebenadova

Jake nám zase trochu dospěl a teď se vrhá do noci aby ulovil co největší prasárnu. Bez morálky, bez svědomí, jde si za svým, udržuje čisté a jasně rovinné vztahy mezi svými zaměstnanci tak obchodními partnery. Z ničeho vytváří vše a product placement Mustangu jen dokazuje že na špíně a lidském utrpení se bude vždy rejžovat nejvíc. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců