Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

srbak

Napriek neuveriteľnému Jakeovi, neobmedzeným možnostiam réžia a obrovskému potenciálu Nightcrowlera jednoducho musím povedať nie, nie som spokojný s konečným výsledkom. Bolo milión možností ako vyhrotiť špičku toho ľadovca, ktorý vznikal neuveriteľných 100 minút a vy si po konci uvedomíte že ono to žiadnu špičku nemá. 2 hodiny som čakal, že príde nejaká explózia hlavnej postavy, dokonca aj titulky som si prešiel celé či tam nie je nejaký skrytý záber. Nedokážem pochopiť ako mohol niekto takto ukončiť snímok typu Maniak (ktorý, i keď počas príbehu pokulhával, dokázal sa dostať v správnej chvíli na vrchol). Za mňa sklamanie. ()

sedm.1

Ať jsem slídil, jak jsem slídil, víc než Gyllehaalův výrazný výkon, jsem nevyslídil. A to jsem zrovna tomuto snímku tak věřil. Určitě tedy musím uznat, že jde o hodně nevšední a zajímavý filmový počin, samotná zápletka Slídila mě oslovila a jistě i upoutala mou pozornost a zvědavost, ovšem její zpracování, spád a velké množství hluchých míst mělo nakonec ve výsledném dojmu převahu, a tak ve mně bohužel převažuje zklamání. Ten film je totiž opravdu dost utahaný, a ikdyž je tu spousta výrazných scén a momentů, a v několika případech si dovolím tvrdit, že jde dokonce až o velmi vzrušující a napínavé okamžiky, tak je tu zároveň i spousta momentů, které film nehorázně zbržďují, a mají tím nesmírný podíl na tom, že ten film nedokáže být jako celek nakonec tak strhující a dynamickou podívanou, kterou by si asi jinak zasloužilo být. Pro mě je Slídil ale spíš než o ději o postavě Lou Blooma, v podání strmě stoupající hvězdy Jakea Gyllenhaala, který zde předvádí další ze svých mistrovských kreací, a já jsem přesvědčen, že tak talentovaného, všestranného a dechberoucího herce měl Hollywood naposled v Leovi DiCapriovi, a že z Jakea skutečně roste na hereckém poli pan Někdo! I zde totiž předvádí opravdu nevšední a strhující výkon, jeho mimika, gesta, komunikace, výrazy, to vše tu považuji v jeho podání za naprosto dokonalé herectví, které vyráží dech a posunuje celý film na úplně jinou úroveň. Takže jen minimálně kvůli němu stojí Nightcrawler určitě za pozornost, ikdyž film samotný má, i přes zajímavou zápletku, do nějaké dokonalosti bohužel dost daleko. ()

Kaceris

Nightcrawler prekvapil na plnej čiare. Jake Gyllenhaal to zahral na totálneho pána. Doslova psychopat, teda ehm, sociopat nemá čo po nociach robiť tak sa rozhodne si kúpiť kameru a pracovať pre televíziu. Čo je zo začiatku fajn, podarí sa mu nahrať pár dobrých záberov a hneď sa z neho stáva nekonkurenčný dodávateľ videí z miesta činu. A potom príde jeden zádrhel za druhým, ale tomu taktiež nerobí problém. Však prikášliť video sem, video tam rovno na mieste činu není až take zlé. No nejdem už ďalej spojlovať. Nightcrawler je film ktorý určite ešte niekedy zapnem! ()

Forsberg11

Veľmi slušný film so silnou filmovou atmosférou a priam až hypnotickými ulicami nočného mesta. Jake Gyllenhaal je momentálne jeden z najlepších holywoodskych hercov a táto rola mu dokonale sadla. Jeho psychopatický výraz tváre dodal úlohe ambiciózneho žurnalistu potrebnú iskru a zvrátenosť. 75 %!! ()

DavidS.

Zneklidňující...Nightcrawler není primárně o novinářské etice a médiích, ale o zvrácené verzi amerického snu, marketingového brainstormingu a současného kapitalismu...Vyžilý Gyllenhaal hyenou roku... ()

KoRner

Ono sa nedá pozerať dve hodiny na bezcharakterného blbca, pri ktorom je aj Norman Bates úplne vyrovnaný pohoďák, bez zvyšujúcej sa nudy. Koniec to síce zachránil, pocit, že film stojí na jedinej myšlienke však ostal. ()

charlie_ando

Jednoznačně tu máme jednoho z žhavých kandidátů na titul úchyl roku. Skvělý Jake Gyllenhaal, jako antihrdina, hraje s kamennou tváří Louise Blooma, který netrpí nedostatkem sebedůvěry a je mistrem v manipulaci se svým okolím. Debutující režisér Dan Gilroy natočil podle svého vlastního scénáře film plný napětí a překvapivě i humor, jenž balancuje na hraně absurdity. Jak se říká “příležitost dělá zloděje“ a tak se stane, že z bezvýznamného kriminálníčka, co krade po nocích železo za pár centů, je najednou reportér na volné noze, který nahání lidské neštěstí. Bez špetky svědomí překračuje všechny morální a etické hranice, protože nemá sepsanou smlouvu se společností. Jediné, co ho zajímá, je jeho vlastní úspěch a za svým cílem jde přes mrtvoly. Jako houba nasává všechnu špínu potemnělého velkoměsta a jako virus jí rozsévá kolem sebe. Pochybná štěstěna je však nestálá, a když mu ukáže svou odvrácenou tvář, tak se nebojí podpořit svoje propadající se akcie tím, že sám začne události vytvářet. Napínavý thriller jednoho muže, který se ve svém pekelném rudém sporťáku, prohání temnými ulicemi Los Angeles a nastavuje zrcadlo všem, kdož hltají jeho dílo. ()

klukluka

Totální wau efekt, pocit absolutního nadšení a obdivu ve vztahu k tvůrcům. Jake Gyllenhaal nevýslovně dobrej herec, z něhož by si ti čeští měli vzít příklad, protože obětuje Jakea na oltář postavy a jejího charakteru. Jsem ohromenej, podobně jsem se cítil naposledy po Gran Torinu. Bomba největší! P.S.: Moje životní zkušenost totožná s režisérovou/ scénáristovou. Skutečnou lásku nedefinují písmena, skutečnou lásku nevyjadřují slova. Skutečná láska se zhmotňuje v činech, které by bez ní jinak nebyly myslitelné. Reportér se díky ní může třeba řítit šílenou rychlostí ulicemi velkoměsta, manžel slavné herečky kvůli tomu třeba na stará kolena natočí svoji režijní prvotinu. Bravo, pane Gilroyi, gratulace Mrs. Russo - Váš muž Vás jistě velmi miluje. ()

jirijost

Tohle je snad první film kde jsem hlavní postavu vyloženě nesnášel a přál jsem jí aby dopadla co nejhůř. Nejhorší je že takovéhle zrůdy fakt žijí a že se takové věci opravdu stávají. Jako film to byl ale výborný nápad a Jake Gyllenhaal byl opět skvělý, ten chlap zahraje snad všechno. Za mě plný počet. ()

Lisabellla

... aneb jak ambiciozní sociopat ke kameře přišel. "Sociopatie je jedna z poruch osobnosti u člověka, která zapříčiňuje abnormální chování daného jedince vůči okolnímu prostředí. Tuto poruchu často způsobují špatné sociální vztahy, které jsou způsobeny například nepřizpůsobivostí či uvalením viny na okolí." - Ale ....... co když prostě jenom nemá lidi rád? Z toho filmu běhá mráz po zádech. Nejde o záběry zkrvavených částí těla, jde o ten pohled, který ve své poslední minutě pošle do kamery mně do té doby zcela neznámý Riz Ahmed. Nejde o samotný hyenismus, jde o mrazivé okamžiky, kdy si Gellenhaal uvědomí, že stačí vědět jak mluvit a je půl úspěchu za ním. Rozhodně bych doporučila každému, kdo si do této chvíle moc neuvědomuje sílu inspirace. Sílu ambice. Sílu lidského chtíče. ()

honzii

Příběh, téma nebo morální vykřičník tu nejsou hlavním tahounem filmu. Je jím charakter Loua Blooma, který jde za svým cílem doslova přes mrtvoly. Právě takové postavy poslední dobou neskutečně fascinují diváky (House of Cards, Gone girl, Breaking Bad..) a Jake Gyllenhaal se právě přidal k těm nejlepším. Jeho slizký vzhled může působit prvoplánově, ale jeho "zdvořilý" herecký projev postavě dodává tu správnou plasticitu. Dobrej film, trochu přehnanej, ale dobrej. ()

Michelle75

Asi bych dala za 80%,ale tím,že se jedná o příběh,který je svým způsobem originální a neokoukaný,tak dávám plný počet. Nehledě na to,že Jake je v každém filmu precizní a přesvědčivý a stává se z něho herec,který snad nikdy nezklame. Buď je to výběrem rolí nebo talentem,který má. Co tady svou mimikou vytváří je až neuvěřitelné. Jeho postava je bezcharakterní a pokud jde o jeho cíl,jde doslova až přes mrtvoly. Nevím, jak se říká lidem,kteří nemají ani špetku charakteru,chladnokrevní? Každopádně podíváná,která stojí za to. Rene Russo jsem brala vždy spíše za druhořadou herečku,ale tahle dáma i přes svůj věk má jistý šmrnc a nakonec hrát opravdu umí. ()

r_t_fish

Medium Cool převlečené do hypnotické neo-noir kombinézy. S mnohem sociopatičtějším hrdinou a vyprávěním posunutým z mcluhanovského eseje o etice médií do noční žánrovky. ()

radecacek

Poslední snímky, co jsem s Jakem Gyllenhallem viděl, jsou jeden nadprůměrný film vedle druhého. Slíidil není výjimkou.Dan Gilroy vykreslil novinařinu jako hyenismus, kterou by každý rozhodně dělat nemohl. Až na jeden zvrat, který byl sice očekávaný, ale tolik mi neseděl, je film skvělá adrenalinová jízda od začátku do konce. ()

Hanys_

Gilroy sekl do živého. Vychytralý scénář, ďábel Gyllenhal (nominace asi jistá) a koláče ranních zpráv. Mrazivý zážitek. 8.5/10 ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců