V adaptaci celosvětově úspěšného komiksu se Batman dozvídá, že má s Taliou al Ghulovou syna. Ten je prý poháněn stejně ohnivou touhou po pomstě jako jeho otec, jenž neustále bojuje proti bezpráví. Damian, syn Batmana a Taliy, který byl jako malý chlapec tajně vycvičen Ligou stínů, žije v přesvědčení, že byl jeho dědeček Ra'S al Ghul zavražděn proradným Deathstrokem. Damian se v Robinově kostýmu vydává na cestu krvavé pomsty. (HBO Europe)

kaylin

Nemám rád komiksovou předlohu a nijak zásadně mě nenadchlo ani tohle animované zpracování, které stejně postrádá jakékoli kouzlo, které Morrisonův film měl. Ne, že by se jednalo o kouzlo nějak veliké, ale přece jen Morrisonův přístup je specifický. Japonská animace mi k tomu pořád nesedí. ()

Kaluž

Já tu linii s Taliiným synem nemám moc rád. Popravdě nemám rád ani jednoho z těch poskakujících sidekicků v pestrobarevném kostýmku. Vlastně nemám rád žádné děti. Vypadá to divně, když si dospělý chlap nějaké pořídí. Ale co už, v běžném životě je to prý normální, tak proč by Batman nemohl mít syna, že jo. Ale stejně mi nejde na rozum, proč si moderní kluk ve světě plném cool a trendy módních výstřelků vybere kostým jak z besídky ve školce. Jasně, celý život byl zavřený někde v klášteře mezi ninjama, takže se k módním magazínům asi moc nedostal, ale přesto… Bože, jak já toho Robina nesnáším. No nic, akce fajn, animace hnusná jako prdel (to už je takový kolorit), Morrison mě bavil víc. ()

Cl3ricK

Hodně pohodový animák. Sice slabší děj, ale za to se skvělým Deathstrokem a hlavně se super akcí. Už z prvních fajtů bylo jasné, že tady se digitální krví nešetřilo. Postavu Nightwinga můžu v čemkoliv, takže tady mě potěšilo i jeho pomrknutí po předchozí uniformě. Spokojenost a už se zas těším na další DC animák. ()

Lenka.Vilka

Příběh, který mě bavilo sledovat stejně jako číst. Bruce se stará o Damiena, zatímco Talia mezitím neznaje zimu chce vykonat svou pomstu. Je to v podstatě jednoduchý příběh, ale neskutečně dobrý! ()

chelseaman22

Jaká bukva vypasená tohle vymyslela?! Jen si představte: Batman oplodnil dceru samurajského náčelníka, jež byl 500 let stár a měl kouzelný tyrkysový bazének. Z té lásky boží se vyklubal kazišuk nanicovatý, jež ve svých deseti letech pil matce krev tak, že ho musela poslat na prázdniny za papánkem do GOTHAJ CITY. Zde by ten malý kazišuk chtěl dostat povolenku zabíjet od Obecního úřadu, naštěstí se Batman přimluvil a synek musel chtě nechtě přejít na stranu pacifismu. Tato změna politických preferencí spustila vlnu remcání, což Batman musel vyřešit půjčením kostýmu Robina a hurá na netopýři mutanty! 32% ()

filmmovier

Ujasníme si to předem. Stejně jako většina nesnáším Robina a ze všech Robinů nejvíc právě Damiana Wayna. Nesympatický, nafoukaný, protivný puberťák, který kazí vzduch všude, kde se objeví a kazí ho i tady. Paradoxně Batmanův syn ale jako celek docela funguje, příběh vůbec není špatný, ale z toho Robina se mi prostě dělalo blbě, zvlášť, když je to prakticky hlavní postava. Na film to hovado ale naštěstí nijak zásadní vliv nemělo, animace je celkem ucházející, příběh jak už jsem psal, je dobrý, akce výborná. Rychle to uteče (v tomhle případě naštěstí) a ani to nestačí moc nudit, vlastně to paradoxně je jeden z nejlepších Batmaních animáků, u kterého jsem se skvěle bavil. Atmoška je supr, Gotham je správně temný a funguje to, jak má. 75%. ()

hroubek

Mnohem slabší, než předchozí animáky od DC. Jelikož jsem předlohu nečetl, tak těžko můžu říci nakolik se jí animák věrně drží. Mým největší problémem je to, že mě to nechytlo, tak jak by mělo. Akce je parádní a nechybí v ní krev a neomrzí, ale po příběhové stránce, tady chybí důležitý vývojový oblouk ve vztahu Batmana a jeho syna Damiena. Dokonce si troufám tvrdit, že moc dobře nefunguje ani záporák Deathstroke a ani linie s kříženci netopýra a člověka. O to více mám radost z Batmana, který je tu pojat trochu jinak a hodně mě potěšilo využití Talie v příběhu. Son of Batman je slabší animák, ale pro fanoušky Temného rytíře je to trefa do černého. ()

VanTom

Povedený DC animák se zajímavými postavami, slušným příběhem, dobrou akcí a relativně i velkou dávkou krve a nekompromisnosti. ()

HiddenDragon

Toto je prvni film z rady s Damianem, coz je opravdu vlastni Batmanuv syn. Je to jakasi alternativni verze Robina, a to se priznam prilis nemusim. Na Batmanovi je sympaticka jeho samotarskost, detektivni styl, temnota. Bohuzel DC uz odpradavna zavadi i "sidekickovskou" radu, aby se i detsti ctenari komiksu s Temnym rytirem meli s kym "ztotoznit". Damian je ale pro dospele publikum jeste o neco mene snesitelny :) Je to neskutecne namysleny fracek, kteremu byste nejradsi narezali. Napoprve se mi "SoB" proto prilis nelibil, ale pri zpetnem zhodnoceni cele trilogie musim uznat, ze to ma celkem smysluplny a navazujici pribeh, ve kterem hraje dulezitou roli jeho matka Talia a Liga stinu. Dokonce jsem si zvyknul i na trochu lajdackou, misty okate pocitacovou animaci. Ta je znat hlavne na dopravnich prostredcich (Batmobil, Batwing). Ale i zbytek scen je casto dost prazdny (napr. ulice bez chodcu). Kdyz prejdete ze "starsich" DC animaku k tomuhle, je znat, ze to uz neni poctiva rucni kresba, ale vsechno je dotvareno na pocitaci - textury jsou casto podivne hladke a monotonni. Ovsem vzhledem k tomu, ze to takto delaji poslednich par let, uz to tak nevnimam jako kdysi. Horsi je velka nerealisticnost tohoto snimku, i na pomery komiksu. Nejdriv se Ra's al Ghul s mecem vyhne tisicum kulek, pak zase prcek Damian premuze hromotluka, s kterym by mel co delat i Batman, a vrcholem je, kdyz hl. padouch Deathstroke Damiana div neukrizuje, ale to maly mrne se otrepe a bojuje jakoby nic. Taky je trochu s podivem napr. scena, kdy Damian zcela samozrejme nazve Sladea Deathstrokem, aniz by ho pod timto jmenem predtim znal. Aspon ze je tu par vtipnych hlasek a sympatak Nightwing (aka Dick Greyson - prvni Robin), jehoz souboj s Damianem je "vysvetlen" v zav. titulcich :) ()

Janega

Základným problémom je Batmanov syn Damian. Príliš mladý, príliš malý. Myslím, že aj na komiksový svet je boj tohto zasrana a jedného z najobávanejších bojovníkov Deathstroka absurdný. ()

Hanys_

Batman dostane na starosti svého syna, o kterém nevěděl. Damian, vychovaný svým dědem Al Ghulem k zabíjení, je výtečný parchant. Doslova na zabití, a to je kámen úrazu celého filmu. Akce solidní, ale z celého filmu si už díky Damianovi nic víc nepamatuju. 4.5/10 ()

orkadimenza

Na jednu stranu povedená animovaná akce (radost pohledět), na druhou stranu poměrně laciný děj a vývoj scénáře. Jako nečtenář komiksů už aspoň vím, kdo je Robin. Že by mě to mělo "nalákat" na nejhorší film podle Empiru "Batman a Robin"? To nevím, možná trochu jo. ()

TwoFace

Skvělá akce, zajímavý příběh a na animovaného Batmana i dost brutální. Skvělý film podle skvělého komiksu, kterými se však neřídí úplně přesně. ()