Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

stration

I přes zajímavý nápad a celkem obstojný konec ničím nevybočující žánrovka, která zcela uspokojí snad jen zapřísáhlé fanoušky Laurence Fishburna, Sci-Fi a filmů z nižším rozpočtem. Neurazí, ale také nenadchne. ()

runner85

Ty ty môj tiket. Pán William pravdepodobne papá moc naftalínu alebo dávno necvičil tae bo a lezie mu to na mozog. Začiatok celkom fajn, cesta za tajomným signálom pokrivkáva, zajatie a "testovanie" fajn, útek a po úteku odpad ! ... ľudia prosím nefetovať ! ()

Kosmik

Signal ukazuje, že jde minimalisticky natočit dobré SCi-Fi i v dnešní době. A že to lze i pro hlavní cílovou skupinu diváků, pro teenagery. Má jednu jedinou nevýhodu a ta zřejmě způsobila i jeho komerční neúspěch. Je moc chytrý a požaduje po dnešním divákovi aktivně používat mozek. ()

honajz2

Musím do Postrádám zde napsat o přidání žánru mysteriózní, jelikož tohle je mysteriózní jak sviňa. Ok, ten dvacetiminutový úvod je hrůza. Nudný, hrozně natočený, nijaký... Naštěstí potom, co se naše trojice dostane do průseru, je z toho celkem atmosférická a napínavá podívaná, plná záhad a otázek, kterých je v jednu chvíli tolik, že jsem si vzpomněl na 400 Days, naštěstí tady vysvětleni bylo, i když jsem ho odhadl hned po tom, co se Nic podíval na ty svoje nohy, nevadilo mi to. Ale fakt jsem se od toho nemohl odtrhnout, jak mě to chytlo (což teda v jednu chvíli přišlo a musel jsem jít dělat něco jiného...). Bohužel, finální dojem mi kazí dvě věci - moc akce v závěru, jelikož to kazí tu minimalistickou atmosféru, co to ze začátku mělo a taky několik nelogičností mi vadilo. Finální záběr fajn (dneska na ně mám teda štěstí). Jinak to ale je dobrá sci-fi a jsem rád, že někdo udělal film, který mi připomíná jeden můj nápad na povídku, ačkoli já bych tam několik věcí udělal jinak. 4* ()

kaposlav

Film sa hrá na niečo viacej ako v skutočnosti je. Začína to ako bežný priemerný film s nejakou pointov a stále som čakal na rozuzlenie, alebo vysvetlenie. Postupne začal byť film trošku hlúpučký a nudný. Posledných asi 30 minút som už len čakal na koniec, lebo to bolo už nezáživné. Ku koncu sa z toho vyklubala slušná kravina s nie moc s geniálnym vysvetlením, teda až to malo byť vysvetlenie. ()

rakovnik

Minimalistické a levné sci-fi, kde většina rozpočtu asi padla na mzdu Laurence Fishburna. Ale chytrý scénář, slušné napětí a zajímavý děj s vtipnou pointou mě pobavil. Jednohubka ve svém žánru. ()

Martin741

Ma to hodne predvidatelny scenar, dva spunty za toho hekera, co sa im nabural do kompu. Keby to na seba zarobilo, kvoli namakanej myslienke bych dal viac, takto fakt nie . 20 % ()

Nach

Nakonec přeci jen to o těch pět procent zvednu na čtyři hvězdy. Docela zajímavý, originální až artový scifi snímek, který rozhodně mnoho nestál a přes to má tu a tam zajímavé efekty. Jeho ústřední premisou je, že spolu s hlavními postavami nevíte, co se děje. Snažíte se rozmotávat klubko záhad a dobrat se k pravdě. Přesto s hrdostí a vypnutou hrudí musím říci, že jsem konec odhalil v první polovině snímku. To však nijak neubírá na kvalitách tohoto filmu. Ano, má své mouchy v podobě některých záhad jenž nebyly objasněny či chování a motivace vedlejších postav. Některé tyto závěry však v rámci konce toleruji a zbytek se postaral o tom, že plné hodnocení si toto scifi neodnese. Přesto minimálně na jedno zhlédnutí doporučuji. 75% ()

Rodriguez

Začínám zjišťovat, že jsem náročný divák a jen tak nějaké laciné béčko už mě opravdu nepotěší. Začátek a vůbec první půlka filmu je strašně nudná a kdo ji překlepe, tak se dočká celkem zajímavého konce. 20% ()

dubinak

Z The Signal mám hodně smíšené pocity, protože nemůžu říct, že jsem pochopila pointu. Příjde mi, že si Eubank možná ukousl trošku větší sousto, než které by dokázal alespoň z části divákovi přiblížit, nebo mu dát možnost domyslet si lehké nedostatky. Tady je to ale s dějem docela dost složité. Myslela jsem, že v laboratoři dostaneme třeba jen malé vysvětlení, co se režisér vlastně snaží naznačit. Bohužel nic takového nepřicházelo a nepřišlo to ani když se film chýlil k úplnému závěru. Na jednu stranu je tento snímek v mnoha ohledech přitažlivý a opravdu mysteriózní, vytváří znepokojivou atmosféru a diváka v podstatě drží na trní až do konce. Na mě to bylo možná až moc mysteriózní a Eubank nechává stroprocentně pracovat naše nejrůznější fantazie, protože on sám neodpověděl tímto snímkem na žádnou z vyplívajících otázek. Klidně bych uvítala druhý díl, který by se o vysvětlování postaral. ()

C0r0ner

Tady si kdokoliv může obhájit jakékoli hodnocení a já budu hodnotit čistě podle líbí/nelíbí, z čehož mi vychází, že líbí. Předně mě tedy mrzí těžce nevyužitý potenciál, tohle mohla být naprostá bomba, ale i tak se jedná o napínavý, originální a veskrze zajímavý film. 70% ()

Martrix

Dokud se to celé tvářilo jako dílko na Holywoodských penězích nezávislé, bylo to fajn. Jenže cca od poloviny filmu přestaly věci dávat smysl a celý film se rozpadl, jako domeček z karet. Ano, jsou filmy, které jsou od první klapky natáčené tak, aby divák tápal a vše začalo dávat smysl odhalením POINTY. Ale to Signál není. Prostě je to scénáristický zmetek, ke kterému můžete mít určité sympatie, ale pokud jste žánru aspoň trochu znalí, tak vás posledních dvacet minut spíš otráví. Na druhou stranu je pravda, že Signál má něco, co spoustě "velkých" filmů chybí. Vzbuzuje zvědavost, co se bude v dalším okamžiku dít. Ty tři opravdu dobré momenty, ale s přehledem vygumuje poslední třetina filmu, která je v tom horším slova smyslu divná. Na tři hvězdy to není, ale poctivé 2 a půl to jsou. ()

PROCESOR

Na minimálním prostoru celkem slušná zábava. Kde se nechává hodně velký prostor pro divákovu představivost. Kdo chce film, kde je vše jasný a srozumitelný, tak ať si pustí, raději něco jiného. Jsou tam místa, kdy tomu chci fláknout 80% a pak další, kdy se to potácí kolem 30%. Ted jde o to, který převažují…. ()

dr.fish

Vy, co rádi strkáte nos tam, kam se to nemá- tohle je pro vás varování. Nedělejte to! Svobodná volba, která vede na cestu z níž není návratu. Ztratíte se v poušti ani nevíte jak a potom? Už není nic...Film, ve kterém mi chybělo jedno jediné- důvod proč byl natočen. Je to jen takový výkřik do tmy s hezkými obrázky. Děj se zoufale vleče, jelikož není moc o čem vyprávět. V rukou zručnějších řemeslníků by to možná dopadlo lépe...60% ()

majo0007

Také low-budget Dark City. Vzhľadom na rozpočet som nečakal zázrak, ale počin je to snaživý. Ak by sa občas "pritvrdilo" v prvej polovici a nielen v závere, pribudlo zopár známejších ksichtov, bol by to skvelý protipól súčasnému hollywoodskemu sci-fi shitu. Takže odo mňa poctivé a zaslúžené 3 blinkre. ()

flyboyeda

Bez ohledu na to, ze mi The Signal prijde o level nize nez skvely Love - pokud bych si mel vsadit na nejakeho mladeho filmare, ze nej bude velky az nejvetsi reziser, ktery v budoucnu natoci celou radu fantastickych filmu, byl by to jednoznacne William Eubank. Toci hodne zvlastni filmy, ale ten cit pro atmosferu a kouzlo momentu, doplneny premyslivym tematem a spoustou skvelych napadu je proste neprehlednutelny. Malokomu tak moc drzim palce. ()

alchac

Co se zdá Usianu Boltovi poté, co mu Morfeus hodinku a půl sahá na Dicka? Vlhký sen o tom, kterak nepříliš originálně prolamuje krajní meze. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)