Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

goauld

Tak jsem se na to těšil a tak jsem z toho zklamany :-( Opět se zde ukazuje, kam směřuje v poslední době současná kinematografie a to, že většině lidem (zde hodnotícím) stačí dneska tak málo. Patos nad patos - střídají polemiky "nad životem a smrtí", sem tam se objeví pokus o "sblížení" opiček s člověkem a vyvrcholí to "vyvraždováním" lidské rasy jedné-druhou skupinou, ač nakonec pak nevyhraje ani jedna, nebot si pak příroda zahrála ty hlavní housle. Bohužel narozdíl od původní pětice, kde všechny díly byly velmi dobře natočeny - měly pořádný děj a opradu se zde díl od dílu zlepšoval, zde je tomu přímo naopak. A proto taky v této verzi máme relaitvně nezáživný děj, kdy po vzoru Hobbitů jde hlavní hrdina z místa A do místa B, aby si vyřídil své účty se svým úhlavním nepřítelem (milášek to nebyl kužátka !!!). Jsem rád, že tento díl je opravdu již poslední a takéž doufám, že už NIKOHO nenapadne dělat znovu remark, protože hůř to sice už být nemůže, ale nikdo neví.... PS: za masky, které jsou již v dnešní digitální éře spíše standardem bod neudělím, ale dva body jsou zase málo na to, že přes dvě hodiny tam byla dobromady pouze slabá pulhodinka, která se využila "jinak" než sledováním děje. Nicméně i tak je to "s odřenými opičkami" :-) ()

CHONZAA

Tohle je jediný kousek, který jsem viděl z této opičí trilogie a musím uznat, že se mi vážně líbil. Opice jsou skvěle naanimované a přímo miluju scény, kdy jsou kamery zaměřeny přesně na jejich hlavy, jelikož to vypadá tak realně až to není možné. A i když film nese v názvu válka tak je to spíš dobrodružné drama než úplně akce, ale ani ta tomu nechybí. Byl jsem i velice nadšen příběhem. Jediné věci co mi na filmu vadili, byly menší příběhové detaily a vlastně jak funguje tento zážitek jako celek. (Menší spoil) A konréktněji mi vadila scéna kdy opice zdrhli z ohrad a nikdo si toho nevšiml. Ale i přes to se doporučuji podívat na opičáky. Asi se kouknu i na 2 předešlé díly. ()

Olafvolafka

Válka o planetu opic je třetím dílem z trilogie o zrodu Planety opic a dle mého je tím nejhorším. První díl, Zrození planety opic, byl výjmečný svým progresivním a i dnes nadčasovým vizuálem a příběhem o původu zrodu planety opic. Druhý díl, Úsvit planety opic, měl zase skvěle vykreslené posapokalyptické prostředí. Třetí díl má obojí - skvělý vizuál a postapokalyptický svět. A to je právě problém Války o planetu opic, má právě pouze a jenom to, co jsem už jsme viděli v předchozích dílech a z toho důvodu mě nijak zvlášť nepohltil. Tím ale nechci říci, že třetí a finální pokračování zrodu Planety opic je špatné. Naopak, je to velice dobrý film, skvěle se na něj kouká, vizál je stále ohromující a scénky se senilním opičákem nemohou diváka ponechat chladným. Dávám 3,5 hvězdy. ()

Marty568

Ano, ano a ještě jednou ano. Sice nečekejte žádnou war, kde se celý film budou opice řezat s lidmi, ale přesto je to skvělé zakončení trilogie. Sází se mnohem víc na vztahy mezi opicemi. Co se týče vizuální stránky, opice vypadají neuvěřitelně realisticky. Přiznám se, že na konci filmu ukápla slzička. Nejlepší trilogie od Temnýho Rytíře. ()

Jimyk

Film od začátku začne mít nádech trochu jiné jizdy nez akčního total našupu. Tim pomalejším tajemnem vas začne víc a víc zajímat. Máte chuť s partou čtyř objevoval dále ten svět kolem a parádní hudba vás táhne do vyprávění. Padouch v podání Woody Harrelsona sice nedosahuje na Kobu ale parádně zapadá do nasazeného tempa filmu a Woody je tu opravdu na jedničku. Škoda jen konce který není úplně tak jak očekáváte a nebo třeba právě takový jaký se čekal. Nevim u mně to mělo klesavou tendenci poslednich 15 minut, ale jinak pouze chválím úžasně vytvořený svět a cit pro efekty opů. Je neuvěřitelné kam až došla technologie kdy fandíte a cítíte to s hlavním tahounem filmu. Trilogie, které jsem původně dával tak málo šanci ukázala jak moc jsem se mýlil. Bravo 👌 ()

GOTFAN

Jedinečná záležitost. Opravdu kvalitní film. Hotové mistrovské dílo co mě příjemně překvapilo. Asi si dám celou trilogii za sebou. ()

P3RS3CUToR

Tak se na to bolí koukat. Jako jo opice fajn, story jakž takž jde, až na to že je o ničem. Ale čekal jsem trošku výpravnější podívanou. Nezůstala ve mě žádná scéna k zapamatování... a to jsem to akorát dokoukal. Největší mínus za barvy filmu... kolikrát jsem si i řikal: "hmmmm 100 odstínu šedivý, černý, tmavě modrej filtr nebo co to bylo, hnědá, a opice". Asi to byl záměr tvůrců, aby vyzněl konec, kde dali záběr na barevnou oblohu.... nevim co to je za móresy vyladit film co nejvic do temna. HRŮZA. Ani jako scifi fan nemužu za 4*. Filmík se snaží to jo, ale přidaná hodnota pro mě žádná. ()

Sedro

Druhá půlka filmu už dementnější být opravdu nemohla :( Veškerá logika a racionální chování postav asi muselo ustoupit snaze o Apocalypse Now revival feeling... ()

L.O.T.R

Matt Reeves natočil jeden z najoriginálnejších a najodvážnejších blockbusterov aké sme tu kedy mali. Podobne ako u Logana ani tu som neveril, že sa dočkáme niečoho iného, prekvapivého, než v tomto prípade bitky medzi ľuďmi a opicami. Reeves však prekvapuje na plnej čiare a rovnako ako Logan, je to v prvom rade film pre dospelé a vyzreté publikum a až potom blockbuster. Nečakané zvraty, emočné momenty, ktoré boli miestami ešte silnejšie než v Loganovi, a to sme s Wolverinom boli od roku 2000. Koniec perfektne dokresľuje celý dej a umocňuje už tak silný zážitok. Počas celého filmu si Reeves dáva načas aby sme sa s opicami dokázali vžiť a pochopiť ich cestu. 95% a hneď po Loganovi druhý najlepší film roku. ()

SeeSaw

Fenomenální. Konečně mohu potvrdit, že pro mě bylo nejmilejším překvapením letošního roku! Pokud bych měl z filmu vytáhnout mínusy, dříve než přejdu k plusům, tak by asi stálo za zmínku, že název tu je trochu zavádějící (po zhlédnutí pochopíte), a že Woodyho plukovník mohl být krapet propracovanější. Jinak ale nic kritizovat nebudu. Fakt je, že po druhém dílu byla má očekávání trochu slabší. Bál jsem se zbytečně přehuštěné akce a ztráty kouzla digitálních opiček. Nic z toho se však nekoná! Caesar je stále obrovský tahoun a počítačová grafika je daleko za horizontem mého chápání. Nejvíce mě dostává, že film kde nevystupuje téměř žádný lidský protagonista v sobě nese více lidskosti, než kdejaký běžný válečný film. Filozoficky hutné, moderní zpracování a abych nic nespoileroval, raději to tu utnu. ()

bycer

Trilogie završena, uf. To byl ale těžký porod. Vlastně je to celé velký WTF. Dost nuda, nuda, nuda. CGI opiček perfektní. Což je asi tak jediný, co je na tomto filmu dobré. Jinak mi to příijde jako 3x nastavená kaše PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

lineker

Planeta opic podesáté, aneb cesta do hlubin Caesarovi bolavé duše. Nejsou to sice dvě hodiny koncentrované nudy, ale pár nehtů si při tom okoušete. Ze slušné akční jízdy se nám totiž stalo intelektem přeplněné, bytostní otázky si kladoucí cestování za vendetou. Opice, nebo lidi, lidi nebo opice. Je to jedno. V tomhle díle se to totiž tak nějak všechno slévá v jedno. Kostrbatě vysvětlená základní infekční myšlenka plus některé absurdity, které z lidí, navíc vojáků dělají, nejen němé, ale i naprosto slepé a hluché jedince. Možná, že šlo o pokus k filozofičtějším počátkům celé opičí ságy, je to ovšem prohra o tři celé gorilí délky. ()

MZ91.EOLB83

Velkolepé zakončení opičí trilogie. Nejdelší. Nejemotivnější. S nejlepším soundtrackem. S nejlepšími vizuálními efekty. Film ve kterém se nikam nespěchá, ve kterém se mnoho nemluví (a ani není třeba) a kde již po třetí živí herci pouze sekundují digitáním opicím (tleskám Andy - toto si už vážně říká o novou kategirii na Oscarech). Spolu s Loganem a Wind River nejlepší film roku 2017. PS: Názvy druhého a třetího dílu bych nejraději prohodil. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)