Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

Lukys

JO, JO, JO! Perfektní zakončení a zároveň nejlepší díl trilogie. Ždíme emoce po dramatické stránce, představí několik výtečně vygradovaných scén a skvěle vypráví příběh až do konce. To vše na plný plyn. Zábavně dění kolem všech postav vylepšují dobře napsané dialogy a delší stopáž díky tomu nevyzní zbytečně, naopak, je tu na místě. Přidejete výraznou retro hudbu Michaela Giacchina a je z toho skvělá tečka v jedné z nejlepších trilogií VŮBEC! SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/5 VIZUÁL/5 AKCE/4 = 23/25 ()

oSiSko

Skvostne natočený film, kde priam neuveriteľne urobené opice herecky prevyšujú všetkých vrátane Woodyho Harrelsona, ktorý okrem jediného monológu s Cézarom, kde mu vysvetľoval príčiny jeho konania, mi veľmi v tejto polohe nesadol. Film sa tiahne veľmi pomaly, na začiatku pre mňa až príliš, ale má viacero veľmi silných momentov. Takisto bol veľmi dobrý ťah zapojenie malého dievčatka a pre mňa a väčšinu kinosály úžasne spravenej opice vo veste a čiapke, ktorá nemusela vydávať ani len zvuky, ale svojimi grimasami a celkovým zjavom bavila pri každom pobyte na plátne. Jednotka bola krásna a iná, získala veľa fanúšikov pre celú trilógiu. Dvojka ma až tak nechytila za srdce, ale tretí diel mal všetko. Silné momenty, vtip, krásne zábery a pútavý dej. Pre mňa výborná záležitosť. ()

cad_bane

Naprostá genialita a zasloužené vyvrcholení celé trilogie. Je cítit že na filmu pracovali snad nejzkušenější filmaři v Hollywoodu. Snímek je surový a celková surovost dává velké grády danému konfliktu ve filmu. Ten film ukazuje něco úplně nového, co jsme v sérii ještě neviděli. Kamera vždy ví kde má být a jednotlivé scény fungují opravdu dramaticky, tohle samozřejmě souvisí i s grafikou filmu a celkovým zpracování, protože z tohoto pohledu je snímek opravdu výjimečný. Ale genialita je tady hlavně v atmosféře a v hereckých výkonech. Válka o planetu opic je převážně dramatická akční podívaná. Sledujeme vůdce opičí tlupy Césara, který se na začátku rozhoduje jak bude zacházet s lidmi jako takovými. Poté v jednotlivých momentech sledujeme jeho pocity, které jsou Andy Serkisem zajímavě zvýrazněny. A co se týče zaporáka, tak Woody Hareldson nám po dlouhé době ukázal postavu co má cíl, který divák dokáže pochopit a poté se samotný divák rozhoduje, jestli bude na straně opice (Césara) nebo člověka (Woodyho). Někdo může říct že finále je hodně přehnané, ale mě přišlo jako velmi dojemné vyvrcholení. Jediné hluché místo bylo u nových postav, které nedostaly dostatek prostoru i Woody jako záporák mohl mít víc prostoru. Válka o planetu opic je dle mého názoru opravdu velkolepý snímek, který se navzájem doplňuje ve všech směrech. Ikdyž má jen pár hluchých míst, tak se jedná o jeden z nejlepších a nejkvalitnějších filmů za tento rok. ()

mr.twizta

Krasne vyvazeny blockbuster a zaroven hutne dramo, ktere uzavira strhujici pout jedne z nejsympatictejsich postav posledni minimalne dekady. Matt Reeves i napodruhe jisty v kramflecich a velmi uspokojive uzavira jednu z nejkvalitnejsich trilogii historie. Zminit vyhrady by znamenalo spoilerstvi, takze proste jako mistni expert na Psychora davam ctyri. 8/10 ()

wesker

Silné a důstojné zakončení? opičí trilogie. Film nezklamal,řekl bych, že kvalitou se rovná prvnímu dílu. Velká spokojenost a přeji si pokračování i přes ten,alespoň pro mě,nečekaný konec. :( ()

Tomko87

Síce názov trocha klame telom, to nič na tom nemení že to je post apo atmosferická, emotívna pecka. Andy Serkins si za Cézara zaslúži hádam aj oskara. Ale pomaličky to nabieha na prvú Planétu opíc zo sedemdesiatich rokov. ()

jsed

Hlboká myslienka nemoze vsetko zachránit vsetky tie nelogicnosti a doslova hlúposti - ked niekoho zaujíma tak spoilery v diskusii. Zachranuju speciálne efekty ( ale dokázal som rozoznat len simpanzov, orangutanov a mládatá ) a aj Woodym aj ked sa mi zdá, ze mu chýba viac "nadsenia"... Za tieto 2 veci = 2* ()

HellsAngel

To najlepšie, čo nám nová opičia trilógia priniesla. Komorne hĺbavý, no umelecky čistý zážitok hrajúci na tú správnu nôtu zmesi emocionálneho bijáku a psychologicko-filozofickej sondy. Ticho a ťaživá atmosféra sú najväčšie zbrane v tejto "vojne", diváka si pekne podajú a rozcupujú ho na kúsky. Výrazy tvárí opíc sa stali priam ľudsky živými. A nielen to, opice dostali aj nový emočný a osobnostný rozmer, natoľko silný, že zatienili aj samotných homo sapiens sapiens. Harrelson má skvelú charizmu a viac než obstojne stojí ako protipól vlastným démonom čeliacemu Caesarovi. Na príbehu samotnom je vidieť s akým zanietením sa k látke pristupovalo, pričom sa na nič netlačilo a všetko pôsobí nenútené a plynulo (svojím vlastným štýlom i tempom). Technickému a remeselnému spracovaniu niet čo vytknúť, ostáva iba tvorcov pochváliť. Reeves dokázal predať komorný film ako vyvrcholenie celej trilógie, pričom všetci očakávali blockbusterovú rúbanicu, a za to si zaslúži rešpekt. A viete čo? Nový Batman je v správnych rukách. ()

Willynka

Film, ktery se minul svym jmenem a ktery opet trpi extremni natazenosti, nicmene kdyz si to srovnam s jinymi radoby spektakly, kde neustale neco boucha a efektne se skace a STEJNAK to nudi a ktere jsou tu v cervenych cislech, tak tenhle film je svymi kvalitami presahuje o prsa simpanzi zeny. ()

bonovox

Krásne vyvrcholenie série. Naozaj netreba očakávať mohutné vojnové bitky, tých je tu poskromne. Naopak hlavnou devízou filmu je vyobrazenie života, pocitov a emócii samotných opíc, ktoré sa do samotnej situácie dostali nie svojou vinou. Veľmi pôsobivé je finále, kde sa opice stávajú víťazmi vďaka samotnému ľudstvu. O technickej dokonalosti sa netreba rozplývať, to už je len bonus k samotnej dokonalosti celej série. Za mňa celkovo za 90 % a ak by ešte vznikli dalšie pokračovania, už sa na ne veľmi teším, pretože takto by mali vyzerať inteligentné blockbustery. ()

halberdier

Bitva o planetu opic už vybočuje z řady klasických blockbusterů a jde plnokrevné dospělé drama, což možná tolik nedocení (i dle otvíracího víkendu) diváci předchozích dvou dílů (které jsou přece jen divácky přívětivější) a zábavných filmů obecně. Ti ostatní však dostanou zážitek, který se na poli sci-fi tolik nevidí. V závěrečném díle trilogie jde v podstatě jen o opice a sledujeme tak standartní drama, ale z pohledu primátů. Možná je to trochu dlouhé, místy rozvleklé, ale vše zachraňují bezchybné triky, osudovost a dojemné scény. Cézara navíc už neberete jako digitální postavu, ale jako skutečného herce. Celkově můžu novou trilogii Planety opic zařadit mezi to nejlepší, co bylo za posledních 10 let na poli sci-fi natočeno a Bitvu i jako jedno z nejlepších dramat. (9/10) ()

medovec

Výborný film.Škoda jen těch nelogičností:holčička v taboře smrti,která se tam prochází jako,kdyby nic.Střelec,který sám vleze do klece plné naštvaných opic. ()

Bejita

Byla jsem mile překvapena. Na konci jsem samozřejmě byla dojatá, ale čekala jsem takový konec, už když došlo k tomu zranění. Řekla bych, že to dopadlo podle mého očekávání a proto dávám plný počet hvězd. V kině to byl opravdu silný zážitek. Mohu jen doporučit. ()

Tomy_Reardon

Ave Ceasar!!! Konec me hodne mrzel, ale fim to byl neuveritelnej.. celej film sem byl zarazenej v sedacce, opice miluju a Ceasara jeste vic, odpocivej v pokoji!!! ()

OwenBobby

Jednoznačně nejlepší díl trilogie! Zvláštní, jak se tohle Foxům podařilo pohlídat, aby netočil hluchý blockbuster, ale až skoro psychologické drama. Ano, opičáci tu dostávají ještě více prostoru než v předchozích dílech a Caesar celý film zápasí s morálními principy a touhou po pomstě. A že mu ty výrazy díky skvělé motion capture a výkonu Andyho Serkise baštíte od zamilovaného pohledu na syna až po odhodlání dojít si pro plukovníka a umlátit ho pažbou brokovnice. Je tak většinu příběhu zlomený a hraje tak mnohem více pasivní roli. Woody Harrelson je skutečně v roli plukovníka ďábelský, ale když dojde na expozici osobního pozadí, zvládá emocionální přechod na výbornou. Celý scénář je velmi originální- začíná se válkou a končí se psychologickými rozhodováními- a vývoj postav je často neanticipovatelný. Snad jen zpomalované finále a sladký závěr působí trochu nepatřičně. Z nejvýraznějších odkazů na jiné filmy kromě původních opic dostaneme hlavně Apokalypsu a Kubrikovu Vesmírnou odyseu, což velmi potěší. A celá vedlejší linie s Bad Ape je také bravurně zvládnutá a přináší vybalancováný humor do jinak pochmurného dramatu. 9/10 ()

Mitch Conner

Více než důstojný závěr nové opičí trilogie. Trošku víc se tvůrci mohli držet stylizace ponurého dramatu ve stylu Cesty s Mortensenem a mohli si odpustit naprosto zbytečnou "vtipnou" postavu, ale chápu že z toho chtěli mít film pro co nejširší obecenstvo - překvapilo mě, že v sále bylo poměrně dost dětí. Jsem rád, že se podařilo vytvořit reboot, který za to stál. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)