Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

dudo24

Tak ako dvojka, raz vidieť stačí. Dalo sa na to pozerať, bavil som sa ale nič nové to nebolo. Klasické dejové námety, ktoré ničím neprekvapia. Vymizli skoro úplne prvky post apokalypsy a takisto aj trhlina medzi človekom a ľudoopom. Stačilo by dať filmu iný názov, do všetkých postáv dosadiť ľudí a bol by to obyčajný film o etnickej čistke. Veľmi sa mi páčila úvodná bitka. A Harrelson sa dosť hodil do svojej postavy. ()

harycek

První dojem, pěkné a dojemné a na city, skvělá atmosféra se záběry nádherné zimní krajiny !!Ale finále je super a pěkně podkreslené bezva hudbou , která graduje děj!! P.S. - Fandill jsem opicím!!Maličká poznámka : v reálu není jasné čím by, se a čím se stravují a jak stravu získávají??děj je tak strhující , že na toto myslí divák až po té!? ()

Sefik

Příšerný zážitek, a to mám toto téma velmi rád. Včetně celé ságy z konce 60 a počátku 70 let. Tam sice nebyly masky na dnešní úrovni, ale byl tam děj. Toto je pouze neuvěřitelně dlouhá stopáž nudné cesty z lesa do opičího ráje. Skupina opičáků s oštěpy zdecimuje plně vyzbrojenou jednotku, která není schopná vyčistit les od těchto zvířat. Jedinou hvězdičku dávám za opičku v modré vestě, která mi připomněla postavu Gluma z Pána prstenů a jeho hlášku "my precious". ()

nemer

Ze začátku se mi to moc nelíbilo, ale nakonec to nebylo tak špatné, opice propracované a roztomilé. Na rozdíl od lidí, kteří se opět projevovali jako zlovolnější a barbarštější než opice. Ne že by mě to nějak překvapilo. ()

Vasyl

Úvodní lesní scéna mě fakt navnadila na pořádnou řežbu a po delší době dobrej válečnej film. Ale prt. Pak se začne povídat, myslet na pomstu a putovat. Chvilku jsem se dokonce bál, že uvidím i lidoopí erotiku z jeskyně. Takže je z toho film o lidskosti s pěknou hudbou, co má válku jen v názvu. Škoda. Aspoň ten pohled na 200kilovýho gorilího samca na koňovi byl fajn. Jo a opice nemají pindíky. ()

HellFireFery

Závěrečný díl trilogie o opičí tlupě s vůdcem Ceaserem nabízí v perfektním trikovém zpracování neuvěřitelnou porci napětí, akce a příběhu. Po perfektní jedničce (která byla navíc spíše komorním dramatem) a mírně slabším druhém dílu se finále šplhá kvalitativně na špičku. Příběh je prostý: lidstvo válčí mezi sebou a opice jsou pouhými otroky, kterým hrozí záhuba. Celé se to nakonec zvrtne do akční salvy, kde vítězí (bohužel pro nás) ti nejchytřejší. Závěr je hořkosladký a vzhledem k tomu, že jsem s Caesarem tuto trilogii prošel s velkým zájmem, tak jsem se neubránil slzám. Perfektní zakončení skvělé trilogie a remake, který se vyplatil! ()

Aywes

Neuvěřitelně roztahané a nudné. Zbytečně kroucené násilím do emocí, ale bez nějakého zajímavého poselství. První díl rebootu značky je stále nepřekonán. Woody Harrelson to svým charismatem prostě neutáhne. Obzvláště, když nedostal dostatečný prostor. Což je zarážející, když je film dlouhý 140 minut. Já se prostě nudil. ()

jfaba

Tak nevím, jak se s tím filmem má popasovat. Co tím chtěl básník říci? Američani bojují (jak jinak) proti Američanům a všichni proti opicím. Vyhrají opice díky přírodě (lavina). Jedno oko nezůstalo suché. Celý film byl tmavý, sotva jsem rozeznal kdo je kdo. Až konec, díky lavině to zesvětlil. Předchozí "díly" jsem neviděl a ani neuvidím. Toto mi stačilo. Já bych to sestřihal na hodinový dokument o tom, jak opice nemusí nic jíst a stejně přežijí. A ne jen se šípem v boku. U mě za **. A to jsem štědrý, jak ten klučina 24.12. A mimo jiné, přečtěte si knihu Planeta opic! Prý předloha! Já jsem tam nic podobného nečetl!!! ()

srolyma

Když pomineme, že pod slovem válka se skrýval boj jednoho opičáka a jednoho vojenského velitele, který navíc probíhal převážně v rovině slovní, tak mi nejvíc vadilo to zjednodušené motto „Opice dobrá, člověk špatný“, které do nás hustili snad v každém záběru. Tady jsem jednoznačně na straně těch špatných. Dead monkey, good monkey. ()

blondboss

Mierne sklamanie. Zavŕšenie tejto úžasnej trilógie síce vo veľkolepom štýle a vizuálne orgazmicky, ale predsa som od toho čakal trošku rozvinutejšiu dejovú linku, ktorá by zvýraznila to, čo Caesar pre svet opíc reálne predstavuje - aj keď v závere to tvorcovia jemne načrtli paralelou s Mojžišom. Každopádne táto novodobá séria je jednou z najlepších a najveľkolepejších vôbec a ak budú nejaké pokračovania, tak sa na to už teraz výnimočne teším. 80 % ()

Han_Quintet odpad!

Propagandistický snímek, okeřeněný silnou dávkou neomarxismu, zneužívající náboženskou symboliku, historické nuance, podprahově vštěpuje politické socialistické vidění světa, i témata, a dokonce vykrádá i Schindlerův seznam. Hodnotím odpadem. ()

PaTeXx

Scénář v některých situacích naivně odfláknutý, ale proti všemu zbylému nemám vůbec co říct. Opičí holocaust byl krutý a nemilosrdný, CGI na hraně fiktivity s realitou a morální stránka postav je víc než lidská. Tohle všechno dělá abnormálně podařený snímek, i když jsem od začátku věděl, jako skončí (stejně jako všichni, kdo viděli originální Planetu opic z roku 1968). ()

Dejff_2004

Má-li být něco, co filmu dost škodí, je to jeho délka. I když je o co stát během více než dvou hodin, zachmuřených uvědomělých scén je víc než dost a drobné zkrácení by přidalo Válce o planetu opic na očekávané letní podívané, pokud by netrpělo to odvážné pouštění se do „dramatických vod“. 70 % ()

TR4XY_CZ

Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem byl trochu zklamaný. Čekal jsem totiž, jak už z názvu filmu vypodívá, pořádnou válku mezi opicemi a lidmy, kde si užiju spostu akce a pořádných bitev. Prostě to, co jsme viděli v minulém filmu, jenom ve větším podání. Tohle se ale děje pouze na začátku a na konci filmu. Ve zbytku jsem dostal něco, co mi tehdy připadalo jako dost zdlouhavé a vcelku nudné drama, které sice emočně správně fungovalo, ale já jsem díky svým přehnaně velkým očekáváním zůstal dost zklamaný a prázdný. Dnes jsem se rozhodl si tento filmový kousek pustit znovu s více otevřenou myslí a s tím, že vím, jak to dopadne. No a já už si teď jenom říkám, co to se mnou tenkrát bylo? Vždyť je to film, kterému chybí opravdu málo k dokonalosti. Postavy, na kterých vám záleží, se snaží přežít v tuhle těžkou dobu, kdy jsou pořád v ohrožení, a jediné, co jim zbývá, je snaha zůstat naživu. Uvědomil jsem si totiž, že válka není jenom o bitvách a zabíjení, ale také o rodině, přežití, záchraně, pomstě a uvědomění sebe sama. O tohle tady šlo a Andy Serkis s Woody Harrelsonem to dokázali krásně představit s jejich postavami: Cézarem a Plukovníkem. Nádherné, emocionální a zasloužené zakočení téhle nedoceněné trilogie. 9/10 ()

lilekbig

"APES TOGETHER STRONG"..... více nepotřebuji říkat. Mé nulové očekávání v bezhlavou závěrečnou akci se neuskutečnilo. Emotivní, psychologicky temný thriller samozřejmě s Caesarem v čele, mě velice překvapil a stává se u mě adeptem na nejlepší film roku 2017. Všechno do sebe krásně zapadalo. Moc dobře vydařené finále. Sečteno, podtrženo a je to opičích 100% ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)