Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

Inozuka

Spíš než válečná opo-lidská vybíjená, je tenhle film variací na nějaké drama z lapáku. Nebo ještě provokativněji, nějaký ten film o holocaustu. Což však není na škodu a film kupodivu celkem drží pohromadě. Stejně jako oba předchozí díly velice dobře vystavěné a vizuálně velmi pohledné. Zkrátka, důstojné završení opičí trilogie verze 2.0. Charleton Heston bude čumět, až tu jednou přistane s tím svým krámem. ()

rublik05

Opět úchvatné a velmi propracované dílo, které tentokrát není ani tak o fyzickém souboji opic s lidmi, jako o psychickém boji a nátlaku, takže není nouze o dramatické momenty, fungující emoce, ale i plno srdceryvných a drsných scén. Musím přiznat, že tato závěrečná část pro mě byla asi nejdepresivnějším dílem z celé trilogie, a to nemluvím o závěru, u kterého jsem měl co dělat, abych zadržel slzy. Ale pojďme pěkně popořadě. Hned na začátku jde poznat, že digitální efekty jsou zase o nějaký ten level výš, takže je pořád na co koukat. Veškerou pozornost si pro sebe krade jednoznačně fenomenální Caesar, teď už nekompromisní vůdce svého "lidu", u kterého mě moc bavilo sledovat jeho postupný charakterový vývoj, který se tvůrcům ve všech epizodách povedl zachytit vskutku bravurně. Potěšil mě i hlavní záporák Woody Harrelson, řádně drsný a nechutný. Vzhledem k delší stopáži se tvůrcům povedlo udržet solidní tempo, snímek tím pádem ani na chvíli nenudí a udrží divákovu pozornost od začátku až do konce. Musím přiznat, že mě osobně film doslova posadil na zadek. Tak precizně odvedené filmařské řemeslo, do nejmenšího detailu propracované postavy, neskutečné! V kině na velkém plátně to musel být zážitek jak prase. Ačkoliv i tento díl má své mouchy, konkrétně třeba menší množství akce či zbytečnost dětské postavy, i tak se jedná o více než důstojné zakončení fenomenální moderní trilogie o planetě opic, ke které se rád budu vracet. 9/10. ()

Nix

No jako člověk je i rád, že pokračování nebude. Každopádně film uzavřel vše, co měl, ale jako úplně z toho na větvi nejsem. Hlavně jsem čekal daleko více akce, kterou vlastně dostanete hlavně na konci, což se dalo očekávat a dalo se i pár věcí předpokládat. Ale suma sumárum, tohle oživení planety opic bylo zajímavým počinem se skvělým vizuálem a dobrým příběhem, takže celkově to dávám nad průměr, ale tahle epizoda byla určitě nejslabší. ()

Hellknight12

Posledná časť je pekne a hlavne kvalitné ukončenie Ceasara a jeho príbehu a tiež je tu fajn spracovaná samotná Vojna. Film má síce necelých 140 min ale na to koľko tém sa tu snažia rozobrať je to málo. Podľa mňa to mali natiahnuť na 180 min. Dôvod je jednoduchý ako som spomínal Vojna je tu síce fajn spracovaná ale je to urýchlené, teda aspoň mne to tak príde. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

JohnnyKladno

Válka. Pořád to skvěle vypadá a je to důstojné završení trilogie. Opice, vedené Caesarem začínají tahat za kratší konec. Radikální křídlo lidské armády, vedené Woodym Harrelsonem jde nekompromisně za svým cílem, vrátit lidi zpět na vrchol řetězce. Krutý plukovník zasadí Caesarovi citelnou ránu, a tak se náš oblíbený opičák vydává na svou cestu pomsty. Neohrozí tím ale celý kmen? Epičnost a dokonalost triků nechybí. Malinko se to vleče, některé drobnosti mě lehce bily do očí svou nelogičností, a tak nějak zvláštně to na mě nefunguje. 60% ()

tlesk

Fanoušci původní Schaffnerovy klasické filmové látky zaplesají, zatímco ti, kdo čekali akční krvavou řež budou mírně zklamáni. Byť tu silné bojové scény jsou, je Válka o planetu opic je především syrovým psychologickým thrillerem, na jehož pozadí se odehrává konflikt, a jehož tempo plyne pomalu, ale nenudí. Naopak se jedná o velmi zásadní příběh, který velkolepě uzavírá celou trilogii. Dechberoucí animace, zpracovávající mimiku a gesta opic je zase o kousek dál a animované postavy v řadě momentů takřka přehrávají živé herce. Andy Serkis bezpochyby ztvárnil jednu z nejikoničtějších postav ve světě filmu. Jeho Caesar je vrstevnatým protagonistou, jehož vůdcovství a chování v průběhu jednotlivých snímků se dostalo znamenitého vývoje, který vyvrcholí v perfektní formě. Ta je ale za jedno s obsahem, díky čemuž je Válka o planetu opic bezesporu jedním z nejlepších sci-fi tohoto roku. Zvláště, když se ohlédneme za tím, co už máme za sebou. Mattu Reevesovi se podařilo překročit všechna očekávání a nezbývá než upřímně doufat, že pokud dojde k pokračováním, ponesou se v touto trilogií nastoleném duchu. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/07/recenze-valka-planetu-opic-2017-prekvapive-silne-drama-kapkou-akce/ ()

Sappfire

Herecké výkony Andyho a Woodyho jsou absolutně dokonalé a tak uvěřitelné až to vyrazí dech... Obstojné zakončení určitě doporučuji... ()

RAFT

Tak tohle se musí vidět v kině .Perfektní herecké výkony Andyho a Woodyho sou naprosto dokonalé.Atmosféra je parádně apokalyptická,emoce tu i tam se najdou a dostaneme i ten humor.Postavy dobré dialogy skvělé,delší stopáž filmu neškodí právě naopak, film rychle uteče ani nevíte jak.Dobrá byla i opice ze zoo ,ta neměla chybu.Větší boje ve filmu nečekejte spíše naopak je to takové velké drama plné emocí.Ve filmu nechybí ani odkaz na starší díly.Nechybí ani postava Nova .Pěkně zakončená trilogie .Celá trilogie naprosto dokonalá .85% ()

WhiteRaven

Dokonalé a atmosférou nabité zakončení jedné z nejlepší filmových trilogií. Matt Reeves odvedl skvělý kus práce a už jsem zvědavý na jeho zpracování Batmana. Herci, kteří tak dokonale ztvárnili opičáky jsou opravdoví umělci a zasluhují obrovský potlesk. To samé platí o Danielu Lemmonovi a jeho týmu za naprosto famózní zpracování vizuálních efektů. Hudba krásně asistuje kameře a dokonalému prostředí, kterému sníh sluší. Tempo filmu i přes 143 minut je fantastické a nikde se nezadrhává. Škoda, že je tahle serie (zatím) u konce, každopádně zatím nejlepší film tohoto roku. ()

Clark_Kent

VÁLKA O PLANETU OPIC A MŮJ JEDINEČNÝ POHLED Zrození, Úsvit a třetí fantastická Válka. Mnozí knihomolové tvrdí, že dobrou knihu poznají podle první věty. Pokud bychom toto hodnocení přenesli do kinematografického měřítka, splnil by režisér Reeves úkol na jedničku. Ani spisovatel Pierre Boulle, otec Planety opic, by se za nové ztvárnění stydět nemusel. Příběh nabízí dobrodružství, akci, vtip, romantiku i určitý nádech sci-fi ale i prvky zasněženého westernu. Mé obrovské nadčení srší z emočního pojetí celého filmu. Rozhodně nejde o film válečný jak napovídá samotný název tohoto vynikajícího snímku. To hlavní co rozdmýchá divákovo srdíčko je důraz kladený na psychologii jednotlivých postav a jejich důkladné prokreslení. Ten pocit z původního filmu ze šedesátých let se mi opět vrátil. Efekty jsou doslova neuvěřitelné a hudba zní jěště o mnohem lépe. Takhle silné dojmy nepamatuji už několik let. Režisér Reeves spojil staré s novým a vytvořil fantastický koncept, který se bezpochyby zapíše do dějin sci-fi dramatu. Perfektní a jedinečný Andy Serkis /Ceasar/, který podává nadměrný výkon. Nemůžu zapomenout ani na báječného Woodyho Harrelsona /plukovník McCullough/ na straně zla. Úplně nejlepší sehraná dvojka je Karin Konoval /Maurice/ a Amiah Miller /Nova/. O všechny ty komické momenty se postaral Steve Zahn /Bad Ape/. "Apes Together Strong" P.S. : Garantuji vám, že budete fandit opicím ()

HERGImanCZ

Jedním slovem úžasné! Když po skvělém Zrození Planety opic přišel druhý díl, byl jsem z něj mírně zklamán, přestože mi bylo již předem jasné, že se prvnímu dílu nevyrovná. A když nyní přišel díl třetí, čekal jsem to samé. To, co jsem ale na plátně viděl, mě uchvátilo! Dlouho jsem z žádného filmu neměl tak úžasný pocit. Ta hudba a epičnost jednotlivých scén! Spíš než o válku se přitom jedná o psychologický nátlak na jednotlivé strany. Soubojů je ve filmu jen pár, ale také stojí za to. Zároveň je film důkazem, že snímek nepotřebuje nutně usekané končetiny a rozdrcené lebky, aby byl drsný a surový. S postavami se ve filmu člověk opravdu sžije a nejednou jsem se přistihl, jak je podporuji různými gesty. A na konci filmu mi ukáplo i několik slziček. No řekněte, pokud tohle nejsou znaky skvělého filmu, pak už nevím co. ()

Mkartaylas56

Fascinující zakončení této trilogie. Opravdu se to vskutku povedlo. Opět se o nějaký ten "opičí" chloupek vylepšilo grafické zpracování opičáků, což je opět posunulo na další level realističnosti ba si myslím, že lépe už to ani udělat nejde. Mimo grafického zpracování musím pochválit temnou atmosféru, která je po většinu filmu přítomna. Konečně narozdíl od předešlých 2 filmů byl podle mého názoru skvěle obsazen a zároveň i ztvárněný hlavní záporák v podání Woodyho Harrelsona. No a na konci snímku se otevírají brány potenciálním dalším dílům této filmové novodobé série. Na konec jen dodám, že si to určitě parádně užijete a budete si spolu s Cesarem říkat Apes, together, strong! 90% ()

MAAUZ

Renderování a grafika level MILION. Naprostá přirozenost. Hudba na jedničku. Woody se taky pěkně předvedl před kamerou. Ale nejvíc se mi asi líbila atmosféra základny v lese, pokryté sněhem. To se jim fakt povedlo. ()

ŠpetaMarek

Krásná filmařina, můžete říct, že to místy nudí, ale podle mě tam nic nechybí a téměř nic navíc. Mám tucha že tu komickou postavičku tam propašovali producenti, protože se lekli jakou depku to Reeves točí. ()

J.e.r.e.c

Ape-ocalypse Now! A pro ty, kterým to nedojde dřív, je to tam pro jistotu napsáno i na zdi. Nic proti, je to vlastně dobrý nápad a lepší způsob jak vzdát hold/opičit se po klasice, než tak udělat celý film od A do Z. Problém je v tom, že plukovník Woody Harrelson nemá dostatečně silnou osobní linku, aby mě jeho postava nějak výrazně oslovila (pro úplnost dodám, že podle mě ji neměl ani Brando v původní Apokalypse), a proto tenze mezi ním a Cesarem nikdy nedosáhne požadovaného náboje střetnutí dvou top bad-ass apemotherfuckerů. Čímž se z filmu vytrácí potenciální hlavní zdroj napětí a všechno to ostatní kolem vlastně není nijak zvlášť vzrušující, ať už z hlediska akce, příběhu nebo, nedejcesare, nějakého myšlenkového přesahu. Stejně jako v předchozím díle už prakticky chybí odlišení opic od lidí (i díky dokonalé počítačové animaci), a kdybychom místo šimpanzů a goril koukali třeba na indiány nebo muslimské imigranty, vyšlo by to úplně stejně. Reeves se snaží nimrat v Cesarově nitru, ale ani z toho nevytáhne na světlo opičí nic objevnějšího, než přežvýkaná klišé o pomstě, vnitřních démonech a nalezení klidu. Předpokládám, že tímto filmem se celá sága uzavře, a bude to dobře. Úroveň měla po parádní jedničce stále klesající tendenci a pokud by to takhle šlo dál, tak bychom se brzy posunuli někam směrem k donekonečna natahované „Ordinaci v šimpanzím výběhu“ ve stylu té původní série ze 70.let. 70% ()

neo250

Budem asi velky kritik ale tento film hodnotim ako uplne zbytocny. Jedine co na filmu je dobre je prvych 10min. Nasledne dej sa odohrava len citovo u opic. Zbytocne vedlajsie osoby bez myslienky. Dievcina? Ta ani neviem naco tam bola. Vo filme nejde o vojnu s opicami a ludmi ale o vojnu medzi ludmi a ludmi a opice su tam ako vedlajsia rola. Pozitivne hodnotim maximalne efekty opic. ()

Mr.Baboon

Až na několik cliché scén mega-pecka. Já nevím. K filmům dnes klišovité scény asi už neodvratně patří, já si na to ale asi nikdy nezvyknu. Například Pičák, u kterého v podstatě hned zezačátku víte, že se nakonec přikloní zpět ke svým, nebo heroické řeči typu "Jdu sám, vy jděte..." prostě dokážou člověka donutit prokroutit bulvy. Ale jak jsem řekl, mimo tohle všechno, je to mega-pecka. Zaujme, dojme, rozesměje a na konci vyrazí dech. Viděl v kině ve 2D s titulky - 85% ()

Knor

Jednoznačně nejlepší film z celé nové trilogie. Jsem rád, že i napotřetí se tvůrcům povedlo udělat víc než blockbuster. Tahle opičí sága má svůj příběh a jedinečnou atmosféru, která byla s každým dílem intenzivnější a depresivnější. Akční scény nejsou samoúčelný a efekty jsou dotaženy do dokonalosti. Hlavně ale se tento příběh povedl vytáhnout do epických rozměrů. Caesarova cesta byla plná utrpení, smrti a bitev a je úžasný jak moc si dali záležet abychom se vcítili do jeho situace. Nebudu lhát, několikrát jsem byl dost naměkko. Takže, ne že by to byl dokonalý film, ale naprosto splňuje všechno, co by se dalo očekávat a ještě o něco víc hraje na emoce, což na mě zabralo nejvíc. ()

Cooller

muže mi někdo srozumitelně vysvětlit proč všechny mluví znakovou řečí a do toho odpovídá caesar anglicky? podobně jako u umučení krista mě u tohohle snímku udrželo jenom nucené čtení nezáživných a zbytečně zdlouhavých opičích dialogů opakující vicemeně to samé dokola... pojmenovat to "war for the planet of apes" je hodně zavádějící protože žádná válka tam defacto neni... 90% času jsou to jen emocionální dialogy ať už mezi opicema nebo lidma nebo opicí s lidma pak následuje útěk z koncentráku od zlých lidských "nacistů", dlouhá cesta "domů" a to je všechno... trochu mi tam rovněž nesedí sled času a událostí vzheldem k původní serii jelikož cornelius má být caesaruv otec z budoucnosti a Nova v té "budoucnosti" byla taky cca. 20 letá.. ale nevadí byla to přijemná vsuvka narozdíl od toho blekotajícího retarda ze zoo kterej byl vytvořenej jenom pro to aby se mu diváci smáli a alespoň něco si z toho snimku odnesli... za 2* víc si tenhle brak nezaslouží ()

Azrail

Chápu, že tomu, kdo očekával čistokrevnou akci, nemusí závěrečný díl trilogie úplně sednout, ale za mě naprosto okouzlující blockbuster, který se zaměřuje téměř výhradně na opice a jejich emoce. CGI naprosto dokonalé, skoro až naprosto realistické. Příběh je poměrně jednoduchý, ale skvěle vystavěný a gradující a navíc podtržený perfektními hereckými výkony ústředního dua Andy Serkis a Woody Harrelson. Celý film navíc podtrhuje skvělá kamera a úžasný minimalistický soundtrack Michaela Giacchina. Více než důstojné završení "opičí trilogie". EDIT: Po třetím zhlédnutí během tří let upravuji své hodnocení na plné. Ty emoce mě dostali až k pláči. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)