Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

kenkaku

Měl to být nářez. Vyvrcholení trilogie. A ono tak nějak prd. Celou dobu se hrozně buduje atmosféra a prohlubují ty... charaktery! To mě ale nezajímá... já chtěl vidět VÁLKU o planetu opic ne parodii na drama z koncentráku. Jediné co mě alespoň malinko potěšilo byla snaha o propojení s původní sérií (prostě vymyslet něco jak lidi zdegenerovat rychleji než za miliony let když už provařili Novu :)). Ne že by to bylo něco originálního, ale snaha byla. Do toho když vezmu tu obludnou délku (naprosto bez důvodu) a prakticky hloupý scénář, je to nejslabší z trilogie (a zároveň největší hřebíček do rakve) ()

herr_carter

Člověk si tak říká, kam až ten digitál dokáže dojít, brutálně reálné...Jinak celá novodobá série pokračuje v dobře zajetých kolejích, Caesara už všichni známe a nyní má ještě silnější pozici opičího vůdce, kterému se do cesty tentokrát postaví plukovník Harrelson, který ze začátku působí jako ultimativní bezpáteřní parchant, ale všechno není tak, jak se na první pohled zdá..stopáž těžce přes dvě hodiny, ale vůbec to není znát, jsem zvědav, jestli je toto opravu konec opičí série, nebo bude zase všechno jinak................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Soweek

Nová trilogie Planety opic byla nad očekávání skvělá. Tento díl mi přijde ze všech tří nejhorší, ale pořád se jedná o nadprůměrnou podívanou. Na filmu se mi obzvlášť líbí, že ač jsou opice v celé trilogii vyobrazeny jako ty hodné a lidé jsou ti špatní, tak Vás zde film nutí zapřemýšlet se, co všechno byste udělali pro zachování své rasy, jestli byste se vlastně nezachovali stejně a jestli jde opravdu říct, že tu je někdo hodný a někdo zase zlý. Celé to samozřejmě táhne skvělý Woody a Matt Reeves prokazuje, Batman v jeho podání by nemusel být vůbec špatný film. ()

Sdoom

Kvalitativně se třetí díl řadí přesně doprostřed trilogie. Na skvěle budovanou atmosféru Zrození to nemá ani omylem, ale zároveň je zde mnohem méně otravný rodinný prvek a nějaká akce oproti Úsvitu. Oceňuju i provázání s původní Planetou z r.1968. Válka je tak docela zábavným blockbusterem na dlouhý zimní večer, ale opakované zhlédnutí asi nehrozí, žádnou hlubší myšlenku film nemá. (HD, orig.) ()

iXtr3m3

Čo môže byť lepšie, ako ísť na film len kvôli tomu, aby som si porovnal, ako ďaleko sa zasa posunula technická kvalita a úplne znenazdania dostanem taký silný film s tak veľkým srdcom a emóciami, pričom prim hrajú digitálne vytvorené opice? Neskutočne milé prekvapenie. Jasné, videl som aj predchádzajúce časti, takže nečakal som nič menej, ako dobrý film, ale tak skvelý príbeh, nech je aj hockoľkokrát odkukaný a pomrkáva aj na bibliu, tak skvelé spracovanie, tak vymakaný soundtrack a tak neskutočne zahrané a naanimované hlavné postavy, to nemá obdobu. Konečne prvý film, ktorý pohrozil Avatarovi. Jasné, Avatar bol a stále aj je úplne iná liga, ale to bolo dané aj Cameronom, jeho technologickou prevahou a obrím rozpočtom. Tu však každý čakal veľkolepé bitky a súboje ľudí so zvieratami a ono sa z toho nakoniec vykľuje hustá miestami fakt že dokonca aj depresívna dráma, na ktorej konci všetci tichučko bez najmenšieho slova odchádzali z kina, len aby to vstrebali a predýchali. Toto som zažil tento rok len pri Loganovi a za posledné roky si fakt nepamätám nič podobné. Bravó. Táto trilógia raz bude patriť k zlatej tvorbe ako legendárna séria LOTR. Veľkolepé. P.S. Kto to stále porovnáva s originálom, tak sa prosím zobuďte. Toto je ďaleko viac realistickejšie a príbehovo dokonalejšie ako pôvodná séria, nehovoriac o tom, že pri starej to začalo skvelou prvou časťou a skončilo odvarom v podobe seriálu. Neriešim technické spracovanie, pretože to bolo na svoju dobu rovnako revolučné ako toto na súčasnosť. Odbočku resp. napodobeninu v podobe Wahlbergovej verzie rovnako nerátam, lebo tá nebola myslená vážne, tam šlo o len modernejšie prerozprávanie toho istého už raz videného. Tu to začalo skvelou jednotkou a skončilo doslova famóznou trojkou, postavy sa brali len kvôli známym menám, ale ich príbehy, pohnútky a konce boli vyrozprávané po novom. Budem sa opakovať ako pri jednotke, ale toto je film, ktorý mal srdce, dušu, atmosféru, posolstvo a ľudstvo bolo tentoraz naozaj len a len do počtu a tak aj dopadlo. Odporúčam. 110%. ()

Benedygtus

Proc do kazdeho filmu, ktery neni komedie a nema ji byt, cpeme umele nejakou komedialni vlozku. Jedna postava, ktera nema jiny ukol, nez udelat ze sebe kasparka. Absolutne zbytecny a prijde mi, ze to akorat kazi vysledny dojem a z divaku dela cvicene opice, tedy presneji hlupaky.. Konkretne v tomto filmu me to stvalo opravdu hodne. Jinak ale chvalim za pojeti filmu, ktery je mnohem vic citlive vypraveni s drsnym koncem nez film plytky tvarici se drsne 140 minut. Rad bych videl dalsi pokracovani. ()

KennyNevym

Tohle je prostě bomba! Nádherný důkaz toho, že kvalita filmu nemusí být v dialozích. Přestože se mluví velmi málo, člověk přesně ví co se děje a co si kdo myslí. Na rozdíl od prvního a druhého dílu je film více o opicích než o lidech, ono už taky moc lidí na Zemi nezbylo žejo... Dějová linie světa opic se opět o něco komplikuje, ale vlastně je to jedno. Je to prostě dobrej silnej film a to je hlavní. ()

see_sawandrew

Ani hovno. Úsvit byl emocionálně docela umírněný a hlavně strhující, zatímco tohle je šíleně dlouhá nudná ucajdaná pohádka, která se i po devatenácti neúspěšných pokusech dojmout bude tupě snažit podvacáté. Není komu fandit, není ani komu porozumět, všichni jsou jenom anonymní figurky bez osobnosti nebo nedejbože významu pro příběh. Tedy pokud se dvě a půl hodiny nikam nevedoucích scén dá nazvat příběhem. V tomhle filmu prostě nic nefunguje. 20% ()

DavidS.

V současnosti neexistují na filmovém plátně k vidění tak dokonale živoucí a realistické digitální postavy, které mají takovou míru a škálu emocí... V těchto ohledech jedou opice na hraně možného a na dřeň...Ale pokulhává příběh, který se z apokalyptického finálního zúčtování vymezí jako psychologické vězeňské drama a "velký útěk"...Závěrečný Exodus důstojně odkazuje k původní sérii... ()

Jiriczzcek

Technicky dokonalé, ale určitě nejslabší díl série. Akce není tolik, jak byste ve "válce" čekali a Woody Harrelson, nebyl takový drsňák, jak měl zřejmě být. p.s. Harrelson se zcela vyrovnal počtem sundání brýlí, Davidu Carusovi v Kriminálce Miami :) ()

HiddenDragon

Ja jsem tu stopaz citil. Dlouhe filmy mi nijak nevadi z principu, ale zde to byl ten pripad, kde by se dalo hodne veci udelat svizneji, protoze po skvelem druhem dilu neni treba fetisisticky stale zabirat dokonale CGI tvare a Serkisovy grimasy. Takhle jsem misty dokonce zival a je to skoda. Mozna jsem cekal prilis. Neustale jsem si rikal, co se z toho vyvrbi, co si to vlastne ti scenariste chystaji za finale. A ono to bylo trochu pritazene za vlasy. Uz jen ten Harrelson... [SPOILERY] Vyklube se z nej jakasi obdoba Kurtze z Coppolovy Apokalypsy, ktery vede svou vlastni obrozeneckou milici takrikajic "proti vsem". A misty jsem prilis nevedel, jestli ho mam litovat a chapat, nebo brat jako padoucha no. 1. Mozna to mohl zahrat o neco lip, nevim. Taky mi nejak uniklo, jak mohli zajmout zbyvajici opici smecku. Probehlo to tak rychle v dialogu, ze jsem si jeste chvili rovnal, jestli bylo vubec mozne, aby to tak v posloupnosti deje slo. Jako celek to ale na me nakonec opet pusobilo jako prijemne spojeni moderny a nostalgie, coz byl ocividne zamer. Opet jsou tu easter-eggy v podobe jmen a hlasek z puv. serie....a zvlast, kdyz prijde na radu ta nema holcicka, reknete si, ze tohle je mnohem hezci pouziti teto postavy. Take pridali jednoho vtipneho senilniho simpanze, ktery bohudik zpestruje misty unyly dej. Jsou tu opet dojemne sceny, vizual je bombasticky a fakt nechapu, jestli je to vsechno CGI, protoze to vypada tak "hmatatelne", ale co se tyce osobnich dramat a vystaveni zapletky, tak druhy dil byl dle meho vkusu silnejsi. Toto je slusna prace, ale misty vas bohuzel asi bude lehce nudit. Kazdopadne vkusne a dospele zakonceni trilogie. ()

bari68

Film je podstate psychologická hra, ktorá sa od jeho dvoch bratov výrazne odlišuje a stavia diváka do polohy, kde ,,padúch a hrdina - všetci jedna rodina ,,. I finále som čakal epickejšie, avšak ono sa už nájde scenáristický kľúč, ktorý vytvorí námet pre ďaľšie pokračovanie. ...A ja sa naňho budem znovu tešiť. ()

Kienast

Kluci to natočili úplně jinak než se čekalo a já jsem rád, že stále vznikají "takové jiné" blckbustery než ty tuctové. Atmosféra parádní, opice boží a geniální hudba. K dokonalosti tomu chybělo opravdu jen nějaké to válečné peklo na závěr. ()

Nassau

/+-/All of human history has lead to this moment. The irony is we created you. And nature has been punishing us ever since. This is our last stand. And if we lose... it will be a Planet of Apes. (8/10) ()

Han22

Tak aby bylo jasno, ve válce lidí s opicemi budu vždy na straně lidí. I když jsem díky tomu určitě strašný xenofob, rasista a nacionalista, když odmítám dát příležitost opičkám, aby se integrovali a byly přínosem pro naší kulturu. Ale bohužel v tomhle díle nebylo fandit komu. Režisér dal ze začátku najevo na čí straně stojí, takže celý film sledujeme z pohledu opic, lidi se objeví až po půlce a výkvět lidstva představují zfanatizování vojáci stylizovaní ala náckové v čele s psychopatickou alkoholickou troskou/plukovníkem v podání Woody Harrelsona. Tady opravdu nebylo komu. Natěšen názvem a trailery jsem se těšil na tu válku, ale dostal jsem dvouapůlhodinové! psychologické/rodinné/vězeňské drama, plné pomalých rozhovorů a scén, které už člověk viděl xkrát. Ale budiž. Je to završení ságy, jsou tu zajímavé odkazy na původní ságu (Nova, Cornelius, proč lidé nemluví, co se stane když prohrají), krásné záběry přírody, finální akce je opravdu kulervoucí. Jenže je to prostě moc dlouhé, nudné a ikdyž jsem rozmýšlel na slabšími 4* nakonec to zabil konec. SPOILERY! Ve finální řeži se pomlátí lidi mezi sebou, načež zbytek smete deus ex machina v podobě laviny. A k završení všeho ještě Caesar umírá. Zkrátka 3* jsou adekvátní. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)