Čierny zoznam

• Česko Černá listina (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Jon Bokenkamp

Réžia:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (viac)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (viac)

Najhľadanejší kriminálnik sveta Raymond Reddington (James Spader) sa z neznámych dôvodov vzdá do rúk federálov a ponúkne im pomoc. Nie však obyčajnú: je ochotný loviť a chytiť najväčších kriminálnikov. Teda tých, s ktorými doteraz spolupracoval a ochraňoval ich. Jeho jedinou podmienkou je, že bude spolupracovať iba s jedinou, mladou agentkou FBI, i keď s ňou zdanlivo nemá žiadnu spojitosť. (TV Dajto)

Recenzie používateľa yvona k tomuto seriálu (69)

Čierny zoznam (2013)

Obsahově, herecky, scénáristicky šel seriál od 2. sezóny do kopru. Nepomohlo ani vykopnutí Megan Boone, která úspěšně kurvila 8 sezón. Naprostý propadák je pak 9. série a já doufám, že autoři už nebudou v téhle sebevražedné misi pokračovat 10. sérií. ()

Season 1 (2013) (S01)

Je to strašná pitomost  :))) Nicméně se na to vcelku dobře kouká pokud nemáte nic lepšího po ruce a to ještě jen díky Raymondu Reddingtonovi. Ten ovšem od desáté epizody téměř úplně mizí ze scény, takže  několik dílů jsou bezduchou, absurdní sračkou. Další nezanedbatelnou katastrofou jsou úmorné a jako přes kopírák stejné a naprosto zbytečné dialogy mezi Elizabeth a Tomem v každé epizodě. Naštěstí nejsou dlouhé. Role Elizabeth si zasloužila trochu charizmatičtější obsazení. Megan je nejen mizerná herečka, ale i nezajímavá, nudná a ne příliš chytrá pipina. ()

Alchymista č. 101 (2014) (S01E12)

Jak to, že má Red po boku opět svého Demba, když ho v předminulé epizodě zastřelili? ()

Berlin č. 8 Záver (2014) (S01E22)

Už jsem měla trochu obavy, že byli opomenuti ti zlí Rusové, které USA narve do každého filmu. Tady si to ale nakonec bohatě vynahradili tak, že z poslední epizody udělali krvavý, KGB špióny a vrahy prošpikovaný brutální horor :)) ()

Season 2 (2014) (S02)

Obsazení Megan Boone shazuje seriál mezi béčkové. Kdyby měl  James Spader výraznější a charismatičtější partnerku, byl by to trhák. Nebo aspoň někoho, kdo má šajna o herectví. Takhle to táhne na těch 80% vysloveně úplně sám. Nicméně ve chvíli, kdy jsem pochopila proti čemu Red vlastně bojuje, musela jsem dát plný počet. Možná mi to trvalo trochu déle,no. ()

Banka Monarch Douglas č. 112 (2014) (S02E02)

FBI je v průběhu již probíhajícího mezinárodního vyšetřování velmi překvapena, že před  bankou jsou kamery. To je takový odpad tenhle seriál :)), ale mám ho ráda. ()

Dr. James Covington č. 89 (2014) (S02E03)

Jak se zdá, budou se oživovat mrtvoly, což proběhlo už i v  první sérii. ()

Fronta č. 74 (2014) (S02E05) odpad!

To ne, to už je i na mě moc. ()

Luther Braxton (č. 21) (2015) (S02E09)

Liz svou blbostí dojebe každou epizodu. Takže v hodnocení ji ignoruji, protože její debelitu si seriál v hodnocení fakt nezaslouží. ()

T. Earl King VI (č. 94) (2015) (S02E14)

Tady se snad v nevyšší míře prokázala skutečnost, že  Megan Boone je osoba bez sebemenšího  náznaku hereckého talentu. A vzhledem k tomu, že jí zde bylo dáno víc prostoru, než by mohlo být snesitelné, pohřbila další epizodu. Ale, jak už jsem psala, moje hodnocení její postavu eliminuje. ()

Major (č. 75) (2015) (S02E15)

Úplně zbytečná, prázdná epizoda. ()

Iniciativa Dlouhověkost (č. 97) (2015) (S02E17)

Agent v utajení nosí v peněžence jméno své milenky a fotku nenarozeného dítěte. Možná tam byla rovnou i adresa telefonní číslo. A podobnými zhovadilostmi se seriál jen hemží. ()

Karakurt (č. 55) (2015) (S02E21)

Jakákoliv zmínka o Lizině matce otci či požáru a to i v sebenevhodnějších situacích mi už způsobuje nevolnosti a vlnu fyzické agrese. ()

Tom Connolly (č. 11) (2015) (S02E22)

Mé zbožné přání bylo, aby Elizabeth už konečně někdo zakroutil krkem, protože její nulový herecký výkon a nudný ksicht kurví celý , jinak vynikající, seriál. ()

Season 3 (2015) (S03)

Tahle série byla  výrazně slabší než předchozí a zhruba v polovině propadla do nudného stereotypu a hrozil totální rozpad celkové linie. Megan nám poněkud nakynula a vypadala jak pašík na porážku a tím nemám na mysli její těhotenství. Velké zklamání ale nastalo na závěr. Telenovely nesnáším. V příbuzenských vztazích jsem se přestala orientovat od chvíle, kdy se objevil záhadný děda, mrtvá matka, nová živá matka, ztracený syn, nový otec a zdá se, že všichni jsou příbuzní. SPOILER Dokonce ze pozapomnělo, že Liz svého otce jako dítě zastřelila, pamatuje si to a přesto se dál hledá další tatínek.  Navíc laciné oživování mrtvých se stalo pravidelnou součástí téhle série, napočítala jsem 4. Za mě je 23.  epizoda naprostý odpad. ()

Sir Crispin Crandall (č. 86) (2015) (S03E06)

Celkem by mě zajímalo, zda by se taková nevycvičená a labilní blbka s IQ rohožky v USA mohla skutečně uplatnit u FBI. ()

Lady Ambrosia (č. 77) (2016) (S03E14)

Blbka Liz má dvě mozkové buňky. Jedna řeší matku, druhá Toma. Pro seriál je její postava tak zvaným kurvítkem. Což obsahuje zároveň hodnocení jejího hereckého výkonu, protože obsazením kohokoliv jiného, by toto nebyl problém, spíš naopak. Změny účesy nepomáhají. ()

Drexel (č. 113) (2016) (S03E15)

Začíná to být velmi stereotypní a zkratkovité. Red vysloví jméno, Liz ho vyřídí FBI a ti zloducha jednoduše polapí. Zmizela  spojovací linie, takže příběh se rozpadl do jednotlivých nesouvislých a vcelku nudných epizod. Vytratil se důvtip, Redův sarkazmus, napětí, akce, okamžiky překvapení, osudy a charaktery jednotlivých postav, které přišly zcela o svůj prostor.... prostě vše, co činilo seriál přitažlivým a jedinečným. Jediné společné téma epizod je Lizina matka a Lizin Tom, které se absolutně nikam neposouvá. Neposouvá se vlastně vůbec nic. Liz je čím dál blbější, ale té už jsem věnovala dost, takže protentokrát ji ušetřím. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (viac)