Čierny zoznam

• Česko Černá listina (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Jon Bokenkamp

Réžia:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (viac)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (viac)

Najhľadanejší kriminálnik sveta Raymond Reddington (James Spader) sa z neznámych dôvodov vzdá do rúk federálov a ponúkne im pomoc. Nie však obyčajnú: je ochotný loviť a chytiť najväčších kriminálnikov. Teda tých, s ktorými doteraz spolupracoval a ochraňoval ich. Jeho jedinou podmienkou je, že bude spolupracovať iba s jedinou, mladou agentkou FBI, i keď s ňou zdanlivo nemá žiadnu spojitosť. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (94)

Lipetova rybárna (č. 111) (2017) (S04E09)

"Miluju tuhle zemi, beru svou velmi velmi práci vážně. Pokud jsem něčím vinen, tak ... svým vkusem na ženy." Aramova obhajoba byla zábavně trapná a jeho nová láska je jasným důkazem toho, že chlapi si vybírají pořád stejně. To je ale Aramova věc. My tu máme Mossad operující na americkém území a Redovo vydírání budoucího prezidenta, což mě obojí bavilo. ()

Prognostik (č. 163) (2017) (S04E10)

"Pět litrů krve na bílém koberci. Když jste skončili ... ani kapka." Předtuchy nebyly špatné, ale o to tu nešlo. Dokonce tu nešlo ani o kobaltové doly. Šlo tu o pomstu a náhradu za pana Kaplana. Proto se jeden šmejd setkal se stvořitelem a Red získal nové drzé zaměstnance. Přeju mu to, ale nijak zvlášť mě to nepobavilo. ()

Harém (č. 102) (2017) (S04E11)

"Vaše prachy jsou čistší než historie prohlížeče jeptišky." Jenže tyto peníze brzy nebudou, takže někdo vyhlásil Redovi válku. Jenže kdo? Mám nejasné tušení, že fouká od lesa, kde nekvalitně odvedl práci, ale to se asi brzy dozvíme. Jinak tady šlo o Harem a k tomu mohu poznamenat jen to, že pět slušně vypadajících gangsterek rozhodně mělo předvést žhavější podívanou. ()

Natalie Luca (č. 184) (2017) (S04E12)

"To, proč mezi nejobávanější božstva patřili původci epidemií, mělo svůj důvod." Tomu rozumím, ale úplně nechápu důvod, proč se vyšplhala na Redově seznamu až na č. 184 chudák nemocná holka a ne ti, kteří ji využívali. Někdy mi to bude vysvětlit. Nicméně samotný příběh lásky Tyfové Mary k Tyfovému Larrymu mě moc nebavil. O dost lepší bylo naštvání Samar ohledně Aramova platu. To bylo k popukání. A Tomův návrat k adrenalinu mě taky potěšil. ()

Isabella Stone (č. 34) (2017) (S04E13)

"Nechci Vás zastřelit. Jen potřebuju, abyste zůstala zticha, až Vás Charlotte bude škrtit." Isabella Stone měla charisma a do Redovy organizace zaťala své zoubky opravdu ostře, ale Red nám s ubývajícími penězi nějak ztrácí i smysl pro humor. Sice si celkem slušně zašaškoval s francouzskými policisty, ale já od něj očekávám víc. ()

Architekt (č. 107) (2017) (S04E14)

"Praly se o mě tři agentury, aby mi se mnou uzavřely dohodu dřív, než mi tvá holka přečetla práva." Elise, vlastně teď už Janet, byla skvělá a její špičkování s Aramem i se Samar se mi líbilo. Taky mě docela zaujal Architekt, protože měl charisma, schopnosti a věděl přesně, co a jak má udělat. Navíc mě bavil malíř a vydírání s obrazem. Jen chudák Red právě přišel o koule a nemá si co podrbat. Já jsem mu to říkal, aby neuklízel uklízečku. ()

Apatykář (č. 59) (2017) (S04E15)

"V rodině je zrádce. Hodlám ho najít." Líbily se mi Apatykářovy výtvory, ale nelíbil se mi úchylný Apatykář. A otrávený Red byl příliš zmatený na to, aby mě dokázal pobavit. Takže spokojený jsem s Lulu v kufru, zamčenou rodinou i závěrečným odhalením. S ohledem na předchozí děj se mi ale právě to odhalení hodně nelíbí. ()

Dembe Zuma (č. 10) (2017) (S04E16)

"Takže Dembemu konečně ruplo v bedně? Nemůžu říct, že jsem překvapený při té kombinaci - silný mlčenlivý typ, stoický, ty oči, falešný africký přízvuk." Glen to zase rozjel, škádlení Janet se Samar kvůli Aramovi bylo skvělé, tým hinduistů se serverovou kamerou mě rozesmál, stejně jako agenti Mojtabai a Zuma a mrtvola z lesa se konečně odhalila. Hned mám lepší den. ()

Requiem (2017) (S04E17)

"Po tom, co jsem nechala mrtvolu vykrvácet do záhonu tulipánů, aby se zrychlil rozklad, jsem ji zatavila do pytle a ten pohřbila pod hranici promrzání, aby se hrob během cyklů tání a mrazu nenadzvedl." Tak takovou chůvu by chtěl asi každý zabiják. I Red, který tentokrát FBI nikoho nepředhodil. Nicméně tohle je důležitý díl pro pochopení seriálu, dává věci do souvislostí a ukazuje, jak se z Kathy stal pan Kaplan. Jen ta zábava mezi rozřezanými těly trošku chybí. ()

Philomena (č. 61) (2017) (S04E18)

"Muž, který to vede, je zdivočelý jako prase v broskvovém sadu." Zdivočelý agent Gale mě nebavil od prvního okamžiku, ale v podstatě obyčejná Philomena mě svým chameleonstvím dost zaujala. Bohužel to byl jediný zástupce něžnějšího pohlaví, který mě bavil protože pana Kaplana už k ženám neřadím, Liz se chovala jako rozmazlený fracek a reakce Samar na stipendium mě vedla k myšlence, že nezvládá své hormony. Oni ani chlapi na tom tentokrát nebyli moc dobře, protože Red neměl příliš prostoru pro své velkolepé výstupy, Ressler psychicky nezvládal spolupráci s Galem a Aramovi doporučuju, aby si našel partnerku, které nebude muset vařit, prát a čistit kolt. ()

Dr. Bogdan Krilov (č. 29) (2017) (S04E19)

"Letadlo stojí na jednom z Wernerových letišť. Není pochyb, že jeho muži tam jsou, pijí mou Skotskou a zkoušejí mé obleky." Redovo zúčtování s Wernerem bylo vynikající, hrátky s Resslerovým mozkem rovněž a Redovo vydírání průvodčího spácháním vlakové loupeže mě taky dostalo. A asi poprvé jsem v panu Kaplanovi zahlédl svini, což je škoda, protože jako uklízeč byla jedinečná. ()

Výběrčí dluhů (č. 46) (2017) (S04E20)

"Ať byl spáchaný jakýkoli zločin, trest za něj je stejný." Vymahač dluhů byl magor, který mě nebavil. Co mě však bavilo, tak to byla mrtvola v mrtvé schránce, pan Kaplan řešící kyberšikanu a Redovo cestování. Jen jsem si tak nějak přál, aby to dopadlo jinak. ()

Pan Kaplan (č. 4) (2017) (S04E21)

"Buď ke mně budete, pokud jde o Maria Dixona, upřímný nebo si sednu za volant té luxusní káry a přejedu Vás." Já se tedy přiznám, že těch patových setkání Reda s panem Kaplanem je už trochu moc na to, že jeden musí z kola ven a hlavní hrdina to asi nebude. Nicméně nějaké napětí, a chuť kopnout agenta Galea do koulí, jsem rozhodně pocítil. ()

Pan Kaplan (č. 4): Dokončení (2017) (S04E22)

"Porota, kterou měl pohrdat, už neexistuje." Aram před velkou porotou mě bavil, Samar si u mě šplhnula a způsob, kterým paní Hitchinová nastoupila na porotu, byl naprosto jedinečný. To je herdekbaba. Tedy byla a to je škoda. Samotné zúčtování s Kaplanem nebylo nic moc, takže pro mě byl vrcholem Henry Prescott. Ihned si na něj beru telefonní kontakt, protože kdybych se kvůli špatnému úsudku ocitnul v bezvýchodné situaci, tak mu zavolám a budu v klidu. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (viac)