Sedem zhavranelých bratov

• Česko Sedmero krkavců (viac)

Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo veľa rozprávať, v ňom dedina a v nej veľa ďalších osudov, v lese čarodejnica a na hrade kráľovská rodina s mnohými tajomstvami. Príbehov o ľuďoch by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré keď z úst vyletia, už ich nič nevráti späť a o Bohdanke, ktorá sa rozhodne zachrániť svojich bratov, nedobrým slovom premenených na havranov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste, ale možno pri tom nájde aj svoje šťastie. (RTVS)

caspar

Už dlouho jsem neviděl tak dobře natočenou českou pohádku, super. Bylo to moderní, ale ne přehnané, herecké výkony super a režie prostě ví, co dělá... ()

pafka

Tak takovouhle pohadku v poslednich letech nenatocil nikdo. Fakt si to troufnu rict. Je to zasazene do stareho ceskeho sveta, ovsem rec a vyrazivo je dnesni. Coz by na prvni pohled mohlo vypadat, ze se to neskloubi. Ale ono po chvili to prijmete a pak se bavite az do titulku. Film mel to stesti, ze ho potkaly dve vyrazne zeny, na kterych cely film stoji - Alice Nellis a Martha Issova. Obe odvedly praci uplne spickove. A Martu jsem vlastne videl po dlouhe dobe. Ona krome toho, ze dobre vypada, je precizni v hrani, ma neuveritelny cit a svuj styl. Naprosto skvele. ()

harycek

Některé věci tam zůstaly nevyřčeny, a dějová linka tím byla neúplná, ale jinak zajímavé.Po druhém shlédnutí přidávám na 5!!!! ()

Bau.Baushka

Moc pěkné. Žádná tmavá místa, nic extra melancholického, příjemné, dojemné, pěkné! Issová není moje oblíbenkyně, ale tady byla opravdu úžasná. Bydžovská moje oblíbenkyně je, a úžasná byla taky. Remundová byl taky dobrý tah. U pohádek potřebuji barvy, dostalo se mi jich. Krásná téměř domácí příroda. Lahoda. O Vánocích kouknu znova. ()

kristina.b

Pro mě velké překvapení. Moc krásné exteriéry a krásná příroda. Co mi trochu vadilo občas byl děj příliš rychlý, ale zase koukat se na film 2,5 hodiny bych asi nevydržela. Myslím si, že přesně v takovém to duchu by se měly nové pohádky natáčet. Není to ani moc přehnané /takový umělý "suchý" humor, je pro pohádku zkázou a tady naštěstí není/. Nač cpát do pohádky moderní prvky, samozřejmě někdy se to povede, ale ve většině případů to působí trapně. Tato pohádka Vás může zaujmout především výbornými záběry, skvělými efekty, dobrým dějem, který se od původního moc neliší, to hlavní zůstává, dobro zvítězí nad zlem. Co se mi nejvíce líbilo: Martha Issová mě v první části tak neuvěřitelně vytáčela, jak pořád něco žvanila a to jak potom musela zavřít pusu, bylo skvělé. To její herectví, kdy vás vytáčí a najednou, bum, ticho, a i přesto to tak bravurně zahraje, je neuvěřitelné. Lituji, že jsem pohádku odsuzovala, před tím než jsem ji viděla a nešla jsem na ní do kina. ()

Perchta6

Tak tedy-moc pěkné! Znala jsem původní pohádku Boženy Němcové, ale toto filmové zpracování se mi moc líbilo. Kromě hlavních protagonistů mě uchvátila Sabina Remundová! To byla baba/tchýně. Fuj! ()

DandaPiper

Na tomto snímku neshledávám nic, co by vybočovalo z české trapnomatografie. Dvakrát jsem se musel přesvědčit, zda hodnotím stejnej film ...té červéné tady prostě nevěřím. Už to nehulte.. ()

tsatsiki

Tahle pohádka je po většinu času nudná. Ale pak má momenty,kdy se toho během chvilky děje až moc. A celé to drží pěkně pohromadě. Herecké výkony výborné, technická stránka též, velké uznání si zaslouží kameraman a hudba dotvářela správnou atmosféru filmu. Cočekat od Alice Nellis. Ta špatný film snad natočit neumí. Bál jsem se, že ten film bude ponurý, ale působil na mě příjemným dojmem a za to ji dávám 4*. Navíc jen u našich kinech film vydělal přes deset milionů. ()

Zoltar78

Konečně se zase v našich končinách urodila kvalitnější pohádka. Po technické stránce velmi zdařilá, oplívající nádhernou výpravou. Slabší mi přišly jen některé dialogy a někteří ne úplně přesvědčivý herci, ale jinak spokojenost. ()

kolacky

Je to, abych si půjčila citaci od klasiků, "a nyní o něčem úplně jiném" než ta hojně citovaná verze s Chýlkovou. Ta se mi HODNĚ líbila, to je pravda. Ale při trochu jiné náladě mi sedla i tahle verze. Nejvíc mě dostala Zuzana Bydžovská, čistě Alicí přidaná, ale výborná postava. Díky, Alice! ()

MP17

Nebylo to špatné, ale proboha proč Remundová a Bydžovská aspoň na chvíli nezkoušely hrát? Issová také žádný zázrak. ()

jendamaty

Je zajímavé, že zrovna tato pohádka se dočkala dvou zpracování, které jsou naprosto odlišné a obě velmi kvalitní. Jedinou velkou chybou A. Nellis je její sklon k obsazování S. Remundové, která mi zde ale přišla trochu snesitelnější než jinde. Pěkná věc. ()

Gig

Po dloooohé době krásná pohádka. Přesto mám v něčem rádši stejnou pohádku z devadesátých let. Co miluju tady je Bohdanka, která má jiskru. Co nemá šmrnc krásou, ale vtípem, reakcemi a vůbec vším. Tím dodává temnému nýámětu vtipný kolorit. Nedodává to jen ona, ale i další situace či postavy. Nemusí se to každému líbit, mě ale ano. Protože já si pouštím pohádky, ať mi dodají naději a ne jen smutek. V čem pro mě vyhrává pohádka z devadesátých let, postavou Chrta v poadání mistra Rossnera, Chýlkovou a některými scénami, které dotáhli víc do konce, jako třeba proč pořád Bohdanka šije, jak se ostatní tomu diví apd... Sedmero krkavců p§ůvodně napsala Božena Němcová jakou součást slovenských báchorek, proto se mi líbí slovenské prostředí a bratří jsou skutečně havrani, tj. uhelní klucí, tak jak to napsala Němcová. Naposledy jsem se tak kochal opravdo koncem osmdesátých let, kdy vznikla pohádka S čerty nejsou žerty. Aporopos takz smutná pohádka, ktrré vtip neuškodil, taky pomohl. A to je opravdu douho. A že od té doby pěkna řádka pohádek vznikla. ()

maniacxl

Alice Nellis a pohádka?,bude to spojení fungovat,říkal jsem si?Fungovalo,a parádně!Natočila vtipný,zábavný,nenudící příběh,který přesto,že zná každé malé dítě,tak byl takový jiný,nový,zkrátka po "nellisovku"udělaný.Velkou zásluhu má na tom i výborná Martha Issová!!,která k tomu,aby předvedla výkon roku,nepotřebuje ani moc mluvit.Inu,i bez velkých triků a všejijakých efektů jde udělat "velká"výpravná pohádka.PS:velká škoda,že to Alice nevypustila až na Štědrý večer,atmosféra a zážitek by se ještě umocnil.Ač jsem pohádky,co chystá na vánoce ČT.neviděl,tak si troufnu říct,že to nemají šanci přebít!85%. ()

sisilienka

Rozprávka prekvapila, ale výber hercov nebol najšťastnejší, nie, že by neboli dobrí, ale proste nevyzerali na 20, ani princ a ani Bohdanka. ()

natalanka

Nádhera. Tak krásná kamera a vtip....příběh, který má hlavu i patu. Dlouho jsem nebyla tak nadšená z některé z nových pohádek jako z téhle. Ten vtip... sakryš ten vtip tady je tak dobrý a milý. Už dlouho mi chyběl v nějaké pohádce. Alice Nellis máš můj obdiv a Marta, Zuzka i Sabina jsou opravdu výborné, výýýýbornéééé. Všech 5 palců nahoru a kdyby to šlo tak přidám i druhou ruku. :-) ()

nikus120

Rozprávka z iného súdka. Hlavná hrdinka je skvele obsadená herecky, to sa musí uznať. Príbeh je zaujímavý a očarí diváka v každom veku aj ked je síce predvídateľný. Veľmi pekné prostredie a jednoduchá dejová línia. Film má to čo má mať každá rozprávka: lásku, dobo- zlo, kúzlo a šťastný koniec. Som rada, že po toľkých rokoch som sa dočkala kvalitnej rozprávky na Vianoce pri ktorej sa mám aj chuť zasmiať (hlavne na výrazoch Bohdanky a nesmelého princa). ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (viac)