Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

quentinT

Jak toto hodnotiť... Tak hudba na 100%, celé dobré, ale proste z pohľadu trestného práva by to takto jednoducho neskončilo ... Ani náhodou. Proste by sa všetko do podrobností muselo vyšetriť takže v reálnom živote by sa tá paní z toho len tak nevykecala. Takže z tohoto pohľadu sa s tým nemôžem stotožniť na sto percent a preto jedna hviezda dole. ()

applestar

Film, který patří Rosamund! Ben Affleck dobrý ale jeho role nebyla tak náročná, takže by to zvládl i menší frajer než je on. Amy byla prostě úžasně zahraná a film byl napínavý a občas i vtipný v důsledku toho, že se zasmějete a řeknete si "to už snad není možné". Já si to užil a přijímám tento film mezi úspěchy výborného režiséra. ()

teba

Tak co k tomu napsat... zkusím to bez spoilerů, uvidíme... Je to napínavý, to každopádně, zamotaný, člověk neví, čemu věřit, jednou má něco za ložený, ale za chvíli se ukáže, že je to úplně jinak - což se mi na detektivkách líbí. Ale je to i vtipný! Narozdíl od Klubu rváčů, kde si Fincher nechával velkou pointu až na závěr, tady se (první) odhalení odehraje už v polovině filmu. Pak je do filmu vložena nová epizoda z Jak jsem potkal vaši matku pod názvem "Poslední zářez Barneyho Stinsona". Je to na jednu stranu takové zvláštní zjevení: vzhledem k obsazení Neila Patricka Harrise jsem se jednu chvíli nějak nemohla zbavit dojmu, že se dívám na výše zmíněný seriál, ale situaci zachránil neskutečně drsnej hudební podklad, výborná záležitost (doma puštěnej soundtrack už mi tu atmosféru bohužel nenavodil, kino je kino...). A pak už jsem čekala v podstatě konec, ale ještě se rozehrálo něco na hranici absurdity a grotesky... a přitom to bylo fakt drama... Když už jsem to zvládla bez spoilování až sem, tak už si to nepokazim, ale ta situace nastolená v samém závěru filmu, to by jeden nevymyslel, spíš by z toho zcvoknul :o) Suma sumárum, Klub rváčů mi přišel o něco lepší, ale hlavně asi kvůli tomu, že si schoval všechny trumfy na konec. Zmizelá 80 %. ()

Adela9

No tak David Fincher si z nás na 145 minut udělal svoje loutky se kterými si dělal co chce. Mě tento film uvedl do totálního filmového kómatu. 5. ()

Heyyy

Hodně napínavej film, kdy jsem si už v první třetině říkala, ať už to konečně skončí, ať sakra zjistím, jak to teda je. SPOILER SPOILER SPOILER Ale co se příběhu týče, myslím, že svý trhliny to mělo. Určitě je možný, že by se někdo mohl o něco podobnýho pokusit, ale v momentě kdy se ztracená Amy opět objevila a tvrdila, že ji věznili, by si určitě někdo z toho kempu vzpomněl, že je to přeci TA, co tam s nima x dní žila. Dost zvláštní byl i závěr, není reálný aby s ní Nick po tom všem zůstal. Dítě nedítě... Ale to, že byl film dlouhej vůbec nevadilo, myslím, že nebyla šance se nudit. Hvězda navíc za hudbu, atmosféru, napětí a kameru. ()

Hjuud

Slabší 4*, malinko zklamání. Nesporně dobrý film, ovšem poměrně překombinovaná a vykonstruovaná polokravina. Konec byl tak divný a splácaný, že mi už bylo ukradené, jak to celé skončí a mohlo se stát cokoli. Divím se tak vysokému hodnocení, jen jestli to nebude jménem toho režiséra! ()

kymla

Rosamund vystřihla parádní výkon, Ben jí slušně sekunduje. Napínavý snímek plný nečekaných zvratů. První půlku jsem hltala pak mě to přišlo dost předvídatelné a ten konec mě nesedl. Celkově povedené, ale ne dokonalé. ()

Astinas

Síla a moc médií a jakou hodnotu dnes mají informace, plus co dokáže člověk udělat, když se nudí. Dlouhou dobu jsem neviděl tak perfektně zrežírovaný a dobře zahraný film. Velice dobrá kriminálka s prvky drama. ()

bavs

Občas mám problém, že na csfd nejdou udílet půlhvězdy, protože když dám v případě Zmizelé hvězd 5, budu mít černé svědomí při vzpomínce např. na Fincherových Se7en, ovšem 4 hvězdy se mi v tomto připadě zdají zase příliš málo, tak nakonec zvolím 5, ale v tomto případě ušmudlaných. Filmu k dokonalosti nechybí mnoho, ale něco přecijenom. Hned zezačátku mě mírně vyvedl z míry přehanný povyk, následná tisková konference a nevím co všechno jen kvuli necelému dni, kdy byla Amy nezvěstná ( no i když Amerika je Amerika....). Dále musím dát za pravdu několika uživatelům zde upozorňujících na nepříliš padnoucí roli N.P.Harrisovi. Co si budeme povídat, ne že by to zahrál špatně, ale těžko se v jeho případě vymanit z komediálního žánru. Jako poslední připomínku, i když to je pouze můj osobní pocit, s kterým jsem odcházel z kina je lítost nad Nickem a přímo nasranost na to jak to tý mrše prošlo, ale vždycky tam ten happy end holt bejt nemůže no. Jinak samozřejmě převládají pozitiva - hlavní role skvěle zahrané a především příběh a promyšlenost všech kroků dechberoucí. ()

stephano

Prosím o to aby se přestalo používat slovo "řemeslo" ve spojení s filmem. Skoro na každý stránce u tohodle filmu někdo použije slovo "řemeslo". Pseudo odborníci / intelektuálové co tohle slovo používaj do svých přízpevků mě uplně vytáčej. Co se filmu týče, tak po dlouhý době docela dobrej film od Finchera. Problémem dnešních filmů je pořád ta nesmyslná stopáž, proč to nemohlo bejt o půl hodiny kratší, koho zajímaj záběry na moře a podobný chujoviny. Prostříhat, promazat, zrychlit a sme na peti hvězdách. Tak snadný to je :-) ()

vittorrio

BUM! 5 hviezd. Fincher a jeho bravúrnosť v pravom svetle. Neskutočné dialógy a zvraty prispeli k oscarovému výkonu Rosamund Pike, z ktorej prítomnosti mi bolo zle, čo nedokázalo mnoho hororov a thrilerov. Rozum je to čo robí netvora nebezpečným a naozaj hrôzostrašným. Prehádzaná chronológia a civilná štylizácia pôsobia až tak silne, že zanedbáte reálnosť príbehu a úplne sa deju oddáte akoby sa mohol stať každému vôkol. Ben Affleck standartný výkon v napasovanej role neurazil, Neil Patrick Harris do deja nejak nesedel. To je však jediná jedna maličkosť ktorá na stotinu sekundy prižmúrila pred plátnom oko. Všetko ostatné bolo zvládnuté brilatnne. Všetky slovné hodnotenia však predčí nasledovné: až na záver filmu som si vlastne spomenul že mi na začiatku bolo treba odbehnúť na potrebu. ()

B_Dup

Pokud se necháte unést hned na počátku vynikající hudbou, kamerou a hereckými výkony, nemůže hodnocení směřovat jinam než k plnému počtu hvězd. Tohle je opravdu skvostné dílo. Atmosféra, dialogy, příběh - vše na jedničku. Já osobně jsem se při rozhodování, komu z manželského páru vlastně "fandit", přikláněl během sledování tu na jednu stranu, tu na druhou. Zážitek umocnilo i to, že ve skutečnosti se mi podobná svízelná situace může s klidem přihodit. Manželství (a vlastně i každý vztah) je především o kompromisech. Jak prosté... ()

Slunik

První třetina filmu mi přišla totálně nudná a zbytečná, teprve potom se to začalo pořádně rozjíždět. Závěr naopak možná až moc překombinovaný. Rosamund Pike mi přišla až moc stylizovaná, nevím, musela bych si pro porovnání pustit v originále nějaký její jiný film, ale její herecký výkon jsem skousla až po závěrečných titulcích. V podstatě jde o to, že se musíte na film jen dívat a hodnotit to celé teprve až zapadne poslední dílek do skládačky. ()

Blenny

Skvěle natočená detektiva. A vlastně velmi dobrá detektivka... ale...Do dvou třetin parádní jízda, kdy člověk neví čemu má věřit a na základě dalších okolností soustavně mění svůj názor na "jak to asi bylo". Zlom bohužel nastane, když se to, co tušíme, dozvíme. Pak už se kombinovalo moc. Zkrácení o pár minut by tomu hodně prospělo. Konec mě vyloženě nasral. Maximální beznaděj. To nemám rád, ale to je můj problém. Doma s křupkama bych možná dal víc, ale teď musí 3/5 stačit. Repete je každopádně nutné :-). Čekat od Finchera pokaždé Sedm je naivní, ale nasadil si, chlapec jeden, kdysi laťku neskutečně vysoko. Technicky je to pořád paráda, ale v napětí to bohužel pokulhává. Událost roku to rozhodně není, ale poctivá filmařina každopádně. ()

tom130

Konečně film na který mělo smysl zajít do kina a u které opravdu nevíte, jak to dopadne už v půlce filmu. Opravdu jsem se bavil, obsahoval přesně tu správnou atmosféru, aby člověka naladil do fáze "chci vědet, co bude dál". ()

tombarider

A to jsem myslel, že Klub rváčů je Fincherova největší psychárna. To jsem ale vynechal jeden podstatný detail - ženy. Navíc teď konečně Ben zavřel hubu všem šťourů, co ví o filmu hovno, a poslední roli s ním si spojují s Pearl Harborem. Super herec i rejža. A film do top ten. Paráda. ()

saip88

Odcházel jsem z kina a stále si opakoval: "hustý, hustý, hustý..." Tenhle film je prostě hustý, plný, hutný, temný a přitom obyčejný až to mrazí. Ani chvíle nazmar a dopředu naprosto nepředstavitelný. Na výkony Rosamund Pike jsem koukal s otevřenou pusou, takhle válet jsem ji ještě neviděl. ()

luciebenadova

Vlastně film o tom jak je stádo lidí, rozumněj všichni američani, parádně zmanipulovatelný veřejným míněním a taky o tom, že asi nic co vypadá ze začátku dokonale, nemusí vydržet. Jo a že sociopat se může vyklubat i z vašeho křečka co si teď spokojeně běhá v akvárku. Tomu závěru chyběla trocha větší epičnosti, možná to natáhli o deset minut zbytečně a pak to střihli zrovna ve chvíli kdy byl člověk znova napjatej na nějakej ještě jeden supr čupr zvrat. Jinak se tomu asi dá máloco vytknout, skvěle obsazený hlavní role, propracovanej příběh i pointa. Jen teda nevím co člověku co knižní předlohu, byť si jiným závěrem , četl, mohl ten film dát. Jo a trochu pokulhávaly některý vysvětlení děje. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině