Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

Amoen

Sladké a naivní to bylo dosti, ale připadá mi, že nastala éra ošklivých princezen či co. Ani čokoládově hnědé oči a zlatavé vlasy neodpoutaly mou pozornost od obřího chrupu, který se rozhodl, že bude přítomen v každém okamžiku a jeho kamaráda sídlícího o něco výše v obličeji, brežněva. Situaci zachránily fenoménky Cate s Helenou a okouzlující Rob Stark. Aby tvůrci uspokojili jiné rasové menšiny, které jsou jak v USA, tak i Británii hojně zastoupeny, šoupli tam nějakých pár černochů a asiatů a bylo vymalováno. Jelikož jsem romantická duše, hodnotím film kladně, jelikož občas není špatné se prostřednictvím filmu uchýlit do světa, kde na rozdíl od toho našeho vždy zvítězí pravda a láska. ()

matolos1

Klasická Disney rozprávka v tej najlepšej podobe. Dojemne spracovaný príbeh, možno to miestami bolo trošku umelé ale aj tak to neskazilo to čaro vychádzajúce z tohto filmu. Herci to zahrali presvedčivo a vážne po dlhej dobe som si k niektorým z nich vytvoril aj puto. Cate Blanchett ako macocha ma naozaj prekvapila. K tomu nádherné zábery na krajinku. Hudba tiež pekne zapracovala na city. ()

blondboss

Absolútne moderne a v novom šate poňatá klasická rozprávka o popoluške, ktorá musí byť každému notoricky známa. Všetko fungovalo - od kulís, vizuálnych efektov, kostýmov až po samotnú hlavnú predstaviteľku, ktorá bola naozaj nádherná a uveril som jej každé jedno slovo. Možno si veľa ľudí povie, že veď to tu už bolo tisíckrát. Ale vidíte, dá sa to aj na tísíciprvý krát spraviť tak okuzľujúco, že som z toho takmer padol na zadok. A hudba od Doyla je jednoznačne polovica úspechu tejto rozprávky. Disney to dokázal a vypracoval jeden z najprogresívnejších a najemotívnejších rozprávkových remakov súčasnosti. Pretože kedy je nejaký film kvalitný? Keď ste na jeho konci plný emócií, a preto si určite toto ešte párkrát pustím. 80 % ()

Muff

Roztahaná načančaná výpravná nuda, nezajímavost a utahanost zakrytá zpooooomalenými pohyby, dloooouhými pohledy jak z turecké telenovely, romantickými rozhovory jak z červené knihovny a obrovskou barevnou monumentální výpravou, která musela stát majlant. Romantické puberťačky, co hledají svého prince, bezpochyby vlhnou, mne to ale nějak neoslovilo. A co tam proboha dělal ten černoch s tím obrovským zadkem? No nic. Dvě hvězdy za kameru a pěkně nasvícené scény. ()

Chema4

Úprimne, tento film by som si nepozrel nebyť mojej frajci ktorej som chcel spravit radost, pretože ma nebavi pozerat na príbeh, ktory bol natočeny už mnoho krat a na mnoho spôsobov. Branaghova cinderella ma ale nadchla natoľko, že si dovolím tvrdiť, aj ked ma viaceri za to asi ukameňujú, že je to najlepšia popoluška akú som videl. Vizuál skvelý, výber hercov skvelý, film pôsobi milo, nevinne a dojemne. 78% ()

PTomA

Přeslazená, konzervativní, nevýrazná pohádka, kterou jsme slyšeli už několikrát, přesto dokáže překvapit svižným tempem a hereckými výkony. 5.5/10 ()

jecmen2

Děti pláčou, protože tam pořád někdo umírá. Srandy tam moc neni, maximálně se občas ponasnaží myši a kačer, přičemž všichnni jsou asi nesmrtelní nebo co, protože Popelucha je zná už od dětství a nikdo ty myši ještě nezašlápl a kačer vůbec nestárne, není vypelichaný, ani ho ještě nikdo nepodřízl. Myslela jsem, že tam budou písničky, však stopáž je dost dlouhá. Taky nic. V záběrech se po střihu dost často pozná rozdíl - třeba kmotřička je pokaždý nalíčená jinak (hodně nebo málo výrazně). Nelogické parametry - než bych vyšla ty schody, tak by ty modrý šaty byly durch. Začne odbíjet půlnoc a ona se za 2 vteřiny dostane ke kočáru, aby se jí následně proměnila v dýni kousek před barákem, který je ovšem, jak je vidět z dalšího záběru, ku*evsky daleko od zámku. Prostě nic moc. Kdyby před Popeluchou nepustili Frozen Fever, má návštěva kina by byla zbytečná. Ale uznávám, že ty její šaty byly vážně něco extra, i to ostatní oblečení bylo krásně výtvarně zpracované podle starýho Disneyho. A svatební šaty byly peckovní. To je jedna hvězda. Druhá je pro Cate Blanchet, protože ona byla úžasně úlisně odporná! ()

Khare

Krásné zpracování klasické pohádky se sympatickou Elkou (... s tím jménem se asi moc nadělat nedalo), která působila "odvážně a laskavě" a přitom uvěřitelně a lidsky. Vizuál jedna radost, dechberoucí kostýmy, scény čarování i příchodu na ples byly pastvou pro oči, úplně jsem se u nich tetelila. Zvířecí složka příběhu byla roztomilá a vkusně dávkovaná. Jen dabing mě moc nepotěšil a "český" princ byl vyloženě z pekla. Sama o sobě je to ale nádherná pohádka. ()

LencaN

Nádhera. Mám pocit, že jsem viděla film, který se stane klasikou, ještě za dvacet let ho bude skoro každý znát a věřím, že pro současné děti to bude v jejich dospělosti připomínka na jejich dětství. Bylo to perfektní. Předlohy se drželi, ale oproti tomu tam dodali i jiné momenty, trochu děj obohatili, moc děkuju, že víc zapojili i prince. Především to bylo krásné na pohled. Takové barvy, každá slečna/žena bezchybně nalíčená, nad kostýmy jsem skoro slintala, hlavně Popelčiny plesové šaty byly neskutečné, i to jak k nim přišla, moc hezky trikově provedeno. Ale i pánové byli zvládnutí dobře. Ty navlíkačky mi možná přišly trochu vtipné, ale v pohádkách to tak často bývá a bývalo, takže se to tak možná i nosilo, co já vím :) každopádně modrooký princ nebyl jen hezounek, ale taky jsme měli možnost ho poznat víc, zjistit jaký je. To samé o všech dalších postavách. Cate Blanchett byla sice záporačka, ale jako herečce jsem jí fandila. Velice jí tato role sedla a ty její kostýmy a šperky... jedna báseň. A všemu vévodila půvabná Popelka, která si hned získala moji přízeň. Jsem moc ráda za tuto blondýnku s hnědýma očima, už jsem měla trochu dost těch klasických blond modrookých princezen, už to je trochu nuda. Lily James je svá, je vznešená, skromná a hrdá zároveň. Tady si s výběrem představitelky Popelky museli dát obrovskou práci a vydařilo se to na jedničku. A co mě nejvíc bavilo na Popelce? Ta přeměna zvířátek na koně, lokaje a kočí... chuďata malá, ale byla to sranda :D a zase musím říct, že trikově to vypadalo prostě eňo ňuňo. Tohle je ta pohádka, na kterou jsme možná už pár let čekali, ta pravá a nefalšovaná, která má srdce. Bylo mi ctí vidět ji v kině. Protože tam vynikla její opravdová krása. Tleskám :) ()

ladyboleyn

Bola som veľmi príjemne prekvapená. Krásne kostýmy, pôsobivé efekty, vierohodné stvárnenie postáv, nadpozemsky dokonalá herečka Cate Blanchett a úžasná hudba. ()

Fuksinka

Takhle má vypadat film dle klasické pohádky. Naprosto tradiční bez moderních výmyslů a přitom zábavný, dojemný a svěží. Perfektní herci, působivá výprava a pohádková hudba. Oceňuju "zlé" sestry bez zbytečné parodie a ječení. Oceňuju milá nepřeslazená zvířátka. Chemie mezi Popelkou a princem určitě byla a Richard Madden zahrál rozpačitého kluka na bále naprosto perfektně, mile a vtipně. Jenom ta Popelka vedle o mnoho starší, ale přesto nádherné Cate Blanchett působila trochu zubatě. Brežněvovským obočím jí maskéři vážně moc nepomohli. ()

VideoTuti

Velkolepá výprava, dobře volení hlavní představitele Lily James, Richard Madsen i Cate Blanchett. Proti tomu černoch v roli vévody Duka, který je tak tlustý, že ani nohy nedá k sobě a jeho role do této pohádky nepatří. Špatné je rovněž, že princ je mizerný jezdec na koni, což roli prince škodí. I když pohádka celkově působí jako příjemná podívaná na nedělní odpoledne, asi se na ni podívat dvakrát není nutné a doporučuji zůstat u české nestárnoucí klasiky "Tři oříšky pro popelku". ()

mr.twizta

Jestli Disney planuje prevadet vsechny svoje klasiky takhle, nevynecham jediny kousek. Neni ani trochu nahoda, ze zrovns Brit dokazal kouzlo babiccinych spalicku pretlumocit kouzlo klasicke pohadky do moderniho jazyka tak elegantnim zpusobem. Popelka dela cloveku radost. Lily je proste princezna, Robb Stark je ke kralovani predurcen a hudba... Darmo psat, tohle je Disney tretiho milenia a zaroven Disney, ktery nam vsem tolik chybel. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Vazne, nikdo me nenapada. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)