Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

misterz

Jednoduchý dej s dôrazom na hororové prvky s cieľom vystrašiť diváka nie je nikdy na škodu. Škoda, že to platilo len posledných 20-30 minút, tie sa stali atmosferickou lahôdkou. Zvyšné minúty mi často navodili skôr zívanie ako strach, aj keď priznávam, na hlavnú postavu sa veľmi dobre pozeralo, čo do veľkej miery pomáhalo udržať pozornosť. Možno to chcelo aj výraznejší mysteriózny podmaz. Ide vlastne o také bubu strašenie jednej policajtky, ktorá mala akurát tú smolu, že na výkon svojej prvej služby musela nastúpiť na starú odpísanú policajnú stanicu a sama si tam odkrútiť poslednú službu jej existencie. Samozrejme o tom, že sa tam stal kedysi masaker sa jej akosi zabudli jej nadriadení zmieniť. 65/100 ()

pornogrind

Film kterej se ze začátku tváří jako krimi/horor, ale postupem času se zněj vyklube průměrná duchařina. Hlavním mínusem je výběr budovy. Sice je výběr policejní stanice s výskytem duchů možná originální, ale nikterak nevyděsí. Zkrátka jsou děsivější místa. A druhým mínusem je, že film na mě působí hodně přeplácaně a neoriginálně. Není tu nic co by jsme neviděli už jinde. Lekačky nefunkční, duchové nevyděsí. Ale abych nekřivdil. Filmu se sem tam podaří navodit i nějakou tu atmosféru a chvíle napětí a najde se tu i pár vydařenějších scén, ale ve spleti těch horších se dokonale ztrácejí. Navíc konec je taky hodně ˇjednoduchej a čitelnej. Chválím kameru a celkem se povedlo i obsazení policajtky. Silnější 2 hvězdy. ()

kingik

Koťátko Lorenová se řadí k policejním nováčkům. A od své první noční směny na staré a opuštěné policejní stanici, která má naopak svoji derniéru, si slibuje, že ji v pohodě přečká, aby ráno mohla podat hlášení o jejím bezproblémovém průběhu. K jejímu překvapení ale zpráva bude obsahovat zejména zvýšený výskyt přeludů, nadpřirozených úkazů a nadpřirozených sil. Ze záhrobí se na výročí své smrti vrací maniakální trojice bestiálních vrahů, která zde před rokem přišla o život. Kdyby se film honosil názvem "Prokletá policejní stanice" nebo "Policistka a přízraky", jednalo by se jistě o simplicitní názvy, nicméně poměrně výstižné. A hlavně divák by hned prokoukl, co od tohoto horůrku čekat. Píši "horůrek", protože působí docela levně, nijak velkolepě, nemá známé herce, přitom není až tak blbě a bez nápadu natočen. Má dokonce ambici nezůstat jen u jedné strašidelné scény, na diváka se jich valí pěkná porce. Jenže jen minimum těch scén má průraznost, která nesetrvá v hladinách průměru. Prostě to se mnou neseklo. Občas se objevila pěkná a povedená maska, potok krve, ale nic, z čeho bych byl posraný a psychicky rozervaný. Prostory opuštěné stanice mají příjemně zatuchlý a atmosférický rozměr, film zpočátku ani trochu nenaznačuje, že by se mělo jednat o horor. Příjemně realistický rozměr ale samozřejmě opadá s příchodem prvního dulucha. Duluši jsou tady skoro až na škodu. Občas jejich přítomnost působila trapně a pičoidně, zaznamenal jsem ale i podstatně zdařilejší scény. Celkově jsem musel uznat, že film měl několik zajímavých nápadů (přítomnost policisty, co přišel na kontrolu, sympaticky děsivé telefonáty,) a především děj táhla úplně neznámá herečka Juliana Harkavy, s níž film docela dobře ubíhal. Tím "docela dobře" je vyjádřeno, že tempo nebylo nijak vysoké, rozjezd byl pozvolný, občas přišel i nezdravý "zíving" a určitá nepřehlednost i zmatenost v dějové linii. Závěr neoslnil, byl divný a ne zcela k pochopení. Kdo jej pochopil, gratuluji. Píchat hlavní představitelku by byl asi nejsmělejší přelud, ale ten přítomnost nevykazoval. Režisér Anthony DiBlasi hororům hoví. Rád jsem se obeznámil s jeho tvorbou. Se svými krvelačnými duchy na mě ale přesto nevyzrál. 60% ()

Omnibus

"Já jsem kráva v uniformě, potřebuju... vybubat. Jeblý duchu, pojď si pro mě! Scénář zralý na odpad." Až na to, že nemůžu dát odpad filmu, který mi dokázal způsobit několikaminutové záchvaty smíchu, až mi tekly slzy (např. divoce vyzvánějící pevná linka, se sluchátkem na speedu :-)). Crazy komedie hadr. Taky zdroj zajímavých informací ohledně přijímacích testů žen k americké policii. Např. že IQ uchazečky nesmí převýšit počet tabletek denní dávky psychofarmak, předepisovaných jejím psychiatrem. Že střelený fotr policajt v jejím curriculum vitae jsou body navíc, zejména pokud papá zvládá i posmrtně telefonovat, aby prudil. A že nejvhodnějšího kandidáta z policejního sboru, pro navazování důvěrného přátelství při noční šichtě, poznáte podle díry v hlavě. "Bububu, bububu, bububu... BAF!" Koho jsem teď vylekal, ať udělá čárku...  ,,,,,, ()

hladass

Jít hlídat opuštěnou policejní stanice na poslední den, než bude nadobro uzavřena, tomu se v 99% případů říká dobrý šolich... Člověk si hodí nohy na stůl, otevře nějaké to dobré pití, dá cigárko, zdřímne a než se naděje, šichta je u konce... Jessica Lorenová měla tu smůlu, že trefila zrovna to jedno procento, kdy to taková pohodička není... Kdysi totiž na uzavírané policejní stanici spáchala partička satanistického kultu, mající na svědomí pár mrtvých holek, rituální sebevraždu... A nebyli by to satanisti, aby trošku nepozlobili i po smrti... Poslední šichta je po technické stránce určitě slušně zvládnutá, lekačky fungují jak mají, hudební doprovod se povedl a dá se říct, že režisér s úspěchem zvládl zakomponovat do filmu veškeré propriety duchařského hororu... S obsahovou stránkou je to už horší... I když je Juliana Harkavy sympatická a pokud by byla ta možnost, klidně bych ji šichtu jinak zpříjemnil, nemá ve filmu moc co hrát, protože scénář je v zásadě neskutečně pitomý, předvídatelný a nakonec i závěrečné ukončení/neukončení příběhu spíše než cokoliv jiného nasere, protože je naprosto hloupé... Takže suma sumárum průměrná jednohubka... ()

Kudly4 odpad!

Nesympatická kráva a její první směna na policejní stanici, kde doslova zažívá stovky nevysvětlitelných událostí a ona neustále v klídečku, jako by se vůbec nic nedělo, pohodička, kafíčko, čteníčko ? Při sledování jsem vybouchával vzteky, jak to bylo víc a víc stupidnější. Scénář a triky průhledný jak tanga rumunské striptérky. Trapná, nudná sračka, odpad, sorry jako. ()

Frajer42

Psychologická zívačka s několika cool momenty a šíleným rozuzlením. SPOILER → Šílená a poměrně ošklivá kravka, která si nedávno prožila trauma, hlídá opuštěnou budovu. V hlavě se jí honí spousty šílených myšlenek a vidin, které se snaží potlačit, chovat se jako velká holka a cosi si dokázat. Nakonec zešílí až do té míry, že na závěr postřílí několik uklízečů. ← SPOILER Osobně bych to s hodnocením úplně nepřeháněl. Hodně zoufalá hvězda za pár výše zmíněných cool momentů. ()

Chrustyn

Ze začátku atmosferické, později dost nudné. Béčkový, minimalistický horor z policejní stanice, který děsí první třetinu a později ukazuje svou lacinost a nezkušenost tvůrců. ()

korbitch22

Bohužel ve finále spíš psycho a mysteriózní, než-li klasický atmosferický horor a to je strašná škoda.Po několika recenzích jsem od toho čekal určitě něco jinýho.Hlavně jsem doufal, že hlavní hrdinka bude chodit po velký a prázdný policejní stanici o několika patrech a budou jí děsit všelijaký démoni, jelikož banda fanatiků otevřela nějakou bránu pekla a ona to je pravda bohužel jen z části.I když režisér filmu výborně pracuje s hudbou a zvukem a umí vykouzlit místy děsivou atmošku, strašení je strašně málo a jezdící židle či mizející opasky se zbraní a opakující se naříkavé telefonáty nepovažuju za nic děsivého.Hlavní hrdinka je sexy a v uniformě vypadala naprosto k sežrání, což bohužel občas evokovalo to, že tam každou vteřinou vlítne Tommy Gun v uniformě SWATu a začně jí zběsile brousit na stole.Místy atmosferické, místy o ničem, čekal jsem bohužel víc a konec nemá cenu snad ani komentovat, další americký hororový spláchnutí na přesdržku, ale v rámci letošní žánrový produkce ucházející.65%. ()

heyda

Nesmírně napínavá duchařina, kde nebudete tušit, co je skutečnost, co přelud a kdo je vlastně dobrý a kdo zlý. Paní důstojnice je navíc neskutečně sexy, takže jsem neměl žádný problém to dokoukat. Místy jsem měl docela naděláno. Přece jenom koukat v úplné tmě sám posune tento hororůrek ještě o level výš, přestože je plný klišé a chybí mu lepší scénář. 70% ()

TheEvilTwin

Absolutně šílená jízda, která od 5. minuty šlape jak hodinky a nepoleví z tempa ani na chvíli. Má to dusnou atmosféru, tajemné prostředí stanice, kult, odporné monstra, psychopatické zabijáky, nepříjemné zvraty i hnusné okamžiky, u kterých budou někteří zavírat oči. Na konci solidní twist, který jsem nečekal, a to jsem film viděl už po třetí:D Jediné, co mě sralo, bylo někdy chování a “nebojácnost” hlavní policistky, což filmu trochu ubíralo, ale za mě pořád o dost lepší, než je absolutní většina těchhle hororů. Pecka, přítelkyně mě teď nesnáší za to, co jsem jí to pustil. ()

eraserhead666

Debustrol v jedné písni o policajtech zpívají: "Noční šichta bejvá občas nuda." To pro tuhle policajtku ale vůbec neplatí. Ta se fakt nenudí. Last Shift je spíše záležitost nervů, než strachu. Ale působivá záležitost. Jen škoda té přemíry samoúčelných lekaček. Od jistého okamžiku jsem se bál, jak to dovedou ke konci, ale musím uznat, že z toho v závěru vybruslili hodně ucházejícím způsobem. Přidejte k tomu velmi sympatickou hlavní hrdinku, pozitivní střídmost a vyjde slušný kousek. 3.5* ()

ARI50

Noční směna měla svoje kouzlo strašidelné atmosféry a trochu napětí ale nedostalo se mi toho víc, herecky slabé prostředí jednoduché a nevyužite no aspoň se to dalo. ()

JASON_X

První třetina mě navnadila - líbila se mi nejenom hlavní představitelka s vizáží finalistky Miss Police, ale i komorní děj s pomalou a plíživou kamerou, která navozovala příjemně zlověstnou atmosféru. Postupně se ovšem příběh zvrhne v tuctovou, nenápaditou a hlavně nezáživnou záležitost se stokrát omletými motivy. Celkem příjemně snad překvapí jen samotný závěr, ale na třetí hvězdu mi to pořád nestačí. Mimochodem - nad "zjevením" s pytlem na hlavě v hnědé bundě jsou vidět provázky kterými ho ze zákulisí nadzdvihují, a fotky zakrvácených "mrtvol" jsou evidentně udělané tak, že maníci z režie vyfotili jakoby mrtvé statisty a pak je teprve v compu "pocákali" červenou barvou, tohle pozná i fotograf amatér. Šlendrián. ()

Morholt

No jo. Ono když se to umí, tak stačí fakt málo. Třeba malá zaprděná stanice, jedna sympatická herečka a pár lidí do vedlejších rolí. DiBlasi sice dobrou polovinu filmu jen bouchal, skřípal a posouval nábytek, ale dělal to takovým způsobem, že jsem měl oči navrch hlavy a když do důkladně vybudované atmosféry nabité napětím a prokládané strašidelnou písničkou začal vypouštět přízraky, málem mi ty bulvy vypadly. Přesně takhle má vypadat správná duchařina. Jsem spokojen až unešen. 90% ()

BoPo

Strašidelná historka o duchoch bez akejkoľvek snahy o niečo nové. Ano, dobre natočené, dobre zahrané, dobré efekty, ale ja som sa fakt nudil. ()

JohnCZ

Fakt škoda toho brutálně školáckého konce, protože do té doby to byl libově natočený horůrek za pár šupů, který i přes svou levnost, mírnou zastaralost a množství klišé uměl na některých místech řádně kopnout do vrtule a pořádně napnout. ()

hous.enka

Důkaz toho, že horor na policejní stanici po setmění prostě fungovat nemůže. Ano, bezdomovec byl nepříjemný. Ano, pár rychlých lekaček proběhlo, ale naprosto tomuhle filmu chybí atmosféra a jakési napojení na hlavní hrdinku. A příběh? O něm ani nemluvím, protože ten tu prostě vůbec není. Ke konci jsem si už jen přála, aby konečně přijel Joe odklidit tu bio špínu. ()

maddy

Last Shift by sa toho dalo vyčítať mnoho. Doslovne nulová originalita v čomkoľvek, využívanie snáď všetkých obohraných duchárskych klišé (tajomné telefonáty, scéna v tme s baterkou, hlasy na chodbách atď. atď. atď.), ale prečo to vlastne robiť? Faktom totiž je, že to o čo sa Last Shift snaží – postrašiť, robí veľmi obstojne a o viac sa tu nikto nepokúšal. Po dlhej dobe duchársky horor, ktorý dokáže nahnať pár znepokojivých pocitov a priniesť pár funkčných zimomriavkových scén. Na malom priestore jednej policajnej stanici, takmer iba s jednou herečkou, evidentne za pár dolárov. DiBlasi tu dokáže aj z minima vyťažiť maximum a v úplne tuctovom námete navodiť solídnu atmosféru. Byť v závere o niečo odvážnejší, vrátane aspoň čiastočného rozpracovania toho stokrát videného twistu neváham a idem s hodnotením aj vyššie. Po pár hodinách si na Last Shift asi nikto nespomenie, ale počas tých deväťdesiatich minút ako horor funguje bez najmenšieho problému a to niekedy stačí. Od takéhoto malého, lacného, nenápadného, takmer neznámeho hororu celkom príjemné prekvapenie. Rozhodne nie taký Last Shit aký som čakal. Keď si do budúcna DiBlasi zoženie aj scénar dlhší ako polovica A4-ky a financie, tak by mohol priniesť skutočne zaujímavé hororové kúsky. Remeslo mu evidentne nie je cudzie. CELKOVO: 3* (6/10) ()