Hera se narodila na islandském venkově. Do jejího bezstarostného mládí však brzy zasáhne tragická smrt staršího bratra, kterou si klade za vinu. Svůj smutek utápí v metalové hudbě a sní o kariéře rockové hvězdy. Příběh dojemného komediálního dramatu začíná v roce 1970, kdy se narodila nejen hlavní hrdinka Hera Karlsdottirová, ale i heavy metalová hudba! Právě tehdy totiž vyšla první deska skupiny Black Sabbath, která to celé odstartovala. Poté, co stráví radostné a bezstarostné dětství na islandské farmě, se Hera stane svědkem tragické nehody, při níž zahyne její bratr, velký fanoušek metalu. Zatímco se Heřiny rodiče pokoušejí uniknout vlastnímu pocitu viny i zármutku, dívka se noří hlouběji do světa heavy metalu, který objeví v nedotčeném pokoji mrtvého bratra. Převezme bratrovu image a v hudbě i svých snech hledá nejen útěchu a útočiště, ale také způsob, jak vyjádřit nejniternější emoce. (Cinemax)

MartinTerran

Sice mě drama moc netáhnou a tenhle film jsem si pustil kvůli metalovému tématu. Film byl zajímavý a jasně ukazuje předsudky lidí proti metalové kultuře a také jak málo stačí aby lidé sklouzly z metalu k vypalování kostelů a podobně. Písničky ve filmu jsou super. Hodnocení: 72/100. ()

WolfIssen

Thorbjörg Helga Thorgilsdóttir je fakt krásná holka, která se na tuto roli skvěle hodila, miluju metal a sever celkově. Zdá se, že Islanďané se klasickým filmem dotkli událostí z Norska let devadesátých dříve, než Norové samotní :-) Tak snad to Norům nebude dlouho trvat a natočí pořádný dramatický a hudební film o novodobé válce severských pohanů proti tamnímu vetřelému křesťanství... ()

Mire

Mňa sa tento príbeh o metalovej podivínke celkom videl, má takú príjemnú depresívnu atmosféru čo sa teraz v zime hodí. Hera by si za svoje činy zaslúžila poriadne prefackať, ale psychika ovplyvnená nešťastnou smrťou brata ju asi tieto veci núti robiť. A ešte ten kňaz ktorý "zhodou okolností" tiež počúval metal mi prišiel trochu vykonštruovaný. Pobavila ma scéna kde s troma pomaľovancami za chrbtom spustila na slušných ľudí surový blackmetalový rámus :D A ešte keď po vyhodení z bitúnku ukázala vedúcej paroháča :D A dám také slabšie štyri hviezdy, bolo to fajn. ()

srolyma

Island. Sestra a bratr. Brácha poslouchá metal. Ségra neposlouchá metal. Brácha je rozemlet zemědělským strojem. Ségra začne poslouchat metal. Ségra začne hrát metal. Rodiče začnou poslouchat metal. Metal je super. ()

Futulama

3 hviezdičky mi príde málo a 4 zase veľa... Neviem prečo ale film ma bavil aj na dosť blbú zápletku o babe ktorá sa nevie vysporiadať zo smrťou brata je už milión krát ohratý scénar ()

jkpj22

Hera je zatoulané štěně. Jako drama mi to přišlo slabé. Metalové songy nestačí na dobrý film. Ale její BM demo bylo úžasný. ()

o.n.d.r.a.

Pečení je radost. Hera je pečení. Chvilkama je to trochu nablbý, ale filmů o metalu je málo a tenhle fakt stojí za to. A ta úvodní scéna patří k nejdrsnějším, co jsem kdy ve filmu viděl. We dance like marionettes... (FebioFest) ()

Jenn

Tohle jo! Zapálit kostel a pomalovat si vobličej. Nejsem fanynka metalu, ale jejich závěrečná píseň se stala mou oblíbenou. ()

aannemer

Příběh takový, no nic extra, ale pro fandu metalu by tento film měl být když už ne povinný, tak alespoň doporučený. Upřímně, marně pátrám v paměti, kdy jsem viděl film o metalu, o pravém metalu, ne o těch komerčních hardrockách, které se o metal ani neotřely. Black metal se, pominu-li britské Venom, narodil na drsném severu na sněhem ošlehaných norských pláních a právě ve Skandinávii se hraje nejlepší black a nejen ten. Kdo poslouchá metal srdcem, bude se mnou jistě souhlasit. ()

Montcalm

Priznám sa očakál som podstatne viac. Islanďania vedia produkovať výborné filmy a preto sú moje očakávania vždy vysoké. Tentokrát však, okrem iného aj ako pravoverný black metalista, film hodnotím priemerne. Váhal som medzi dvomi a tromi hviezdami, nakoniec dávam slabé tri. Nemôžem si pomôcť no hlavná hrdinka mi dosť liezla na nervy, až som sa niekedy cítil trápne aj za ňu. Chudáci rodičia, mali s ňou teda zlatú trpezlivosť. O všetkom tom klišé a stereotypoch ktorými je film pretkaný radšej ani nebudem písať. ()

Fender

Metal není jen hudba, ale také i životní filozofie, jenž přináší do života posluchače mír a štěstí. Tento film na to poukazuje, tato myšlenka je tam obsažena, ač jsem ale v půlce filmu bloumal, o čem že to vlastně má být, jelikož se zde uplatňovaly typické klišé prvky, ověnčené stereotypem, že metalisté jsou pošahaní magoři, jenž terorizují okolí. Pokud však ale nezapomenete na ten kontext trauma, které si hlavní postava zažila, pochopíte, že metal je právě to útočiště, ale nemůže tak úplně např. za pálení kostela, to už je jen zlomek toho, jak s traumatem hlavní postava nakládala a jak ho úplně nezvládala. Ke konci mě to ale mile překvapilo, až dokonce dojalo, protože jak už jsem výše zmínil, metal byl zobrazen, jako něco, co přináší štěstí, nikoli něco, co z lidí dělá monstra. Jsem velice rád, že ten stereotyp zde nebyl hlavní myšlenkou, ba naopak. ()

EdieSedgwick

Milujem schopnosť severskej kinematografie sa mi vždy nenúteným spôsobom dostať pod kožu. Všetko spolu hralo a fungovalo. Dokonca jeden z mála filmov, kde som bola spokojná aj so samotným záverom. Bez výhrad 4* ()

Whovian

Skvělá dosti depresivní atmosféra, velice, velice působivá smrt Baldura, která celý film pohání, a i když metalové snažení Hery nebylo nejkvalitnější, ti její tři norští kamarádi vše vynahradili. Plus 1 hvězdička za Megadeth na konec. ()

Vitana86

Totální masakr v expanzi emocí dlouholetých bolestí. Jak tiše a plíživě film všechny ty nedobroty života servíruje, o to silněji na diváka dopadnou. Není to jenom o hlavní hrdince. Jako kdyby Island byl platformou, kde i když se snažíte konat dobro, tak je to vždycky posranym navrch. A Svarthamar je blackmetalová třešnička na dortu. Vlastně jako kdyby celý film byl takový temný prodloužený blackmetalový videklip, za který by se ani Mayhem nemuseli stydět. On ten metal má ty žánrově popisné možnosti. Ne, že ne. Nejdřív si ale pusťte film. Až pak ten soundtrack hledejte na YT. Pro mě zajímavý koment: Terva ()

Pompeius

Zajímavý námět i prostředí, ale zpracování podprůměrné až maximálně průměrné. Nevalně napsané postavy a jejich motivace, nezáživná režie. To taková finská hříčka Heavy Trip, taky o metalistech ze zapadákova, svým postavám vtisknula životnější příběhy a metalové srdce rozehřála více. ()

PORTER44

Neviděl jsem v tom žádný filmový zážitek,na začátku se při obdělávání pole zabije kluk trochu bizardním způsobem když vypadne z traktoru a rozdrtí ho obracák sena je to vlastně bratr hlavní hrdinky které od té doby trochu hrabe a tak dělá svým rodičům samé problémy.I když je to trochu o metalu do kterého je hlavní hrdinka blázen tak jsem si moc metalový hudby neužil moc jsem ji tam nezaregistroval ani neslyšel. ()

lineker

Drsný sever. V těchto končinách se odehrává drsno-úsměvný příběh dívky, která po tragické smrti svého bratra hledá svoje sebevyjádření. Řekl bych, standardní severské drama, které si vystačí s omezenými výrazovými prostředky a o to víc toho nechá na divákovi. Výborně vybraná hudba. Závěrečný Megadeath a jejich Symphony of Destruction jsem si vyloženě užíval. ()