Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Endavour

Tohle se nemělo stát. Krutě nezvládnuta pixarovka, navíc s okopírovaným snovým nápadem, a lá dětský Inception. Pardon, ono to vlastně ani nebylo pro děti, nebylo to ani pro dospělé. Pro koho to vlastně bylo? Jednu hvězdu dávám za postavu "Vzteku", která ve filmu postrádajícím jakýkoliv vtip byla jediným světlým momentem. Bohužel i soundtrack, byť tvorbu od Michaela Giacchino zbožňuji, zde nesložil nic, co by mi po filmu zůstalo "V hlavě". Moje hodnocení činí 15%. ()

TheHofi

V hlavě byla dobrá pohádka, která ukazuje, jak to možná funguje u nás v hlavě. Film má pěkný příběh animace a slušný humor, ale tento film je spíš pro děti a já si ten film pustím jednou za půl roku. ()

dragoliz

Už dlho nechápem, čo všetci vidia na tvorbe z dielne Pixaru. Nevidel som z ich filmov príliš, ale zasa dosť na to, aby som medzi nimi vedel dobre hľadať paralely, jasné vzájomné podobnosti a spoločnú tendenciu ruinovať neskutočné a dokonalé námety absolútne lacným vedením a smerovaním ďalšieho diania. Veď čo taký Nemo, Wall-E a hlavne Up! od režiséra tohto "najlepšieho minuloročného animáku"? Sú to všetko krásne filmy, keby bežali len prvých 20 minút. Lenže aké to prekvapenie... oni sa všetky začnú ťahať za tou známou dejovou nitkou, napravítkovaných linkách a trápnymi obohranými scenáristickými schémami. Je to fakt trápne a človeka to normálne serie. Veď Inside Out má tak super spracovaný, do detailu premyslený a rozumný námet, ktorý by pokojne mohol slúžiť k nejakej výuke základov psychológie. To isté pohodový a milý Up!. Dobrodružstvom a žiabrami dýchajúci Nemo. A melanchóliou a osamelosťou napustený post-apo Wall-E. Všetky menované kusy ďalej prebiehali a skončili ako totálne sračky a ja sa len smutne pýtam - Prečo...? Za dokonalú animáciu hviezdu prihodiť nemôžem. Ono to síce je milé a pekné na pohľad, ale žiaľ, som ešte chlapec odrastený na starých animákoch a... toto holt nie je ono! V hlave nakoniec "drží nad vodou" len nekonečný prúd nápadov, ktorý je tu a stály v priebehu celého filmu, celková "podarenosť a ľahkosť s jemným vtipom. Ale verím, že menší diváci to budú fakt žrať. 60% ()

melloun

Vzhledem k naprosto geniálnímu nápadu vlastně docela zklamání. Určitě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Jen se podívejte na titulkové šoty nebo přidružený kraťas o rande. Bohužel dobrou polovinu se hledá cesta za sebepoznáním, která je realizována pobíháním z bodu A do bodu B. Nechci nikoho podceňovat, ale pro děti je tu docela dost abstraktních věcí složitějších na pochopení a pro odrostlejší publikum zase hodně hluhých a triviálních míst. Prostě poměrně málo pro děti a zároveň málo pro dospělé. Je to solidní nadprůměr, ale čekal jsem víc. ()

Pidzey

Geniální námět a slušné zpracování. Film splnil přesně to, co se od něho očekávalo. Pracoval s emocemi. Nepamatuji se, kdy mě film dojal k slzám jako tohle. Nehledě na několik fakt skvělých ftípků a nápadů. Paráda. ()

Wawer

Začátek je poměrně infantilní a působí docela banálně. Pak ale film nabere na obrátkách a s blížícím se rozuzlením se čím dál častěji trefuje do černého (především výlety do ostatní hlav pobaví). Ke konci dokonce emoce vyvolají poměrně silné emoce. Za mě příjemné překvapení ()

voresprut

Stejně jak nemám rád, když se po jednom neúspěchu něco zatracuje tak to nemám rád opačně. Ale výkřikům o tom, že je Pixar zpět je těžký se po zhlédnutí tohodle mastrerpicu ubránit. Pečlivě vystavěná a dávkovaná scénáristická záležitost kde je ze všech pixarových filmů největší cit v pozorování. Ikdyž často předvidatelný tak jednotlivý scény fungují přesně tak jak tvůrci chtěli. Díky dynamické režii, která na animák volí nezvyklou a dokonalou střihovou skladbu (která by se mohla rovna Zmizelé, Vlkovi z WS atd.), mi nedělá problém to odpustit. A hlavně se Pixar vrácí k dvou věcem, který ho udělali. Za prvé dokonale vymyšlený a designovaný svět. A za druhé dějová nadstavba pro děti i rodiče. I střízlivější zahraniční recenzenti mluví o V hlavě jako o jednom z nejlepších filmů roku. Souhlasím, už dlouho jsem neměl v hlavě tolik žluté jako při sledování tohohle "rodinnýho Intelstellaru". ()

Majkak

Smutek zase není takový kazisvět, jak si o něm myslí Radost a i další emoce v hlavě jedenáctileté holčičky. Snímek ukazuje k čemu je smutek dobrý, aniž by měl ambici ždímat z velkých i malých diváků slzičky anebo se jinak podbízet. Osobně si myslím, že více osloví dospělé než děti, i když pochopitelně je určen pro ně. Někdy ovšem emoce lítají takovou rychlostí, že se menší publikum může v nich trochu ztrácet. ()

SC

Výborný rodinný animák, který chrlí jeden nápad za druhým, do toho přidává pár ponaučení a naštěstí nezapomíná ani na notnou dávku vtipů. Ke konci se snaží hrát na city, ale to bohužel tak moc dobře nefunguje a šlo to podle mě chytit za trochu jiný konec a vytáhnout z toho mnohem, mnohem víc. Ale to bych asi z pohádky udělal existenciální drama. PS: Před filmem je kraťas Láva, celkem pěkný (i když jsem taky čekal smutný konec), ale zatímco V hlavě má skvěle zvládnutý dabing, Láva, ve které se jenom zpívá, je v tomto ohledu o dost horší. ()

Toka

Takhle to vidím já. Pixar na zkoušku vzal jednoho ze svých scénáristů, ať sepíše kraťase. Vznikla z toho desetiminutová zpívající hrůza se sopkou v hlavní roli. Tady došlo k velkému probuzení, že takhle teda ne, a tak se plácli přes kapsu, vzali kompetentního scénáristu a vyšel z toho nejlepší pixarovskej film za posledních deset let. Ok, za 8 let, Rattatouille a Cars jsou pořád pecka. Animacím není co vytíkat, to je prostě pixarstandart. Z geniality tohohle scénáře cítím, že natrefili na zlatou žílu a čichám pokračování, neboť bude mít co nabídnout. Také po dlouhé době animák, který dokáže jak dojmout, tak pobavit. Ona obecně ta komediální stránka poslední dobou jde u Pixaru stranou, což mě dost mrzí a nezbývá, než se obrátit na Warner Bros. a jeho Lego Příběh, eventuelně disneyovskýho Raubíře Ralfa. Že by svítalo na lepší časy? ()

Puol

Pixar po technickej opäť nesklamal. Čím ale prekvapil je originálny námet a na pomery amerických animákov celkovou takmer až depresívnou náladou. ()

petokucho

Treti celovecerny animak, ktoremu davam 5 hviezd (ak tri diely Toy story pocitam za jeden) a uplne zasluzene sa zaradzuje do mojej top trojky k uz spominanej "hrackovej" serii a Ralph rozbi to. Fantasticky originalny napad, ktory ponukol tvorcom siroke moznosti jednotlivych postav a dejovych lokacii. Ponuknuty potencial bol vyborne vyuzity a vznikol krasny pribeh, kvoli akym tak rad chodievam do kina. ()

lemonova

Tvorcom sa podarila veľmi nevídaná vec: vysvetlili deťom, ako sa postupne mení ich vnútorný svet, ako sa mení ich vnímanie a hodnotenie toho vonkajšieho a najmä to, že nie je dôležité snažiť sa za každú cenu vytesniť to, čo ich bolí a trápi, pretože aj bolesť a smútok majú svoje nezastupiteľné miesto v našom živote. Scenár dokonale premyslený, hudba krásna, postavičky milé a zábavné.. V podstate niet čo závažné vytknúť. Len dodám, že tento film nie je pre tých najmenších.. pochopia ho asi vo veku hlavnej hrdinky Riley. :) ()

John8

Výborný kousek který si užijí jak malí tak velcí. Co jak co dobrodružství tak nápadů naprosto neskutečné, upřímě bych bral výlety ještě do více hlav a prohlídky různých panelů, ale to chápu by nebylo tak záživné. Až budu mít příležitost pouštím si znovu. ()

Hapretor

Animace a nápad skvělý. Tvůrci v Pixaru se předhánějí, kdo z nich má větší fantazii a vytvoří originálnější dílo ... jen tak dál ... bohužel je tu málo vtipu ... málo gagů ... to děti asi nedocení ... pár fakt vtipných momentů tu je ... hlavně mimika postav je super ... já bych chtěl více vtipu ... více smíchu ... dyť je to pro děti ... a ty sotva docení abstraktní přesah myšlení tvůrců, což je momentálně pro mě vrchol tvorby v animovaných filmech ... zajímá mě, kam to bude směřovat ... tohle překonat bude chtít najmout snad jen Mijazakiho. ()

gumbo

Ještě 10 minut navíc a je to dokonalé. Skvělý nápad. Skvělá animace. Skvělá hudba. A hlavně to má emoce. Stojí za víceré shlédnutí. Joy of imagination. 90% ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)