Návrat Falcona

• USA Falcon Rising

FAVELA, první z franšízy CODENAME: FALCON, představuje bývalého mariňáka Johna „Falcona“ Chapmana, temného antihrdinu hnaného vinou a utrpením. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a zničí sám sebe, pokud nedostane ke zničení něco jiného – užitečný krajní prostředek pro Ministerstvo zahraničí USA. Když je Chapmanova sestra brutálně napadena na misi v Brazílii, Chapman odlétá do Sao Paula, aby útočníky vystopoval, a rychle proniká do tamějšího podsvětí a objevuje svět drog, obchodu se sexem, úplatných policistů a syndikátů organizovaného zločinu, které bojují o nadvládu. (Filmbox)

Figu

Jo jo, takhle se točily ty nejlepší akční bijáky 90 let! Na začátku snímku se něco zákeřného stalo někonu blízkému hlavního hrdiny a pro průběh filmu nezbývá místo pro nic jiného, než pro drsnou a krvelačnou pomstu. Chacha. Navíc akční film má mít kolem 90 až 100 minut. Poslední roky je na to Jai White odborník! Nádhera pro skalní fanoušky akčního řemesla! Figusek tleská a klaní se!... 80% ()

bourec

Myslim ,že těch pade je docela odpovídající.Film sice nijak oiginální,ale v rámci žánru,a s přihlédnutím ,že je to čistý béčko překvapivě kvalitní.Souboje mohly bejt s lepší choreografií,ale zas míša se s tim nesral,a parádně ,bez pohnutí brvou posílal jednoho po druhym do krematoria.60%. ()

Jizni Tlapa

Poctivé Béčko, které horda zdejších uživatelů nepobrala a já se neostycham hodnotit vysoko! Skvělá choreografie a přesvědčivá doložka, že MJW je jeden z nejlepších bojovníků současného filmu!! Tupý a předvídatelný příběh, sem tam povedená hláška, capoeira, dobrá muzika a trojka skvěle zahraných záporáků!!! ()

ywo666

Priemerné béčko. Barbarash skutiočne zlyháva v akcií. A MJW už trochu strane. Ale stále je slušne namakaný. Aj keď alkoholikovi by som také svalstvo neveril. Príbeh je len taký ako je bežné u podobných filmov. Akcia je tak stredne. A aj keď nie je úplne otrasné, niekedy to nevyzerá príliš dobre. Celý čas som chcel dať dve hviezdy, ale finále bolo celkom našlapané. Som rád, že si Michael spomenul na kobudo a predviedol trochu aj z toho. Ale aj tak škoda že duo White-Crowder nepredviedlo divokejšiu choreografiu. Slabé béčkové tri hviezdy ale dám. ()

Phietros

Po filmu Blood and Bone se opět dočkáváme slušného akčního díla s Whitem a jeho bojovými prvky. Příběh sice není úplně dotažený, ale slušné akce tu bylo dost. Navíc sympatičtí herci a bojové scény i s capulerou! 70% ()

Trustme

Nepěkná okoukaná variace na tuctové akční filmy let devadesátých: On je bývalý voják ovládající karate. Někomu jemu blízkému je ublíženo na zdraví. Pátrá po viníkovi. Najde ho a odhalí podvratnou činnost nezákonné organizace. Dojde k finálnímu souboji... Ernie Barbarash dostal k dispozici sympatického Michaela Jai Whitea, který ovšem zcela zaspal rychlost současných filmových soubojů a choreografií a vypadá to, že je aspirantem na cenu Stevena Seagala za Nejlépe sestřihané bojové výkony herců s nadváhou. Lépe na tom není ani capoeirista Lateef Crowder, který předvede jen pár vrtulníkových breakdanců. Vrcholem trapnosti je nebezpečně vypadající yakuza Japonec v Brazílii, který mentoruje o samurajském meči, ale neubrání se s ním ani úderům pěstí. V závěru se to celé ke všemu tváří, že název si nedělá prdel a že se jedná o první díl nějaké zamýšlené série a tudíž může hrozit i Falcon Strikes Again! ()

VanTom

Skoro po celou dobu jsem lavíroval mezi třemi a dvěma hvězdičkami, no nakonec se přikloním k nižšímu hodnocení. Přestože natočené špatně to není a ani v akčních scénách jsem problém neshledal, Michael Jai White se hýbat umí, i když tady se vtěluje (ne, nehraje :-)) do "seagalovského" terminátora jednoho-dvou přesných tvrdých úderů (což v důsledku znamená, že výborný Lateef Crowder toho ze své capoeiry předvede jen velmi málo). Jenomže kriminální zápletka ke své smůle zapojuje snad každé myslitelné klišé a kromě exotického prostředí brazilských favel mě jednoduše nebavila. ()

herr_carter

Vsadit v neděli odpoledne na Míšu Bílého je jedinou jistotou, že můžete v klidu vypnout a nechat se unášet sice příběhem blbým jak hrnec od nudlí, zato ale standardně dobrou akcí a neskutečnými Míšovými prostocviky................moje hodnocení = 6 z 10. ()

666Carnage

Michael Jai White se umí ohánět né, že ne. Jeho styl a choreografie boje se mi líbí. Pohodový herci a obyčejný příběh. Mě film bavil, takže za mě dobrý. 55% ()

divak84

čekal jsem bečko dostal jsem hloupoučke bečko ale MJW nikdy nezklame a jedná se o jeho další mistrovské představení v tom, co umí nejlépe. On a Adkins jsou važně mistry a čas od času by si obsazení v nějakém A-filmu zasloužili. Falcon Raising si nastavil odrazový můstek pro sequel. ()

Lefty86

Narazil jsem na tenhle film úplnou náhodou, žvanilo se o Barbarashovi někde na diskuzi a nějak jsem na to narazil. MJW nikdy nepatřil mezi mý oblíbence, ale měl jsem chuť na akční film a Ernie Barbarash natočil s Van Dammem výborný kousky. Od začátku jsem byl překvapenej, nemám prakticky co vytknout, možná tu úplně závěrečnou scénu bych oželel ale nijak mě neruší, bitky byli dobře natočený i když White působí trochu neohrabaně, ale vzhledem k jeho figuře se není čemu divit, není to Adkins kterýmu jeho "menší" svalstvo nepřekáží, přestřelky nebyli otravný a nudný. Příběh prostě akční klasika, přizabili mu sestru a on šel zjistit kdo, kdy, kde a proč, co víc si přát?? Nečekám od akčního béčka scénář od Jamese Camerona. I když z Whitea nebude Marlon Brando, snažil se a hrál dobře, nebyl jako Seagal kterýmu je všechno jedno. Na závěrečný finále jsem se těšil a nakonec jsem dostal víc než jsem chtěl, Michael si to dal se třema. Jak říkám fakt nemám co vytknout a dám s klidným srdcem 90% , protože plnou palbu si u mě zaslouží většinou pouze filmy který mi popustí bradu. ()

TERRORDROME

Mne sa Stúpajúci Sokol páčil. Nie je to superakčná pecka, ale ani stupídna nuda. Michael Jai White hrá chlapíka čo je v psychickom rozklade z nejakej Afgánskej traumy a vždy ho naštve keď sa mu v ten deň nepodarí prestreliť si hlavu. Ten jeho depresívny pološialenec túžiaci po samovražde ma bavil, ale potom mu sestru dobili nejaký brazílsky gangsteros a on teraz musí odletieť do Ria a zistiť kto a prečo to urobil. Zápletka je jasná, celkom slušne podaná a občas prihodí solídnu akčnú scénu kde čierny betóndrvič White vždy zrúbe skupinku zločinných nímandov. Je to korba a pri súbojoch využíva hlavne brutálnu silu svojich napumpovaných svalov, ale ukáže aj kopy s otočkou. Nejakej akrobacie na posilnenie dynamiky sa potom dočkáme od dredovitého Lateefa Crowdera a jeho kapuéry. Na konci sa to rozšupne, MJV zmasakruje celý gang v hangári a následne sa pustí do trojice hlavných zloduchov naraz, čo dá aj takému svalmi obloženému veteránovi z Afganistanu dosť zabrať. Z jednej strany Lateef hlavou dole, z druhej plešatý jakuzák z mečom hore a z tretej namachrovaná briadka toho skorumpovaného policajného mamrda. Kontaktná akcia dobrá, prestrelky diskutabilné - miestami skoro smiešne. Celkovo dobré. ()

Hapretor

V rámci White-ologie (filmy s M. J. Whitem) dobrý průměr. Až mě to překvapilo, jak to bylo koukatelný. Takový "Android Cop", to je hrůza a nuda, ale tohle se dá. Takže s potěšením ta tři *, pane White. Vypadáte na svůj věk skvěle a ještě Vám to pořád dobře kope. ()

Acrobat

Návrat muskulatúry do klasických vôd tajných operácií ako inak z výstižným názvom "Sokol". K tomuto ale príde až po určitej dobe, ktorá diváka trochu popretriasa v kresle. Keďže Fast Five ukázala favely spôsobom, že tými úzkymi uličkami prejdú aj objemnejší, trepú sa tam ďalšie karatistické "esá" a zjednať nápravu teda ide aj Jai. Ten s absolútne rovnakým výrazom tváre prejde pár domami a ulicami, stretne pár osôb (ázijských štatistov nepočítam), a rozdá pár rán mne nevoňajúcim spôsobom založeným na topornosti. Ernie Babrák sa snaží šokovať, v týchto vodách trošku čerstvo a miestami šikovne (zabitie krížom, modlitba, deti, samuraj), no vždy ostane babrákom, ktorý nedvihne svoj potenciál. Veľmi nízky rozpočet toho veľmi nedovolil a film samotný nedovolí, aby si divák z neho odniesol aspoň trošku z údernosti, empatie, akčnosti či osudovosti. (videné 07.11.2020, Filmbox archív) ()

vieriX

Tupě dalo by se říci béčko to je jako svině herci tu předvádí výkony které maji k herectvi hrozně daleko ale je tu Michael Jai White který sice moc hereckého talentu nezískal ale vidět ho jak rozkopava lidi je parada ten chlapík to prostě umí a v podstatě nebýt neho tak film minu obloukem ()

Vykuk

Poctivé 3*, Jeden z MJW lepších počinů, Ani to není tak přiblblé, jen nevim, proč mu ještě žádnej rejža nevysvětlil, že ten jeho mega tvrďácký look není ani trochu prďácký. Furt stejně přehnané a už fakt ohrané. Asi bych ho viděl raději, jako hlavního bouchače nějakého záporného bosse v Exp. nebo něčem podobném. Jinak ale film celkem ušel, ale nic moc zajímavého od toho nečekat. ()

johnsnow

Sprvoti je to také pomalšie ale čím ďalej to ide naberá to na akčnosti a hoci je to B-čko tak súboje sú fajn, len to chcelo kus viac krvi ale nevadí, pretože záverečný súboj vo štvorici je fakt cool. Takže slabšie 4*. A White hláškuje jak divý. ()