Jedna noc

• USA The Night Of (viac)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (viac)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

MyrnaAlec

Díl od dílu zajímavější podívaná s tím, že nakonec nikdo neurčil vraha. Budu si muset prostudovat americký soudní systém, ve kterém porota dohodne remízu a obžalovaný jde domů. Nejlepší postava byl advokát a jeho svrbící problém. A kočku si nechal :) ()

1mara2

Pilot a poslední díl jednoznačně vládnou, ale celkově tahle minisérie dává všemu smysl. Tohle bylo něco krásně jinýho, geniálního ve svý podobě, já jsem nadšenej. ()

DassemUltor

Naprostá dokonalost. Už nevím kde to bylo, ale někde jsem četl, že HBO začíná ztrácet dech. Že ho začínají dohánět jiné stanice svojí kvalitou. Že se jim nějaké ty projekty nevydařily. Prostě a jednoduše, že se jejich nespochybnitelný trůn krále kvalitních seriálů otřásá. Naprostá blbost. Tenhle seriál je toho dukázem. HBO nemá konkurenci. Do prvního dílu jsem šel s tím, že jsem doopravdy vůbec netušil, o co se jedná. Prostě to jen zapl a začal čumět. A čekalo mě zjevení. Doslova hodinu jenom oči-obrazovka, oči-obrazovka, nic víc. To už se mi hoooodně dlouho nestalo.. ani si nevzpomínám kdy naposledy mě něco takhle pohtilo a dostalo. Hodnocením jsem si byl jistý už po prvním dílu, přesto jsem si počkal v klidu do konce a můžu pouze říct, že se jedná o totální slast. Tečka. ()

Bartex

Špatná chvíle, špatný čas, špatné místo, špatní lidé. Pár blbých minut, jedno špatné rozhodnutí a když se to má posrat, tak se to posere ve velkém. A o tomhle to je. Jak málo stačí, aby život, jak jej znáte, mohl začít ubíhat úplně jiným směrem, než byste chtěli. A ještě k tomu, když jste čmoud :-) ()

ervina

Dokonalé. Napínavé, nepředvídatelné až do konce, skvělá hudba, kamera, scénář, režie, obsazení. Koukala jsem, že Zaillian má jenom tenhle seriál. Tak doufám, že přibude další. ()

Pete

Žánrová špička, v líčení té procedurální mašinérie se snad nedá zajít dál, a přitom pořád taková člověčinka - klobouk dolů. ()

1V4N

Excelentná miniséria od HBO, ktorú som zhltol za dva dni ma nechala v napätí od začiatku až do úplného konca. Skvelý John Turturro. 100%. ()

iz67

Vlastne nevim, co si o tom myslet. Je to hodne natahovany, vyvoj hlavni postavy ne prilis uveritelny, hezky se na to kouka, ale vlastne to nicim moc zajimavy neni. ()

Mamlas

Celkem přijatelná detektivka či drama o muži, který možná zabil a možná nezabil jakousi sexuchtivou fetku. Seriál je lepší než bývá standard. Místo, aby v něm bylo 90% vaty, je v tomhle jen tak 60% vaty. Je to takové pomalé, některé díly jsou i celkem zbytečné, scény z vězení otravné a o ničem. Když se vyšetřuje nebo soudí, tak OK, ale jinak dost nuda. Jak takž to s přetáčením šlo dodívat. (33%) ()

tombarider

Wow....Wow!!! Jakto, že se o tom seriálu víc neví? Skrýval se mezi sračkama na HBO a čekal na svoje objevení. Pilot je naprosto dokonalej, frustraci jsem prožíval společně s hlavním antihrdinou, jak kdyby šlo o kejhák mě. Celou sérií se line klidově mrazivá atmosféra a konec vlastně nenabídne to co člověk potřebuje, tedy pořádnou odpověď, co se vlastně stalo, ale tady mi to ani nevadilo. Paráda. John Turturro se tady taky docela předvedl. ()

liquuid

Urcite dobry serial, ktery stoji za kouknuti, ale pro me to plna palba neni. Vydareny nastup v mych ocich dost podkopne konzervativni zakonceni, coz me dost prekvapilo. Vubec bych se nezlobil, kdyz bychom videli konec zaporny, kdy by ve vezeni treba zustal. Osobni prerod ve vezeni a poctiva pravnicina argumentujici skrze neprime dukazy u procesu jsou zde na neskutecne urovni, takze kostra deje, scenar a postavy vidim jako naprosto spicku. Plisen na nohou, starani se o kocku a podobne veci v teto serii ovsem vnimam jako zcela zbytecne a zavadejici, protoze pro pribeh jako takovy to jsou nedulezite veci a v takto kratke miniserii mohl vzniknout prostor pro vysvetleni vedlejsich postav, dopadeni toho praveho pachatele, vetsi zdimani jejiho nevlastniho otce a dalsi veci. Overall 4,2/5. Doporucuji. ()

DonBraso

Nebudu lhát,poslední díl jsem malinko čekal jiný.Jestli je to plus či mínus,spíše mínus a hned řeknu proč.Když na to koukám zpětně,tak je tu velmi zdařilé dramatické řemeslo,kde v hracím koutku není úplně moc postav,přesto se mění a divák si užívá nenucenou story,kdy začíná přemýšlet kdo je tím vrahem.Tady musím říct,že jsem čekal mnohem víc flashbacků během dílů,aby divák postupně odkrýval skládačku vraždy.To se záhadně ani moc neděje,jen už vysloužilej policajt se začně opět případem zabývat v posledním díle,kde najednou vyjde najevo,to je on.Bohužel tady velké STOP.Tohle není kriminálka,až bych si to hrozně přál.Nevidím zde ani náznak True Detective,protože konec vyhasne jak svíčka a nic moc se nestane.V posledním dílu se naprosto vytratila ta zvědavost toho případu.Případ skončí a ani né tak Naz,ale Jack Stone v podání skvělého Johna Turturra hraje prim celýho seriálu na celé čáře až se začínám drbat na těle taky.Někde tam v koutku duše vidím naprosto normální seriál,který naběhne do obrovských výšin,ale kriminální vložku vlastně hodí pod papír a fakt jen nastupuje realisticky podané drama,které zabrousí hodně do vězeňského prostředí,které je běžnou rutinou.Pro mě neuspokojený konec musím dát jen čtyři krásné hvězdičky.PS:Jdu si zatím namazat krémem nohy. ()

hwnd

Velmi milé překvapení. Drama plyne pomalým tempem, ale přitom se divák nenudí. Koncovou pointu jsem sice odhadnul docela brzy, ale ani to nevadilo, bylo to příjemné a zajímavé až do samotného konce. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)