Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestátny masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fisher (Jake Gyllenhaal) napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení, splneniu snov klientov by nemalo nič brániť. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?" vystrieda otázka omnoho zásadnejšia. ,,Dokážeme prežiť?" (Barracuda Movie)

BrusVejn

Veľmi tesné 4 hviezdy hlavne za hercov a vizuálnu stránku. Typický film kde sa hodinu čaká kým sa niečo začne diať a bohužial v tomto prípade je to hodina nudnej omáčky. Škoda. ()

martin.bocan

Film, na kterej jsem se docela těšil a trochu mě zklamal. Nedokázu popsat, co mi tam konkrétně chybělo, ale nebylo to úplně ono. Záběry a scény jsou někdy uchvacující a někdy naopak celkem nuda. Herecký obsazení mě nijak neurazilo a třeba u scény ,kde se blíží bouře mi přeběhl mráz po zádech. Tím to ale bohužel skončilo. Pro mě je to prumernej film, co rád uvidím znova, ale k tomu abych si ho stáhnul, mě nepremluvil. ()

alica009

dalo sa to pozriet, ale iba raz. uznavam ze herci maju tazku pracu ked su navleceni v kyslikovych maskach a okuliaroch a tone zimneho oblecenia, ale keby scenar bol trocha viac prepracovany mozno by mi neboli tak ukradnuti ked niektori zomierali. zaujimava na tom bola pre mna ta technicka stranka vystupu, ako to tam vlastne vyzera. no z tohto pohladu by asi bol lepsi kvalitny dokument, i ked neviem ci take nieco existuje. kazdopadne napatia a vcitenia do postav v tomto filme bolo mimoriande malo. ()

RomanT

Film nijak nevybočuje z řady horolezeckých filmů, takže v něm najdete přesně to, co se dá očekávat, to znamená pár mrtvých a pár zmrzlých prstů u těch přeživších. Kormákurovi se nepodařilo vytvořit žádné drama, v paměti utkví snad jen žebříková scéna z traileru, celkově film působil až dokumentárně. Jediným přínosem pro mě byly některé scenérie umocněné 3D zážitkem, takže na tuto horu už nemusím :) ()

VERA

Brilantní důkaz, že i na nejvyšší hoře světa platí Murphyho zákony. Sledováno jedním dechem a trochu větším počtem slz. ()

Bezejmený

Úžasná kamera, strhující vizuál a výprava, výborný režisér a velmi silný příběh, který nepolevuje v tempu. Pro mě zatím nejlepší horolezecký film. ()

topvideo

Dejovo chudobná linka sa omotáva okolo tragickej expedície. Pochopiť pohnútky chlapov a žien lezúcich za cenu života na vrchol sveta prinášajúc zbytočné obete je dosť náročné pre bežného diváka. Ich počin nerieši hladomor, vojnové konflikty ani choroby, ktoré viac trápia ľudstvo. ()

PatrikP4

Everest, příběhy podle skutečné události jsou vždy silné... Tady tomu nebylo jinak... Nejde o to jestli herecké výkony byly opravdu dobré nebo ne... ale jde o ten pocit, vžít se do nich a prožívat to s nima... A to rozhodně od toho co dorazí do základního tábora, začnete prožívat... ()

Ondrew

Na jednej strane tu mame typ filmu, ake sme uz -- v podstate -- mali moznost vidiet, no na druhej strane je skratka fakt, ze bez ohladu na nejaky IMAX (osobne som film nevidel v kine, takze ma to nijako neovplyvnilo) som pri nom casto zazival pocity, ktore si spajam vyhradne s kvalitnymi snimkami. Je to sice, da sa povedat, skor taka "jednohubka", resp. ano, dajme tomu, ze o nejaky cas by som si toto dielo pokojne mrkol znova... Lez, je iste, ze tento kusok dokaze najviac zaujat len pri prvotnej projekcii. Akokolvek, faktom je, ze "Everest" som si dokonale uzil od zaciatku az do konca, nezaznamenal som ziadne vyraznejsie "hluche miesta", zabery hor su uchvatne (a ano, zrejme prave toto moze byt v IMAX prevedeni kvazi hlavnym tahunom), rovnako ako i zmierenie sa so skutocnostou, ze skratka ak sa raz niekto rozhodne dobrovolne "rozdat si to" s Prirodou, v tomto pripade reprezentovanou nasou starou znamou Horou a prislusnym Pocasim... Nuz, vie do coho doslova lezie, a tak sa niet co cudovat, ze je dnes Everest posiaty mrtvolami horolezcov, ktore tam zmrznute ostavaju staby akesi memento toho, ze -- povedane natvrdo -- pozor, s Prirodou sa naozaj neda v*jebat!!!. Za mna slusnych 70%. ()

LadyRainier

Zase jsem jednou dělala dobře, že jsem nevěděla, že je film podle skutečné události a nehledala si, kdo, kdy, jak, proč ...protože bych byla ochuzená o nejedno (i nepříjemné) překvapení ...Uvařila jsem si k tomu pěkně horkej čaj, a pak mi celou dobu zimou vstávaly vlasy na hlavě i ostatní ochlupení :-D Jediný co mi vadilo, že tam bylo dost postav a málo vysvětlení kdo vůbec patří ke komu, takže jsem v tom měla trošku guláš ...a co jsem si tak potom přečetla, některé scény mohly být kapku "drsnější" a tak přidat na zážitku ... ()

FLVEKK

Příjemný horolezecký snímek o zdolávání nejvyšší hory světa. Pěkné herecké výkony. Hory mě berou, sice nejsem moc velký turista, ale filmy s touto tématikou mě baví !! :)) ()

belinko

Holivúdsky biják ťažiaci z tragédie. Nikdy ma nebavili horolezci, sú to pre mňa somári, ktorí riskujú všetko, kvôli ničomu a tak sa mi ťažko hodnotí tento film z objektívneho hľadiska. Najmä, ak si uvedomím, že si za tú smrť môžu sami, necháva ma to chladným a nepomáha ani skutočnosť, že sa to stalo. Môžu si z to sami, pravdupovediac. Nikto ich tam nenútil, šli tam, lebo nepoznajú iný spôsob ako sa zapísať do dejín. A nestačia im vygooglené obrázky. Ale nie, teraz vážne. Nič moc film, ale zas scenéria pekná. Len fakt škoda toho, že za celý ten čas som si nejak nevytvoril sympatie k žiadnej postave. Horšia 3 ()

bonovox

Po dlhšej dobe ďalší príspevok ku filmom z vysokohorského prostredia. Je to dostatočne napínavé, s výbornou kamerou a výpravou a s hviezdnym obsadením. Škoda len niekedy neprehľadného strihu a zbytočne skratkovite zobrazených udalostí. Ako pocta horským vodcom (a to reálnym) je to však dostatočne kvalitný film. ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (viac)