Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

adamcik.patr

U pana Vaughna jsem vždy na vážkách když jdu na jeho film. Buď to dopadne jako Kick-ASS a mé hodnocení je 0*, nebo jako X-meni a mé hodnocení je 5*.. Tentokrát se trefil doprostřed. Film má humor - hlavně ten britský. Akce je tam taky, vybuchujících hlav více než ve všech Bondech a vychytávek také. Závěr z filmu je takový = bavil, nezklamal, ale nepřekvapil. PS: Kde se dá sehnat takový deštník? ()

Mistr_Moon

Mark Hamill se sakra zmlěnil!!! K filmu. Líbí se mi netradiční obsazení herců (Colin Firth supertajný agent, SLJ megalomanský psychopat, Mark Strong klaďas a Michael Caine - kdo viděl chápe). Příběh, na to jak málo v něm je, se dost vleče, trénink v X-men první třídě byl lepší, kuchání lidí zas zábavnější v Kick-Ass. Jinak jsem včera viděl video, které přesně poukazuje na nešvary současné západní produkce při bojových scénách, tento film bohužel nevyjímaje, mluvím hlavně o superrychlém střihu, kdy nemáte vůbec šajn, kde kdo do koho mlátí atd. Jasně, je to svým způsobem akčnější a na druhou stranu méně drsné ale sem tam nějaký ten rovný záběr na odpočinutí očí být mohl. (kdo máte rádi Jackie Chana: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/jackie-chan-a-akcni-komedie). A ještě jednou k ději, nedoporučuju vůbec přemýšlet, nad tím proč se zrovna děje tohle nebo jak můžou mít odpočinkovou místnost společně se záchodem, kde to jsme, v Rusku? ;) Proto musím dát jinak vyníkajícímu filmu 4 hvězdy. ()

llydeb

Filmu se nedá upřít svižné tempo, povedené odkazy na bondovky a vtipná parodie. Bohužel se to neobešlo bez schémat typu "kterak outsider z dělnického ghetta ke štěstí přišel" a "kterak měl, na kterou ukázal" a hlášek jako "XY by na Tebe byl pyšný" a "jestli jsi zachránil svět, můžeš mít víc než jen polibek" (s detailním záběrem na vylučovací ústrojí), za což pářu hvězdu dolů. Film, který na sebe rychle vydělá, ale za rok po něm pes neštěkne. ()

jirin_cz

Celkově jsou pozitivni až nadšené pocity. Film jako celek funguje a baví mě. Důležité je nebrat ho vážně, ač někdo čeká bondovku podle různých rad, to se nedostaví, inspirace je zjevná, ale spíše čekejte film ve stylu Kick-Ass. První polovina je tak spíše na průměr, až tak moc mě nebrala. Je tam opravdu spousta dobrých a zajímavých nápadů - zkouška při seskoku padákem, některé zbraně lepší než v bondovkách, vybuchující hlavy apod. No a taky skvělá hudba. Co se mi teda fakt jako křesťanovi nelíbilo tak scéna v kostele, hlavně tedy to, že to bylo v kostele a jak se tam nakládalo s náboženskými věcmi. Nicméně i ta samotná scéna byla zbytečně dlouhá a těšit mohla snad jen puberťáky. No a samozřejmě ty různé sex narážky a sprostotu si mohli nechat... Jo a taky mi tam moc neseděl jako padouch Samuel L. Jackson ()

Stranger77

Vaughn opět nezklamal servíruje nekorektní, těžce britskou špionážní nakládačku. Některé scény naprosto geniální, jiné "jen" výtečné. Celkově propracované s poměrně chytrým dějem. Neurvalo mě to jako např. První třída, ale i tak 9/10. Chci nášup v podobě pokračování. Více zde. ()

PAVLIS

Retro bondovka, která se nemůže rozhodnout mezi vážnou tváří a nadsázkou, chudá na vtipy i akci, u které mi toho dost chybělo a zároveň by potřebovala prostříhat tak o půl hodiny. Když už ale na akci došlo, byl to nářez. Jenom díky ní to nebyla ztráta času. ()

gicous

Vaughn přináší do žánru množství inovativních a novátorských nápadů, které si mi nesmírně líbily. Jen tak namátkou skvěle zvládnuté souboje nebo výborně vyvedené přechody mezi scénami, které bezproblému překlenují několik filmových let. Největší problém mi ovšem přinesla poslední třetina fimu, kdy jde dle mého názoru film přeci jenom přilíš za hranice ještě únosného vkusu. A to se tluče se zbytkem filmu, který se ještě jakžtakž pohybuje v určitých žanrově daných mezích. Kromě toho zde ztrácí dech i samotný Vaughn, a to zejména v akčních scénách, které se víceméně opakují a negradují s takovou intenzitou jako např. u Kick-Ass. Pokud ale odhlédnu od těchto maličkostí, stále je tady velice kvalitní akční jízda, vymykající se svou nesmlouvavostí běžně zavedených hollywoodským standardům. Nabízí řadu skvělých momentů, jenž potěší srdce filmového fanouška a hlavně ho překvapí svou bezprostřední hravostí. Jako příznivci Matthewa Vaughna ale tady stále něco chybí. A to jedna zvláštní přísada, přítomná např. v již zmíněném Kick-Ass. Tou je spojení hravé a bláznivé vynalezavosti s dravostí a......nadto ještě emocionalitou, která zajišťuje, že se v jednom okamžiku skvěle pobavíte, jen abyste se o pár minut později dojmuli nebo dokonce rozplakali nad údělem hlavních hrdinů. To v Kingsman chybí a já v respektu k ostatním dílům režiséra nemůžu jít do plného počtu. 8/10 ()

MartinTerran

Další špiónský film. Netradiční je v něm "hlavový" ohňostroj, nevyzrazení plánu (protože to je jiný film - pozn. pochopí jen co film viděli) a také *CENSORED*. Jinak se zde objevují všechny tradiční klišé a ověřené taktiky. Vše je brané s nadhledem a humorem což zpříjemňuje celkový dojem s filmu. začíná to celkem klasicky výcvikem a pak ... ale přece nebudu spoilerovat to se nedělá! I přes delší stopáž film nenudí a drží si kvalitu i když každý tuší jak to dopadne. Každopádně příjemné filmové zpestření a pobavení, čili se jedná o nadprůměrný snímek. Hodnocení: 65/100. ()

widlisch

byť pro Vaughna je přidrzlost typická, tady už se trochu přepočítal.. anál se švédskou princeznou v přímym přenosu už bylo podle mě moc.. ()

germiny

Prostě Vaughnova klasika. Ono tam toho nového vlastně ani moc není, ale ta forma, ve které je to podáno je naprosto boží. Zábava na pátou. Má to hlavu, má to patu, má to šmrnc a eleganci a přitom si to drží svěží drzost a příjemnou brutalitu - to je prostě kombinace k nezaplacení. A navíc britský humor! Docela se divím, že se to v USA promítá - přece jen !! SPOILER !! tam odpravili osazenstvo Bílého domu :-) ()

nooly

Docela jsem se bavil, humor byl místy dobrý, místy trapný. Nebo předvídatelný. Nebo oboje. Vaughn je trochu Jacksonovsky nekorektní, ale pořád tomu něco chybí. Po technické stránce není co kritizovat, alespoň po prvním zhlédnutí. ()

ratpile

Vaughnovitý Vaughn, který mě tentokrát příliš nebere. Kick-Ass skotačil na hraně, ale jeho vesmír byl i přes míru absurdity svým způsobem uvěřitelný a příběhy jeho hrdinů mě zajímaly. Kingsman se ale dostal přesně do bodu, kdy jsou všechny postavy jen parodií svého žánrového předobrazu, přičemž příběh nemá o mnoho větší váhu nežli u takového Austina Powerse. Občas jsem si připadal jako při sledování nějakého dětského filmu Robera Rodrigueze. Abych ale jen nemudroval, skvělých momentů to má spoustu a ten nádech skotské, mahagonového dřeva a vystřelovacích nožů prostě žeru. Vaughn má řemeslo totálně v paži, akci také zvládá a občas dokáže být opravdu bez skrupulí. Blbý film nikdy nenatočí, jen jsem vzhledem k hodnocení očekával o něco víc. Možná více chemie mezi postavami, možná méně recyklace, možná více vyprávění, vtipu.. Úplně mi to tentokrát nesedlo. ()

Doutas

Přesně to, co jsem po divácky náročnějším Febiofestu potřeboval. Ultimátní filmová zábava se skvělými akčními scénami, výbornými herci (badass Colin Firth), která bezchybně balancuje na hraně akční komedie a bláznivé parodie. Zatímco Kick-Ass originálně a zábavně vzdával hold komiksům a komiksovým filmům, tak Kingsman dělá to samé britským bondovkám. Jsem zvědavej, s čím Mathew Vaughn přijde příště :-) ()

Guran

To mělo být co? 154. nejlepší film? Hanba! Popravdě nebýt Collina, tak bych si filmu ani nevšim a ani bych neměl zájem ho shlédnout. On a Mark Strong jsou jediní, které na tomhle snímku oceňuji, ani Samuel L. Jackson mě zde neuchvátil, jako záporák ve stylu Jockera mi vůbec nesedl a hlavnímu hrdinovi Taronu Egertonovi jsem vůbec nefandil, hrozně nevýrazný hrdina, nesympatický, špatný herec - takhle si hlavního hrdinu nepředstavuji. Co se týče samotnhé děje, tak to je kopírka několika akčních snímků včetně Bonda, Bourna a dalších spousty filmů o agentech. Nic nového, jenom samé klišé a pořád dokola ta samá písnička. Žánr komedie mi zde takjé moc neseděl. Chvilkama je film hodně vážný, pak zase přijde scéna legračnš pojatá. Já osobně tedy neberu za legraci koukat na ženskou co má místo nohou nože, kterýma usekává končetiny a probodává hlavy. Nechápu tak vysoké hodnocení, je spousty jiných filmů, které by si zasloužily takové ovace, ale ty naopak jsou hodnoceny dost záporně. ()

boombang

Budu si po pár dnech z tohoto nevtipného a blablaparodického filmu kromě skvělých Firtha a Stronga pamatovat ještě něco jiného než prdelku švédské princezny? Těžko. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu