Detektív z Hongkongu

• Česko Detektiv z Hongkongu (viac)

Detektív Bennie Chan (Jackie Chan) z Hongkongu sa už vyše desať rokov snaží dolapiť neslávne známeho zločineckého bossa Victora Wonga (Winston Chao). Keď sa Bennieho mladá neter Samantha (Fan Bingbingová) zapletie s Wongovým zločineckým syndikátom, Bennie musí vypátrať jediného muža, ktorý mu môže pomôcť, uvraveného Američna a hazardného hráča Connora Wattsa (Johnny Knoxville). Bennie preteká s časom, aby priviedol Connora späť do Hongkongu. Z nesúrodej dvojice sa nakoniec stanú spojenci, ktorí prežívajú šialené a nebezpečné dobrodružstvá od zasnežených mongolských hôr až po vetrom ošľahané duny púšte Gobi. (TV JOJ)

BMW12

Jackie Chan je pořád ve formě! Ty kaskadérské kousky co předvádí i v tomhle věku je neuvěřitelné, hlavně když na konci při závěrečných titulcích vidíte, jak ho to všechno bolelo. Jinak je to taková klasická akční komedie s Jackie Chanem, kterého zde doplňuje Johnny Knoxville. Líbilo se mi, že se tvůrci snažili přijít s něčím novým a tak procestujeme pár států jako např. ruskou Sibiř a Mongolsko. Mě tato komedie bavila a ty 4* si zaslouží. ()

honajz

Táhne se to chvílemi jak smrad, občas to působí jako turistický průvodce po krásách Ruska, Mongolska a Číny, některé vtípky jsou zcela mimo mísu, samotný příběh mi přišel poněkud zmatený (kdo je kdo, proč, oč komu jde) a taky je patrné, že se Jackie šetří, jak to jde. Ale na druhou stranu, když překousnu ten zbytečný a zmatečný mnohonásobný úvod, následuje akce za akcí a některé vážně vtipné scény (matrjošky, velikost podprsenky, bahno, musíte zazpívat apod.), takže jsem se docela bavil. A nakonec i ten filmový průvodce krajinou a místními zvyky nebyl tak špatný, ()

ARI50

Podobných filmu je spousty a myslím jsi že se snaží vytvořit dvojici která bude hodně uspešná , Jackie a Johnny pobavily toto vše. ()

Morholt

Typická chanovka, která mi hodně připomínala Tenkrát na Východě, což vlastně beru jako plus. Má to vtip, Johnnyho Knoxvilla, který se s Jackiem skvěle doplňoval, pár hezkých Asiatek s Eve Torres a samozřejmě našláplou akci s Chanovým comedy kung-fu v hlavní roli. Všechno, co jsem od filmu čekal, jsem dostal, takže spokojenost. 80% ()

ScarPoul

Jackie Chan bol často krát a v mnohých filmoch mojím hrdinom.. Nie je nič horšieho ako vidieť ho v tejto polohe. Unavený.. neakčný, hrajúci tie isté zápletky a príbehy stále dokola, akurát že bez nápaditosti. To že je Harlin na prd režisér viem, ale ak máme film kde to trio Knoxville, Chan a Bingbing nevedia utiahnúť ani jednou dobrou scénou, je mi naozaj smutno. Jackie by mal začať hrať úlohy primerané jeho veku. Už teraz sa z hrdinu stáva ten tragický herec, ktorý si nevie povedať okej stačilo a furt sa nás snaží presvedčiť že má 20 rokov. Jedna hviezda len za krásne prírodné scenérie. ()

Lacike

Po velmi dlhej dobe film s Jackiem v hlavnej ulohe, ktory ma uspokojil a miestami dobre pobavil. Ale to len vdaka tomu, ze sa pomaly ucim s kazdou dalsou dekadou znizovat naroky na Jackieho filmy. Jackie sa dostal do stadia, ked sa od neho uz v akcii nedaju ocakavat nielen samovrazedne dychvyrazajucie kusky, ale ani nic trochu zlozitejsie. Takze pri kazdom trochu narocnejsom pohybe je dublovany kaskaderom a ked uz nahodou Jackieho vidno v akcii, tak je cely cas zaveseny na pomocnych lanach jak gasparko. A aj napriek tomu sa zrani pri kusku, ktory by pred 30timi rokmi dokazal lavou zadnou spravit aj bez istenia. Narocnejsie kaskaderske kusky dokonca predvedie aj magor Knoxville. Jackie je proste uz stary a krehky clovek. Ale OK. Sice trochu nerad, ale uz to akceptujem. Nastastie to konecne pochopil aj Jackie a tak sa nebezpecne kusky snazi v bitkach vynahradit mnozstvom vtipnych vychytavok. Vrcholom je bitka v tovarni, ktora je podobne vtipna ako bitka na pase vo filme Myth alebo bitka na stavenisku z filmu Mr. Nice Guy. Zaujalo ma aj pôsobive zrutenie domov na zaciatku. Bohuzial sa tu najdu aj niektore sceny s tragickymi trikmi, ktore by za starych čias Jackie zvladol natocit na tvrdo. Pri zlanovani cez velku priepast som si smutne zaspominal na podobnu scenu v Police Story 3. Samotna zapletka je len sledom akcnych a komickych scen pri ktorych nesurode ustredne duo nahana banda zaporakov. Zatialco akcne sceny su casto vtipne, tak tie cisto komicke az tak zabavne nie su. Chemia medzi Jackiem a Knoxvillom zdaleka nefunguje tak dobre ako ked Jackieho sparovali s Chrisom Tuckerom alebo Owenom Wilsonom. Miestami som mal pocit, ze sledujem poznavaci cestopis, ktory trochu nudi. Z dalsich postav za nieco stoji nadherna a v bitkach dost schopna Eve Torres. Mensie zaujimave ulohy tu maju Eric Tsang, Michael Wong, Bingbing Fan a velku radost mi urobilo cameo vystup môjho oblubenca Richarda Nga. Takze vysledkom je film, ktory sa ani zdaleka neda porovnavat s Jackieho klasikami, ale pokial mate realne ocakavania, tak sa dost dobre zabavite. Stale dufam, ze Jackieho raz napadne natocit cistokrvnu komediu bez akcie. 5/10. ()

malylada

Je obdivuhodné, co dokáže ve svém věku předvádět Jackie Chan. Parťák Knoxville nestíhá sekundovat a nedaří se navodit totéž, co v Křižovatce smrti. Po zběsilé půl hodině tempo trošku uvadá, zápletka se zbytečně táhne a pokud by se vystříhaly některé scény, vůbec by to nebylo na škodu. Aspoň se musí nechat, že akce šlape dostatečně na to, aby udržovala pozornost diváka......5/10 ()

corpsy

Ďalšia ,,buddy,, chanovka neponúka naozaj nič nové, je zameniteľná s tuctom podobných kusoviek a potvrdzuje krízu originality vo filmovom umení. Rukopis Rennyho Harlina tu ani nebadať, žiadne spektakulárne akčné scény nečakajte ( viď jeho DIE HARD 2 či CLIFFHANGER ) a nečakajte ani Jackieho krkolomné kúsky, u neho ale predsa len rešpektujem vek. Rada na záver, nič nečakať rovná sa primeraná spokojnosť. ()

kaylin

Budu trochu velkorysejší, protože mě asi Jackie Chan nedovede přímo zklamat. S Johnnym Knoxvillem vytvořil takovou klasickou komediální dvojici, která ani moc netěží ze svých rozdílů, v tomhle směru nejsou nějak převratní. Akční scény jsou ale pořád dobré, tady jsem měl znovu pocit, že Jackie nestárne. ()

Derek

jackie chan ma uz svoj vek tak sa od jeho filmov nedaju ocakavat akcne orgie, johny knoxville mi nikdy neprisiel vtipny ale co je najsmutnejsie je fakt ze toto je asi posledny kliniec do reziserskej truhly rennyho harlina (i ked mal film najvacsi otvarak v cinskej historii) je po reziserskej stranke uplne nemohuci... ()

Trevor

Tak toto je slabé ešte aj na film s Jackie Chanom. Slabá zápletka, minimum humorných scén ktoré tie akčné vo filmoch s Chanom častokrát aspoň trochu obohatili. A keď sme už pri akcii, aj tej je už akosi málo (pravda ani Jackie Chan nemladne a aspoň v tomto si film udržal akú-takú uveriteľnosť). Zhruba po 15 minútach som mal pocit, že film by bolo lepšie vypnúť a pozrieť si niečo iné. Teraz po necelých dvoch hodinách po pozretí filmu a písaní komentára ľutujem že som tak nespravil. Nuda, nuda, šeď,šeď. Talentovaný Wayne Rooney už nie je tak talentovaný a ani Jackie Chan už nie je legendou, ktorej stačí vybehnúť na scénu a divácí budú vo vytržení. Btw, všimol si si že pri písaní došlo aj na ďalšieho "kamošša" spoza rieky Morava J.??? Tie dve vety nepovedal nik iný ako Radim a kedže ich netrápi používať nápady iných, mňa netrápi strielať si z nich ešte aj tuto. Tú de gejm.... ()

Martin741

Jo, prepadlo to, ale vizualne fajne, najma stale funguje spojenie komedie s Cenovym kung fu. Dzony Knoxville /Konecna s CiernymCernochom/ na urovni, zasmiat sa da, ovsem Cenovic Dzudyna ma aj daleko lepsie filmy . 36 % ()

bourec

No,ta akce je hodně dětinská,ale protože přesně víme,co nás čeká,tak prostě koukatelný to je.A příběh.O tom bych se ani nezmiňoval.je to recyklát.50%. ()

mortak

Tohle bolelo. Scénář sice není špatný a kdyby bylo Chanovi o třicet let méně, asi by to celé fungovalo. Jenže u Chanových komedií divák obdivoval plynulost a rychlost akce, na kterou Chan nepotřeboval kaskadéry. Tady dostane jen zoufalství střihačovo, který dostal nemožný úkol, aby to vypadalo jako za Chanova mládí. I akční hrdina by měl vědět, kdy skončit, a přehrát se do mentorských rolí. Skiptrace se bohužel v akčních sekvencích blíží odpadu typu Neprůstřelný mnich. Hvezdičku za krátký cat fight a mongolský táborák, u kterého si Chan jen tak prozpěvuje a alespoň jednou za celý film není křečovitý. ()

angel74

Po příběhové stránce se rozhodně nejedná o nic extra povedeného, řekla bych, že spíš naopak. Ovšem díky atraktivním lokacím, občasným zábleskům humoru a sympatické ústřední dvojici v podání Jackieho Chana a Johnnyho Knoxvilla je tenhle film ještě jakž takž koukatelný. (50%) ()

StanislachKo

Jackie to má stále v sebe, ale tento typ filmov (rozumej americkej produkcie s nemožným typickým tupým a nešikovným amíkom za parťáka) mu proste nesadne. Tu navyše na rozdiel od niektorých momentov z Rush Hour je Knoxville žalostne nevtipná postava a chémia medzi nimi dvomi nedosahuje ani tej priemernej úrovne ako sa podarilo medzi Jackiem a Tuckerom v už spomínanej Rush Hour. ()

Prometheus69

hodně Jackieho a jackess... a nějaká Adel.... Mě to bavilo. Fakt jsem se už dlouho tak nenasmál.. u komedie z hodnocením mírně u hranice 50% hodnocení... -_- ()

otík

Nebylo to vůbec tak špatné, jak bych podle recenzí nebo pana režiséra čekal. Naopak. Pohodová akční komedie s uvolněným Jackiem, sice má to i hluchá místa a dlouho mi trvalo zvyknout si na stárnoucího Knoxvilla, ale vše vynahrazují tradiční bitky, které se Chanovi stále daří a při jeho stáří opravdu klobouk dolů. Kašlu na to, že to výrazně připomínalo Kontraband s Van Dammem i že nebojové scény nejsou vtipné. Pohodová hudba, hezká choreografie a nakonec i podařený konec mi na dobrou zábavu s Chanem stačí. ()

Stifler jako další ukecaný kámoš Jackieho Chana

Stifler jako další ukecaný kámoš Jackieho Chana

24.10.2013

Neříkal Jackie Chan něco o tom, že končí s akčními filmy? Každopádně to dlouho neplatilo. Už v lednu začne natáčet akční dobrodružnou komedii Skiptrace, ve které se určitě nevyhne pokusům o… (viac)