Partička ťažkých amatérov organizuje jednu z najkolosálnejších bankových lúpeží v americkej histórii. (Forum Film SK)

silentname

Okey. Poďme si niečo povedať o ďalšej americkej nefungujúcej komédii, ktorá sa snaží podať skutočný príbeh o jednej z najväčších bankových lúpeží v Amerike. Je to hrúza, ak máte veľké množstvo talentovaných ľudí, ktorí sa ale zlou zhodou okolností ocitli vo filme, ktorý nás vôbec, ale skutočne vôbec nerozosmeje. Napočítal som asi dvakrát, čo som sa len trošku pousmial, pri celkom filme. Inak si odo mňa vyslúžil veľkú dávku ticha za celý film. Myslím si, že jediné, čo je na filme celkom dobré sú Jason Sudeikis a Zach Galifianakis, keď vedú spolu dialógy. Mám pocit, že tam je niečo vidno, aj keď to plynie kvôli jednému vtipu. Ale na druhú stranu som sa na ich momentky díval asi najradšej a Sudeikis tomuto filmu asi aj najviac niečo dáva. Ostatní sú čisté zúfalstvo a snažia sa nás pobaviť a vôbec nevedia ako. Alebo minimálne réžia a scenáristi tomu nedali nič, čo by nás pobavilo a to je ten najväčší problém. Je to komédia, ktorá nie je vtipná a nevie nič zaujímavé ponúknuť, čo by ste nenašli niekde inde spracované lepšie. Osobne by som doporučil asi pozrieť si niečo iné. Niečo, čo má v sebe väčšiu dávku humoru. Hodnotenie: D ()

Arsenal83

Názov Zilionári je neskutočne nevhodný a nerozumiem tejto voľbe „prekladu“. Moje obavy, že pôjde zase o prvoplánový fekálny humor sa nesplnili a som tomu rád. Bolo tam dostatočne veľa gagov, zábavných situácií a všetky rovnomerne roztrúsené. Ak sa tešíte na Owena Wilsona, ten tu hrá len druhé husle a všetko ťahá Grék, no vydarene. Na rozdiel od originálnej story tu tvorcovia pridali fiktívne komediálne prvky a to len filmu samozrejme prospelo. A dokázali aj nemožné, keď z Kristen Wiig urobili celkom atraktívnu kočku. Celkom pohodový film na oddychové vzhliadnutie. ()

Chrustyn

Občas se filmu i povede slušný i když debilní fórek. Bohužel je však většina filmu vyplněna neskutečně trapnými ústními i vizuálními gagy, které nemají šanci rozesmát. ()

BMW12

Zach Galifianakis tady vypadá jako pošuk. Ten jeho sestřih je fakt děsnej. :D Naopak Kristen Wiig moc sluší ty blond vlasy, škoda, že je ve většině filmů za brunetu. Jinak Zilionáři jsou taková zvláštní komedie, je to taková blbost, u které se ale celkem dost zasmějete, hlavně na tom, jakej je David (Zach Galifianakis) blb. Přemýšlel jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale zhodnotil jsem to tak, že film mě bavil, vůbec jsem se nenudil, nasmál jsem se, a tak dávám 4*. ()

Pítrs85

Hessův divnostyl mi v Napoleonovi Dynamit vyloženě sednul, Jared nejen že natočil film o vidlácích z prdelákova, ale natočil ho stylem tak jiným, tak správně trapným, že se člověk smál od skvělých úvodních titulků (za hudby The White Stripes) až do konce. Velkou měrou mu ke trapné dokonalosti (a dokonalé trapnosti) pomohl herecký ansábl s Jonem Hederem a Efrenem Ramirezem (Vote Pedro) v čele.Jeho další snímek, Boží zápasník, se pak opíral o charisma Jacka Blacka. No a do třetice- Divnej týpek, film, kde byla trapnost dotažena na novou úroveň (pamatujete útočné jeleny?). O něco podobného se Hess snaží i v Zilionářích, bohužel buď už jeho styl humoru jaksi vyčpěl, nebo ho tentokrát nechali ve štychu samotní herci, kteří prostě nejsou dost... no trapní no :-) Přestože se o to Zach Galifianakis, s tím svým debilním účesem a pitvořením, snaží od prvního záběru. Kristen Wiig je až moc zlatá a Owen Wilson... Owen Wilson by se už měl odebrat do hereckého důchodu. Na druhou stranu klobouček rejžovi za to, že si jede pořád to svoje, přestože jsou jeho komedie fakt jen pro úzkou skupinu diváků. ()

eraserhead666

"To je transplantace prdu." Rád bych Galifianakise viděl chrát taky jinou postavu, ne pořád jen tu jednu pořád dokola. Kate McKinnon je tady pěkně mimo (jako v tom dobrém). A těší mě, že si už vůbec nevzpomenu, proč mi kdy byla Kristen Wiig nesympatická, jsem rád, že se ten vztah k ní rychle změnil. K filmu... Párkrát jsem se pousmál. Kdyby to alespoň bylo blbé, ale ono to je jen slabší. 2.5* ()

Necrotongue

Na to, že jsem měl velký problém pokračovat po úvodní čtvrthodině ve sledování, jsou dvě hvězdičky slušným úspěchem. Za to, že jsem vytrval, může vlastně jen Kristen Wiig, pro kterou mám už dlouho slabost. Děj se později přece jen zmátořil, zafungovaly na mě konečně i některé humory, ale podruhé už se tomuto filmu obloukem vyhnu. ()

luka4615

Zach Galifianakis je neskutečný démon! U jeho replik a výrazů jsem pokaždé brečel smíchy. Bohužel, tím však výčet pozitiv filmu Masterminds končí. Dále už je to totiž jen nudná a na první pohled prvoplánová záležitost, která vážně občas dost drhne. PS: Owen Wilson už je zde vážně jen smutnou parodií sebe sama. „You farted right into my butt hole. It's like a fart transplant.“ ()

Lacike

Komédia v štýle skečov zo SNL, ktoré občas ponúknu tak absurdnú etudu, že je to vtipné, ale v celovečernej stopáži to proste nefunguje. Jared Hess tu zo svojho štýlu prepašoval maximálne tak pár divných rekvizít a nejaké tie vidlácke kostými a účesy, ale na svoj asi náhodný masterpiece Napoleon Dynamite sa mu nedarí nadviazať. Najviac ma rozosmiali paródie na akčné scény z niektorých blockbusterov. Hlavne miniverzia deštrukčnej naháňačky z Terminátora 3 je skvelá. Najväčším kladom filmu je pre mňa trochu prekvapivo zase Zach Galifianakis. Dokiaľ hral totálnych kokotov, tak som ho nemohol vystáť, ale akonáhle hrá naivného idiota, tak je roztomilý. Kristen Wiig je sexica a ostatný dementi zo SNL majú pár vtipných scén. Celkovo to je mierne nadpriemerná komédia. 6/10. ()

malylada

Tak tohle byla naprostá zhovadilost. Film je tragicky hloupý, nudný a místy vyniká až trapností Babovřesek. Světlých momentů je tu velmi málo a snad začátek to ještě drží jakž takž od pohromy. Při projekci jsem se docela modlil, aby to bylo za mnou......2/10 ()

BoPo

Jared Hess si urobil meno vďaka komédii Napoleon Dynamit. Nemala dej, ale bola plná blbov, ktorí si mysleli, že blbami nie sú. O ničom inom nie sú ani Zilionáři. Znova je všetko vsadené na "šarm" postáv. V rámci komédií s účasťou vousáča Galifianakisa priemer, ktorý tak rýchlo uplynie, že sa ani nestihne nudiť. V rámci žánru ako takého však znova len podpriemer, ktorý poslúži na nenáročné zabitie hodiny a pol. ()

Johny_fork

Zilionáři se prezentují stylem humoru, který osobně miluji. Zach Galifianakis hraje přesně ten typ role, pro který se narodil a já se uchychtával prakticky v každé jeho scéně. Dementní zápletka (inspirovaná skutečnou událostí) a ostatní šílené postavičky utváří komedii, kterou jsem ochotný někdy v létě promítat na stodolu. ()

corpsy

Táto komédia je tak prehnaná a praštená a vlastne tak nasilu humorná, že ju proste nejde nemilovať. Ak sa tento skutočný príbeh naozaj stal aspoň z polovice tak, ako je tu prerozprávaný, tak všetci ľudia boli totálny magori, s neuveriteľnou dávkou šťastia. Z toho zrejme vyplýva, že sa oplatí byť trhlým. ()

JJ.Gibson odpad!

No co k tomu dodat?? Bohužel je to takové velké, dle skutečnosti natočené nic :( Vtip jen velmi omezený, humor víceméně nulový, jakžtakž zápletka, nudní herci a celé to bylo takové hloupé. Rozhodně nedoporučuji... ()

kaylin

Jared Hess je hodně specifický autor, jehož komedie nejsou pro každého. Mám jeho styl celkem rád, i když ho nijak zásadně nevyhledávám. "Zilionáři" určitě nejsou jeho nejlepším filmem, ale z postav, které zde načrtni, dostal díky hereckému obsazení skutečně asi to nejlepší, co mohl. Místy jsem se bavil dobře. ()

AffectedFace

Nevím proč, ale tahle zhovadilost mi sedla a přišla mi i vtipná... :D Je pravda, že je to klišé jak prase a to po všech stránkách, ale bavilo mě to a to se na tuhle dobu cení. Škoda, že film nedostal eRko určitě by to bylo o něco zábavnější. Trochu mě znervózňoval hlas Ucha Galifianakise... všichni si tu přiznáme, že zní jako kříženec islámisty s kozou... Owen Wilson hraje celkem dobrýho záporáka, ale zrovna u jeho postavení v komediích mne to trochu zamrzelo. Každopádně snímek je rozhodně lepší, než pokračování nevtipného a nemastného Zoolandera, kterej byl v roce 2016 největší vrchol trapnosti. Na rozpočet $25 milionů bych čekal o něco víc. 75% ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (viac)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)