New York, píše sa rok 1982. Chris (Liam Hemsworth) a Eddie (Michael Angarano) sú kamaráti v podstate už od škôlky – a ich priateľstvo je zjavne aj to jediné pozitívne v ich inak dosť biednych a nudných životoch. Nečudo, neustále majú hlboko do vrecka, v žiadnej práci sa dlho neohrejú, vlastne zvyčajne len niekde brigádujú za pár šupiek... Chris je navyše deprimovaný, lebo jeho sen o hviezdnej kariére v radoch polície sa doslova vyparil rovnako expresne ako para nad hrncom – a Eddie frustrovaný, pretože sa mu nijako nedarí dostať sa rýchlo a bez väčších problémov k peniazom, čo je zase jeho dosiaľ nesplnený sen. Všetko sa ale razom zmení, keď sa Chris zamestná ako strážnik u istej bezpečnostnej firmy – rozhodnú sa totiž zrealizovať tak trochu šialený, no nepochybne odvážny plán, ako ukradnúť milióny, ktoré má Chris vlastne strážiť! Takmer dokonalý plán by ale mohol poľahky zlyhať, pretože hlúpa náhoda upriami na dvojicu priateľov pozornosť drsného policajného detektíva Jamesa Ransomea (Dwayne Johnson). Ale tiež preto, že si z tohto vskutku lákavého koláča chce riadne šťavnatý kúsok odhryznúť aj mafia... (TV Markíza)

Roman.Ticka

Další film na základě skutečné události z 80. let, aniž bych to plánovala. Nenadchne ani neurazí, takový lepší průměr. I když mě dokázal vcucnout do děje, přesto na víc neaspiruje. Kupodivu oba hvězdné herce zastínil pro mě neznámý Michael Angarano. Jak mi byl zpočátku svým floutkovstvím protivný, tak mi nakonec nejvíc utkvěl v paměti. Holt někdy to tak bývá, že překvapí a vyhraje naprostý outsider a navíc, jak je vidno, je dodnes vysmátý... ()

ConanVJ

Tak pro mě normální průměrná podívaná, ve které mě překvapila role Dwayna Johnsona. Ale spíš tím, že tam byl Rock absolutně zbytečnej. Toho poldu mohl hrát kdokoliv jinej a výsledek by nebyl horší. Je to jen malinká role tak se divím, že je na posteru Rock jako hlavní postava. Hlavní postavy byly hodně nezáživný. Co se týče akce, tak ta tu moc neni a ta, co se ukáže neni žádnej zázrak. Filmek mě ale připoutal, nejspíš díky tomu, že jsem chtěl vidět jak to dopadne, když je to podle skutečných událostí. Na jedno podívání to stačí, nic víc, nic míň 50% :) ()

sedm.1

Empire State mě nebavil ze dvou důvodů. Samotný scénář nemusel být původně teda sice vůbec špatný, ale pan režisér je břídil, který prostě svému řemeslu nerozumí a na filmování by se měl jednoduše vyprdnout. Nedokázal tu totiž z dané látky vytěžit ale vážně vůbec nic, filmu nedokázal vtisknout styl, atmosféru, napětí, spád, a přitom se mu to zde vše prakticky samo nabízelo. Prostě tu neodvedl ani alespoň ten rutinérský výkon a z Empire State udělal zkrátka jen nudnou, nevýraznou podívanou, bez snad jediného světlejšího okamžiku. A druhým důvodem, který film potopil, je Liam Hemsworth, který je tu opět zcela mimo a mě definitivně přesvědčil o tom, že by měl Chrisovi poděkovat za tlačenku u hollywoodských producentů, ale raději by si měl sbalit fidlátka, dál se neztrapňovat a rychle odskákat za klokany zpět do své rodné vlasti. Strašně nesympatický, nevýrazný a mdlý výkon i kluk samotnej. A když už jsem pak u toho obsazení, účast Dwayna Johnsona si tu také nedokážu příliš vysvětlit, je prakticky na vrcholu slávy a vlítne kvůli pár minutám do tohodle, fakt nechápu. A zmínit musím ještě Emmu Roberts, na kterou jsem se také těšil, ovšem i její dvouminutová účast mě fakt převezla. Empire State zkrátka určitě nestojí za shlédnutí, není totiž kvůli čemu, je to špatně natočený film s katastrofálním ústředním hrdinou, film nemá tempo, nemá nápad, nemá prostě nic. ()

Fiftis

Tento film, respektíve jeho dej je pomalý a pripomína staré filmy v štýle 80.tych rokov. To neznamená, že by bol zlý, zápletka je výborná, len je to zbytočne rozťahané a čo si budeme rozprávať, väčšinu filmu sa tam toho veľa nedeje. Taká krimi s miernym nádychom gangsterky. Dwayne Johnson má vedľajšiu úlohu a objavuje sa len sporadicky, hneď ma napadlo prečo ešte nebol v Expendables. A ešte mi tu prišiel dosť útly, nie taká hromada svalov, ako sme všetci už zvyknutí. Film ma bavil a Liam Hemsworth príjemne ťahal film z priemeru. ()

Kudly4

Nerad si pouštím dobrovolně sám filmy, které jsem už viděl (až na pár výjimek). Vždy mi to zkazí původní dojem z filmu. Zde jsem neměl hodnocení a nalákala mě Emma a Dwayne, po 20 minutách mi právě došlo, že už jsem to kdysi viděl. Musel jsem to tedy dokoukat a právě už mě to tolik nebavilo asi jako tenkrát. Emma a Dwayne tu hrají dohromady asi pár minut, což je škoda. Celkově je to průměr na jedno zkouknutí. ()

• Detektiv Ransome (Dwayne Johnson) nosí hodinky G-Shock, které byly vynalezeny až v roce 1983. (T-enter)
  • Okrem amerických miest New York a New Orleans prebiehalo natáčanie aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)