Film pojednáva o jednej z najväčších hokejových legiend všetkých čias, Gordie Howovi. Zachytáva obdobie od jeho prvého ukončenia kariéry až po koniec prvej sezóny vo WHA.
Gordie Howe si užíva zaslúžený odpočinok a stále vysokú popularitu. Vnútorne ho to však ďalej tiahne k hokeji. Zlom nastane, keď jeho synovia podpíšu zmluvy s Houstonon z WHA, konkurenčnej ligy NHL. Gordie sa rozhodne, že Houston nezíska dvoch, ale troch Howov. Zvládne 45-ročný Howe návrat k hokeju? Ako to ovplyvní jeho rodinu? A nebudú to predstavitelia NHL a materského Detroitu považovať za zradu?
Gordieho Howa si zahral Michael Shanks, jeho ženu Colleen stvárnila Kathleen Robertson a v úlohe Howových synov sa predstavili málo známi herci Andrew Herr a Dylan Playfair. (ywo666)

zdeny99

Excelentní životopisný film o jednom z nejlepších hokejistů všech dob, který mapuje jeho život po prvním ukončení kariéry v NHL a poté první sezónu v konkurenční WHA. Herec, který Gordieho Howea si troufl zahrát přijal obrovskou výzvu. Vždyť tohle je film vyloženě pro hokejovou Kanadu, odkud Shanks pochází. A té výzvy se zhostil na výbornou. Od této doby už není pro mě Michael Shanks jen tím hercem ze Star Gate, ale "Gordie Howeem". [354. hodnocení, 30. komentář, 77%] ()

Hermi14

Tak obsah filmu jsem si před jeho zhlédnutím nepřečetl a Gordieho Howea jsem znal jen z tabulky nejlepších hráčů v historii, takže když film začal jeho odchodem do důchodu, poněkud jsem se orosil. Záhy již však nezbývalo, než říci jedno jediné. KONEČNĚ! Konečně se někomu povedlo natočit film z hokejového prostředí, který má velmi kvalitní scénář, dobrou výpravu, parádní kameru (překvapivě i na ledě) a to vše je ještě doplněno dobře vybranou hudbou. K dokonalosti chybí pouze větší rozpočet, díky kterému by jsme si jistě užili mnohem více záběrů přímo ze zápasů, ale i tak, u mě 4,5*. ()

Wyder

Dojeti se dostavilo. Ted cekam, kdy se nekdo s vetsim rozpoctem pusti do filmu o The Great One... Pokud chcete vedet, zda-li se vam film bude libit, udelejte si jednoduchy test: Prectete si prijmeni rezisera. Pokud hned (bez hledani) tusite, proc ho zminuji, je to film presne pro vas! ()

Brano

Skutočný príbeh, ktorý je natočený o jednej z najväčších hokejových legiend. Tento film zobrazuje život Gordieho Howea po ukončení aktívnej kariéry v NHL. Vo veku 45 rokov sa vrátil na ľad v novej hokejovej ligy WHA, aby si tak splnil svoj sen a zahral si so svojimi dvoma synmi. Miestami vtipné, motivujúce a ku koncu emotívne. Je obdivuhodné, že sa ešte tento pán o 12 rokov neskôr vrátil na ľad NHL a zahral si tak v zápase hviezd po boku ďalšieho velikána Waynea Gretzkeho. Je to síce o poznanie slabšie, ako napríklad "Maurice Richard", ale vzhľadom na skromnejšiu TV produkciu to hodnotím ako vydarený snímok. Aspoň mi to trochu priblížilo, kým v skutočnosti "Mr. Hockey" bol. ()

donnovann

Pro diváka, kterého sport respektive hokej neláká tento film nic neřekne, pro nás je shlédnutí povinnost. O tomto fenomenálním hokejistovi jsme věděl vše už před filmem ale určitě je tento výtvor úctyhodná památka. Jedna ze 3 největších hokejových legend all the time. ()

solisoli

Plochý životopisný pohľad na hokejovú legendu Gordie Howa. Stačí sa pozastaviť nad prevlekmi Kathleen Robertson. Uff, tá musela vybieliť všetky zazobanecké módne salóny na Americkom kontinente, včetne Paríža. Predvídateľný nezáživný dej s nastorojenou zbabranou dramaturgiou a béčkovými hereckými výkonmi, ponúka trápnu podívanú v nereálnej, až triviálnej konšpirácii. Precízne vyblýskané bez hodnotné lajno. ()

Bohdy67

Hokej v dobách před Gretzkym a Lemieuxem... Hokej v době kdy se na ledě proháněli další legendy...namátkou Hull, Orr, Plante a další....ael mr. Hockey byl jen jeden. A tím i navždy zůstane. Gordie Howe byl nejelpší hráč své doby a jeden z nejlepších hráčů více jak stoleté historie nejlepší hokejové ligy světa. Člověk co hrál v jednom týmu se svými syny a ve dvaapadesáti letech hrát all stars game... Film si paradoxně vybírá období kdy hraje v lize která vydržela jen pár let a která zanikla v propadlišti dějin a když někdo vzpomene na jeho karieru, určitě si nevybavíme WHA a Houston. ( Popravdě ani já sem neveděl že hrál za Houstou a to sem se o hokej vcelku dosta zajímal. ) O WHA jsem věděl. Přeci jen, jména jako Hull, Howe nebo i Gretzky, který zde také začínal už něco znamenají. Takže nevidíme zde dokumentární pojetí o jeho největších úspěších, ale možná nejemotivnější dobu jeho kariéry, kdy si řekl " budu hrát v jednom týmu se svými syny"... Michael Shanks nejen pro fanoušky hvězdné brány musí být dobrá volba... RIP Mr. Hockey.... 66% ()

hujerita

Síce len tv produkcia, ale mne to absolútne nevadilo. A keďže mám rád hokej a film, tak to inak dopadnúť nemohlo. Horšie ako štyri hviezdy nedám. Gordie je prosto pán hokejista. ()

Petra.Dusbab

Mr. Hockey: The Gordie Howe Story - moc se mi líbí film z hokejového prostředí o jednom z nejlepších hokejistů na světě, kterého moc obdivuji, co ve svých letech dokázal, film byl tak přesvědčivý i díky brilantnímu hereckému výkonu Michaele Shankse v hlavní roli Gordie Howeyho, byl opravdu skvělý. Film se mi moc líbil a není nic, co bych mu vytkla, atmosféra a občasné vsuvky ze starých záznamů jsou takové třešničky na dortu a dodávají filmu ten zbytek k dokonalosti, pro mě je to 8/10. ()