Zamysleli ste sa niekedy nad tým , prečo vlastne tí žltí a neskutočne roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a predovšetkým úplne zaslúžene robí hlavné postavy ich filmu. Odpoveď na vyššie uvedenú otázku nájdete hneď v úvode, ktorý mapuje historický vývoj Mimoňov. Predstavte si, že títo dobráci od kosti, vidia najväčší zmysel v tom, že slúžia najväčšiemu darebákovi široko ďaleko. Kedykoľvek o svojho pána prišli, častokrát aj vlastnou zásluhou, hneď si hľadali nového. A takto to išlo storočia, od Tyranosaura Rexa, cez Drakula a cisára Napoleona až do okamihu, kedy žiadneho nového nadriadeného nemohli nájsť a upadli do hlbokej depresie. Tú zvýraznila aj skutočnosť, že v tom období žili v zemi večného snehu a ľadu. Našťastie sa našli traja hrdinovia- hrdý Kevin, hladný Stuart a mierne vystresovaný Bob. Tí vyrazili do sveta, aby všetkým svojim mimoňským kamarátom vrátili zmysel života. Šťastena ich zaviedla až do Ameriky, na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu, Scarlett Zbesilá. ,, Tá a žiadna iná!" povedali si Kevin, Stuart a Bob a okamžite zahoreli túžbou začať pre Scarlett pracovať. Sympatie rozhodne neboli obojstranné, ale aj napriek tomu sa Scarlett rozhodla vyskúšať ich schopnosti. Čo tak ukradnúť britské korunovačné klenoty? A tak sa Kevin Stuart a Bob vydávajú do Anglicka, pričom netušia, že v najbližších dňoch nie je v stávke len to, čo bude Alžbeta nosiť na hlave, ale takisto samotná existencia ich živočíšneho druhu. (Barracuda Movie)

kingik odpad!

Mám averzi k čemukoli animovanému. ale kritik by si neměl vybírat. Poprvé jsem chtěl odejít z kina. Jestli vaše děti zlobí, vezměte je na tohle. Z kina se budou vracet sice stále zlobivé, ale zdegenerované. A to je přece lepší, ne. Nevím, kdo si v pokladně kina může zakoupit lístek na tohle. Jít na hajného Robátka v remastrované verzi by bylo smysluplné, ale tohle není smysluplné ani z jednoho procenta. Beru hodně, ale kurva, piča, toto jsem nezažil! Po návratu z kina musí celá rodina spáchat (uměleckou) rituální sebevraždu. Paradoxně to typický animák pro celé rodinné klany ani není. Popkulturní odkazy malí haranti nepochopí, nepěkná animace je do židlí nezarve. U soudu Mimoni vyváznou jen s podmínkou. Bohužel. Četo zacílit! Na můj povel pal na Kyle Balda a Pierre Coffina.....ufff, kurva, to je úleva. 0% ()

Tsuki

Samotní Minioni sice mluví jak v původním znění, tak v českém dabingu víceméně stejně (až na pár záměn slov), ale i tak mi je docela líto, že jsem film nemohla vidět celý v původním znění. Vsadím se, že většina hlášek ostatních postav vyzněla o něco vtipněji či zajímavěji (určitě se tam taky dal slyšet nějaký ten britský přízvuk). Miniony (mimoně) mám celkově hodně ráda, ale řekla bych, že ač se těší oblibě i staršího publika, jejich film byl přece jenom zaměřen hlavně na malé děti, jelikož většina vtipů stála na primitivnějším humoru. Nehledě na to, že mnoho z humorných scén už bylo bohužel "vyplýtváno" ve filmových upoutávkách. A to je trochu škoda. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané a ocenila jsem právě to zasazení do britské monarchie, ale menší zklamání bohužel nedokážu skrýt. ~(3,3)~ ()

Frajer42

Když zabrouzdám trošku do historie a vzpomenu si, že Já, padouch si u mě získal obdiv právě díky výborným Mimoňům, tak jsem si dovolil očekávat, že snímek, který bude výhradně o nich musí být prostě bomba. Upřímně, není! Z celého příběhu je úžasný pouze úvod, kde je nám ve zkratce ukázána prvotní cesta Mimoňů. Veškerý děj, který se odehrává v Londýně je neskutečně o ničem, hrozně nezáživný a bohužel ani trošku vtipný. Celá zápletka a podobně, no to je prostě odfláknutá píčovina. To si snad ani nikdo nemůže dovolit, takhle zprznit film. Jako by o žádný příběh, či alespoň zápletku vůbec nešlo. Tvůrci prostě polepili pár náhodných scének a skečů. Ve 48. minutě jsem to zalomil. Hrozná nuda. Dvě hvězdy za solidní úvod a nehynoucí lásku k těm žlutým zmrdům. ()

boshke

Revoluce se nekoná, nejlepší animák všech dob z Mimoňů taky nebude, ale pobavili (u sněžgule a super mega ukulele jsem brečel smíchy). Haló kolem toho filmu je nechutné (nechápu dospělé lidi, co běhají po ulicích v tričku s Mimoněm), ale s tím se nic nenadělá. Kasovní trhák to bude dozajista a cokoli s vyobrazeným Mimoněm půjde na dračku. Jupííí... 80% ()

MikeCool

Už při druhém pokračování kultovního animovaného fenoménu Já, padouch jsem cítil značný pokles kvality, kde scénář drželi nad vodou roztomilí a vtipní Mimoni. Díky tomuto faktu, tvůrci zřejmě vymysleli nápad, udělat celovečerní film jen a pouze o Mimoních, čímž měli pozitivní tržbu z kin předem jistou. Bohužel je to jen další z řad animáků, ze kterých chtějí producenti vytřískat co největší balík! Pro malé děcka je to určitě výborná a akční oddechovka, ale těm starším se musely protáčet panenky, protože tento snímek, s trochou nadsázky nabádá děti k tomu, že kriminalita a násilí je vlastně dobrá věc. Také se dá opět vytknout přehnaná a do oka bijící akční linka, která postupem času doslova unavuje, až uspává, jako v mém případě. Bohužel musím Mimoně prohlásit za zklamání roku 2015, hlavně co se animovaných filmů týče. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) 3D ()

Kothy

No nevím, celá na mimoňská mánie jde asi mimo mě, protože mi to jako nic extra nepřišlo. Neviděl jsem předešlé díly, ale od tohohle jsem teda čekal víc. Mimoni asi celý film sami neutáhnou. Nepřišlo mi to vůbec vtipné. Možná je to spíš pro děcka. Děj taky není nic moc. A záporačka Scarlet je docela slabá. Ale své publikum si to určitě najde. "Nenávidím vás!" ()

Slartibarkfast

Po dvou úspěšných animácích s padouchem Gruem tu máme jakýsi prequel s roztomilými postavičkami ve dvou kaloriích. Malí žlutí tabletoidní Mimoňové dostali konečně prostor pro svůj velkofilm. Bál jsem se, asi jako každý znalec předchozích dílů, že malé žluté potvůrky se bez dobrého scénáře utopí v pokusech rozesmát diváky alespoň tuctovými gagy. Skutečnost zůstala někde na půl cesty. Film je do jisté míry jakýmsi mixem dvou různých záměrů. Scénáristé chtěli zřejmě vyhovět všem. Jak malým ratolestem, tak rodičům, kteří je do kin budou doprovázet. Proto ani jedna z cílových skupin nebude úplně spokojena. Děti nepochopí některé scénky, určené pro dospělé a dospělí zas neocení všechno to trapné padání a laciné vtipy. Snad by se zadařilo víc, nebýt děravého scénáře vařícího z vody a snažícího se násilně namontovat konec na začátek dílů Já, Padouch. Věřím, že by bylo hodnocení ještě vyšší, kdyby byl animák zaměřen cíleně a jednoznačně. Takto jde pouze o slabě nadprůměrný kus s hodnocením někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. 70% ()

Zodd

Asi nejvíce komerční animák, který jsem viděl a je to až bolestivé. V hlavní sérii měli své momenty, které mohly pobavit starší, přestože působili hlavně jako atrakce pro malé (a víceméně okopírovaní Raving Rabbids ze série her Raymana, jen ochuzení o záchvaty vzteku a jejich "charisma", možná zkřížení se Servboty z Megamana) a jejich vybudovaný kult jsem nečekal a občas mě trochu děsil. Možná proto, že jsem původně čekal, že Megamind bude úspěšnější (neznamená to, že nutně lepší, byl kritiky taky docela přeceňovamý) a Despicable Me upadne do zapomnění. Holt se tak nestalo a svět se nezbořil. Tento spin-off po půl hodině (stylové intro a cesta na ten villain-con - nebo co to bylo - byla celkem fajn) nemá co nabídnout, není to zrovna dvakrát hravé narozdíl od Tučňáků, působí to jako neskutečně natáhnutá groteska třeba Toma a Jerryho (ale nevtipná) a poslouchat pořád dokola "la crona" je na zabití. Totéž antagonistka. Hlavní trojice nemluví, jen žvatlá a není to vtipné. Cameo anti-hrdiny hlavní série tu hrůzu nezachrání. Animace fajn, ale časy, kdy jsme tomu tleskali, jsou již minimálně dekádu za námi. Hezké "kulisy" Londýna 60. let též dobrý film neudělají. Z mého dojmu jen pro publikum stanice Minimax nebo JimJam, pro starší vyloženě utrpení a ne, odkazy a popkulturní narážky to opravdu neomlouvají (jsou navíc vyloženě stereotypní a ne moc vtipné). Ale většina to asi cítí jinak. Druhý nejvýdělečnější animák historie, uff... Kdyby tyto komické figurky neměly tak vybudovaný kult mezi diváky, tento produkčně pozlacený naviják na diváky a peníze by táhl do... ()

silentname

Oproti predošlým dvom "Despicable Me" filmom sú Mimoni na tom o niečo horšie. Nechcem tvrdiť, že ide o zlý film, ale je to asi efekt toho, čo mali aj "Penguins Of Madagascar" od Dreamworks. Ak máte vo filme postavičky, ktoré sa starajú len o zábavu, je ťažké ich presunúť do ich vlastného filmu, lebo je to celkovo len non-stop humor (občas lepší, občas horší), no príbeh tým dokáže strácať, lebo nie je veľmi zaujímavý. A presne to sa stalo tu. Scarlet nie je veľmi zaujímavou postavou a ani veľmi vtipnou. Jej manžel Herb však má pár dobrých hlášok, ktoré stoja za to. Mimoni sú vtipní, no rozhodne tomu niečo chýba. Niečo, čo by z toho urobilo reálny film, než len 91 minút dlhú epizódu seriálu. Hodnotenie: C ()

Ratemus

Jak si jen někdo mohl myslet, že by Mimoni mohly utáhnout svůj vlastní film. Vše je neskutečně nucené a umělé a trapné, celý film předpokládá, že se budete 90 minut smíchy popadat při neustálém žvatlání a padání, protože film o ničem jiném není. Přišlo mi to, jako by dali všechny ty krátké skeče dohromady, ale ono to nedrží. Záporačka je zajímavá asi jako reklama na vložky s křidélky, ničím neoslní, jen kecá o svých plánech a při neskutečně trapných grymasech předpokládá, že se z toho smíchy poserete nebo s ní budete nedej bože soucítit. Nevím no, ale když už za mnou v kině malý kňučící děti přemlouvají rodiče, že chtějí domu a to je teprve půlka filmu, někde se musela stát chyba. Jistě je to film, na který se už nepodíváte, já se dva krát usmál a jednou zasmál, jinak nic, přitom je to škoda. Bohužel, neustálé žvatlání, padání, řvaní opravdu nestačí k tomu, aby toto mohl být dobrý film, možná kdyby to bylo o polovinu kratší. ()

PetrPan

Animáky v poslední době vnímám de facto dětskýma očima a vzhledem k tomu, že moje vlastní mateřská školka v kině vydržela sedět bez potřeby prozkoumat vybavení sociálního zařízení, předpokládám, že Mimoni u nich měli úspěch. Pravda, nepropadali se ani do záchvatů bujarého veselí, které by v případě naší smečky dokázalo rušit i rozesmáté kino, ovšem i ono udržení pozornosti se počítá. Z jejich pohledu by tedy byla jistá minimálně silná čtyřka. A protože mnou ti žluťásci jen tak prošuměli a nezanechali zapamatovatelný dojem, jednu uberu a máme tu pohodovej průměr. ()

Yoshitsune

Byť mimoni v těch tříminutových skečích, sou docela fajn, tak tenhle jejich film se moc nepovedl. Celé to působí jako slepenec, několika vtipných situací a jenom dvě sou opravdu vtipné. Zbytek je takový suchý a bez nápadu, asi jako Britský humor a to problém. Já bych i překousnul to že jejich slovník se skládá z "Hana gelato para tu" a v podstatě nedovedou být zlý. A také samostatně, nejsou vtipný a Scarlet taky neni bůhví co. Slabé dvě a to přestože odkaz na Beatles Abbey Road docela potěšil. Ať se tvůrci raději drží osvědčeného tématu a nepouští je takhle samotné do světa. ()

korbitch22

To už je fakt v prdeli, jaký filmy vydělávaj neskutečný prachy.Zdejší komentáře jsou víc než trefný, Mimoň padá=dítě se směje a normální člověk jen žasne, jak strašně obyčejný, sterilní a drtivou většinu nevtipný film může být tak úspěšný.Prostě typický odraz dnešní umělé a stupidní doby.Prvních dvacet minut jsem se vůbec nezasmál a s podivem se koukal na čas, kdy se teda jako konečně začnu bavit a kdy jako začne jeden z nejvýdělečnějších filmů tohodle roku.Neřikám, že jsem se občas nebavil a dokonce i párkrát zasmál, plus posledních 20-30 minut bylo svižných a konečně zábavných, ale po těch všech recenzích jsem čekal něco mnohem lepšího.Úplně obyčejný animák, kterých vznikají každý rok desítky.Kde jsou ty časy, když sme smíchy padali u první Doby ledové či Raubíře Ralfa, tedy animáků, jenž měli dokonalý scénář, který nebyl prímárně určený dětem a dementům.50%. ()

heyda

Mimoňi jsou animák výhradně pro děti, kteří budou z něho určitě nadšený a budou ho chtít vidět nejméně stokrát. Bohužel u mě si to pokazila hlavně poslední třetina, která byla fakt už přespříliš bláznivá. Já Padouch byl určitě lepší, hlavně díky tomu, že byl šitý na míru dětem i dospělým. Zatímco mimoňi jsou z 99% jen pro děti, což je škoda a asi je to i ten hlavní důvod, proč je zde tak nízké hodnocení. Já dám silné 3 hvězdy, páč zas tak špatné to nebylo :-)))) ()

Stanislaus

Konečně se i nejvtipnější charaktery z filmů Já, padouch dočkaly vlastního filmu, nicméně musím konstatovat, že jsem byl s výsledným filmem vcelku zklamán. Nejvíce mě na tom všem rušily lidské postavy, které na mě působily až příliš trapně a infantilně. Jasně, je to pro děti, ale všechno má svoje meze, že? Samotní Mimoni byli vtipní a roztomilí, ale stále se tam opakovaly ty stejné vtípky dokola, takže už ke konci nebavilo stejně jako na počátku. Musím bohužel říct, že Mimoňům více slušely částečné role v původním animáku s Gruem nebo v jednotlivých krátkometrážních filmech. Zkrátka průměrný film, který sice pobaví, ale prostě jsem očekával něco lepšího. ()

eraserhead666

No, asi tak. Z Já padouch mě bavili právě hlavně Mimoni. Tohle je určitě zábavnější než Já padouch, ale zase na druhou stranu, ti malí roztomilí šmejdi nedokážou táhnout celý film. Trochu mám z toho podobný pocit jako ze druhého filmového Spongeboba, i když tohle bylo mnohem zábavnější a humornější. Jak už je u komedií (i těch rodinných) zvykem, nejkulervoucnější vtípky jsou v začátku (rozjížděcí retrospektiva historií je fakt k popukání), pak to zklidňuje. Mimoni naštěstí ke konci chytají trochu druhý dech (mega ukulele je super). Je to sranda? Je. Je to hlasitá sranda? Tu a tam jo. Budu to chtít vidět znovu? To nevím, protože se obávám, že tohle je přesně případ, který vás baví poprvé, ale napodruhé už to ztrácí význam a zábavnost. Prostě kouzlo neznámého. Jakmile to znáte, už to nebude ono. Vadilo mi na tom něco? Jo. To, že mimoni mluví jakousi španělskou hatmatilkou. To mi přišlo dost podivné a málo zábavné. 3,5* ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (viac)