Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa JohnSmith k tomuto seriálu (2)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Prvotně jsem tento seriál hodnotil dosti nelichotivě, a to po shlédnutí jednoho dílu. Poté, co jsem se podíval na Davedesátky jsem se rozhodl, že dám tomuhle krimi seriálu ještě šanci. První série není špatná, skutečné případy, svižné a zajímavé. Z postav mi k srdci opravdu přirostli operativci, kteří jsou fakt fajn. Velitel Korejs je opravdu debil na entou. Hned v závěsu jsou za ním krajský ředitel a tisková mluvčí. Co pro mě bylo ale nejhorší, tak to mjr. Kozák v podání Vetchýho. Jeho rozumbradovsky namachrovaný přístup ředitele zeměkoule, mě docela dost štvala. V Devadesátkách byl předobraz Kozáka scénárista Josef Mareš a jestli i tady je to ta samá osoba, tak je mi až do pláče. Nejspíš s tím souvisí i to, že Kozák se zdá být jediným vyšetřovatelem na oddělení, což je neskutečná hloupost a poněkud mi zde chybí i absence zástupce vedoucího oddělení, jak to má být. Prostě tady evidentně zvítězilo ego. O to smutnější je, když scénárista zesměšňuje své bývalé kolegy a podřízené, stejně jako v Devadesátkách. Škoda. ()

Season 3 (2022) (S03)

Musím říct, že tenhle seriál je opravdu dobrý, zejména díky tomu, že případy jsou založeny na skutečnosti. Většina postav mi přirostla k srdci, zejména Blažek se Strachem. Hanuš svého podvraťáka opět vystřihl na jedničku a Remundová jako státní zástupkyně dostala v třetí sérii víc prostoru a nebylo to vůbec na škodu. Průšvih je ale v naprosto nesympatickém Lojovi a ještě příšernější Bočkové, která tam neměla vůbec být. I ta její postava je strašná. Samotnou kapitolou je pak Vetchý. Toho jsem měl vždy velice rád, ale rolí mjr. Kozáka se mi totálně zhnusil. Ač si říká kdo chce co chce, mjr. Kozák v podání Vetchého je namachrovaný ředitel zeměkoule a děsně nesympatický. Není se čemu divit, když jeho předobrazem je bývalý skutečný vedoucí 1. oddělení, který je i spoluautorem scénáře. Ta uplakanost je vidět na každém záběru. K tomu ještě dost chyb, jako je např. absence zástupce vedoucího, absence vedoucího odboru a jeho zástupce, náměstka ředitele atd. Jasně, takhle je to pro diváky jednodušší, ale taky to ukazuje, že tu ze sebe chtěl udělat někdo ublíženého experta na všechno, nejspravedlivějšího ze spravedlivých a vůbec velké eso, přičemž kdo ví, tak se tomu jen zasměje a pomyslí si něco o prdeli. No, pevně doufám, že už se z pera spoluautora scénáře, ničeho nedočkáme. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD