Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

GeminiK

Ondru Vetchého budu milovat, i kdyby hrál ve Waterloo po česku, ale tohle se opravdu povedlo. Žádné zbytečné dějové linky, dobře vybraní herci, základní vykreslení charakterů postav (cholerik, obšourník, podrazák). Kdo mě totálně dostal je Miroslav Hanuš. Ondro máš konkurenci. Jen jedno mi prozraďte. Proč je v každé detektivce ublížený partner policajta, který pořád kouká na hodinky, má zvednuté obočí při každém zazvonění telefonu a neustále vyčítá, že je zanedbáván? ()

wowylgu313

Prostě za celek 85-90%. Tady není asi ani co moc vytknout. První dvě série, dokonalost. Byl jsem pohlcený, tou tvrdostí světa a lidí v něm. Co vše se děje kolem nás a ani o tím netušíme. Závěrečný titulek u každého dílu byla vždy taková třešnička na dortu. Musím uznat že třetí série mírně v mém oku poklesla, nedokážu moc popsat čím to přesně bylo ale už tam prostě byli okamžiky kdy jsem i na chvíli koukal z "okna ven" ... Veliké chyby? Nejsou žádné. Doporučuji všem. Dokonalé obsazení a herecký výkon nemusím snad ani psát. Škoda že tento seriál skončil.... Ještě bych si klidně čtvrtou sérii dal... ;D ()

EddieIron

Velmi slušné. Takový Pitaval po třiceti letech. Vykradené samoobsluhy už by nikoho nezajímaly, tak se řeší vraždy. Žádné technologické zázraky, žádní supergéniové, ale normální policejní práce. Ten odpad, co se tady objevil mi nijak nevadí. Už jen zmatenost toho komentáře ukazuje, že autor na něco podobného má nárok. Pro mne prozatím za čtyři, i když si nejsem jist, zda nepůjdu dolů, protože vím, že se v kanceláři Vetchého objeví sparťanská vlajka. Nechápu! PS: Anča Polívková jako vražedkyně byla famózní!!! ()

hony23

Česká seriálová škola ukazuje, že jestli umí něco točit, pak to jsou detektivní seriály. Kriminálka Anděl, Expozitura, Cirkus Bukowsky a teď i Případy 1. oddělení patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co naše televize produkují. Navíc právě Případy těží z toho, že ukazují divákovi skutečnou práci policie a ušetřuje nás od různých bláznivých honiček, přestřelek a detonací. Jednu hvězdičku dolů ale musím dát za ty sparťanský relikvie! ()

mrsin

Zapomeňte na to, že Skandinávci, Američané a třeba i Francouzi by pojali kriminální seriál úplně jinak. Tohle jsou ČESKÉ případy odehrávající se na ČESKÉM území a navíc dost reálně natočené. A že je to nuda? I když si to osobně úplně nemyslím, SKUTEČNÉ vyšetřování o ničem jiném ani nebývá. ()

Aidina

No nevím, zatím mi to připadá jako "Malý pitaval z velkého města" po třiceti letech. A to jsem se vyloženě těšila na Ondru Vetchého, jako detektiva. ()

sinjakupre

Viděl jsem zatím pouze jeden díl a těžko odhadnout, jestli se bude další držet kolejí prvního. Zhodnotím-li pouze první díl, musím uznat, že mě to překvapilo. Jsem zastánce názoru, že kriminálky nám moc nejdou. Podívám-li se z pohledu neovlivněného současnými, mnohdy nereálnými kriminálkami z USA, musím uznat, že tento seriál opravdu to bere z českého prostředí a reality. Nechce divákovi ukázat "fantasmagoria" a nemožné akční scény. ()

Sgt.Tracnik

Celé se nám to nějak pořád zlepšuje. Přidal se humor a to v docela slušné kvalitce, takže je tak dál. Ale ta kauza s vynašečem trochu smrdí, to si mohli odpustit. ()

VLADEK

Viděl jsem (spíše slyšel dialogy) dvou dílů a opravdu nerozumím tomu, z čeho vychází zdejší názory, že jde o reálné zpracování. To vám stačí, že je to "na motivy" skutečných případů?? Tak proč tak malé hodnocení u MAJORA? Ten byl taky inspirován... Je to parodie na práci kriminalistů, advokátů a státních zástupců. Mnohem horší scénáristická práce než u EXPOZITURY, ale zato financováno z veřejných peněz! Hodnotit hvězdičkami nebudu, protože si raději pustím z poslední doby toto: CASE HISTORIES, WHITECHAPEL, BROADCHURCH nebo THE FALL. ()

Petriver

Po 4 epizodě jsem nemohl nepodpořit. Oceňuji reálnost ve vztahu k českému prostředí. Chválabohu scénář, kameru a režii vedli lidé, kteří se po shlédnutí CSI:xx nerozhodli debilně napodobit něco, co prostě do ČR naroubovat nelze! ()

gezper

4. první díly zhltnuty jak malina a zatím velká spokojenost a milé překvapení. Konečně se z produkce ČT zase něco žánrového povedlo, a že to není moc často. Žádná přehnaná kriminálka CSI XYZ s příběhovou konstrukcí od amerického scénaristi na kokainu. Ale normální, uvěřitelné, dobře zpracované a i docela obstojně zahrané reálné příběhy. A v tom je velká síla. Komu se to nelíbí, tak ať se jde pobavit k CSI. Já zůstanu u tohodle. Rád. K tomu Stach a Blažek jsou pro překvapením dalším, především první z jmenovaných si to dobře dává. Vetchého snad netřeba komentovat. Svým způsobem Pitaval reloaded po letech. Sympaticky dobito oproti původnímu starému a spíše slepému střelivu. A dokonce se zatím úspěšně vyhýbají výraznějšímu vztahovému patosu postav, které by rušilo hlavní vyšetřovací linii. To, že Vetchého občas nepustí dcera do koupelny, Blažek přijde po kalbě na poradu a spí tam, či Stacha by manželka měla raději více doma, je naservírováno dostatečně přiměřeně pro dokreslení. Držím palce do dalších dílů. [80%] ()

O_Peki

Ačkoli se to chce tvářit hodně drsně a je to plný klišé jako jsou hodnej a zlej polda, starej zkušenej vlk, mladý synek ředitele, který si musí vydobýt ostruhy atd., jedná se o dobře natočené příběhy dle skutečných kriminálních případů. ()

pan_ponozka

Nene,kýč jak bič. Zachmuřený výraz Polívky, roztržitá postava Vladyky, srabské duo šéfů Hanuš&Bareš a ten-co-má-vždycky-přehled Vetchý. Legrační partička, která může být dobrým pomocníkem Ace Ventuovi. Btw; policejní databáze v excelu? oh, come on.. ()

blekekeke

Musím konstatovat, že je to trefa do černého. Od hudby, přes napětí, věrohodnost, vytipované herce a vynikající režii. Smutný scénář bohužel psal sám život ... Druhá série bez problému to samé, plný level ... i přes fakt, že měla jen pár dílů ... ()

miza

Jsem rád že konečně je tu kriminální seriíl bez krvavých přestřelek a jiných nešvárů.Jde zde konečně o autotentickou práci na skutečných případech v našich končinách,Obdivuhodná práce kriminalistů a i trocha náhody při patrání po zločincích je v tomto seriálu podavána s přehledem a bez litrů krve.Dobře vytvořený seriál. ()

Devilskitten

Musím říct, že poprvé mohu říct, že si mne nějaký český seriál doopravdy získal. Takto kvalitně zpracované krimi jsem opravdu nečekala, když jsem na něj poprvé koukala, ale získal si mě natolik, že pravidelně sleduji a těším se na nové díly. Opravdu kvalita srovnatelná s mými oblíbenými americkými krimi seriály. :-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD