Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

GIK

Velké překvapení. Po letech na čt zase jednou seriál, na který se dá dívat. Vetchý působí z počátku dosti toporně, ale postupně jsem si na to zvykl a bylo to celkem OK. Polívka - příjemně překvapil. Hrál velmi civilně, přirozeně. Vynikající výkon. Bylo poznat, že ten flek nevzal jen z nouze, aby mohl splácet farmu, ale ten člověk se pro kriminální seriály narodil! Doufejme, že jich ještě hodně natočí. Blažek - nepřehrává - super. Celkově casting až na Remundovou skoro na jedničku - kupř. Petra Stacha jsem zatím neznal a tady podává výborný výkon. Konečně se pouze a jen vyšetřuje a to je základ pro výbornou atmosféru! Žádné debilní vztahy a nevěry. Ze soukromí hrdinů vidíme jen naprosté minimum, tak akorát pro ulehčení napětí. I nějaký ten vtípek s Něrgešovou se celkem povedl a nepůsobil křečovitě. Další co se povedlo je hudba. Jen ke konci prvního dílu - usvědčení pachatele bylo trošku uspěchané, asi z nedostatku času. Tak snad další díly budou minimálně stejně tak dobré jako první! A že je seriál založený na skutečný případech, to už je jen sladká třešínka na dobře propečeném dortu - zase posílení atmosféry, když si na závěr přečteme, že se to opravdu stalo... ()

UniqueNett

Nemám ráda většinu českých seriálů. A už vůbec ne krimi seriály. Na tento mě nenápadně upozornila sestra, že prý stojí za vidění. Hm, no co, nemám co ztratit, když se kouknu na jeden díl. A musím říci, že jsem byla velmi mile překvapena. Blažek hraje sice opět kreténa, ale tady mu to kupodivu sedí. Petra Stacha mám moc ráda a Ondřej Vetchý je také jedním z mých oblíbenců. Příběhy kupodivu působí opravdu reálně (co si budeme povídat, u českých seriálů to není až tak častý jev), což mě baví. Takže zatím čtyři hvězdy a uvidíme dál. ()

Cheeker

Z několika zdrojů jsem slyšel, že se jedná o v současnosti nejlepší kriminálku v televizi. A musím podotknout, že to má opravdu jiný spád než ty odpady z Ameriky. Navíc jsem od několika zdrojů slyšel, že je seriál natočený tak, jak skutečné vyšetřování probíhá a nemá daleko k realitě. ()

filhan

Po jedenáctém díle se moje nadšení opět vystupňovalo a nemůžu jinak než tento seriál vychválit do nebe. Česká televize s touto kriminálkou opravdu boduje. ()

Ygnor

Ze začátku mě to nebralo a díval jsem se tak na půl oka. S přibývajícími díly se ansámbl sehrál a kvalita šla nahoru. Bez zbytečného patosu a siláckých gest. Obecně pro policajty beru tenhle počin jako velmi důležitý pozitivní nadhled, kdy poslední roky trpěli hodně špatnou reputací. ()

tranquill

Hodně civilní zpracování (především v roli Bolka Polívky) a reálné případy spolu se spoustou kvalitních herců, ale i nováčků, daly vzniknout kvalitnímu kriminálnímu seriálu z českého prostředí. Po druhé sérii jsem navýšil na plný počet. Určitě se jedná o jeden z našich nejlepších krimi seriálů. I ty vztahy mezi lidmi na oddělení jsou perfektně zobrazené, rozhodně se nejedná o nějaké vyumělkované scénáře. ()

Jakubik

Nemůžu srovnávat s ostatními krimi, co vznikly tady u nás, ale každopádně se mi seriál líbil velice. Tady to taky hodně stojí na hercích a ty mě tu mile překvapili a to všichni včetně Bolka. Nemám co bych vytknu a už se jen těším na další díly… ()

frype

Veľmi pekné, reálne a sympaticky zahrané od všetkých hercov. Super seriál, ktorý by si zaslúžil sto tisíc dielov. Asi to ale skončí druhou a kratšou sériou. Naozaj sympatický seriál, ktorý mi možno tak trochu pripomína Malého pitavala z velkého města. Najskôr som dal 4* ale postupne ako som dopozeral celú sériu, nemohol som inak ako za 5*. Dôvodov je na to hneď niekoľko a to ani radšej nebudem menovať. Každopádne veľké prekvapenie! Úvodná melódia mi stále hrá v hlave a neviem sa jej zbaviť :D ale to prejde. ()

DAPDO

Takhle výborný krimi seriál jsem naposledy viděl z české dílny snad naposledy od pana Sequence. Samozřejmě srovnávat tehdejší dobu s tou současnou je ulítlé, ale fakt mě od té doby nic tak nezaujalo. Premiéru v televizi jsem si nenechal ujít, momentálně jsem všechny díly zkouknut znova na dvd. Protože mají všechny díly skutečnou předlohu, vygooglil jsem si po každém díle jak to bylo ve skutečnosti. Všechno perfektně natočeno, žádné výmysly. Obsazení na jedničku, Vetchý a Blažek klasika, ti jsou super vždycky. Překvapil Bolek v roli mjr.Plíška, skvělej Stach. kterýho jsem do té doby neznal, Vladyka se do toho vžil, no snad takový nemehla u naší policie nemáme. A postava Koreise v podání pana Hanuše je to nejlepší nakonec, takovýho šéfa snad nechce nikdo - tvrdej, sprostej, vlezdoprdelka ředitele - perfektní role pro tohoto herce, zvládl to na jedničku. Nedávno jsem se dočetl, že tvůrci uvažují nad pokračováním, tak jen do toho, už se těším !!! ()

Drom

I když si nemyslím, že se tvůrci po nocích plíží po filmových archivech a nakupují nápady za pět prstů, stejně jsem se neubránil tomu, abych v tom neviděl Malý pitaval verze 2.0 - asi pro pár těch analogií. Případy byly aktualizovány a modernizovány, stejně tak osekané osobní roviny. Přidáno bylo na spádu. Věčně nadraný Bolek překvapivě není LOLek, ale naopak velice dobrá náhrada Rudly Pekaře, trouba Jiříček se transformoval ve Vladykova troubu Sršně, akčňáky Libora a Kamila nově ztvárnila celá přesvedčivá skupinka v čele s Vetchým a nerealisticky správňáckou postavu Břéti nahradil náčelník Miroslava Hanuše. Jinak se celkem nic nemění, žádné zbytečné zdržovačky ani líbivé vycpávky a i na druhý pokus mě to bavilo a pobavilo. Až by k těm fízlům člověk cítil i sympatie... ()

Mashak

Co na tohle říct. Jediný seriál z krimi prostředí, na který se vydržím koukat, dokoukat jej a těšit se na další epizodu. Případy jsou inspirovaný skutečností, herecké obsazení si krásně sedlo, postupy, slang, všechno je až nečekaně věrohodný. Tleskám a vyzývám Vás všechny, koukněte se na to! PS pro kolegy: taky Vás pobavilo, že tam používají skutečné volací znaky :) ? ()

Ozzy2

Nejlepší český seriál.Každému z herců jsem jeho roli uvěřil.Jen se příště vyserte na tu trapnou propagaci Sparty Praha.To tam bylo naprosto zbytečný.Viděno podruhé v červnu 2017 a po shlédnutí sraček typu Rapl a podobně musím znovu prohlásit, že lepší kriminální seriál tu ještě nebyl a sotva kdy bude. ()

KafuR

Celé to stojí hlavně na hereckých výkonech a dobrém scénáři, je vidět, že se na něm podílel někdo se zkušenostmi od policie. Tak trochu jiná kriminálka, kde se pachatelé nehoní jak na Divokém západě, ale která ukazuje, že klíčová pro úspěch je hlavně mravenčí práce kriminalistů. Žádné efektní honičky, ani pořádná akce, ale přesto seriál dokáže zajmout jak autenticitou prostředí, tak dobře vykreslenými charaktery hlavních hrdinů. Edit: Třetí řada napasovaná do současné doby zase trefně vystihuje s jakými větrnými mlýny bojuje současná policie, a zároveň Mareš naznačuje, proč vlastně i on odešel. Na nové postavy jsem si chvíli zvykal, kdo však nezklamal, byl Korejs. Za mě spokojenost. ()

helraiser

Na Českou televizi dobrý výkon. Případy zajímavé, policajti dobří, především Vetchý, občas i slušná sranda. Povedený seriál. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD