Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa Wav k tomuto seriálu (2)

Fľaša (2022) (S03E02)

Zlepšení po prvním dílu nepřišlo, právě naopak - dialogy působí stále příliš křečovitě (což je dobře vidět na po sobě jdoucích scénách na chatě u sestry a v hospodě), hlášky se snaží být humorné za každou cenu (krizová manažerka a následný smích státní zástupkyně), charaktery až příliš přehnané (Adéla outsider za každou cenu, Martin maximální pruďas, no a Víťova debilita má snad růst geometrickou řadou). Citelně chybí chemie, která mezi postavami/herci fungovala první dvě série. Zkrátka, snad s výjimkou Anděla (který však nedostal příliš prostoru) jim to člověk nevěří. A jestliže se první sérii vyplatila sázka na neokoukané tváře, pak v třetí sérii to zatím nevychází především díky Adéle - sice je napsaná jako inteligentní a pracovitá, no v podání Báry Bočkové působí zcela nepolicejně, ba i neherecky, jako by snad na place byla jen z důvodu genderové vyváženosti. Ovšem Juraj Loj se mi naopak do role Netíka hodí a dobře ztělesňuje určitou nejistotu vzniklou rozdílem jeho vzdělání proti zkušenosti starších operativců. Samotnou kapitolou je výkon Oldřicha Navrátila, zvlášť v závěru dílu. Komu čest, tomu čest. Zápletka epizody je jinak kvalitní, byť mi přijde, že názorový obrat státní zástupkyně při sepisování návrhu na domovku nebyl nijak vysvětlen. Navíc dle slov policistů čekala Adéla u bytu právě na návrh, který však musel ze státňáku ještě na soud, takže by se dost možná načekala trochu déle. Pozitivně pak nemůžu hodnotit práci kamery s až příliš záběry přes hlavu. No a hudební doprovod taky nepůsobí vždy adekvátně. Vzato kolem a kolem, mám strach (a doufám, že se mýlím), že prvotřídní a hlavně realistická detektivka pozvolna sklouzává k průměrnému seriálu o policajtech. Pokud ještě rehabilitujou prachhajzla Korejse, který svou záporností snad jako první překonal doktora Cvacha, a přetaví ho v kladnou postavu, pak se obávám, že tuto sérií do konce nedosleduju ()

Explózia (2022) (S03E04)

Případ zajímavý a z nedávné minulosti i poměrně známý, takže člověk už předem ví, kdo je pachatel. Přesto by se na takový díl rád podíval, kdyby...kdyby to nebylo tak zoufale nudné. Nemá to šťávu, nemá to chemii, kamera na jedno brdo, postavy působí naprosto nepřirozeně a toporně. Z obsazení teď už působí dobře jenom Hanuš coby Korejs, no ostatní ze staré gardy snad od poslední série zapomněli, že jsou herci. A neodpustím si poznámku, že zatímco u všech národností a etnik policisté dodržují nějaké to korektní označení, tak na "Rusáky" to evidentně neplatí. - řečeno během minuty třikrát to působí až trapně. Jinak korejsovský kalendář pobavil. Ale na hodinu vysílacího času sakra málo. Takže čtvrtým dílem sbohem a šáteček, kdysi milované první oddělení, nyní Kriminálko Anděl ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD