Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa DAPDO k tomuto seriálu (2)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Takhle výborný krimi seriál jsem naposledy viděl z české dílny snad naposledy od pana Sequence. Samozřejmě srovnávat tehdejší dobu s tou současnou je ulítlé, ale fakt mě od té doby nic tak nezaujalo. Premiéru v televizi jsem si nenechal ujít, momentálně jsem všechny díly zkouknut znova na dvd. Protože mají všechny díly skutečnou předlohu, vygooglil jsem si po každém díle jak to bylo ve skutečnosti. Všechno perfektně natočeno, žádné výmysly. Obsazení na jedničku, Vetchý a Blažek klasika, ti jsou super vždycky. Překvapil Bolek v roli mjr.Plíška, skvělej Stach. kterýho jsem do té doby neznal, Vladyka se do toho vžil, no snad takový nemehla u naší policie nemáme. A postava Koreise v podání pana Hanuše je to nejlepší nakonec, takovýho šéfa snad nechce nikdo - tvrdej, sprostej, vlezdoprdelka ředitele - perfektní role pro tohoto herce, zvládl to na jedničku. Nedávno jsem se dočetl, že tvůrci uvažují nad pokračováním, tak jen do toho, už se těším !!! ()

Season 3 (2022) (S03)

Mareš s Malindou se rozhodli po šesti letech pokračovat třetí sérií seriálu, na který jsem snad nezaznamenal nikde negativní ohlasy. Pro mě byly první dvě série naprostej top z hlediska krimi seriálový tvorby jednadvacátýho století u nás. Byl jsem zvědavej, jak se povede posun v době a skloubení toho, co se dopředu avizovalo - moderní technologie, internety, Instagramy, WhatsAppy, on-line porady a do toho nový postavy. Přiznám se, že jsem byl zhruba první tři díly na vážkách. Připadalo mi to jako trošku jinej seriál, ani ty případy mě pořádně nechytly. Sice to byl pořád nadprůměr oproti tomu, co můžeme sledovat jinde, ale prostě to nebylo ono. Říkal jsem si proč, vždyť způsob vyšetřování je pořád to stejný, stejnou formou. A pak přišel zlom a já si uvědomil, že mi prostě nějakou dobu trvalo vstřebat ty novoty - nový prostředí a kanceláře, Netík a Čulíková místo držáků Plíška s Korejsem, o něco starší ostatní postavy. Jakmile jsem si na to zvyknul, neměl jsem s tím už problém a jsem přesvědčenej, že kdybych si ty první tři díly pustil teď znova, budu na to mít už úplně jinej pohled a hodnocení, než jsem měl po premiéře. Vždyť hned ten úvodní případ, kde se vařil a pekl Čočka, by v minulých sériích patřil co se týká zápletky k tomu nejlepšímu. Neměl jsem narozdíl od ostatních ani problém s proměnou postavy Pražáka. V životě to tak prostě je, že jste v práci několik let kamarádskej a změna spolupracovníků, konkurence a větší tlak z vás udělá nerudnýho a nervózního maníka a tím skončí veškerý studio kamarád na pracovišti. Potěšil návrat Korejse a občasný scény s Plíškem, jediný co mi lehce vadilo byl až moc častý pohled do soukromí Kozáka, ale bylo to většinou tak nějak na odlehčení. Zakončení bylo myslím si velice důstojný, pan Mareš odešel od policie a ním ztělesněný major Kozák taky. Pokračování někdy v budoucnu by myslím si už nedávalo smysl a muselo by se vymýšlet, co se nikdy nestalo. Ale třeba takový pokračování Devadesátek a kauza LTO, kterou Mareš dělal by stála za natočení. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD