V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

otík

Kozák šéfuje mordpartě s novými tvářemi - Juraj Loj vypadá celkem odhodlaně a potřebně drze, Barbora Bočková je tak zralá do nemocnice na kapačky, vůbec se mi nelíbí, strašně vyzáblá, až nezdravě. Ale do týmu asi docela zapadne. První případ je teda pořádné maso - jsou nalezena rozpadlá torza těl. Pachatelé jsou celkem brzo známi, ovšem při výpovědích se dozvíme o likvidaci obětí a to teda velká zábava nebyla, spíše sado maso. Dobrý díl pro start třetí série. PS: Účast Karla Šípa je jen okrajová a nezajímavá, jako fandu Slováckého divadla v Uherském Hradišti mě ale jistě potěšila účast našeho bývalého herce Roberta Bellana a dvou v době natáčení ještě herců SD Vladimíra Doskočila a Ireny Vackové. ()

fabecc1222

Tak jsme se po mnoha letech dočkali, a tvůrčí parta Bebjak - Malinda - Mareš nám konečně nasypala další díly Případů...Inu první díl je podle mého spíš takové propojení mezi druhou a třetí řadou, abychom viděli změny, které nastali (Chmela ředitel, Anděl 4 děti wtf, noví kolegové, Korejs out...). Samotnej případ tak beru v tomhle díle spíš jako takové pozadí těch změn, které se dějou, ačkoliv nechápu, proč je Pražák najednou takový kokot, hlavně ke vztahu k novým kolegům, u kterých to vypadá, že jim spíš závidí...No hlášky opět naprostá špička ("Přišel jsem tam a on tam vařil č(Č)očku" "Čočka je doma pečenej, vařenej". V závěru výborní Chmela v jinak spíš otravné hyperkorektní lince, ale ten jeho pohled do TV za to stál :D A poté výborný Hanuš, kde vidíme velký potenciál velké pomsty... ()

Autogram

Najskôr normálne vyšetrovanie, ale na konci kuchárske okienko len pre silné žalúdky. Ešteže z toho všetkého strašného urobili komédiu aj v spolupráci so Šípom. Trochu politickej nekorektnosti vo vyjadrovaní v tejto príliš korektnej dobe nezaškodí. –––– Za slušnou mluvu odpovídá vedoucí, a to jsem já. Tak mě, kurva, neserte! –––– O pachatelích stačí říct, že to byli mladíci. ()

netahlo

Hodne rozpacitej rozjezd. K novym postavam se radsi nevyjadruju, co me ale zarazilo uz ponekolikate - vykon pana Vetcheho. Nevim co se nim deje, ale to, co predvadi v poslednich projektech, kde se objevil, je pomerne bizarni. ()

Alt.64

Snad se u nás někdy bude gay nebo lesbický pár ve filmu či seriálu brát normální věc, z běžného života, a ne že se jim bude vlajkový seriál ČT vysmívat jako divnostem, dvěma buznám, buzerantům nebo teploušům. Vtipný to nebylo ani před dvaceti lety. ()

mira007

Vůbec nepochybuju, že jsem viděl nejkvalitnější seriál domácí tvorby vysílaný v tomto týdnu a jako jeho fanoušek se těším na pětihvězdičkovou záležitost, ale první díl byl hodně seznamovací a zatím tam trochu hodně věcí drhlo - chemie mezi postavami zatím nefunguje, z Blažka je nerudnej dědek s vizáží Dědy Mráze, Vetchý nějak moc fóruje na sílu a má džíny jak Obelix gatě, Stach nějak sešel, nový člen Loj aka kupec Sámo zatím prkený a na tu chudáka holku anoretickou je smutný pohled a nakonec bylo blbý, že jsem ten případ znal.. Aspoň, že závěr byl brilantní, ale doufám, že to nechytne syndrom Matáskova Poldy, kdy mne u kriminálky nezajímá krimi případy, ale pobaví mne všechno okolo. ()

ArthasKarfa

Je to vlastně hodně podobné, jako předchozí dvě série, ale něco mi tam chybí, jestli Plíšek nebo Korejs a nebo jen taková ta "neznámost" seriálu, který se ve třetí řadě už těší popularitě a mže na tom stavět. Zatím nevím ale těším se na další díly. ()

Chudobka

Nevím, jak hodnotit, mám smíšené pocity. Černý humor, jak ho zde někdo chválí, mi připadal místy trapný, chyběl mi Plíšek, vůbec mi tam nesedl Juraj Loj. Byl nepřirozený, prkenný - ochotnický výkon. Pohledná tvář a to je všechno. Výborný byl Stach a Hanuš, dobrý Vladyka. Blažek mě štval už dřív a teď ještě víc přehrává. Bočková mi nevadila. ()

LachtanShows

Zhlédnutí prvních dvou sezón nám doma trvalo víc jak měsíc a už jen proto jsem byl seriálem tak přehlcen, že mě jeho poslední díly nijak extra nebraly. S novou sérkou ale Případy nabraly ten správný svěží vítr a hned úvodní epka se fakt zdařila. Až jsem spíš čekal, že rozjezd bude standardně vlažný. ()

Mlle

Nelíbí se mi viditelná snaha zalíbit se primitivnímu divákovi – abych tedy pokračovala v bezkorektnosti propagované novou sérií. Fórky typu „vařím Čočku“ by asi byly trapné i mezi páťáky, neustálé zdůrazňování toho, že gayové jsou buzeranti a Romové cikáni je okatě protlačované každým druhým souvětím, takže to, co by jednou řečeno dopadlo jako ostří přesně na své místo a zacinkalo, působí nepříjemně a kontraproduktivně. Tedy samozřejmě pokud nejste, beze vší korektnosti v duchu seriálu, opravdový primitiv. Temperament zápletek i děje ale navazuje na vysokou úroveň předcházejících sérií, herci jsou svými postavami, ty jsou dostatečně rozrůzněné a rozehrávají mezi sebou zajímavé, ale reálné vztahy. Nová postava trochu zvláštní, ale zatím docela sympatické nerdky slibuje nadějné osvěžení, celý tým asi ještě prožije pár napínavých chvilek i uvnitř v kanceláři. ()

bif

Dramaturgie super, režie super, ale bohužel tato epizoda obsahuje nejtragitější herecké výkony co jsem viděl za hodně dlouhou dobu… ()

Flexaret

Obrazová stylizace nápadně připomíná Bebjakovy Devadesátky. Ztratil se civilnější tón předchozích dvou řad, včetně vztahů jednotlivých vyšetřovatelů. Tempo kolísá, humor je křečovitý a procedurální část, která seriál proslavila jde do pozadí. ()

Sharleen76

Svižný rozjezd 3. řady, který navazuje na předchozí série a je nejen o "vaření luštěnin" okořeněný o nové postavy, které zatím dávají jen tušit, jestli do mordparty zapadnou…. A ve vzduchu visí otázka: "Kde je Plíšek?" ()