Satoru Fujinuma prožívá poměrně složité životní období. Je mu 29 let a zrovna nedávno skončil ve své práci, kde se živil jako autor mangy. Nyní z nouze vzal práci, ve které rozváží pizzu. Satoru má však velmi zvláštní dar. V určitých chvílích se mu náhle stává, že se vrací v čase a tyto skoky jsou zpravidla pokaždé spojeny s nějakou významnou událostí nebo katastrofou, kterou má Satoru možnost ovlivnit a zvrátit. Takto se mu například podaří zachránit malého chlapce od toho, aby jej přejelo nákladní auto, jehož řidič měl infarkt za volantem. Aby toho nebylo málo, tak se do Satorova života po tomto incidentu vrací jeho matka. Toto shledání a případ únosu, který se objeví v televizi, u Satora vyvolají vzpomínky na dětství a na okamžik, kdy nedokázal zachránit svou spolužačku Kayo Hinazuki před únosem, z kterého byl nakonec obviněn starší chlapec, kterého Satoru považoval za svého kamaráda. Vše nakonec vyvrcholí okamžikem, kdy se Satoru jednoho dne vrátí domů a nalezne svou matku mrtvou, a aby toho nebylo málo, stává se hlavním podezřelým z její vraždy. V momentě nejvyšší nouze se Satoru opět nečekaně přenese v čase. Je rok 1988 a Satoru je mladý chlapec. Do únosu jeho spolužačky Kayo Hinazuki zbývá měsíc... (Jeoffrey)

Atheas

Dostalo se toto anime ke mě úplně z nečekaného zdroje. Totiž od mého kamaráda Martina, asi měl nějakou slabší, citlivou chvilku. Každopádně je to pecka a určitě se k tomuto kousku někdy vrátím. Na toto bych se chtěl jednou podívat se svými dětmi. Je to taková sonda do lidské duše, která dokáže jemně rozkrýt povahu dítěte a ukázat mu správný směr. I přes slabší konec, který mě spíše pobavil, než nadchl dávám plné hodnocení. ()

HDeer

Brilantná nadprirodzená detektívka, ktorá sa pohráva s diváckou vnímavosťou. Zatiaľ čo finálna úprava pôvodnej predlohy pôsobí značne zjednodušene a prispôsobene, v konečnom dôsledku prináša takmer rovnako úderné finále. Zachováva sa totiž stále nadpriemerne konštruovaný story-telling a jednotlivé postavy naberajú na kontúrach práve vďaka skvelým dabérom a miestami mrazivému soundtracku. Takto prispôsobené pandemónium tak diváka prirodzene zhltne a od prvej až po poslednú dvanástu epizódu ho nenechá odtrhnúť pohľad od diania. Adaptácia samozrejme nie je bezchybná. Čerpanie z predlohy istým spôsobom viacnásobne zviditeľňuje hlavného vinníka. Nakoľko je spracovanie omnoho strohejšie a dynamickejšie, ostatní podozriví dostávajú príliš málo priestoru nato, aby sme o nich vôbec mohli uvažovať ako o vrahoch. Ohľadom samotného adaptovania by som sa rovnako vrátil k úlohe Airi, ktorá sa mala pôvodne postarať o návrat spomienok, ale pre dĺžkové účely bola odsunutá na druhú koľaj. Tu si už nie som celkom vedomý poškodenia zápletky, nakoľko finále autori zvládli bravúrne, len neisto teda porovnávam pôvodné a alternatívne. Napokon predsa len ide o niečo, čo v anime svete nemá obdobu ani ekvivalent. Konzistentné a súčasne autentické pohrávanie sa s diváckou mysľou. ()

ing.man

Jako vůbec jsem si to nechtěl pustit. Vůbec se mi do toho nechtělo. A nakonec z toho byla asi nejlepší anime série, jakou jsem kdy (zatím) viděl. ()

Sweat55

Jsem rád že jsem se k Boku dake ga inai machi konečně dostal, protože to co jsem viděl bylo jedním slovem kouzelný. Celá série si drží hodně vysokou kvalitu a ani při jediném díle jsem neměl pocit, že by ztrácela něco ze svého kouzla. Hlavní postava je v tomhle parádním a hodně zajímavém příběhu výborná a to samé se dá říct i o zbytku ostatních postav, hlavně o jeho matce. Skvěle napsaná role. No a ten konec, ten byl stoprocentně dechberoucí, až mě to úplně rozladilo. ()

Raijin

Prva polovina serie je absolutny strop. Postavy, interakcia medzi nimi, skryte pribehy a ich rodiny. Snaha o zachranu a skvela detektiva. Casom, ale zacne byt jasne, kto je zlocincom a pribeh sa zacne uputavat na uz menej zaujimave postavy. Finale je tak na koniec uplne dno. Naburava v zaveru aspon zajazdene klise rozpravok, vsetci stastne az do smrti. Niekto si to predsalen odnesie. V priemeru to na tri hviezdy je. Zaciatok super, koniec blahovy. ()

GTS_PUNK

Hoci na papieri môže toto dvanásťdielne anime z roku 2016, ktoré v sebe kombinuje príbeh zo školského prostredia, cestovanie v čase, masové vraždy, poukázanie na domáce násilie formou detského týrania, ako aj vyzdvihnutie dôležitosti viery v druhých ľudí, pôsobiť viac než chaoticky, v praxi funguje znamenite. Divák sleduje postavu hlavného hrdinu Satorua Fujinumu, ktorý sa z roku 2006 prenesie v čase o osemnásť rokov do minulosti, keď bol žiakom základnej školy, aby zastavil masového vraha a zmenil nepriaznivú budúcnosť. Koncept cestovania v čase je vo filmových/seriálových dielach vždy veľmi atraktívnou záležitosťou, obzvlášť potom v prípadoch, keď je dobre zakomponovaný do príbehu ako celku. A počin, ktorého sa týkajú tieto riadky, je toho ukážkou. Samotný príbeh, zakladajúci si na cestovaní v čase a jednotlivých časových líniách, ktoré sa konaním postáv tvarujú a menia, je silný práve vďaka svojej schopnosti náhlej zmeny smerovania deja a viac či menej výraznejším zvratom v ňom. Nalinkovanosť a jasná príbehová predvídateľnosť toho, čo sa bude diať, v tomto prípade (najmä v úvodných epizódach) nehrozí. Dejom sa nesie atmosféra neistoty, pochybností a podozrení voči prakticky takmer každej postave, ktorá sa objaví. Hoci postupom času sa veci stávajú jasnejšími, vedúc až k samotnému vyvrcholeniu, hlavne zo začiatku je atmosféra napätia a dusna priam až citeľná. Viac než dobré a zaujímavé sú aj jednotlivé postavy, viaceré ponúkajúc rozvetvené charaktery, nazerajúc na ich minulosť, ozrejmujúc ich činy a konanie v zobrazenej prítomnosti toho-ktorého okamihu. Silu zaujať má takisto zobrazenie vzťahov medzi jednotlivými protagonistami, zo všetkých obzvlášť to medzi Satoruom a Kayou, ktorí si k sebe musia dlho hľadať cestu, a na ktorom v podstate stojí celý seriál. Boku dake ga inai machi ponúka zápletku s cestovaním v čase, dramatické kriminálne prvky, ale aj humorné pasáže. Tento mix, pri ktorom platí staré známe "lepšie raz vidieť ako stokrát počuť", toho však ponúka oveľa viac. Príbeh v sebe nesie hlbší odkaz o tom, aký by mal človek byť, a ako by mal veriť v seba aj v ostatných. Obsahovo ide o dobre vyváženú porciu atraktívneho príbehu, myšlienok k zamysleniu aj dávky emócií. Všetko je to "zabalené" v obstojnej animácii a doplnené chytľavým hudobným openingom aj endingom. ()

Shredder

Nadherne mrazivy thriller. Tajomna a hutna atmosfera mi pripomenula Shinsekai yori a Higurashi no Naku Koro ni. Minuly rok One-Punch Man dobil internet a na zaciatku 2016 tu mame dalsiu bombu, ktora asi nezaujme tak siroke spektrum divakov, no do povedomia komunity sa stihla zapisat uz teraz. Dokladny popis uz zanechal v obsahu Jeoffrey, takze nema zmysel to tu blizsie rozpisovat, lebo aby clovek pochopil, preco to kazdemu ucaruje, treba si to pozriet. Obdivujem s akym minimalizmom, dokazu vybudovat nervy nervydrasajucu klimu. ()

Voyer

Trochu pedofilní podívaná pro stárnoucí japonské oligofreniky, kteří fantazírují o tom, jaké by to bylo dát si opáčko základky. Formát přeskakování z jedné časové roviny do druhé mě asi po pěti epizodách unudil. Pokud není hlavním vošoustem učitel, tak fakt nevím, jelikož nikdo jiný nedostal do poloviny seriálu dostatečnou expozici. Edit: Internet říká, že je hlavním vošoustem učitel. Ztráta času. ()

DaweForeman

Zase po dlouhý době anime, kde se atmosféra dala celkem hodně slušně krájet. Po každém dílu jsem se nemohl dočkat na ten další. Příběh má hodně dobrou thriller linku s příměsí nadpřirozena v podobě cestování časem - jenže ono cestování časem tu není přemrštěné a je spíše náhodné, než nějaká schopnost, a z toho důvodu to vystupňovává napětí, protože člověk se na to v příběhu (ani samotný hlavní hrdina) spoléhat. Spousta různých zajímavých zvratů a i ten konec se jim celkem povedl, i když jsem čekal spíše něco více epičtějšího. Hlavní myšlenkou ale asi celého anime byla ono hodnota právého přátelství a nikdy se nevzdat. I tento psychologický motiv tak nějak doplňuje tu správnou atmosféru. Na druhou stranu - spíše moje osobní preference - nějak mi vadilo to prostředí dětí ze základní školy, ale to je jen takovej menší mínus. Animaci bych chtěl hodnotit jako dobrou, ale bylo tam pár detailů, které by mohli být lepší a hudba byla též dobrá, ale spíše tak, že správně podtrhávala atmosféru, než že by jí člověk nějak častěji poslouchal. I přes vysoké hodnocení přesto se mi tohle zdálo jako počin, který stačil vidět jednou. ()

Gallienus

O šanci se vrátit do minulosti a změnit některé věci ve svém životě asi stojíme všichni a Satoru Fujinuma ji dostal, sledovat jeho nesobecké počínání určitě stojí zato. Rozhodně nebylo těžké mu fandit, oblíbit si totiž jeho postavu je snadné. Přestože myšlenka příběhu byla dobrá, trochu mě mrzelo, že jsem velmi rychle poznal vraha a to v těchto věcech mnohdy velmi tápu... I konec mě trochu mrzel, přeci jen jsem čekal, že Satoru skončí s někým jiným, za tu námahu a oběti z jeho strany mi to nepřišlo úplně fér, ale co je vlastně fér, třeba právě toužil po té, která ho zachránila. Plný počet nedám, protože vrah čtyř lidí (z toho tří dětí) vyvázne z mého pohledu velmi lacino. ()

daGGos

Úvodní epizoda by mohla sloužit jako vzorový příklad k ilustraci toho, jak si získat divákovu pozornost. Během dvaceti minut je nám představen hrdina, jeho zvláštní schopnost a principy jejího fungování, tajemná zápletka k vyřešení a sympatické vedlejší postavy. Bohužel seriál nedokáže tuto vysokou laťku udržet a křivka kvality velice záhy klesá. Seriál se utápí v nepříliš zajímavých školních scénách, přičemž naprosto upozaďuje detektivní zápletku, postavy přibývají a přibývají, aniž by na děj měly nějaký reálný dopad, jejich chování se mnohdy vymyká jakékoli logice a ze schopnosti vracet se v čase se vyklube pouhá berlička, jež za nejasných okolností funguje tehdy, když to scénář vyžaduje. Zhruba v poslední čtvrtině dochází ke zlepšení, neboť konečně začne (byť nikterak originálně) rozplétat hlavní zápletku, přičemž samotná závěrečná konfrontace je dle mého poměrně zdařilá, nicméně nahlížím-li na seriál jakožto na celek, nemohu se zbavit pachuti promhraného potenciálu. Možná že tu i negativně zapůsobil hype a vysoká hodnocení, jež ještě více zvýraznily vady seriálu, jež jinak bezesporu patří k tomu lepšímu, co anime roku 2016 přineslo, nicméně ani s přimhouřením obou očí nemohu dát více než ***. ()

dudo24

Seriál mi spôsobil nostalgiu za bezstarostným detstvom aj keď v prípade hlavnej postavy to bolo ďaleko od bezstarostného. Bolo veľmi zaujímavé sledovať počínanie dospelého traumatizovaného človeka v tele svojho mladšieho ja a jeho údel vyriešiť zložitý drsný kriminálny prípad s obmedzenými možnosťami dieťaťa, dávno zabudnutými spomienkami a s nutnou opatrnosťou aby reťazovou reakciou nespôsobil neskôr katastrofu. Našli sa tu rôzne žánrové prvky a všetky spolu krásne sedeli. Spokojný som aj so zakončením. Jediné, čo by som chcel vytknúť, čo je aj dôvod, prečo nedávam plný počet je, že to mohlo byť ešte viac zamotanejšie. Myslím si, že si určite dám v budúcnosti druhé kolo. Úvodná znelka ma síce moc nezaujala ale koncová znelka bola dosť obstojná. edit (06.01.2021): Pozreté druhý krát. Zvyšujem hodnotenie na plný počet. Je to veľmi kvalitné anime. Viem už aj viac definovať moje zaváhanie z prvého pozretia. Problém podľa mňa je, že drvivú väčšinu seriálu trávime v časoch minulosti a tým pádom posledná epizóda ktorá sa odohráva v prítomnosti nie je až taká silná keďže je prostredie a postavy divákovi trochu cudzie. Takisto záverečná časť pôsobila trochu zrýchlene, bez komplikácií, rovno ku koncu. Napriek tomuto všetkému som nadmieru spokojný. ()

Dajtin

Strasne mi to pripomina Higurashi no naku koro ni akurat bez krvi. Len narozdiel od toho ma to az tak nebavi. Nie je to zle, ale zeby to bolo nieco extra. Uvidime co bude dalej..... ()