ReLIFE - Kankecuhen

(séria)
  • Japonsko Kanketsuhen (viac)
Promo

Pokračování seriálu ReLIFE (2016) nás provede závěrem účasti dvou životních ztroskotanců (Arata Kaizaki a Čizuru Hiširo) v projektu ReLIFE, který jim má dát dočasným omlazením o deset let a zopakováním roku studia na střední škole šanci změnit své myšlení a chování tak, aby byli po návratu do svého dospělého života úspěšnější.
Oba hrdinové si uvědomují, že jejich spolužákům budou z paměti vymazáni včetně všech vzpomínek s nimi spojených. Čizuru navíc tuší, že Arata je také pokusný objekt, a proto na sebe po skončení projektu oba zcela zapomenou a budou si pamatovat jen ostatní spolužáky. Přesto jsou si vzájemně stále bližší a nakonec najdou odvahu vyznat si lásku. Po vydařeném školním festivalu, prvním rande o Vánocích a maturitě dostávají nabídku možných nových zaměstnání a pilulku, která je změní zpět na dospělé. Splnil ReLIFE v jejich případě svůj účel? Znamená jeho konec skutečně definitivní vymazání jejich vztahu? (bergenia)

Promo

biasim1

S posledními čtyřmi díly mám jediný problém, a to je to, že jsem četl mangu. Tvůrci vecpali opravdu velkou část předlohy do čtyř dílů, takže je konec opravdu hodně urychlený. Chápu, že někdo by mohl říct, že manga byla lehce protahovaná, ale chyběla mi tady velká spousta důležitých momentů potřebných pro budoucí vývoj postav nebo občas i neukončené informace. Stačilo by dalších přibližně 8 dílů a neměl bych co namítat. Aby to neznělo že se tu snažím říct, že je všechno špatně, samozřejmě tomu tak není. Kdybych neznal předlohu, celkově bych si to nejspíš dost užil. 6/10. ()

DaweForeman

Tohle měl být velice špatný pokus o vtip? Nevím, jestli autoři tohoto anime měli tohle v úmyslu nebo prostě dostali možnost natočit jen čtyři poslední díly, ale tohle je naprosto odbyté a urychlené. Jak už jsem zmiňoval u první části, tak jsem si nakonec přečetl mangu a po shlédnutí těchto čtyř dílů jsem byl velice zklamaný, kdy je tu příběh silně akcelerovaný, aby prostě tomu byl konec. Proto mnoha momentům chybí dramatičnost a procítěnost, kdy především jsou nejzajímavější vnitřní boje jednotlivých postav (hlavně u dvou ústředních postav a ještě jejich dohlížitelů). K tomu ještě ono zakončení, které je trochu zpřeházené, vyjde tak nějak nalehko a není tam dost podstatných informací a událostí. Co se týče animace, tak se mi to trochu zdálo horší, ale nevím jestli to bylo otázka kvality nahrávky nebo skutečná podoba. Na druhou stranu hudba mě celkem překvapila, ale ta už toho moc nemohla zachránit, když byl příběh silně vykastrovaný. ()

Scalpelexis

Sliboval jsem, že s prodloužením původního seriálu budu ochotný hodnocení celého dílka zvednout, ale nemohu to dodržet. Během této doby jsem si přečetl mangu a tudíž jsem mohl porovnat, jestli 4 dílná OVA je optimálním zakončením. Odpověď je ano i ne. Děj v manze začne totiž tuze drhnout a přešlapovat otravně na místě, než se rozhodne se rozhoupat k očekávánému závěru. Tomu se zde vyhneme, přesto mě OVA až tolik nenadchla svým nekonečným omýláním onoho problému. Je to celý takový miloučký, Kaizaki a spol jsou dobráci od kosti, ale zároveň je to fádní a vyumělkovaný. Celou dobu spějeme k jasně danému konci, mácháme se v tom snad i naruby tři a půl dílu, ale když konečně má uhodit emoční bouře, tak tomu dáme prachbídnou minutku v úplném závěru (kvůli tomu je zde scéna Hishiro s fixkou silnější, i když by neměla). Trochu nevyvážené a necitlivé, nemyslíte? Nebylo to špatné rozloučení s hodňoučkou a poměrně bezstarostnou skupinou studentů, nicméně v tomto doporučuji přečíst pár posledních dílů mangy, které to zakončily mnohem elegantněji (čímž nerozumím, proč to zde bylo malinko jinak). Nic to nemění na tom, že tahle premisa byla trestuhodně nevyužita pro naprosto omletý příběh o malé romanci. Lepší 3* i nadále. ()

Hees

Dávajte si tu pozor, lebo toto pokračovanie nie je žiadna OVA ani nič podobné, ale dokonca jeho kvalita oproti pôvodnému anime ide hore čo je naozaj pozoruhodné a ja to pripisujem tomu, že tu sa naozaj dozvieme nejakú konklúziu (vyvrcholenie, koniec), k tomu čo sme pozerali predtým a nejakým spôsobom sa to uzavrie, čo nie každé anime podobného typu sa odhodlá k takémuto kroku. Podľa mňa jediný možný koniec, ktorý si predošlá séria zaslúžila je tento a bol som s ním naozaj veľmi spokojný. ()

dudo24

kopírujem relevantnú časť z komentára k hlavnému seriálu:Trinástu epizódu by sme kľudne mohli brať ako posledný diel, je to pekný koniec. Sú avšak ešte štyri OVA epizódy, ktoré sú priamym pokračovaním v ničom sa nelíšiace v štýle od hlavných epizód. Len teda s ďalším viac uzavretejším koncom a intenzívnejšími dramatickými a romantickými prvkami. Hodnotenie pre tieto štyri časti platí to isté, lebo je to bezpodmienečne súčasť k celému príbehu. Naozaj som sa veľmi bavil a myslím, že určite príde repríza o nejaký rok. ()