Tru Calling

• Česko Volání mrtvých (viac)
USA / Kanada, (2003–2005), 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Jon Harmon Feldman

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden (viac)

Tru v sebe objaví schopnosť, ktorá by mala zostať utajená. Táto bystrá a krásna čerstvá absolventka strednej školy sa chystá na nočnú "šichtu". Tru totiž pracuje v márnici a hneď prvú noc počuje zúfalé ženské volanie o pomoc. Ale ďalšie ráno sa Tru zobudí do toho istého dňa a má dvanásť hodín na to, aby zachránila život ženy, ktorú počula v noci umierať. Najskôr sa však Tru bude musieť naučiť využívať svoju novo nadobudnutú schopnosť. Svoje poslanie už totiž našla: Tru bude zachraňovať životy druhých ľudí... (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Seriál začal poměrně velmi slibně. Pravda, časem se díly podle jedné šablony lehce okoukaly, nicméně pořád si zachovávaly určitý standart. Tedy dokud se do toho neobul Brandon Walsh, který mi do děje nijak nepasoval. Sice se seriál posunul směrem ku předu, ovšem způsobem dle mého poněkud nešťasntým. Můj názor evidentně sdílela i televizní produkce, která seriál předčasně ukončila, což byla škoda. Za mne 60%. ()

Laerry

Je velká škoda, že TC nedostalo šanci na plnohodnotnou druhou sérii, která působí velmi nedotaženě a uspěchaně, a dost sráží kvality celého seriálu, jelikož přinejmenším první série je více než vydařená. Druhá série má velký nešvar v podobě několika rozehraných dějových linek, které ale nemohly být dostatečně rozvity, natož pořádně ukončeny. ()

chicab8

Další a poměrně zajímavá variace na věčné téma boje dobra proti zlu. Tentokrát je dobro ztělesněno aspirantkou na medicínu Tru (Eliza Dushku), která odpovídá na volání mrtvých a snaží se, aby nakonec přeci jen mrtví nebyli. Ztělesněným zlem se stal Jason Priestley a rozhodně boduje víc než mazánek Brandon Walsh :)) První polovina první série byla trochu rozvleklá a roztěkaná, ovšem potom tvůrci našli nit a seriál se příjemně rozjel, bohužel téměř v nejlepším byl utnut. Ubohých šest dílů druhé série rozhodně nestačilo na kvalitní tečku za slibně se rozvíjející narační linií. ()

Tom Riddle

Obsahuje náznaky spoilerů. Měli jste někdy fakt na nic den? Takový, co byste ho nejradši přetočili zpátky a udělali všechno jinak? Tru Davies (Eliza Dushku) takovou možnost má. Bohužel jedině ve chvílích, kdy ji o pomoc žádají tragicky zesnulí nebožtíci. Musím říct, že jsem tak úplně nevěděl, do čeho jdu, a proto se mi několik prvních dílů okamžitě zalíbilo. Nadšení ale s časem opadá hned z několika důvodů. Jednak skoro všechny díly jedou víceméně podle té samé šablony, ale především tvůrci vůbec neumějí pracovat s vedlejšími postavami. Krom Tru, jejího otravného bratra Harrisona a sympatického podivína z márnice Davise, je v seriálu hned několik dalších regularů, kteří jsou tam úplně zbyteční, akorát poukazující na nedostatky scénáristů (bez vysvětlení zmizelá a už nikdy nezmíněná sestra Meredith, o které se v pozdějších dílech tvůrci chovají, jako by nikdy neexistovala, je stoprocentně největší fail), a korunu tomu nasazuje fakt, že zrovna ve chvíli, kdy seriál našel svůj směr (se zápletkou točící se kolem Jacka Harpera a motivu zla a dobra), byl zrušen. To je docela škoda, ona soustředěná dějová linka odhalila, že Tru má větší potenciál, než se zhruba 14 zbytečných dílů zdálo. Promarněná příležitost. ()

JUWA

Na kvalitu Tru Callingu výrazne vplýva ten neskutočne dementný dabing z STV 1.Inak je to seriál celkom v pohode,má slušné herecke obsadenie a vyzuálne na úrovni.Nevyváži to však slabý scenár bez štipky zdravého prístupu.Je zaujímavé,že Tru Calling vznikol v dobe,keď je každý seriál mimoriadne prekombinovanou záležitosťou(napr. Alias),ale tu sa scenáristi akoby vôbec nesnažili a preto veľa epizód vyzerá takmer úplne rovnako.Poteší však častá absencia happy Endu a obstojná atmosféra.Pri pozeraní však musíte vypnúť mozog a prehliadnúť slabšie herectvo.Dá sa to pozerať,ale nič extra to nie je.Je veľká škoda toho nevyužitého potenciálu.Keby sa Tru vydala na začiatku úplne inou cestou ako zachraňovať ľudí a postupom času by sa stala úplne zápornou postavou,mohol vzniknúť úžasný seriál. Tru Caling postupom času zapadne prachom a nikto si ani nespomenie,že niečo také existovalo. ()

• Po dvoch sezónach bol seriál zrušený. (Mihail123)