Satoru Fujinuma prožívá poměrně složité životní období. Je mu 29 let a zrovna nedávno skončil ve své práci, kde se živil jako autor mangy. Nyní z nouze vzal práci, ve které rozváží pizzu. Satoru má však velmi zvláštní dar. V určitých chvílích se mu náhle stává, že se vrací v čase a tyto skoky jsou zpravidla pokaždé spojeny s nějakou významnou událostí nebo katastrofou, kterou má Satoru možnost ovlivnit a zvrátit. Takto se mu například podaří zachránit malého chlapce od toho, aby jej přejelo nákladní auto, jehož řidič měl infarkt za volantem. Aby toho nebylo málo, tak se do Satorova života po tomto incidentu vrací jeho matka. Toto shledání a případ únosu, který se objeví v televizi, u Satora vyvolají vzpomínky na dětství a na okamžik, kdy nedokázal zachránit svou spolužačku Kayo Hinazuki před únosem, z kterého byl nakonec obviněn starší chlapec, kterého Satoru považoval za svého kamaráda. Vše nakonec vyvrcholí okamžikem, kdy se Satoru jednoho dne vrátí domů a nalezne svou matku mrtvou, a aby toho nebylo málo, stává se hlavním podezřelým z její vraždy. V momentě nejvyšší nouze se Satoru opět nečekaně přenese v čase. Je rok 1988 a Satoru je mladý chlapec. Do únosu jeho spolužačky Kayo Hinazuki zbývá měsíc... (Jeoffrey)

Saskie-

V tomhle anime je spousta chyb a nelogičností, ale i tak to bylo jedno z těch lepších anime, co jsem za poslední dobu viděla. Byl tu zajímavý – i když poněkud naivní – příběh ve kterém se hlavní postava dostane do svého 11 letého já a pak nejspíš celou dobu pomalu umírá nudou, protože v anime nikdy nedělá nic moc zajímavého, většinou jen přemýšlí, ale nikdy nic přeberného nevymyslí. Zklamal/a mě ten úchyl, protože jsme se o něm/ní moc nedozvěděli (kromě křečka). Asi mi měl/a stačit ta hrozná zrada, kterou jsem nečekala (sarkasmus). Přišlo mi, že vlastně zabíjel/a ty děti jen tak z hecu a nikdy z toho ani neměl/a nějak zvlášť radost. Myslím, že mohl/a být daleko horší a úchylnější. Konec mě nicméně potěšil. Hlavně ta trpělivost. ()

Mancunian

Wow, tak tohle bylo naprosto parádní. Pachatel byl známý již několik dílů předem (zas tolik postav tam nebylo a všechno dávalo naprostý smysl), ale není důležitý jen konec, ale i jak se k němu dostaneme. Mrzelo mě jen, jak to nakonec dopadlo s Kayo, ale vše "zlé" pro něco dobré. ()

Katakimiku

Opravdu velká škoda je toho konce. Je předvídatelný a vůbec nenaplnil moje očekávání, která ve mně vyvolávaly úvodní epizody. Animace i hudba jsou super, nápad a vlastně celá první polovina, kde se řeší Kayo se mi hodně líbila, ale konec mě prostě extrémně zklamal. 5.9/10 ()

draxus

Boku dake ga inai machi je jedno z těch anime, na které se nezapomíná. Vysoce kvalitní, originální, hluboké, napínavé a se skvělým koncem. Za mě naprosto jasných 5 hvězd. ()

Bassko

Musím upraviť komentár, keďže som ho písal po dvoch dieloch. Kvalita seriálu stále len stúpa, ostáva posledná epizóda a dúfam aj grandiózne finále. Stále sa niečo deje, nenachádza sa tu žiadna vata na vyplnenie prázdna. Jednoznačne anime roka, a dovolím si povedať, že ak nedomrvia poslednú časť, tak to bude jedno z mojich najobľúbenejších anime aké som kedy videl. Netreba však do pozerania ísť s prehnanými nárokmi, keď to začnete pozerať a nič od toho nebudete očakávať, tá nálož vás doslova odhodí cez celú miestnosť.... Videný aj posledný diel, finále nebolo až také dych berúce, ale i tak to na hodnotení nič nemení. Hrdina, ktorý obetoval všetko pre záchranu priateľov. Zimomriavky isté. ()

Flatron

Síce neni Boku dake ga inai machi ani v polovici, označenie ako najlepšie anime zimnej sezóny je zatiaľ oprávnené. Vynikajúci príbeh, doplnuje miestami naozaj hustá atmosféra s výbornou hudbou v pozadí a to všetko zabalené do veľmi peknej animácie. Zatiaľ nemám tomu čo vytknúť, len dúfam, že sa dej nebude až príliš zamotávať. 5* - zatiaľ. - - - Druhá polovica anime je pre mňa o niečo slabšia ako tá prvá, ale kvalitatívne stále vysoko. ()

Zahanator

Prvních deset epizod bylo super. Byl jsem naprosto vtažený do děje a těšil se na konec. Poslední dva díly však ve mně zanechaly značnou pachuť. Konec je když už ne vysloveně neuspokojivý, tak přinejmenším uspěchaný, místy i bohužel hloupý a neladí úplně s tím, co mu předchází. Je to škoda, protože pokud má seriál špatný začátek, vždycky se může odrazit ode dna a člověk mu to tak nějak odpustí. Ale se špatným koncem se vždy dostaví určité stigma promarněné šance. Nebylo by však fér vůči těm skvělým prvním deseti dílům jít s hodnocením níže než na 4*. P.S.: Shoř v pekle, Hiromi! ()

Dejv007

Erased se mi hodně líbilo. Hlavní hrdiny jsem si oblíbil, hlavního záporáka jsem neměl rád a celé mi to tak nějak dávalo smysl a říkal jsem si, že podobně bych to udělal i já, kdybych měl tu moc. Nechápu, jak může tohle dílo někdo srovnávat s novějšími Tokyo revengers. Těm jsem dal šanci 12x (jakože jsem viděl 12 dílů) a musel jsem to dropnout, protože tak hloupé a nezajímavé charaktery jsem už dlouho neviděl. ()