Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (90)

Ray Donovan (2013)

Vše podstatné jsem napsal ve všech jednotlivých sériích. Jednoduše seriál doporučuji, ale i bych pochopil, že to někdo nevydrží do úplného konce. Seriál je příkladem sestupné tendence a já jsem to bohužel značně pociťoval. Přesto si úvodní řady nahnaly mé sympatie tak vysoko, že mé hodnocení vypadá, tak jak vypadá. ()

Season 1 (2013) (S01)

V první půlce jsem myslel, že sleduju nejlepší seriál desetiletí. Pak už se zlehka začala vytrácet Rayova práce a dění se motalo jen kolem jeho rodiny (což není samozřejmě na škodu, ale nic se nesmí přehánět), konkrétně linka Bridget s Marvinem byla teror. I přes tohle, moje hodnocení ukazuje pětku, a to svědčí, že i tak tohle byla kurevsky dobrá série a není důvod něco měnit. ()

Vrecko plné peňazí (2013) (S01E01)

Tohle je kurva dobrý. Na pilotu jsem nenašel jediný prvek, který by se mi nelíbil a musím souhlasit, že to Schreiberovo a Voightovo charisma jenom srší a krásně zvedá dobrý dojem. Takhle by to šlo, kluci. ()

Ústa sú ústa (2013) (S01E02)

Jestli se to tímhle stylem "potáhne" dál, tak asi zůstanu jen u plného počtu. Strašně rád bych chtěl najít něco, s čím nejsem spokojený, ale jaksi to nejde. ()

Vrtieť zadkom (2013) (S01E03)

Pořád stejná písnička. Stejně dobrá. ()

Čierny cadillac (2013) (S01E04)

Poprvé vidím nějaký menší pokles tempa, ale stejně mě to neodrazuje od dobrého hodnocení. Miniscéna na pokoji v hotelu byla perfektní. ()

Golem (2013) (S01E05)

Ano, uznávám, že by se hodilo, kdyby se trochu víc děj zabýval Rayovou prací, než jeho dcerou, která se cucá s negrem, nebo synem, který je na sračky z chlastu. A doufám, že Ray vydrbe Ashley víckrát. ()

Rodinné úklady (2013) (S01E06)

Chtěl jsem dát čtyři, ale napětí ve scéně před Bunchyho barákem mě přesvědčilo jinak. Palec nahoru. ()

Nové narodeniny (2013) (S01E07)

Snad Ray toho černého zmrda utne jednou provždy. ()

Bridget (2013) (S01E08)

Nějak jsem doufal, že Marvin už zmizí z povrchu zemského. Ale na ten jeho ksicht se asi budu muset dívat pořád. ()

Výlet (2013) (S01E09)

Takhle má vypadat navnadění na další epizodu. "Who's got the stick now?" ()

Noc víťazov (2013) (S01E10)

Škoda. Na tuto epizodu jsem se těšil víc než dost, ale očekávaný "twist" mi trošku zkazil dojem. ()

Hriechy minulosti (2013) (S01E11)

Fantastická epizoda. Nemám k tomu víc co říct. ()

Jeden ako druhý (2013) (S01E12)

Tentokrát poměrně velká porce emocí (jak v rozhovoru s Mickeym, tak u hlasovky Abby), ale zároveň taky akce a napětí. ()

Season 2 (2014) (S02)

Atraktivnější, emotivnější, napínavější. Jednoduše ještě lepší než první řada a to už je co říct. ()

Ja som kapitán (2014) (S02E01)

Nebyl to špatný úvod, ale ty lepší části si pro nás tvůrci schovávají na později. Snad. ()

Taxikár Ray (2014) (S02E02)

Ta hezká bloncka mě dřív nebo později začne srát, to vím jistě. Chtělo by to nějaké oživení, ideálně v podobě šukačky s Ashley. ()

Poklady a pôžičky (2014) (S02E03)

Tak moje modlitba byla vyslyšena a Ashley se ukázala. Ale spíš bych byl radši, kdyby ne. Zlatá Lexi Steele. "What's the scene?" "We're the last two people on Earth... and you're sucking my dick." "Okay." ()

Úskok (2014) (S02E04)

Výborná epizoda s velkou porcí napětí. Asi zatím nejlepší epizoda druhé série. Ale závěrečný titpress jsem trošku nepochopil. ()

Írski chlapci (2014) (S02E05)

Epizoda měla všechno, co potřebovala, akorát mi trošku chyběl Terry. Na tu nesledující se těším ještě víc, protože tím, že se jeden problém vyřešil, musí logicky nastat další. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)