Rayův život se obrátí vzhůru nohama, když je jeho otec Mickey nenadále propuštěn z vězení o pět let dříve, zabije kněze, přijede do L.A. a rozhlašuje, že se Rayovi pomstí za jeho podraz. Mezitím Ezra Goodman a jeho partner v právnické firmě Lee Drexler potřebují, aby Ray vytáhl "poctivého" akčního hrdinu ze skandálu, který mu hrozí kvůli nějakému transexuálovi. Zároveň musí Ray ochraňovat krásnou zpěvačku před stalkerem, tento případ však vyvolá napětí mezi ním a Abby. (HBO Europe)

Necrotongue

Pilotní epizoda se tvůrcům velice povedla, námět mě potěšil, Ray Donovan vlastně vykonává stejnou práci jako pan Wolf v Pulp Fiction, a tím je dáno, že se mi seriál musí líbit. První díl se nezabýval jen Rayovými pracovními aktivitami, ale dovolil nám nahlédnout i do jeho složitého soukromého života. ()

choze

Pilot je dramaticky supernašlapanej, což vychází nejen z Rayovy zajímavé práce, ale i ze slušně komplikovaného rodinného zázemí. Až to působilo trochu přeplácaně/přitaženě za vlasy. A Schreiber i Voight jsou správně charizmatičtí, plus i vedlejší role jsou obsazené dobře. ()

PaTeXx

Tohle je kurva dobrý. Na pilotu jsem nenašel jediný prvek, který by se mi nelíbil a musím souhlasit, že to Schreiberovo a Voightovo charisma jenom srší a krásně zvedá dobrý dojem. Takhle by to šlo, kluci. ()