Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (78)

Horses (2017) (S05E08)

Ach jo, sotva něco pochválím, hned padnu na hubu. Beru na vědomí a chápu, že se může téma osmé epizody někoho velmi dotýkat a předem se těmto lidem omlouvám za to, co bude následovat, ale pro mě byl díl čirým utrpením. Nežiju zrovna úžasný život (vlastně jen tak nějak přežívám), proto se chci u filmů a seriálů bavit a ne sledovat sebevraždu roztahanou na padesát minut. Pro mě to byla nuda a spousta citového vydírání. ()

Pan Štístko (2017) (S05E09)

Po předešlé tragédii se seriál devátou epizodou opět vydal správným směrem, přestože se tvůrci evidentně rozhodli, že se bez rakoviny prostě neobejdou. Tempo příběhu bylo každopádně mnohem svižnější a děj zajímavější, takže jsem se nenudil, jen mi přišlo divné, že nepadlo ani slovo o Marii. 3*+ ()

Bob stavitel (2017) (S05E10)

Dění v desáté epizodě sice nebylo úplně perfektní, ale měl jsem takovou radost, že konečně došlo na záležitosti, které mě baví, že jsem ten čtvrtý kousek přidal. Jo, jo, hned je to o něčem jiném, když se nemusím snažit silou vůle popohnat čas na časomíře. ()

Michael (2017) (S05E11)

A zrovna, když jsem si myslel, že se situace zlepšuje, přišlo další nepříjemné zpomalení tempa. Možná bych se k epizodě stavěl smířlivěji, kdyby mi byla Bridget alespoň maličko sympatická, ale za těchto okolností to byla opět trochu nuda a nová zápletka mezi Brandonem a Theresou situaci nevylepšila. ()

Time Takes a Cigarette (2017) (S05E12)

No tak sláva, alespoň závěrečnou epizodu páté sezóny jsem mohl pochválit. Po celou dobu se něco dělo, nehrozila mi žádná nuda, a tak jsem se rozhodl předstírat, že jsem si toho okatého odkazu na MeToo vlastně ani nevšiml. Pro mě to byl nejlepší díl této řady. ()

Season 6 (2018) (S06)

JK77 to napsal stručně a výstižně, fakt to bylo psycho. Po první polovině sezóny bych ve výsledné čtyři hvězdičky nevěřil ani omylem, pomalé tempo a neslaný, nemastný děj mě málem přesvědčily o tom, že bych měl svůj čas raději věnovat něčemu jinému, ve druhé polovině došlo ale k podstatnému zlepšení a poslední čtyři epizody to jen potvrdily. Přestože měla tato série k dokonalosti hodně daleko, s přehledem překonala minulé onkologické neštěstí. ()

Staten Island, Part One (2018) (S06E01)

V úvodní epizodě šesté sezóny přišla jedna velká změna- děj příběhu se přesunul do New Yorku. To je jediný poznatek, kterým jsem si jistý, ostatní vývoj si po prvním dílu netroufám s jistotou zařadit, zatím zůstávám na třech hvězdičkách a čekám, čím mě tvůrci ohromí. ()

Staten Island, Part Two (2018) (S06E02)

Teď už jsem si jistý, tři hvězdičky byly i pro předchozí díl dobrou volbou. Tempo příběhu sice není úplně pomalé, ale že by mi z něj vlály uši, to se taky nedá říct. Potěšilo mě Rayovo řešení zapeklité situace, ale zase mě dost naštvalo, že se opět vrací zápletka z první řady (Brandon- Mickey). ()

He Be Tight. He Be Mean. (2018) (S06E03)

Třetí epizoda na mě působila jako hodně špatný vtip. Bavila mě vlastně jen ta část, v níž měl Ray za úkol ovlivnit televizní debatu, ale ten zbytek... Uprchlý vězeň jede autem z Los Angeles do New Yorku, nikdo ho nehledá, žádné kontroly na silnicích, vždyť měl zabít jen místního ředitele FBI, že jo. Podobně jsem to měl s Jayovým únosem, když se setmí, mají to asi fanoušci filmových hvězd jednoduché, areál bývá úplně bez ochranky... Šmarjá, to byla snůška kravin. ()

Pudge (2018) (S06E04)

Proti předchozímu dílu došlo k výraznému zlepšení a dlouho jsem si myslel, že bych mohl po čase přidat i čtvrtou hvězdičku, ale pak se Terry vrhl do ringu. Od první sezóny mě tvůrci přesvědčovali o tom, že jediným retardovaným Donovanem je Brandon, a teď tohle. No tak schválně, jak to asi může dopadnout... ()

Ellis Island (2018) (S06E05)

I přes postavu Bridget, která je mi dost protivná, i když má dobrou náladu, a přes Rayův podivný výlet jsem tentokrát čtvrtou hvězdičku přidal, přestože není nikterak silná. Děj mě tentokrát totiž vcelku bavil, hlavně Rayova práce na politické zakázce stála za to, takže jsem se nenudil. 4*- ()

Dívka jménem Maria (2018) (S06E06)

Šestá epizoda měla určitě potenciál a ohodnotil bych ji určitě vyšším počtem hvězdiček, protože jsem měl tentokrát pocit, že se tvůrcům podařilo mnohem lépe pracovat s emocemi jednotlivých postav. Jenže pak se duo Mickey/ Brandon pustilo do akce a já jsem se nestačil divit. Přepadení autobusu, po kterém následovala nulová reakce policie, mě silně zklamalo, když se ale stejná situace opakovala při přepadení banky, to už mě přímo naštvalo. ()

The 1-3-2 (2018) (S06E07)

Sedmou epizodu jsem si vcelku užil, líbilo se mi, jak situace kolem Rayova politického úkolu zhoustla. Jsem fakt rád, že se Ray zatím ve všech svých kličkách neztratil, protože ostatní s ním už přece jen nestíhají držet krok. Chuť mi i tentokrát trochu pokazil Mickey, útěk důchodce před policistou byl zase přes čáru. ()

Who Once Was Dead (2018) (S06E08)

Musím přiznat, že se druhá polovina šesté sezóny zatím vyvíjí mnohem lépe než ta první. Ani osmá epizoda nebyla vůbec špatná, i když bych s klidem vynechal Bridgetinu srdcervoucí scénu, ale to je asi hlavně tím, že mi ta postava opravdu nesedí. ()

Dream On (2018) (S06E09)

Ne, že by byla devátá epizoda bezchybná, já jsem se jen tentokrát rozhodl problematické momenty ignorovat, protože mě celek velmi bavil, a to se mi u tohoto seriálu stalo za poslední dvě řady poprvé. Mělo to spád, nenudil jsem se ani na moment, nevadilo mi ani Rayovo posezení s Bridget oko v oko, a to už je co říct. ()

Baby (2018) (S06E10)

No, nevím, jestli je od tvůrců seriálu moudré, šetřit si kvalitní epizody až do poslední třetiny, taky by se jim mohlo stát, že si tou předchozí nudou diváky odradí a zbudeme jim jen my s velkou výdrží. Stejně jako v případě předchozího dílu jsem byl i teď velice spokojený a bavil jsem se. ()

Never Gonna Give You Up (2019) (S06E11)

Tenhle mix krváku a černého humoru na mě dokonale fungoval a bylo by to ještě lepší, kdyby tvůrci poněkud omezili Sandy, její řeči mě fakt moc neberou. Myslím, že mi Jake jako komická postavička bohatě stačí. Solidní akce i napětí a velmi slušná atmosféra, s tím jsem musel být spokojen. ()

The Dead (2019) (S06E12)

Střed závěrečné epizody šesté sezóny byl přece jen slabší, ale dostal mě kontrast mezi brutálně krvavým úvodem, který kombinoval jatka se hřbitovem a až něžnou zimní romantikou v závěru. Sice jsem s hodnocením nešel pod čtyři hvězdičky, ale nějak jsem nepobral, proč tvůrci šmahem popřeli všechno, co do mě tlačili o Bridgetině povaze od první řady, takhle to vypadalo na nástup pořádné schizofrenie. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)