Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Expertt

Zatím těch dílu nevyšlo mnoho, takže na takovej ucelenej obrázek si asi ještě počkáme, každopádně, co se odehrálo v těchto prvních dílech, tak nebylo to špatný. Je zde vidět nádech a snaha tlačit tam záběry (výborný) z okolí LA. Celkově je příěh zajímavej, možná něčím zvlášní...no chce to čas. ()

vince

1. séria - 85%, 2. séria - 90%, 3. séria - 100%. Postavy v tomto serialy sú výborne obsadené a skvelé zahrané a seriál sa neskutočne zlepšuje každou sezónou. Najobľubenejšie postavy Terry, Mickey a samozrejme Ray ale aj Bunchy. ()

Rimland

Parádně vykreslené LA, reálné emoce, brutální akce, občasná humorná vložka, super příběh, moc fajn hudební složka a hlavně skvělý Liev Schreiber v (konečně!) hlavní roli. Jen bych radši oželel ty rodinné eskapády (s výjimkou Mickeyho) a soustředil se na Raye a jeho byznys. Pak by to byla lahoda. Oblíbené postavy: Ray Donovan, Avi, Lena ()

BodlinkaV

Donovanovi nejsou zrovna ukázková rodinka... každý z jejích členů se potýká s nějakými těmi kostlivci ve skříni. Pod elegantním a klidným zevnějškem Raye Donovana se skrývá rozbouřená temnota, která sem tam vyplouvá na povrch. Liev Schreiber je pro tuto roli jako stvořený, stejně tak veškeré další obsazení je excelentní a skvěle zahrané, role všem hercům padnou jako ulité. První díly jsou spíše "seznamovací" a pozvolné, ale postupně děj nabírá obrátky a napětí by se dalo krájet. Konečně zase seriál, který se trochu vymyká z nudného stereotypu - těším se na druhou sérii. ()

hero_bk

1. série: Just...wow. Když proplujete celkem nezáživné první tři díly, začnou věci houstnout a do posledního dílu už nezřídnou. Celkově věcí, který se nedaří a kazí a který je třeba řešit, je v první sérii Raye tolik, kolik jich bylo v Dexterovi v sedmé nebo osmé sérii. Perfektně napsané postavy, kde příběh každé jedné je zajímavý sám o sobě. Jediná otravná dějová linka je černý rapper a Rayova dcerka s prasečím ksichtem, ten mě fakt nebavil a v jedné epizodě, kde toho bylo vážně hodně, už jsem to i přejížděl... Nejlepší postava je pro mě každopádně Terry, který se tváří jako dobrák, ale jak jsme viděli v poslední epizodě, dokáže slušně vybouchnout, jeho postava skýtá do dalších sérií dost dobrý potenciál :) ()

Lavinia

Hned od první epizody zahuštěno "vztahy", citové zemětřesení, vzájemná ignorance a hlavní hrdina pořád pochmurně čumí (či nasává). Mnohem zajímavější by byly případy, které se řeší tím prapodivným americkým způsobem. ()

RedRose

Ray, Avi a Lena jsou prostě skvělí!! Všechno ostatní je tady pokřivené, depresivní, traumatizované a zoufalé, ale ti tři to dokážou utáhnout!! Po první sérii 88% /// EDIT: Druhá sezóna nabrala obrátky a to směrem vzhůru!! Jediné co mi tam začíná fakt silně lézt krkem je Rayova manželka Abby!! Taková nesympatická až nesnesitelná a ke všemu asi neuvěřitelně tupá manželka se opravdu hned tak nevidí... A scény při kterých se objevuje, sráží téměř celý seriál... Naštěstí, vše ostatní co se kolem Raye děje to lehce zachraňuje a Liev Schreiber má skutečně našlápnuto k životnímu výkonu!! Druhá série 93% ()

dogma97

Po pěti epizodách 2. série snižuju ze 4 na 3*. Děj se začíná točit v kruhu - scénář byl zřejmě spíchnutý horkou jehlou po rozhodnutí o pokračování. ()

Looka

60% jistě kvalitně odvedená práce, ale celé mě to nechávalo jaksi chladným. Zejména kvůli extrémně nesympatické manželce a dceři. Po druhé sérii se rozhodně pídit nebudu. ()

AshT

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série - 90%, 6. série - 100%, 7. série - 90% ()

CaladanChmur

Vážení,pokud opravdu nevíte co vás čeká,tak s klidem hoďte bobek na hodnocení menší než ***. Komentáře obhajující jakékoliv nižší hodnocení jsou irelevantní.Důkazem budiž moje cesta k tomuto seriálu.Na základě hodnocení ČSFD jsem si kdysi stáhnul RD a podíval se na první dva díly.Přišlo mi to nudné a hlavně jsem předčasně učinil závěr ve stylu...hm přišel Rayovo otěcko a bude prudit a bude to tak nějak neoriginálně o hovnu. Třetí díl jsem nedal a nechal to ležet.Po delším čase jsem si to z nouze opět pustil,ale aby jsem neztrácel čas ..vynechal první díl.A nevím čím to,ale RD mi nepřišel až tak stupidní jak při prvním díle...a navíc z otěcka se nevyklubala až taková sviňa,jako spíše neskutečný průserář,který je na jednu stranu absolutně nezodpovědný a amatérský ve všech svých rafinovaných plánech a na druhou stranu díky svému beranímu přístupu,až sympatický...podle mě je táta "Miky" suveréně nejlépe napsaná postava z celého seriálu,byť to neznačí nejsympatičtější. Chtěl jsem říci,že je to poprvé,co jsem zažil tak diametrální rozdíl pocitů mezi prvním dojmem a dojmem s odstupem času. Když si odmyslím osobní sympatie a předujatost,tak i nadále,chci-li být objektivní a nelhat sobě i čtenářům komentářů,nezbývá mi než zhodnotit... casting : absolutně perfektní (včetně dost negativně hodnocené Rayovo ženy) 5*, kamera: ukažte mi nějaký opravdu výrazný problém,protože mě přišla kamera velmi vystihující ...5*, scénář:řekl by jsem lehký až silný nadprůměr...žádné stupidní cool hlášky,bylo to absolutně přirozené 5*, střih: podlě mě asi nejvýraznější rys seriálu..zvýrazněná atmosféra,žádné nucené prolínačky...všechno mělo nějaký smysl..pro mě opravdu překvapení 6*, herecké výkony:tak tady je to, a věřte mi, na 6* . Liev Schreiber podal jednoznačný a suveréní výkon.Evidentně byla tato role psaná pro něj.Nicméně,a nevím,jestli se najde podobný názor,ale Terry s postupujícímm Parkinsonem v podání Eddieho Marsana to je pro mě postava na úrovni Forresta Gumpa...nejde jen o třes ruky...ale celkový pohyb,výraz tváře...a přitom oči hrají samy o sobě paralelně druhou roli.Hlava chce chytit zloděje... oči taky.. ale tělo se sotva pohybuje...Eddieho jsem viděl prvně asi až tady,ale byla to pecka....a Jon Voight??Pane jo,posadil mě na prdel bez nějakých cavyků... když to shrnu...vyprdněte se na kohokoliv kdo tvrdí,že tento seriál je děsná šitka a Gilmourova děvčata je ochotný si hodit na třetí místo mezi seriály...Pokud chcete být upřímní a tento seriál vám nesedne i tak musíte uznat,že 3* si zaslouží minimálně za svoji profesní kvalitu. Hodnocení 1 řada 100% ....2 řada 100% 3 řada 100% ..4 řada 95% ...celkově 100% ()

boo-boo

"Everything you touch turns to shit." Myslím, že najlepšie žánrové zaradenie Raya Donovana je "vzťahová prúserovka". Čo začína ako sľubne rozbehnutá kariéra riešiča problémov hollywodskej smotánky sa vplyvom rôznych šialených, ale väčšinou uveriteľných rozhodnutí ústredných postáv (predovšetkým Schreiberovho Raya a prvotriedneho malého grázlika Jona Voigta čoby jeho tatka) zapletá a rozpletá, serie a upratuje, a lietajú pri tom guľky, päste, pálky a hlavy. Zásadnou devízou je tu okrem ústrednej dvojice aj priehrštie vynikajúco napísaných vedľajších postáv, či už sa bavíme o Donovanovic klane, alebo o všetkých tých manželkách, frajerkách, štetkách, mafiánoch, policajtoch, hercoch, kňazoch, spevákoch, producentoch, zabijakoch a všetkých ostatných postáv, s ktorými Ray na nejakej úrovni (a vždy zábavne) interaguje. Každá séria si ide svoju veľkú zápletku, zopár podzápletok sa vinie celým seriálom a veci sa medzi postavami zvyknú seriózne komplikovať, ale scenáristi majú očividne dobre vyvinutý zmysel pre to, kedy už je načase niečo jednoducho utnúť, čo hodnotím ako obrovské plus - je fajn vedieť, že ľudia pri kormidle vedia vždy vyrukovať s ďalším prúserom a nepotrebujú sa donekonečna nimrať v tej istej veci. Ešte tak ubrať na scénach s Rayovou neskutočne iritujúcou ženou a deťmi (hlavne jeho syn je čistý idiot) a bolo by. ()

TaNya_

Takže, kdysi jsem zhltla první sérii a potom jsem seriál na pár let odložila, že se k němu zase vrátím. Když se mi to povedlo, tak jsem si tu první sérii zopakovala a musím říct, že až  do konce té čtvrté se kvalita pohybovala na vrcholu s minimálním kolísáním. Jenže s pátou sérií a tamníma "dramatickýma" událostma se to nějak zlomilo a já už Raye Donovana raději nechávám být. I tak u mě ale Liv Schreiber enormě stoupl. ()

jafuska

co k tomuto seriálu dodat, je to celkově zmatené, zatím hodnotím po 1 dílu, ale nějak jsem se nedostala k tomu, aby se mi seriál nějak obvzlášt zalíbil, nebude úplně špatný, ale není to zrovna to pravé, co bych chtěla vidět, asi jsem očekávala od toho daleko více, pro mě docela velké zklamání, ale ještě nějaký ten díl zkusím a uvidí se. ()

chesterko

Po prvých častiach doslova sklamanie, čakal som, že mi Showtime opäť ponúkne dačo monštruózne typu magor Dexter, namiesto toho tu máme horu svalov, ktorá si robí čo chce, čo nie je zlé, no chýba jej nejaký oporný bod. Tieto zápletky sú doslova nudné. Vlastne je mi úplne jedno, čo sa s kým stane. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)