Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

KOOHA

I když se to zatím moc nerozjelo, tvůrci nám to sypou po troškách, i tak je to zatím pecka. Liev a Jon si to tam dávaj jako svině. ()

fogs

Každopádně po konci Dextera a Breaking Bad přichází seriál, který imho oboum docela solidně nakopal zadek (alespoň posledním sériím Dextera, o BB nemluvě). Ale bohužel to nelze moc srovnávat, každý z nich má něco jiného. Ray Donovan je plný pevných, silných charakterů a herců, kteří se svých rolí chopili tak důkladně, že přebíjí jakékoli jiné filmy, ve kterých kdy hráli. Alespoň Voight pro mě bude už jen Mickey :D Jsem vážně unešen propracovaností postav tohohle seriálu a po první sérii nadšeně čekám na další! ()

dalziel

Od čias Sopránovcov, tu nebolo nič čo by ma takto bavilo.Jednu hviezdu si nechávam v rezerve.Ako to môže ísť nahor tak to môže ísť aj nadol.Každopádne sa zatiľ téším na káždý ďaľší pondelok večer s Rayom Donovanom. ()

Hpatrik

Poctivě natočené i zahrané, má to o něco pomalejší tempo ale člověk má alespoň čas si ty komplikované postavy trochu užít. První sezóna mě sice na zadek nepodsadila, přesto jsem si Raye oblíbil a určitě budu sledovat dál. ()

Torpid

1. série 80%, 2. série 80%, 3. série 100%. Skvěle napsané a zahrané ultrahusté drama jednoho tvrďáka. Postupně , sezónu od sezóny, se pozornost nesoustředí pouze na hlavního hrdinu, ale na širší okruh postav kolem něj a to neuvěřitelně zvyšuje kvalitu. Ve třetí sérii jsem měl pocit, že sleduju Kmotra. Podobnost kvalitou, ne příběhem. Liev Schreiber, Jon Voight, Dash Mihok a Eddie Marsan tomu skutečně vládnou, ale skvělé jsou i vedlejší postavy, které i na malém prostoru dokážou být nezapomenutelné. Jeden z mála seriálů, který zraje věkem. ()

anitae

Ani po třetí sérii jsem si nezvykla na prasečí ksicht Raye, ani jeho podváděnou - podvádějící ženu. 2017 - Čtvrtá série mě docela bavila. ()

tranquill

"Vyřídím to! ... Bude to v pořádku..." Snad nejčastější slova z Rayova střídmého slovníku, dalšího z "negativních" hrdinů... Syrově natočeno, přímočařeji než třeba Dexter, přitom díl od dílu člověk neví, kam se děj dál posune, co se posere... Skvěle vykreslené a odpovídajícím stylem a kvalitou zahrané charaktery všech postav, k tomu výborný dabing, jsem hodně zvědavý, jak se děj po 3. sérii dál vyvine... A 4. série rozhodně laťku neshodila a ještě poněkud přitvrdila. "... jeho problém jsem vyřešil já, ne Bůh!" ()

Lmslaver

Ray Donoven je chlap, který pro své klienty řeší ožehavé záležitosti drsným stylem, který je většinou za hranou zákona. Vše se začne komplikovat, když po dvaceti letech propustí jeho otce z vězení a Ray má víc starostí zahladit problémy ve své rodině. Seriálová pecka, která je s každou svou sérií lepší a lepší. ()

AspireHD

První díl začal pomalu, abychom si objasnili, co vlastně je Rayovou prací a jaký má život. Pomalu jsme se dostávali blíže k dramatu mezi ním a jeho rodinou až to nakonec vyvrcholilo příjezdem jeho otce. Podle mě půjde opravdu o dobré drama, které se ještě více rozjede v dalších dílech. Uvidíme jak si dál seriál povede, ale pokud se toho zmocní stejně dobře, jako se to stalo u Dextera, tak se nemáme čeho bát. ()

IronFan

Liev Schreiber ve své potenciální životní roli. Zatím se to všechno rozjíždí skvěle, v pilotu zatím nastíněny jednotlivé postavy a Rayova práce - takový Jimmie z Pulp Fiction s vlastním seriálem. Nejkritičtější budou pro seriál postavy, jejich postupné budování a vykládání příběhu. V pilotu se to zatím daří, ale právě toto může zároveň potopit celý seriál. Zatím 4,5* ()

RajAthen

Liev Schreiber by si svou velkou roli jistě zasloužil, ale nemohu se ubránit dojmu, že tento seriál to nebude. Jakkoliv papírově může znít vše zajímavě, v reálu je vše nějak zdlouhavé a prvním dílům se zkrátka nezdařilo mě zlanařit na pravidelné sledování. Představa, že by mohlo jít o rovnocenou náhradu za Dextera je velice naivní, alespoň z mého pohledu... ()

mazic

nemůžu se ubránit srovnáním se sopranovic rodinou. dvě děti holka kluk, slušné bydlení, otec tvářící se jako podnikatel, pár věrných poskoků... bohužel sopranovic fotr se občas usmál, udělal kalbičku a netvářil se otráveně ze života jako ray. manželka sopranovic nebyla tak super nepříjemná a nesympatická šlapka, nemluvě o jejich dceřa, pže rayovic holka je uvěřitelně krásná, že o ní stojí rapperská hvězda. jo a na terapii chodíme narozdíl od soprána ve dvou. och jaká to změna. bratra bunchyho hraje totální retard, kterému nevěřím ani pozdrav. voight tragickej stejně jako jeho postava.... po druhé řadě končím. šanci jsi dostal ray - zklamal jsi mě - tvůj ezra ()

1985lula

Z toho, čo Ray zažíva každý deň, by sa jeden zbláznil. Občas nevie komu streliť len výchovnú facku a komu vpáliť guľku rovno medzi oči. Keď si myslí, že je všetko v suchu, tak zazvoní mobil... Toto je jeden z najlepších a najnápaditejších seriálov. 1. séria - 95% , 2. séria - 100% , 3. séria - 100% (rozhodne najlepšia séria vôbec, obzvlášť posledná časť ma totálne emocionálne rozsekala a trpela som za Raya ako zviera). Najobľúbenejšia postava: Ray, Avi, Terry ()

ER

Platí pro první 3 série.....Seriál se mněl jmenovat Donovan Family,jelikož životní etudy jednotlivých členů rodiny jsou vlastně tím podstatným,co tento dramatický seriál v kombinaci s akcí,přináší. .Zajímavý je v tom, jak se mísí s pelmelem zločineckých praktik,jenž jsou obživou hlavní postavy a které udržují diváka v napětí. Vše je přiotm sladěné v maximální míře a nudy se tady nedočkáte.Herecky jde o koncert áčkových filmových herců,kteří dodávají seriálu rozmět uvěřitelnosti ve všech ohledech. ()

crackonosh

Odnikud nikam, nuda, šeď, mlha, nezajímavé a nesympatické postavy, minimální vývoj. Tady končím a jdu dělat něco lepšího, třeba vymetat pavučiny, dloubat se v nose nebo si mačkat uhry. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)