Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Torgal

Downey dostal úlohu šitú na mieru a hlavne vďaka nemu sa film dá prežiť bez toho, aby začal vo svojej prepísknutej dĺžke nudiť. Zásadný problém mám s množstvom dejových línii a postáv, kvôli ktorým je film chvíľu rodinná dráma, chvíľu súdna dráma a miestami dokonca aj romantika. Pritom ani jedna z týchto častí nie je dostatočne nosná na to, aby ma skutočne zaujímala. Veľa ale pomáhajú herci, okrem RD jr. zaujme hlavne Duvall a i na minime priestoru BB Thornton. Z filmu je tak najčitateľnejšia hlavne snaha zaujať akademikov a zabojovať o Oskary. 6+/10 ()

rukay

"Námitka! Film se podle traileru tváří o dost lepší, než je!!” Nekompromisní herecké obsazení, které tu mnozí vyzdvihují, je zajisté velkým tahákem Soudce, avšak vše to ostatní je spíše laciné pozlátko. Ač je tedy divákovi slibován napínavý a strhující příběh, je již od začátku vtažen do značně rozvleklého a nesourodého děje s klišé momenty, jejichž počet značně převyšuje úroveň očekávanou od takového dramatu. Romantické a rodinné linky jsou jednoduché, předvídatelné a hlavně vlastně nedořešené. Momenty ze soudní síně, nabízející obrovský prostor tradičně skvělému Robertu Downey Jr. jsou krátké, je jich málo, a působí spíš jako pojivo, než pevný základ. Soudce neurazí, leč ani vyloženě nepotěší. Hodně věcí, co by bylo probrat více, pouze naznačí, a naopak to, co by stačilo jen naznačit se přetřásá opakovaně a přehnaně (rozhovory o otcovství?!). Samotný závěr je pak stejně polovičatý, jako celý film. Jednoduše myslím, že s možnostmi a hereckými kvalitami, které měli scénáristé k dispozici se z toho všeho dalo vykřesat o mnoho víc, a hodnotím tedy na moje očekávání hodně nízko. Edit: po druhé projekci zvedám na 4***. ()

dalziel

Začiatok v tempe Iron Mana a keby som nevedel na čo sa dívam tak poviem že Tony Stark to pekne roztáča v tom novom Iron Man 4.Bohužial potom Hank Palmer začina vädnúť.A to šialene pomaly, nakoľko má na to 141 minút.The Scientist od Coldplay v podaní Willieho Nelsona bola však veľmi milá bodka filmu. ()

Ondr@932

Robert Downey Jr si zahrál do delší době také v něčem jiným než v komiksovkách. A musím říct, že mě film docela zaujal, akorát ta délka filmu mohla být kratší. 70% ()

PEZ

Prvy (a zatial jediny) film novej filmovej produkcnej spolocnosti Downey Team, ktoru spolu zalozili Robert Downey Jr. a jeho zena Susan Downey. Zaroven, ked neratame masivne blockbustre Ironmana, Avengers a Sherlock Holmesa, je to prva hlavna uloha Downeyho od filmu Due Date (v roku 2010!). Sudca je trpka rodinna drama. Film smutny, ale dobry. Najma tym, ze nic neprikraslieva, ukazuje drsne stranky zivota v starobe a chorobe. Hlavnymi plusmi okrem realistickosti su herecke vykony v tomto poradi. Fantasticky Robert Duvall (Icon Award v Palm Springs, nominacie na Oscara a Zlaty Globus), k tomu skveli Robert Downey Jr. a Vincent D'Onofrio. Originalny az tak nie, ale silny ano. ()

GlamourCat

Takový film by měl smysl, kdyby si člověk dokázal říct: Přesně takhle to znám ... Toto je mi známé ... Je jedno, že je to zasazené do soudně - právnického prostředí, to může být zajímavé. Jenže je to plné filmových frází, filmových situací... nic, k člověku se to nedostane. Nedotkne se. Hvězdičku si určitě zaslouží bratři v čele s Robertem Downey Jr, který ten film udělá takovým, že ho člověk dokouká. ()

Hpatrik

Podepisuji se pod komentář POMOa, ve kterém je všechno podstatné řečeno. Jenom z téhle vskutku elitní tvůrčí sestavy vypíchnu Kaminskeho parádní kameru, opojnou výpravu, a taky fakt, že jejich snahu brzdí nevhodně zvolený režisér a nedostatečně poutavý scénář. ()

tranquill

"Vy jste nepříjemný člověk.. Jako teď? Tohle je letní vánek. Jakmile Vás předvolám a dostanu Vás na lavici, vymáčknu z Vás tu informaci jako prd a pak teprve pochopíte, že jsem nepříjemnej člověk!" Jeden z nejlepších filmů (částečně) ze "soudní síně". Citlivé drama o spravedlnosti a rodinných vztazích je vyšperkováno perfektními hereckými výkony. "Ale na rozdíl od Vás, já mám jednu prostou víru. Věřím, že pouze před zákonem jsou si lidé naprosto rovni!" ()

geek.ondra

Příjemný hollywoodský průměr marně se snažící o Oscarové kvality a nějaký filmařský přesah. Realitou ale je že vysoko nad průměr zde sahají pouze herecké výkony. 6,5/10 ()

balcazar

Veľmi šikovne spravená vecička. Taký bol môj prvý dojem zo Sudcu. Napínavé dialógy a scény, gradácia na úrovni, niektoré veľmi kvalitné výkony. Na druhej strane však stojí miestami povrchné spracovanie či americký patriotizmus v podobe niekoľkonásobného zobrazovania vlajky, ktorý mi už miestami lezie krkom a nedokážem ho až tak dobre prehliadať. Duvall sa mi pozdával, od Downeyho som čakal po pravde o niečo viac, neviem sa však rozhodnúť, či je to len jeho chyba, alebo mohla mať jeho postava ešte o niečo akčnejšiu osobnosť. Film by si žiadal o trošičku kratšiu minutáž, občas to bolo o tom istom, čo cestu k najdôležitejšiemu okamihu filmu - rozhodujúcemu súdu - zbytočne predĺžilo. ()

Black-star

O filmu jsem předem nic nevěděla, šla jsem na něj spíš kvůli Downeymu. Který mě vůbec nezklamal. Celkově vzato se mi film líbil a o to víc že je ze života. Celkově je to spíš pro náročného diváka. Je zde dokonale vykreslený vztah otce a syna a to proč se nenavidí a milují zároveň a to jak málo v životě stačí aby vám to pokroutilo pohled na svět. Tento film je super sondáž do jedné komplikováné rodiny zraněné mnoha osudnými momenty minulosti. Život je prostě v každém ohledu nádherný a zároven složitý. 80% ()

Doski

Robert Downey Jr. v trochu vážnější roli, i když občas se dostaví vtipy jeho stylu, které mu zatraceně sedí. A to není na škodu. Pro mě dobré, realistické a důvěryhodné drama. (zhlédnuto v CinemaCity 25.10.014) 85% ()

West

Soudce se veze na vlně soudního dramatu , ale je to spíš rodinný příběh mezi otcem a synem, kteří spolu nemluví a postupem filmu otevírají nevyřešené problémy za dlouhá léta. Mladý pravník se vrací do rodného města na pohřeb své matky a na to přijde zajímavý zvrat.. jeho otec je obviněn z vraždy a tím se vše komplikuje. Koho pak si veme jako svého obhájce, hádejte.. Místy lehce romantické, dojemné i vtipné , ale převážně velice citlivé.. Jako otec Robert Duvall a syn Robert Downey Jr. zahráli skvěle. Jediná nevýhoda je necelá 3hodinová stopáž, která ale naštestí neměla žádná hluchá místa. Takže za mě: 80% ()

rvp

Náročná story po všech stránkách. U tohodle filmu určitě nečekejte nějaký oddych. Nechybí tomu snad nic. Judge má s Hankem opravdu "vynikající" vztah, kde se k jádru pudla, proč tomu tak je, dostáváme postupně celou dobu filmu. Co mě zaujalo: auto pana soudce může řídit jen on, manželka nemá nárok, protože to je prostě jeho auto :-D Možná to bylo na mě trošku dlouhé, ale jak to všechno dopadlo bylo hodně překvapivé. * * * * ()

Hunadarik

Vedel som že ma Robert Downey nesklame. Skvelý herecký výkon , zaujímavý príbeh , zvrat .. občas trochu kruté. Ťažko povedať čo bolo zlé , jediné čo by som vytkol je nedomyslený Palmerov vzťah k ženám ktorý ovplyvnil napínavosť deja a tá "pohoda" mi neprišla vhod. Čakal som právnickú drámu otca a syna..dostalo sa mi oveľa viac napätia a emócii ako som čakal preto pridám a dám 5* ()

Franc1s

Asi nejdelší filmový proces co jsem viděl, ale musím přiznat, že to spíše hrálo vedlejší roli... V popředí rozpadlá rodina, úmrtí, atd a do toho tata asi někoho zajel. Pro IronDowneyMana padla role jako ušitá, zahrál si opět to svoje, ale Za to R.Duvall jako soudce - klobouk dolů. Celou dobu se hrálo na vážnou notu, která byla uvěřitelná a občas přišel i nenucený vtip co potěšil. Pro mě zbytečně nataženo přes dvě hodiny, už mi tikal prst, že budu přetáčet. Viděno jednou a naposled, i tak stálo za kouknutí. 8/10 ()

vikino1

Na můj vkus tam bylo až moc rodinného dramatu.... Ale přesně tyhle role se Tony Starkovi vyloženě sedí a Duvall hraje ještě o trošku líp.. Až na scénu v koupelně je to i docela prdel. Škoda, že to nebylo víc o vraždě, důkazech a soudu. Jeden z těch lepších filmů 2014. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr