Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Ouwen

Trailer jsem vůbec neviděl, ale poslední film "Obhájce", taktéž z prostředí soudní síně mne namlsal. A byl lepší. Vlastně, zde funguje snad všechno. Je tu několik klišé, pár vtipných scén, hlavně ta v baru si mne získala, Downey má kvalitní slovní zásobu. Chválím rozsudek, ten jsem fakt nečekal. A všichni hrají jak mají, takže spokojenost. ()

corpsy

Hlboko ľudská dráma, ktorej v tomto čase veľa niet a ak áno, tak sa na ne veľmi nechodí ( viď aj komerčné výsledky tohto filmu ). Zaslúži si väčšiu pozornosť, akej sa jej dostalo. ()

Marsik

Premiere Cinemas - Musím to řádně vstřebat, protože to byl velmi zvláštní (v kladném slova smyslu) film, který mě bavil po celou dobu stejně, i když měl 140 minut. Jak to dopadne nebo co se bude dít dále, nemohl i zkušený divák lehce odhadnout. Obsazení v pořádku, Downeyho charisma je opravdu obdivuhodné a i herci jako Duvall, Thornton či Farmiga měli nemalí podíl na tomto ojedinělém snímku ze soudního prostředí. 76% ()

DEXTER099

Příběh otce a syna kde otec byl na svou rodinu celý život tvrdý a ne každý to skousl,ale teď po odchodu matky a zároveň manželky soudce potřebuje ,aby mu rodina pomohla, hlavně jeho prostřední syn Hank Palmer,který coby právník ho bude chtít sprostit obžaloby a mezitím v sobě hledat cestu k odpuštění a navázání cesty k otci.Film má silný příběh kde i spoustu lidí uroní slzu a hlavně výkon Robert Duvalla jako otce,který se cítí sám a musí změnit přístup je hodný Oscara za letošní rok.Robert Downey Jr. mi už klasicky moc neseděl a myslím,že je to docela přeceňovaný herec ,kterému asi přeci jen vyhovují ty komiksy,neříkám,že je tady úplně zlý ale můj šálek kávy to není.Pokud máte rádi silný rodinný příběh tak doporučuji.Za mě 80 % a čtyři hvězdy. ()

PauloZ

Robert mě baví. Baví mě je jeho herectví, baví mě jeho mimika, gesta a skvělé ztvárnění role. Do toho přátelé, v detailech ku*evsky dobře napsaný scénář, který mistr Bobkin chytl pevně za pačes, přihodil pana Duvalla a máme vymalováno na maximální filmařský očistec. Nemám co řešit, co zpochybňovat, je to justiční pecička z toho lidského rodinného pohledu, kdy nám divákům na všech okolnostech a postavách záleží. ()

Tryskomyš

Až nepopsatelně skvělé dílo. Je v něm spousta emocí. Na první pohled se zdálo, že půjde především o drama ze soudní síně. Avšak nejsilnější část příběhu je o vztahu otce a syna. Zároveň se zde otevírá i otázka smrti a vážné nemoci. Je to spíše psychologické drama. A jako bonus navíc spousta dobrých i mých oblíbených herců. ()

mad_ness

Drámy typu " fucking done with my own family" sú jedným z mojich obľúbených. Vždy lepšie klišé ako láskykotný trojuholník. Ešteže tuto bol, v tomto prípade mnohouholník, premietnutý viac na pozadí. Plus moja slabosť pre Roberta → môže byť. ()

NinonL

Trochu mi film připomněl Dobrý ročník od Ridley Scotta. Tentokrát se úspěšný a namachrovaný právník vrací do domu svého otce a městečka, kde vyrůstal. Film Soudce ovšem není laskavý, humorný ani tak moudrý, jako Scottova story. Útok na city je dost křečovitý a za každou cenu. Chybí i okouzlující hlavní hrdinka. Místo toho spousta vzájemně propletených rodinných vztahů a nevyřešených traumat. Podáno těžkopádně, bez provensálské (jakékoli) vůně. Za mně maximálně průměr. ()

baribal

Na jedné straně fajn příjemný film, na druhé straně obsahově prázdné soudní drama s menším rodinným konfliktem. Downey a Duvall jsou skvělí, charismatičtí herci s rolemi na tělo táhnou film vzhůru. Bohužel drama mezi otcem a synem výrazně převyšuje drama v soudní síni, které je jednoduše nudné a s jasným koncem hned na začátku. Je škoda, že film v sobě nemá žádné výraznější poselství jako třeba mnou nedávno viděný A Time to Kill jehož náplní je rasová nenávist. Soudce je mainstreamový nekonfliktní film pro masového diváka, který v kině nechce namáhat své buňky šedé kůry mozkové. ()

maddy

Nekonfliktný film, ale tu sa žiadalo rozhodne viac. Ako právnická dráma je totiž Judge až priveľmi nevýrazný a ako rodinná dráma zase dosť sentimentálny. Neviem čo viedlo Roberta Downeyho Juniora, aby produkoval práve takúto neambicióznu vzťahovku, ktorá síce nie je zlá, akurát nemá nijako originálny scenár, nijako výraznú réžiu a tak jediné kvôli čomu film stojí vidieť sú solídni herci. Je síce pravda, že príbeh sa občas neodvíja úplne podľa všetkých očakávaných klišé (narážam na záver súdneho procesu), ale nie je ani nijako inovatívny, keďže v tomto sa toho veľa nového vymyslieť ani nedalo. Hravo utečie na daný typ filmu aj pomerne dlhá stopáž cez dve hodiny (aj keď úprimne by to šlo o tretinu skrátiť a vôbec nič by sa nestalo), akurát tu je všetko tak obyčajné, štandardné, že Judge nemôže snáď nikoho prekvapiť. Ostáva tak len herecky čistá prácička, kde Robert Downey Jr. dokazuje, že charizmu na rozdávanie má aj mimo Iron Mana a hravo utiahne akýkoľvek film a do tomu sekundujú skvelí Robert Duvall alebo Bill Bob Thronton. Ten druhý však nedostáva toľko priestoru, aby filmu čokoľvek pridával a namiesto toho sa film sústredí na síce sympatické, ale nepodstatné vedľajšie postavy (Vera Farmiga, Dax Shepard, Leighton Meester), ktoré pre samotnú story majú neveľký význam. Good feeleing pocit si z toho divák po skončení odnesie (aj napriek nie úplne naj-happy-endingovému zakončeniu), ale samotný emočný zásah nie je postačujúci. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Za poslední dobu jediný film,který ve mě po zhlédnutí zanechal silné emoce a pocity.Opravdu mistrovské dílo.Je pravda,že jsem od filmu čekal hodně,ale tolik rozhodně ne.Silný rodinný příběh s dvěma brilantními herci v hlavních rolí,a to s Robertem Duvallem a Robertem Downeym Jr.Oba by si zasloužili Oscara,protože předvedli mimořádný výkon.Poté musím pochválit skvělou muziku,která neskutečně pasovala k příběhu.I jiní herci zde byli dobří,ale bylo to hlavně o nich.Za rok 2014 pro mě jeden z TOP 2 filmů.Můžu všem doporučit.A jak zde většina lidí říká,tak nudný příběh to opravdu nemá.Hodnocení:90% ()

VojinRyan

Klasický scenár súboja otec/syn. Klasický scenár, kde syn žije mimo rodinu vo veľkomeste a otec žije s rodinou v malom meste, kde robí vyše 40 rokov sudcu. Klasické rodinné dráma, kde je sny nútený návštevou rodiny po smrti matky. A teraz sa pýtate, prečo som dal 4*, keď je to tak klasické? Tak vám to poviem. Je to za dvojicu Robertov. Pozerať sa na nich, ako ich legendy hrajú vlastne za nich je neuveriteľné. Robert senior ( Mr. Duvall ) je pán herec, ktorý zahral sudcu výborne. ( oskara by som mu rozhodne dal ). A Robert junior ( ktorý to má naozaj vo svojom mene ) dostal úlohu šitú presne naň ho, až som zabudol, že je to legendárny Iron Man. Charizma mu určite nechýba. Celý film stojí na ich vzťahu, kde vedľajšie postavy sú naozaj len vedľajšie. Aj keby tam neboli, nič by sa nestalo. Len škoda, že nedokzalí využiť potenciál Boba Thorntona. Ten jeho výraz stál za všetko. Verím, že to pre Roberta jr. bola príjemná odbočka od veľkých blockbusterov a opäť ochutnal menší rybník (okolo 50 miliónov veľký rybník). Spokojnosť z mojej strany. 80% - 4*. ()

Adasin

Dost zajímavý, avšak místy až moc zředěný příběh (filmu by prospěla tak o 20 minut kratší stopáž), a výborní herci, kvůli kterým film dokoukáte až do konce. Jinak tu není nic, co by film pozvedlo nad ostatní svého žánru. 6/10 ()

SaNcHeZ_cz

Soudce je snímkem, který dokázal překonat fakt, že je vystaven na stereotypech a tak trochu nucených elementech vlastního příběhu. V rámci necelých dvou a půl hodin, které vám snímek ze života uzme, se totiž odehrává příjemně lidské drama, bohaté na dojemné momenty a upřímně zábavné momenty, které vykreslují příjemně rozmanitý obraz hlavního problematického hrdiny. V jeho kůži exceluje skvělý Robert Downey Jr., nicméně pozadu nezůstává ani zbytek hereckého ansámblu, především výtečný Robert Duvall, démonický ostrý Billy Bob Thornton a dokonale půvabná Vera Farmiga. Soudce tak na drama překvapivě naplňuje díky silné atmosféře prototyp feel good filmu, který i přes své dojemné emocionální jádro podává příjemný obraz důležitosti mezilidských vztahů a rodiny. Pro někoho tak moc velký konstrukt, pro mě rozhodně silný snímek, který dokáže své neduhy bez problému nahradit tím zbytkem., stejně jako své dojemné až emocionálně lehce zdrcující momenty vyvážit dostatkem humoru a dobré nálady. Vzhledem k několika momentům upřímného hlasitého smíchu v sále jsem rozhodně nebyl sám, kdo se na správnou vlnu dokáže naladit a snímek si užít. [80%] ()

MartinezZ

Dopředu jsem věděl a tušil, že jdu na "hrozně dlouhý a nudný film, ve kterém herci skvěle hrají, ale usínáte u toho a není to žádná drama ze soudní síně". Chápu tedy, že ti, kteří šli na očekávaně zajímavé briskní soudní drámo se zamotaným případem a neustálou změnou vah byli zklamáni, protože soudní pře a nějaké vyšetřování a odhalování pravdy je tad jen jako nosná berlička v příběhu už dávno rozcupovaného vztahu otec-syn-zbytek rodiny-vlasttní rozpadající se rodina s dcerkou-školní expřítelkyně. A v tomhle ohledu jsem dostal vycizelovanou podívanou se skutečně moc dobrými oběma Roberty (Duvall má dle mě nominaci na plešouna tímto zajištěnu), která je sice stopáží dlouhá, ale stále se něco děje natolik zajímavě, že 140 minut uteče jak voda a nestačíte se si ani zívnout, natož se nudit. Film mě i přes mnohá očividná klišé a příliš pnenkovsky nedětskou Downeyho dcerkou překvapil a užil jsem si to rozplétání co za čím vězí a kdy už to něco praskne a někdo si něco s někým vyříká. Jakýsi mě zcela neznámý Dobkin, od kterého jsem nikdy nic neviďál ukočíroval film do precizního celku, kdy všechna ta očividná klišé a nesmysly u přelíčení tvůrcům odpustíte, protože napětí, drama, nervy, humor a sympatie i antipatie mezi postavami fungují naprosto skvěle a ačkoliv to Downey, dá se říci zase hraje toho povýšeneckého floutka ála Tony Stark, hraje výborně a je milé ho vidět jinde než zavřeného ve sci-fi obleku, jak hraje. Co je mi jen trochu líto je skutečnost, že Thornton nedostal trošičku víc prostoru, protože ten jeho právník by mohla být hodně, hodně zajímavá postava :) ~~~ Rozhodně se tedy nejedná o soudní drama, jako spíše svým způsobem o doják s dramatickými vlnami. ()

kareen

Co se vleče, neuteče, říká se...No, nevím, mně se přes dvě třetiny této neinvenční nudy myšlenky rozutíkávaly na všechny strany a měla jsem co dělat abych udržela plnou pozornost. A ta přepálená stopáž tomu taky zrovna nepomohla. Čas od času to trochu zajiskřilo nějakým Hankovým vtipným výstupem u přelíčení, ale bylo toho zoufale málo. Naštěstí se v zhruba poslední třetině film trochu vzpamatoval, přidal na důrazu a začal se konečně plně soustředit na konfliktní vztah otce i syna, který vyvrcholil grandiózní katarzí u soudu, hlavně zásluhou obou hereckých es. Především Downey předváděl po celou dobu skvělý herecký koncert, škoda jen, že si k tomu nevybral nějaký povedenější snímek. ()

javak810i

Hodně lidí tady nadává na mísící se žánry a přemrštěnou délku filmu vzhledem k jeho obsahu. Tyhle výtky upřímně nechápu. Ale možná je to jen tím, že mi tenhle film sedl skoro tak dobře, jako Downymu jeho na míru ušitý oblek. Pro mně je The Judge hereckým koncertem obou Robertů a zároveň také velmi solidní soudnické drama. A že se ve filmu vyskytovaly i rodinné pasáže a nějaká romantika? Nevím, proč by mi to mělo vadit. Jsou součástí příběhu a nijak nevadí ani nevybočují. Naopak třeba scénky s Verou Farmigou a její dcerou mi přišly jako příjemné odlehčení. Ve směs nemám tomuto snímku po filmařské stránce moc co vytknout. Slabších 5* ()

Riddick77

Klišé nad klišé, ale bezvadně natočené a excelentně zahrané. Hloubku i emoce to má, ačkoliv materiál začne šlapat až po mdlejší první třetině, kdy se konečně dočkáme důsledného vykreslení charakterů, což je bezesporu největší devíza celého snímku. Pak už pohodlně kraluje dvojice Downey & Duvall, přičemž nutno přiznat, že v soudní síni je to občas tak trochu fraška (v některých momentech by scenárista opravdu potřeboval dostat za uši, neboť některé skutečnosti by se při křížovém výslechu opravdu nerozebíraly - nicméně tvůrčí bezradnost zápřičinila, že se některé informace dozvíme poněkud nerealistickou a nepřirozenou cestou). 7/10! P.S.: Docela se těším, až si to dám v klidu doma ještě jednou, protože se mi moc líbí "co film říká" i "jak to říká". ()

Baronne

Parádní film, kritika neoprávněná .. Pomíjivý pocity, jednou smutníte nad danou situací, pak se začnete smát. 142 minut uplynulo jak voda, žádný nudný prodlevy, nic podobnýho. Nechápu co tady všichni píšou o klišé , a když se pak podívám na jejich oblíbený filmy, vidim jenom samou šlichtu . Downey, kterýho sem nesnesl v skoro žádnym filmu, byl tady fenomenální, jestli se podílel na režii tak na něj trošku timhle snímkem měním názor.. Líbili se mi ale i vedlejšáci ( Shepard, Thorton ) . Myslim si že se to na tuty vyrovná Vyvolávači. Plnej počet ode mě, no doubt. ()

GodComplex

Skvela kamera. To ma byt ale naprosta samozrejmost, to ze je film pekne natocen je preci naprosty zaklad, bez ktereho nema smysl s natacenim ani zacinat. Neni to neco na cem se da cely projekt stavet. Krome toho The Judge nenabizi nic moc, takze misto reseni deni ve filmu jsem se nudil a obcas obdivoval pouzite objektivy, jejich vykresleni bokeh v pozadi pri close up zaberech a dalsi krasne zabery. Alespon bylo na co se divat. Neni to nahoda, Janusz Kamiński je borec co toci poslednich 20 let pro Spielberga. 4/10 ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr