Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Wiceman

Tak, budu dělat, že komiksová předloha a původní filmy od Gijerma kolem mě jen prošli a zamávali. Ty jo, dobrá akce, má to dvě hodiny, ale pěkně to odsejpá, Harbour super hláškař a badass, Mila čím je starší, tím je hezčí, Daimio mě trochu strašil, ale nakonec byl taky hodně v pohodě, ale jedinej kdo mě vůbec nenadchnul byl McShane. Jako fakt, v poslední době je snad ve všem a hraje to vše naprosto stejně, tedy jako vožralej dědek. Nechápu co jsou z něj všichni tak vyndaný. No nic... Dobrý příšery, nic moc hudba (tedy až do závěrečný bitky, pak už je to fajn), ale co fakt v tomhle filmu vyniká jsou hlášky a na můj vkus až moc gore věcí. Normálně bych dal i lepší 4 hvězdy, jenže fakt, že jsem dost dlouho velkej fanda Hellboye, komiksy mám načtený snad i pozpátku a perlmanovskýho Hellboye mám taky dost nakoukanýho, tak prostě nemůžu. Harbour a Mila jsou stejně jako Batfleck v Batman v. Superman hlavní tahouni celýho filmu. Tak trochu mi to celý připomíná Van Helsinga s tou plejádou různejch příšer a nedotaženejch dějovejch linek, který v komiksu, světe div se, byly úplně jinak a společný mají jen jména hlavních/vedlejších protagonistů. Jen ten Excalibur se jakž takž držel. Bohužel narozdíl od původního filmovýho Hellboye, tomuhle Hellboyovi chybí duše. Před koncem sice trochu jiskří, ale nevzplane a celej film tak nějak vyšumí v proudu času. Měl jsem větší naděje. Škoda no. Pokračování se asi bohužel nedočkáme vzhledem k výdělkům. Potitulkový scény sice naznačili tu možnost, ale prachy vládnou světu. Když to ale vezmu kolem a kolem tak stejně jako u Van Helsinga, si to občas rád pustím znovu až se budu fakt nudit. Ono to zábavný je, ale určitě to není pro brblající zarytý fanoušky Hellboye :D I přesto tomu dám dobrý tři hvězdy, protože to zase nebyl takovej průser jak zahraniční a tuzemský weby psaly. 3* ()

ilegal1983

Takze neni to film do kina to rozhodne nie a preto sa necudujem ze prepadol.Osobne som sa bavil doma jednak sa v stopazi stale nieco deje a hromada pekne hnusnych potvor od vymyslu sveta je mi po chuti.Vobec ma nezaujima ze hlavneho herca nahradil iny pretoze na tom cervenom demonickom ksichte to aj tak moc nepoznat.Ako beckovy narez je to ale vyborne,hromada krvi,poriadne nadavky i spravne vtipky typu Gandalf alebo goool.Ja som sa nenudil a vlastne vobec ma to ako dalsi diel nesklamalo ba prave naopak palim za 4 80%. ()

LaaYosh

To byla jízda. Tomu říkám akční fantasy. A komu tady chybí hlubší rozporcování postav, nemyslím tím mečem, nebo roztrháním těl, ať se podívá na nějaké živitopisné drama a nekurví tady svým hodnocením % filmu. ()

BraceGirdle

Tak sice CGI bylo hodně špatný, dialogy klišoidní, děj skákal z jednoho místa na druhý, objevovaly se a zase mizely nový postavy a monstra, ale aspoň se tam pořád něco dělo a já se bavil. Obecně si to ale zaslouží nejspíš ještě nižší hodnocení, než tu má. ()

Mykie

Nový Hellboy je asi nejvěrnější adaptací komiksu, co jsem kdy viděl. Věrná adaptace se vším dobrým i zlým. Zkratkovitost a "béčkovost" je hlavní ingrediencí původní vize Mika Mignoly, který smíchal naivitu pulpových komiksů s gotickým hororem a mytologií všeho druhu. Stejná béčkovost je tak věrně přenesena i do nového snímku o Anung un Ramovi. Líbí se mi, že se Marshall evidentně inspiroval i v komiksové sérii B.P.R.D., která je o dost brutálnější než Mignolovy sešity. Jako fanda komiksů jsem nadmíru spokojen, konečně komiksovka, která má pořádný koule. Jediné, co mi chybělo byla Liz Sherman. ()

PepaPopper

za me pet hvezd,narez jako svin. proste si film jede svoje a je proste originalni. skoda ze takove filmy propadaj. dneska to je o vymeklych chcankach pro mamrdy co pisou pseudofilozoficky blaboly do kazdyho komentare, coz tady u toho filmu moc nejde, ze? ()

KcarlosK

Nuda, nuda, šeď. Možná se to drží komiksů, ale ty já ještě nečetl, takže za mě pouze zbytečný film. Celkově jsem nikdy nepochopil ten hype kolem téhle postavy. ()

PORTER44

Oproti dvojce propad dolů,chybí hlavně R.Perlman a jeho hlášky,efekty docela povedený,nej z filmu vzkříšení M.Jovovich jako čarodejnice a otevření pekla a nástup příšer z pekla ,sice jen na chvíli ale působivé,některé scény lepší některé slabší. ()

Memphz

Pred ohlásením nového Hellboya panovali obavy či dokáže prekonať, prípadne sa aspoň vyrovnať svojmu predchodcovi. Nový Hellboy nabitý efektami, novým hereckým obsadením avšak nedopadol ako sa plánovalo. Aj keď ostal vernejší predlohe ako jeho predchodca, zlyháva vo viacerých faktoroch. Humor je na bode mrazu a aj keď sa David Harbour snaží čo mu sily stačia vašimi kútikmi to nepohne. Hudba je v niektorých pasážach absolútne prepísknutá a nehodí sa na daní moment. Hellboy ako postava vyzerá úžasne s tým sa maskéri vyhrali. Démoni sú taktiež na vysokej úrovni. Príchod Baby Yagy a jej domčeka na kuracích nôžkach dej troška oživí. Démoni z pekla sú brutálni avšak budete sa nimi kochať maximálne tak minútu. Bohužiaľ autori nevyužili ich potenciál na max. Potešia dve potitulkové scény ktoré nám zvestujú pokračovanie ktoré sa avšak pravdepodobne nikdy neuskutoční, kedže tržby boli viac než mizerné. Otázkou ostáva či to, že nebude pokračovanie je dobrá či zlá správa. Ja osobne by som tomu šancu dal a zoznámil sa s viacerými postavami s predlohy. Ako akčné, krvavé béčko s niekoľko miliónovým rozpočtom, ktoré si na seba ani len nezarobilo, Hellboy nenadchne ale ani neurazí. 60%. ()

FisakCZ

Pokud čekáte pokračování starého Hellboye tak se rovnou můžete jít dívat na Ulici. Tohle je totiž úplně něco jiného. Hellboy je temný, a více se přibližuje tomu, jak bych si ho představoval. Atmosféra je temná, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Jde vidět, že Neil má opravdu velkou představivost a příšery, které sype na plátno v SGI jsou opravdu dost věrohodné. Baba Jaga byl pro mne opravdu zážitek do posledního detailu. Milla se snaží ovšem, stejně zůstane u jejího kostýmu a budete se dívat na pevná prsa. Je to film, který se zařadí do mé kategorie - Jednou za pár let se na to rád podívám. ()

DyingAngel

Hm... Vecí, ktoré sa mi v novom Hellboyovi páčili, bolo skutočne pomenej - Baba Jaga, apokalyptické vízie a s nimi spojené úžasné príšery, úvodná historická časť či prekrásna čarodejnica Nimue. No to bolo všetko. A bohužiaľ tie horšie záležitosti dotvárajú celok a aj môj finálny dojem. Odporný soundtrack (ten, kto to vyberal, asi nemal hudobný sluch), trápny humor na miestach, kde sa vôbec nehodil a na konci mi to už prišlo, že tých všetkých možných efektov a príšer bolo až moc.No a absolútne nechápem tie potitullové scény - prečo sa niečo také rozmohlo a ešte ich tam dajú tri. Po titulkoch by nemalo byť už nič, je to maximálne zbytočné a mätúce! ()

jouluputilla

Předčasně ukončeno, i tak to bylo mrhání časem. Boj hodného čerta se zlými čerty za záchranu světa, kdy se kravinec natahuje, aby se dosáhlo požadované minutáže. Patrně si scénárista nevšiml, že film, ke kterému si odskočil, není nekonečný seriál, kam se průběžně sype cokoliv s tím, že za chvíli divák stejně neví. Výsledkem je nehorázná slátanina s momentem úlevy po stisknutí off. Na 20% se dostávám díky tupému českému překladu. ()

majorzeman13

Béčkovější,přepálený,šílenější , krvavější,brutálnější filmeček . Harbour je fajn,akce je též dobrá,přehledná. Dle kritiky na film (hlavně ta americká) jsem čekal větší peklo a nakonec je z toho dobrý průměr !! Triky a vizuál by potřebovali ještě vylepšit,ale na druhou by musel mít větší rozpočet (než 50 milionů dolarů). ()

Marek.Skalka odpad!

Film se zkrátka nepovedl. Přijít s tímhle tak před dvaceti lety, tak snad by to mělo na jednu, dvě, hvězdičky. Ovšem tenkrát by ho zadupal skutečný Hellboy. V roce 2019 ve filmu není nic, co by ohromilo, natož aby tím něčím byl scénář a i vlastně herecké výkony. Zkrátka další zbytečný a špatný film. Velká škoda. ()

kysilkalukas

Nestvůry a příšery byly udělaný parádně,děj taky ušel.Ale ten Hellboy,vypadá jak kdyby 30let dělal někde v dole a pak ho před důchodem pustili.Mohli na něm víc zapracovat,docela mě překvapilo že tam bylo hromady krve.Kdyby si na něm dali víc zaležet asi bych přihodil jednu hvězdičku. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)