Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

papadoce odpad!

Originalita 0, Hrdina 0, Kráska? 0, Záporák 1/2, Triky 1/2, Príbeh 0, Herecké výkony 0 a keď vezmem do úvahy, že to do piče stálo 100 mega, tak ako sorry, ale je to odpad jak mraky. ()

beso74

Súhasím, so všetkými, čo tvrdia, že film je plný klišé, veď divák, čo má oči a zopár filmov, za sebou nájde vplyv Gladiátora, začiatok ako keby vystrihnutý zo starého dobrého Conana, ľúbostný motív ala Titanic a vyvrcholenie ako v Sopke či Dantovom pekle. Ani ústredný motív diabolskí Rimania snažiaci sa ovládnuť celý známy i neznámy svet vs. hrdinskí a čestní gladiátori nie je ničím originálny, a dokonca aj historická vierohodnosť, je vec , pre ktorú by tvorcov poniektorí pravoverní historici boli schopný ukrižovať, tak pekne, po starorímsky. Ale, ak si chcete oddýchnuť a pozrieť niečo nenáročné, tento film je úplne vhodným kandidátom na vyplnenie filmového večera, rekonštrukcia Pompejí je úchvatná, bojové scény hojné a ako je to u Andersona pravidlom, natočené remeselne zručne a s prehľadom. Kit Harington síce nie je žiaden Russell Crowe či Mel Gibson, ale existuje obrovské množstvo hercov, čo by sa do tejto úlohy hodili oveľa menej. A kto nemá rád štýl Paula Andersona, nech jeho filmy nepozerá. Mne sa napríklad nepáči Woody Allen a tak jeho filmy nevyhľadávam. ()

Gromit

Nečekal jsem zázraky a přesto jsem byl na konci mocně otráven. Proč tento film vlastně vůbec vznikl? Přece proto, aby si diváci mohli užít cca třicet minut totální destrukce - a nejlépe ve 3D. Ale to je asi tak všechno. Příběh jako takový je velmi neoriginální (vykrádá se tu hlavně Gladiátor a velmi okatě) a ústřední milenecký pár poněkud nesympatický (místy jsem až fandil padoušskému Kieferu Sutherlandovi). Škoda, že o Pompejích nakonec nenatočil film Roman Polanski (jak se původně plánovalo), ten by byl jistě daleko zajímavější. ()

JohnZ87

Čekal jsem, že film bude poměrně nudná a klišovitá dějová vata zakončená 10 minutami efektní destrukce, ale čekalo mě velmi příjemné překvapení. Základní zápletka s gladiátorem Milem, který je hnán zejména pomstou za vyvraždění svého lidu, není vůbec špatná a místy mi to v několika ohledech trochu připomělo seriálového Spartaka. Děj mě rozhodně nenudil a když se začala poprvé ozývat sopka, skoro jsem měl pocit, že toto burácení narušuje vyprávění celkem poutavého a uceleného příběhu. Kiefer Sutherland si záporáka vyloženě užil a podal velmi solidní výkon - dostatečným důkazem budiž, že jsem jeho postavě po pár jeho činech nepřál rozhodně nic dobrého. Na pozadí korupce a intrik však v zemi čeká mnohem větší nebezpečí v podobě probouzejícího se vulkánu. Samotná apokalypsa přišla možná ještě o fous dříve, než jsem čekal, stejně tak jako její první náznaky. Destrukce města je velmi efektní a atmosférická a poslední část filmu je tak opravdu dechberoucí podívaná. Pompeje mě rozhodně nezklamaly. 70% ()

cheonsacz

I když to bylo plné klišé a až příliš (a zcela zbytečně) zdramatičtělé, stejně se mi film celkově velmi líbil. V hlavních rolích mě potěšili Emily Browning a Kit Harington, zatímco v té vedlejší Sasha Roiz. Film plný hvězdného obsazení, který ale v mnoha ohledech zklamal a nedokázal překonat takové skvosty jako Gladiátor nebo Troja. Mno jedno, ale film dokázal a to, že jsem OPRAVDU ráda, že nežiju poblíž sopky i kdyby byla skutečně vyhaslá a dodnes si nedovedu představit jak zkáza v Pompejích musela být strašlivá a jak to vůbec někdo dokázal skutečně přežít. ()

joelly01

Ja jsem si Pompeje pritahla domu s tim, ze si trochu splhnu u tchyne (Die Hard ji moc nenadchlo). Nakonec jsem ji predhodila ABBA - The movie (grejt sakces!) a na Pompeje jsem koukala vcera vecer jen s Klenotem. A me se to libilo! Jednak co se tyce tehdejsiho Rima a Pompeji mam docela nacteno a dalo by se rict ze jsem fanousek, druhak = proste jsem vcera mela naladu na film kde kladny hrdina zachranuje milovanou bytost ze sparu zhyraleho zloducha! Akurat ta skeble z Matrixu mi tam moc nesedla, ja za to nemuzu, ale proste neni muj typ. Jinak bych doporucila dale, prijemny filmik. ()

vozralec

Takový příběh nějaký z Pompejí todleto tamdleto. Zřejmě inspirováno Gladiátorem, seriálovým Spartakem atd. Žádný průšvih. ()

groz122

Z černého pláště a rukavic do koženého kyrysu a sandálů, neb podivuhodná cesta Zimohradského bastarda. A to že mu změna klimatu prospěla! Ovšem nějáká jiná překvapení, či jedinečně věci film nemá, když pominu Sněha odvazujícího se od přísahy Černých bratří, tak je film, tak trochu klišé. Víc bitek se snad do 105 minut nemohlo ani vejít a nemohu ani opominout fakt, že po přečtení názvu filmu a zhlédnutí úvodních 180 sekund víte jak film skončí. Ale musím přiznat, že koukat se jak si Pompeje udělali hrdinou města Lorda velitele a chtěli se vyrovnat kupříkladu Batmanovi a jeho sýrovému městu bylo vskutku zábavné. Hrdinství to ale bylo věru krátké... 60% ()

jadran90

Přesně tento film odpovídá mým představám o hloupém béčkovém akčňáku. Sutherland se snaží ze svého Kurvuse vytáhnout to co jde, podobně A.A.A. Zato Jon Sníh (opravdu, ten výraz je stejný) pořád nic neví a během dvou vět se zakouká do nezajímavé princezny, asi proto, že musí. V poslední třetině se do akce přidá mrcha, naštvaně dštící síru. Což mě přivádí na myšlenku, jestli byly zbytečně první dvě třetiny, nebo všechny tři. Jon Sníh prostě nemá štěstí v lásce. ()

masekjc

Vzorový příklad filmu který měl velká očekávání, spoustu zajímavých herců, nabitý rozpočet, slušný scénář, velmi dobré podmínky pro natáčení a i přes to neuspěl. Chybu bych hledal hlavně v nerozhodnosti co točit - katastrofický film nebo historický akčnák. No a pokud k tomu přidáme až moc příliš laciných efektů, nelze se snad ani divit. ()

Godhaj

,,It sounds like my baby is no longer a child.“ Když zkřížíte Gladiátora, tuctový romantický film a béčkový katastrofický film o sopce, asi vznikne něco jako Pompeje. Všichni se těší, až to bouchne, jenže to si divák nejdřív musí protrpět ten nejimpotentnější romantický příběh všech dob. Browningová se zmůže na jedinou pózu ublíženého kolouška, zatímco Kit dodržuje svůj standard ze Hry o trůny: kouká jako sůva a když mluví, tak jen osudově šeptá. K této hrůze se ve druhé polovině přidají příšerné počítačové efekty a klasické klišé úspěšného útěku před tsunami (filmová vlna tsunami se totiž valí rychlostí max 10 km/h). Tento film na mě působil jako nepovedená směska všeho, co jsem již jednou viděl s tím, co jsem ve filmu nikdy vidět nechtěl. ()

Scraffy

Paul W.S. Anderson mám veľmi rád, ale toto sa vážne nepodarilo. Nezachraňujú to ani tie dobré efekty. Keď zlyhá scenár, tak to už nič nezachráni. ()

BUBO26 odpad!

Fyzika je strašidelná, herecké výkony de facto nie sú, strih je chaotický, hudba vykradnutá z Gladiátora a CGI je výsmech. Tento film je omyl od prvej minúty do poslednej. Trpel som. ()

Ex_Machina

Predtým ako popol z Vezuvu zahalí slnko a kamene, magma a láva v planine pod sebou rozpúta Danteho peklo a mesto Peompeje preslávi touto slávnou katastrofou vypichnem pár postrehov z tohto filmu. Dnes by z tak nahusteného deja urobili minimálne 12 dielny seriál. Kulisy mesta boli ohromujúco veľkolepé a choreografia súbojov na úrovni. Výkony hercov nič moc, až na jedného. Jeho meno je Kiefer Sutherland. Takého záporáka som už dávno nevidel. A aj ja porovnám tento film s Gladiátorom. Jasne tu možno vidieť, ako záleží na budovaní jednotlivých charakterov a neponáhľaní sa v dialógoch a scénach, ktoré budujú hĺbku príbehu. Ak sa to podcení, tak z toho vznikne iba slušná jednohubka s premrhaným potenciálom. Škoda. Rozpočet 100 mega na to mali. ()

Enehy

Začnu přiznáním, že ujíždím na katastrofických filmech, především na těch o vybuchujících sopkách - čtu o nich i cizojazyčné odborné knihy - tudíž Pompeje byla jednoznačná volba tohoto měsíce. Do kina jsem šla s tím, že jsem měla načtených pár recenzí, ale říkala jsem si, nevadí, ten Vesuv za to stojí. Kvůli němu jsem také tento film absolvovala v 3D s dabingem, což byla totální chyba. Smála jsem se v situacích, kdy jsem, myslím, měla ronit slzy. Děj byl předvídatelný, některé herecké výkony dost nepřirozené, bojové scény příliš dlouhé. Nicméně děkuji za úžasný pyroklastický mrak, za odhalené břicho Kita Haringtona a za pohled na Pompeje, o který jsme v reálu ochuzeni. ()

Amadeo odpad!

Nevydareny krizenec radoby Gladiatora s 2012, kde sa mizerny katastroficky film zmeni na komediu poskladanu snad zo vsetkych klise , ake sa reziserovi a scenaristovi podarilo objavit. Co ocakavat ? Nuz milostny pribeh pateticky ako z pera Daniele Steelovej. Hlavny hrdina prahnuci po pomste, s pohladom obesenej kozy a s uzasnou pletovou vodou, ze mu tvar vydrzala cista pomaly az do zaverecnych titulkov. Politicky korektneho priatelia politicky korektne zachranujuceho politicky nekorektne dieta. Nevyrazni padouchovia posobiaci ako parodia na samotneho Komoda z Gladiatora. A nakoniec samotny Vezuv, ktory pri kazdej napinavej scene zatrasie na reziserov pokyn zemou pod Pompejami, prestane chrlit popolcek napadne pripominajucu na cierno natretu vatu ci spomali pyroklasticky oblak rutiaci sa dolu Vezuvom, aby sa hlavny hrdina stihol vycumlat so slecnou svojho srdca, prv nez obaja zastekaju :-) Prvej polovici Vas mrle zeru od nudy a v druhej polovici sa nezdrzite smiechu, ze co za koninu este pride :-) PS: Sorry za interpunkcne znamienka, pisem z tabletu. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)