Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Bruce0659

A máme tu ďalšie tínedžerské rozprávkové hry o život. V tejto časti išlo tvorcom zrejme o vykreslenie hlavných postáv a položenie základu pre pokračovanie, prvých 70 minút je toho dôkazom. Nápad s labyrintom sa mi páči...ale z tohto scenára asi nebolo možné viac vyžmíkať. Film má z viacerých hľadísk drobné rezervy, som zvedavý čo ponúkne "dvojka". Taká priemerná oddychovka. 60% ()

JaninaM

Od samého počátku jste vtaženi do děje plného napětí a fantazie. Skvělý neotřelý nápad, perfektní krvežízniví mutanti, neskutečně zdařilý ponurý labyrint a úžasná hudba, která moc hezky doplňuje akci, až je místy film lehce hororový. Záhada trvá až do konce, který je otevřený a my se prostě na ten druhý díl musíme podívat. Doporučuji hlavně všem teenagerům a jejích rodičům, kteří chtějí spolu prožít společné chvilky. ()

huhuhu783

Nevěděl sem vo co jde taxem to zhltnul. Mělo to šťávu. Musím vyseknout i poklonu tomu ÍTýmu co dělal na komplu ty nestvůry,byly fakt vychytaný. Děj se celej film posouval a konec byl jeden z mála za poslední roky,kdy sem se těšil co bude dál.A to tam nehrál žádnej Švarcik se Stoneovou.Vlastně byl tam bratranec Eustac z Letopisů Narnie. Takže když se na to mrknete,tak neprohloupíte. ()

Majkowski

Film narvaný mladými hereckými talenty, které pomalu ale jistě stoupají mezi ty slavnější. Za zmínku stojí třeba Will Poulter, většina ho zná jako poseroutku z Millerových na tripu, který si tady zahrál roli tvrdohlavého drsňáka, a musím říct, že ji zahrál vážně skvěle. Každopádně, film mě bavil a v první polovině jsem doslova přetékal zvědavostí, co vlastně to celé znamená. Jedno udělali tvůrci vážně dobře, a to navnadění té správné atmosféry s notnou dávkou napětí. Ovšem příběh, to je zase úplně o něčem jiném. Ať nad tím přemýšlím jak chci, tak mi zkrátka zápletka přijde tak nějak nedomyšlená, ba i nesmyslná. Logika děje má plno děr, nad kterými lidé, kteří u filmů moc přemýšlí, mezi které patřím i já, budou po celou dobu dumat. Ale druhý díl mě teprve čeká, a tak doufám, že v něm se snad dozvím ke příběhu něco víc, než jen něco, co znělo jako slátanina různých nápadů uplácaná scénáristy půl hodiny před termínem odevzdání scénáře. (65%) ()

Losdes

Tak to byla teda blbost. Reklamu to mělo jak prvotřídní svíčková, ale nakonec z toho vylezlo akorát špatně připravený tofu. Scénář už nemohl být jednodušší a víc neoriginální, i když to ze začátku vypadalo nadějně. A na konci jsem měla informací asi tak jako na začátku. Už nikdy. ()

kritička

Kdo neviděl knihu, asi se trochu bude ztrácet, ale mně to v určitém ohledu pomohlo - některé věci opět zůstaly bez hlubšího vysvětlení oproti knižní předloze, nicméně za mě celkem slušný výběr herců a dost dobře odehrané. ()

adelfilm

Tento film je zajímavý? Velice mě překvapil, to musím uznat. Nečekala jsem, že bude o tom, o čem je. Také se mi moc líbilo, že tam hrajou herci které neznám. Je prostě fajn:D ()

lucika999

Čítala som všetky tri knihy labyrintu. Tak veľmi som sa do nich pohrúžila, že som ich mala všetky dokopy asi za týždeň prečítané. Film som si však dokázala pozrieť len prvý, k druhému som sa ani nedostala. Veľa vecí je vo filme vynechaných alebo inak zmenených. S knihou to má len veľmi málo spoločného. Jedna hviezda je za snahu, druhá za Dylana O'Briena a tretia za Thomasa Brodie-Sangstera. ()

Mateskimos odpad!

"Až se bude psát rok 2014, až nás všechny Slunce upeče, až sračkama kina naserem, až se budem stydět za všechno, co skoukneme. Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát: Co děti, mají si kde hrát? A taky: Co je tahle pičovina vlastně zač?" Tak asi takhle nějak by to Olda napsal, kdyby to tenkrát viděl. A odpověď? "Ano, v Labyrintu." Totální blbost, která je k prasknutí narvaná dementy a ještě dementnějším příběhem. Tábor plný homoušů a mongoloidů a jako bonus jeden tlustý, kudrnatý píčus. Naprosto hloupá a tupá kravina,končící tak debilně, že budete přemýšlet nad lobotomií, jen aby jste na to zapomněli. A to rovnou přes rektum. Ano, samozřejmě se tu najdu i tací, kterým se to bude líbit a kteří, při čtení mého komentáře vyrobí nejednu panenku woodoo s mým jménem a budou mě proklínat, bodat špendlíkem, pálit zapalovačem a bůh ví co ještě. A tady tito hovnožrouti, se budou modlit, abych i já umřel v tom Labyrintu plném hmyzu a abych to pochopil a uznal, že je to vlastně film hodný Oscara... No, není. Ale!!! Ale je to perfektní ztráta času a aspoň si člověk uvědomí, že tohle vážně nechce vidět. ()

Denzen

Napád, prostredie a celková tajomnosť hrajú do karát tomuto zaujímavému filmu, ktorý mohol ale ponúknuť ešte viac. Nakoniec sa nakloním k štyrom hviezdičkám, no v pokračovaní chcem trochu lepší príbeh a viacej hororových scén. ()

Lapedro

Ono to nie je vyložene zlé. Samotný labyrint je tu zobrazený veľmi dobre, takisto aj plačlivci (rmuti), avšak to, čo tomuto filmu chýba je lepšie vykreslenie postáv. Celé je to také rýchle. Je jasné, že je tu menej deja ako v knihe, no tvorcovia sa mohli viac vyhrať s charaktermi jednotlivých postáv a tú dystopickosť, post-apo, či young adult ( ja kurva neviem, ako sa to vlastne volá) hodiť trochu do úzadia. Netvrdím, že Dashner je majster opisov, no všetky postavy a ich motívy mal vykreslené pomerne dobre (vo filme sa napr. vôbec nedozvieme, prečo je Galy taký kus falusa, a čo konkrétne má proti Thomasovi). Vizuál OK, hudba slabá, príbeh...no, povedzme, že sa to dá pozerať, aj keď to za predlohou hodne zaostáva. ()

Slash_Flash

Zkusme se vžít do těla mladého Thomase. Chlapce, který poprvé, když vstoupí na povrch půdy Labyrintu, nic netuší o sobě samém. Kde se vzal, kdo jsou jeho rodiče a své jméno, které ale zjistí rychle, zbytek se dozvídá postupně filmem a i pokračováním. Představte si, že vám někdo vymyje hlavu a pak vás šoupne do obřího vězení v podobě obřího komplex, ze kterého vede jediná cesta a to přes labyrint. Asi to není moc příjemný, co? Proto Thomasovi a jeho přátelům asi závidět nebudeme nikdo. Ve filmu se děje všechno rychle. Než se Thomas pořádně porozhlídne, hned jako první přežije noční pobyt v Labyrintu, kde má na krku polomrtvolu a chlapa, který nemá moc náladu se s ním bavit. Rychle si najde cestu být tzv. Běžcem, což je asi největší uznání. Rychle najde cestu ven, rychle si najde respekt u ostatních a rychle se z něho stává vůdce smečky. Příběh vám proletí před nosem, že někdy zapomenete, co se vlastně ve filmu před chvílí stalo. Co ale filmu nesmí nikdo vytknout jsou herecké výkony a to hlavně Dylana OBriena (představitele Thomase). Film někdy nedává smysl, a tak se vám snaží v nutit, že Thomas je snad čaroděj. Film se mi líbil tak asi do půlky, tedy do doby, než začal se snažit hrát na city a začal nedávat smysl. Doporučuji film každému. Myslím, že strávit cca 2 hodiny času ke zhlédnutí tohoto filmu by nebyl zrovna velkým hříchem. ()

Jirkacek

Labyrint a jeho první díl s názvem Útěk mne naprosto uchvátil a dokonale přikoval k TV obrazovce, což mne docela překvapilo. Nečekal jsem totiž, že by se to takovému dílku mohlo podařit, když v něm hráli především samí týnejdžři, což mne uvedlo v omyl, že je pro ně určen. Kdepak, zmýlil jsem se, což se mi stává jednou za deset let, ale to je zase jiný film. Vraťme se do labyrintu spolu s Thomasem, kterého sem dopravil podzemní výtah a on se tak najednou ocitl na louce mezi vysokými zdmi. Palouk s lesíkem obývala komunita necelých 35 mladých kluků, které sem každý měsíc po jednom přivezl stejný výtah, přičemž celou skupinu vedl Alby, který sem nedobrovolně přišel jako první před třemi lety. Kluci si vytvořili určitá pravidla žití, hospodařili na políčku, pěstovali plodiny, vzájemně si pomáhali a další potraviny či věci jim vždy přivezl výtah spolu s další obětí. Nejrychlejší kluci se s příchodem slunce vydávali bránou ve zdi a mapovali celý labyrint, přičemž se do soumraku museli vrátit, jelikož se obrovská brána na noc zavřela a kdo v labyrintu uvízl, nepřežil. Jedno měli všichni společné a to, že si nikdo z nich nepamatoval na to, co zažili předtím, než na palouk přišli. Některým z nich to ani nevadilo, na nový život si zvykli, jiní zase přemýšleli, proč se zde ocitli a jak se odtud dostat. A mne to tedy zajímalo hodně a tak jsem hltal další průběh jako dobře uvařené jídlo. Zároveň však pocity kluků ve mne vyvolaly otázku, zda se spokojit s tím co mám, byť jsem něčím omezován nebo raději zkoušet utéci na svobodu, i když bych při tom mohl zahynout. S příchodem Thomase se život v komunitě úplně a nenávratně změnil, protože právě on porušil několik pravidel během prvních pár dnů pobytu v komunitě. Navíc sem výtah přivezl další zásilku a k našemu překvapení to nebyl chlapec, ale dívka Tereza, která poznala Thomase a měla sebou vzkaz, že je poslední. To v nás doma u TV pochopitelně vyvolalo řadu dalších otázek a tak i další minuty byly moc a moc zajímavé. Potěšilo mne, že i závěr měl nějakou logiku a částečně nám dal odpověď, proč byly děti v tom labyrintu uvěznění. I když - první díl skončil a navnadil nás na druhé pokračování, které mne také hodně bavilo. Každopádně jsem si všechny tři díly koupil o rok později na blu-ray discích a podíval se na ně znova. I napodruhé jsem se ponořil do tajemství labyrintu a hltal dobrodružství mladých kluků a jedné dívky. Suma sumárum jednička Labyrint : Útěk ode mne získala pět hvězd na útěku *****. ()

venedikt

Toto je první díl řady filmů, za mě jako jediný stojí za to, ostatní je už škvára. Nejsem moc sci-fi fanoušek, třeba je to to tím... ()

viax

Líbilo se mi to a obzvlášť se mi líbil Dylan O´Brien. Od začátku mi vrtalo hlavou, proč nepostaví lešení a nerozhlédnou se seshora zdí... pokud to zkoušeli, proč o tom nic nevíme? Co jedli ti první osadníci, dokud ještě neměli vlastní úrodu? Zajímá mě, co se stane se zbylými v labyrintu, s těmi, co se rozhodli zůstat v relativním bezpečí jako lovná zvěř pro pavouky... no vlastně už mě to nezajímá, je to jasné :). Těším se na pokračování. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)