Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

cariada

Tohle mě chytlo hned od začátku, podobný filmy já můžu už se těším na pokračování. Místy mě film připomínal film Pán much, taky tady je skupina dětí či spíš mladíků co žijí v jakémsi prostoru za zdí, vždy se tam někdo ocitá nový , který neví čí je, část z nich denně běhají za zdí v labyrintu a snaží se najít cestu ven. Jenže labyrint se neustále mění tvar a jsou tam různé potvory. Až se objeví Thomas, který je tak zvídavý že nabourá jejich systém... Skvělá podívaná dobrá atmosféra, pěkný děj a nápad. ()

Rocky88

Velice slušné řemeslo (ani chvíle nudy, přímý tah na bránu, tajemná atmosféra), kterému dává na frak WTF pointa. Snad to druhý díl alespoň trochu objasní. ()

dubinak

Ať si říká kdo chce co chce, tohle je úplně výborný. Kam se hrabou Hunger Games. No a co, že je to blockbuster jak prase, mainstream jak hovado, hlavní je, že The Maze Runner je asi nejlepší vysokorozpočtové sci-fi, jaké jsem letos viděla. Ano, skočila jsem producentům na špek a je to prostě totálně jednoúčelový. Můj obdiv si to ale zaslouží už jen kvůli těm výtečným, zpočátku zpochybňovaným, hercům. Ty jsou prostě největší atrakcí téhle gigantické poutě. Já to zhltla na jeden nádech a za celou dobu jsme neodběhla od notebooku. Byla jsem po celou stopáž napjatá jak struna a šíleně to prožívala. Párkrát to se mnou i zaškubalo tím, jak jsem byla tou akcí naspeedovaná. Starý páprdy to asi nenadchne, ale já se bavila královsky. Lituju jenom, že jsem nešla do kina. ()

laik_60

celkom pozerateľné "fantasy" o.... -násťročných tínedžeroch pre ... _násťročných a starších divákov. Film končí tak, že priam "hucká" ... núti diváka slintať nad ďalším dielom, teda, pokiaľ ho oslovil ten prvý diel. :) Ja naozaj neviem, prečo tie vrtuľníky letiace v blízkosti labyrintu, jednoducho nevzlietli a nezachránili partiu testovaných chalanov už skôr, resp hneď ako zlikvidovali "vedcov podzemia" . Žeby to bolo súčasťou testu ??? , či máme čakať na odpoveď v ďalšom pokračovaní ? :) ()

Crawler-D

Příběh si stanoví strašlivě krátkou dobu na ustavení situace, takže nemáme šanci užít si podstatu labyrintového bloudění. Tedy okolo komunity je labyrint, ale když do ní přijdeme, tak bludiště mají perfektně zmapované. Takže, kde je ta sranda, když ani pointa nepřekvapí? Tedy ne že by to někdo od mládežnické sci-fi čekal, ale pořád se ještě za důvodem existence labyrintu může schovávat něco víc. ()

C0r0ner

7. 12. 2014 - jak by řekla Jolanda - budeš hodně někde. Ano, ty, tento dni, budeš hodně někde v prdeli po zbytek mého života, protože vidět dvě sračky jako Dárce a Labyrint během 24 hodin je teda slušná zkouška intelektu a mentálních sil. Mrzí mě jen jedna věc, že tyhle hovnamrdkypíčovinysračky jsou vydávány za fantasy. Taková zkurvená dehonestace! 30% ()

Pedrousek

Celou dobu jsem si říkal, jak je to super film a trapnej konec to tak pohřbil, že by to snad ani líp nešlo. Z kina jsem odcházel i přes celkově kladnej názor na tenhle film dost znechucenej, a to bohužel kvůli tomu idiotskýmu konci... ()

epicek

Hodně velké překvapení , kterých by mohlo být víc a víc. Strašně mě zaujalo zasazení a celkový příběh tohoto filmu. Hltal jsem to s napětím a ačkoliv jsem se nedozvěděl pár duležitých faktů, které by mi pomohly si to dát troškku do kupy, i tak to bylo skvělé. Určitě sáhnu po knižní předloze, jelikož takový žánr já můžu. Za mě rozhodně spokojenost a nedočkavost na pokračování :) ()

carly

film sa mi páčil. knihu som nečítala, no napriek tomu som nemala problém viac-menej pochopiť, o čo išlo. a predpokladám, že časť toho, čo bolo nejasné, sa vysvetlí v ďalších dieloch. film mal dobré tempo a veľmi dobrý casting. aj hlavné postavy boli vykreslené aspoň natoľko, aby sa o nich pri sledovaní človek bál. bola to jazda. aj keď zabili Chucka, parchanti! ()

campix

Momentálně je hodně velkým hitem zpracovávat teen knižní bestsellery do podoby pokud možno dlouhých filmových sérií. Dalším z adeptů tohoto žánru je The Maze Runner podle několikadílné knižní ságy. Za mě musím říci, že sympatický pokus a společně s Hunger games rozhodně i jeden z nejkoukatelnějších. Děj mě udržel u obrazovky až do finálního rozuzlení, které my ovšem nepřišlo nijak světoborné a jak už to tak bývá je otevřené směrem k dalšímu dílu. Herecké obsazení mladých seriálových herců je příjemné a stylizace bludiště společně s příšerami, kterého obývají, je velice vydařená. Ovšem nějak mi uniká závěrečná pointa, snad se příště dozvíme víc. ()

J0hny5

Zklamal závěr a vysvětlení celé situace. Díky tomu vypadá film hloupě. Ale čert to vem, mě to bavilo a to je hlavní. Rozhodně jsem se nenudil, nápad je to originální i když ne zrovna dokonalý. 70% ()

Flynn

POZOR MÍSTY ASI LEHKÝ SPOILER... bylo to koukatelné né že ne..... ale chyběla tomu jedna základní věc a to logika.... já nevím když tam proběhne ten jejich bubák (pavouk stříhnuty se zlobrem) skrz chatrč, jako kdyby byla z papíru, alá posuvné dveře v japonsku... a pak se "zabarikádujou" v jedné dosti podobné pletené chatrči a ta stvůra se tam ne a ne dostat? wtf? pak projdou šílenou bitvou z dalšíma bubákama a všechno se za nima zabouchne... a co čert nechtěl, z ničeho nic se tam objeví další z místních (podivný týpek) a vytahuje bouchačku... wtf? ten se tam kua zase dostal jak? no nic.... od barikády v proutěném stanu už jsem to jen tak dokoukával s pocitem, že je to fakt ptákovina pro teenagery, nebo ještě mladší.... raději si pusťtě bludiště na ct2... tam získáte alespon zlatého bludišťáka.... ()

Pajky3

To mám za to, že jsem si nejdřív dal knížku. Pochopil jsem, když lidi nadávají na zprznění knižní předlohy filmem. Celou dobu jsem si říkal, proč tam není tohle, proč je tohle, proč tohle změnili. V knížce je čas na vysvětlování a tak spousta toho, co se děje má nějakou logiku. Problém filmu je, že nejspíš sází na to, že cílová skupina knížku četla a nemusí tak vysvětlovat spoustu věcí, někdy i dost zásadních. S herci problém nemám, obsazeno mi to přišlo dobře. S prostředím problém nemám, vytvořeno je to podle mě taky pěkně. Jen "Grievers" jsem si představoval trochu jinak. Můj problém je prostě děj a příběh, který se liší od knížky. Rád si dám knižní pokračování a když bude filmové nechám se zlákat taky, ale budu počítat s tím, že se od knížky bude lišit. ()

necisty

Prozatím 4, protože to není něco z čeho bych se posadil do kolen, ale má to potenciál. Zde asi nemá smysl hodnotit nějaké herecké výkony, protože to nutně musí být postavené na úplných nováčcích, což se ne úplně u všech podařilo a když se takový rádoby nejdrsnější Gally zapíše nejdřív jako naprostý idiot v Millerech na tripu, tak mu tu jeho vážnou tvář moc nežerete. Každopádně uvidíme, nechám se překvapit, tenhle žánr mám rád, tak když to dotočí a na úplném konci nepředvedou nějakou dementní myšlenku, tak jim to spolknu i s navijákem. ()

Morzael

Ježiši to zas byla plytká, líbivá, šablonovitá, modní srajda. Vážně lidstvo? Tohle jsou ty příběhy, které jsou mezi bestsellery a jsou na ně milionové rozpočty? Tak to běž do prdele. ()

pakobylka

Nějakou chvíli jsem se neuměla rozhodnout, zdali (popřípadě nakolik) mně vyhovuje pointa ... ale, víte - jde především o klaustrofobii toho prostředí ... o pevné objetí mohutných zdí, které se lhostejně, leč neústupně vzpínají až někam k nebesům ... o nesmlouvavý řád uzavřené komunity, která chce na striktně ohraničeném prostoru jenom PŘEŽÍT ... o vymazané vzpomínky, které se zcela neočekávané zjevují v útržcích zlých snů ... o zakázané území věčně hladového LABYRINTU, který velice neodvolatelně ztrestá každého opozdilce. Labyrint ... MUSEL přece mít nějaký účel - a použité vysvětlení je stejně dobré jako každé druhé ... a nebo ne - menší oprava: NENÍ stejně dobré ... ve své zdánlivé absurditě je nesrovnatelně LEPŠÍ než každé druhé, řekla bych. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)