Sme v prístavnom meste Marseille, kde pôsobí svojský „majster rýchlosti“, taxikár Daniel (Samy Naceri), ktorý sa tentoraz priplietol k veľkému kriminálnemu prípadu a pomáha svojmu priateľovi, policajtovi Emilovi (Frédéric Diefenthal), večnému smoliarovi, v boji proti zločincom. Japonská Jakuza uniesla japonského ministra obrany, ktorého chce pomocou hypnózy dokonca donútiť k tomu, aby spáchal atentát na francúzskeho prezidenta. Gangstri dokonca uniesli aj Emilovu priateľku a kolegyňu Petru (Emma Sjöbergová). Bez Danielovej pomoci a jeho šoférskeho umenia na skvostne upravenom Peugeote 406 (pripomenie nám bondovské autá) by celá polícia na čele so šéfinšpektorom Gilbertom (Bernard Farcy) bola absolútne bezmocná! A tak Daniel zachráni život ministra, Petry a dokonca aj prezidenta Francúzskej republiky. (TV JOJ)

molcan2

Ako obyčajne, užívatelia CSFD ktorý cítia že patria do horných desaťtisíc filmovej spoločnosti to zosmiešňovali, film ktorý je naozaj zábavný. Dobré gagy, dosť vtipu a celkovo veľmi zábavný film. Hoci cítim že stráca svoj šarm v preklade, odporúčam si ho radšej pozrieť s titulkami pre lepšie ocenenie. ()

Sista

Klasická dvojka v dobrém slova smyslu. Samozřejmě je to vývar, ve kterém se dočkáme všech dobrých scén z jedničky ve vylepšené úpravě, dále o trochu více akce a vtipných scén a možná ještě o kapku lepší soundtracku než k jedničce a to už je co říct! ()

drozdy1

Druhý díl Taxi se hravě vyrovná svému předhůdci, v některých částech je i dokonce lepší. Zábavná jízda ! SPOKOJENOST ! ()

Pradlík

Trochu slabší než první díl, ale i japonci, Lily a seznámení Daniela s rodiči jsou zdrojem skvělého humoru a vtipných hlášek ústřední dvojice. A navíc ta rychlá, adrenalinová jízda po Paříži, to je prostě moje! Lillyn otec: To jsme na dálnici? Daniel Morales: Ne, ale konečně tam mám dvojku. ()

John8

Větší šílenější rychlejší. Parašutistickou scénu znám slovo od slova :D zápletka je sice totožná s prvním dílem, ale nové postavy jako generál nebo Japosnký ministr zajistí dostatečný přístup nových vtipů které nás provedou celým filmem. ()

MickeyStuma

Policejní inspektor Émilien a taxikář Daniel jsou zpět. Tentokrát mají co do činění s japonskou Yakuzou. Starý dobrý francouzský humor opět v tom nejlepším podání. Druhý snímek v řadě předchozí převýšil hlavně co se týče humoru a vůbec komediantství, což se nejvíce týká hlavně vrchního inspektora Giberta. Pozadu však nezůstala ani velkolepost a styl. Hledat v tom realitu? V komedii? No to snad ne. Dobře propracovaný scénář natočený takřka v klipovém stylu je plný překvapení, akce a dokonce i milostného vzplanutí, které rozjeté tempo kupodivu vůbec nebrzdí. Vše podpořeno dobrou kamerou a výborným komediálním herectvím. Každá postava je charakterově prokreslená a má v ději své nezastupitelné místo. U dvojek to nebývá zvykem, ale tohle předčilo veškerá očekávání. ()

Barak

Troufám si říct, že ještě o malinko lepší než jednička. Najdeme tu více zábavy, více akce a celé to dohramdy dává lepší výsledek - o kousek jenom. Úvodní sekvence je skvělá.... ()

Joeey

Lepší než jednička. Francouzi komedie prostě uměj - a to jak příběhové, tak bláznivé. Tahle patří k té druhé skupině mezi ty lepší. Svižné, pár slušných vtipů... A to stačí, ne? U tohoto žánru určitě. ()

Liduskaa

POLICIE: Třistašestka. - Řekl bych 406 a ne slabý motor. - Ale ne, rychlost třistašest, volej hlídku................ Trošku mírnější tempo než v jedničce,ale jo pořád ještě pobaví:) ()

bif

Na upoutávce stojí: "Nejrychlejší Francouzská Komedie" Ano to je celkem přesné, ja bych řekl, že i nejlepší (určitě nejlepší za posledních 20 let), překonává jedničku a gagů je zde mnohem více než v jedničce, Luc Besson napsal opravdu mistrovské pokračování u kterého se nemáte šanci ani sekundu nudit a scéna "jo tenhle asi neni od nás" nemá chybu, popisovat dokonalost honiček nemá smysl, ano je to blbost, ale trhá hlasivky silou semtexu a nakonec i to jedno eVo zničili :-). ()

VerenaLord

Nemůžu si pomoci, ale slabé a kromě toho dost nezajímavé. Asi nejsem stavěná na tyhle typy filmů, i když jsem se více méně donutila ke shlédnutí všech dílů. ()

fraktal

Kupodivu lepší nežli jednička (shlédnuty všechny 4 části na jeden zátah). Přibylo hlášek a i motoristická "choreografie" se už naprosto oprostila od veškeré snahy o realismus. ()

tranquill

"Jooo, tendle asi není od nás..." Ale naopak, tento film je typickou bláznivou akční krimi komedií, kterých Francouzi produkují snad tisíce. Ale tato se Lucu Bessonovi povedla a výborně jsem se bavil. ()

Razzor_82

Druhá TAXI jízda si u mě udržela vysoký standart. Daniel má stále sešlápnutou nohu na plynu vytuněného Peugeota 406. Kvalitou dorovná první díl a s Japonci je skvělá sranda....ninjááá. 7/10 ()