Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (CinemArt SK)

Allien.9

Obavy se ukázaly býti zcela zbytečné. Opět parádní interakce, dialogy i akce, poprvé jsem postřehla hudbu (skvělá mimochodem) a příběh, na který si většina lidí stěžuje, není ani slabý, ani zmatený.;-) Kontroverzní třívteřinový záběr ve mně vyvolaj "jéé" a černobílá lassie není přechytralá čůza, jak by se mohlo z traileru zdát, ale fajn baba, kterou bych moc ráda viděla znovu. Stejně jako zbytek posádky, samozřejmě, protože i když záporák připomíná záporáka ze "Sunshine" a Spock s Uhurou už do toho nejspíš nepraštěj, byla by škoda sérii pustit. Kor teď, když jí Lin vlil nové palivo do nádrží.;-) Škoda jen, že se nad filmem vznáší stín ze smrti Antona Yelchina (27) a Leonarda Nimoye (83).:-( ()

Rominator

Indonéský herec, model a martial artist Joe Taslim (Manas) hraje v menší roli pravou ruku záporáka Kralla (Idris Elba). Taslim je v masce prakticky nepoznatelný a všechny scény má na mimozemské planetě. Z nových postav zaujme mimozemštanka Jaylah (Sofia Boutella). Taslim a Boutella mají jeden docela vydařený souboj. Postavu Kalara hrála Lydia Wilson, ale její mimozemský hlas namluvila Sara Maria Forsberg. STAR TREK BEYOND / IN LOVING MEMORY OF LEONARD NIMOY / FOR ANTON ()

misterz

Nenáročná, vizuálne prepracovaná jednorázovka, no v porovnaní s predchádzajúcimi Star Trekmi najslabšia. Príbehovo to bolo až moc fádne, bez zaujímavých zvratov, s málo napínavými situáciami a so slabším humorom ako obyčajne. Chcelo to aj zaujímavejšiu a akčnejšiu zápornú postavu. Na slušný dojem jedno pozretie stačí, druhá projekcia by u mňa jednu hviezdičku určite zobrala. 70/100 ()

HAL

Po dvou Abramsovských filmech už jsem se smířil s tím že tohle nebude Star Trek, ale space opera dobrodružství s velmi kinetickou kamerou a sympaticky se špačkujícím hereckým ansámblem... a trojku z tohoto alternativního vesmíru si pak dost užil. 8/10 ()

mzss1

|66%| Star Trek je hvězdná záležitost. Jsem velký fanda seriálových ST TOS, ST TNG, DS9 a i toho Voyageru, který je minimálně o třídu slabší, ale furt je to skvělá záležitost a součást trekovské série. Do součásti patří i desítka skvělých filmů, které jsou vytvořeny podle prvních dvou seriálových ST, a sice: ST TOS a ST TNG. Jsou to filmy: Star Trek: Film, Star Trek II: Khanův hněv, Star Trek III: Pátrání po Spockovi, Star Trek IV: Cesta domů, Star Trek V: Nejzazší hranice, Star Trek VI: Neobjevená země, Star Trek VII: Generace, Star Trek VIII: První kontakt, Star Trek IX: Vzpoura, Star Trek X: Nemesis. No, pak jsem dostal odvahu shlédnout nové filmy s Pinem. Děsil jsem se toho. Chrise Pina nemám rád. On prostě neumí hrát. V mnoha filmech mě přesvědčil, že je dřevo a má pohled vyděšeného a vyklepaného ratlíka. Nechci ho urážet, ale tak to prostě je. Role kapitána Kirka mu ale překvapivě sedla. Sice mě nějak nepřesvědčil, přesto ho už moc nekritizuji. Třeba v tomto novém treku zahrál doposud nejlépe. Nicméně to shrnu. ST z r.2009 mi moc nesedl, nový tým mě neuchvátil, holt na Shatnerův tým to nemá. I to bylo moc přeakčnělé a postava Kirka byla horší než herecký výkon toho Pina. Prostě takhle špatný příběh Kirka jsem nečekal. Naštěstí to v tomto třetím díle už odeznělo. Takže jednička slabý průměr a nejslabší možné 3*. ST Do temnoty byl ještě slabší, tam už byla jen zběsilá akce, divně zvolená postava nového Khana a trapný konec. Slabé 2*. Takže se omlouvám, že až teď začnu popisovat tento Beyond. Musel jsem vysvětlit podstatné věci, které mi na těchto nových filmech vadí. Star Trek Beyond mě až tak neuchvátil, ale chvílemi jsem měl už opravdu pocit, že se jedná o trek. Postavy se chovali už mnohem lépe, asi jsem si na ně už zvykl, Pine mě docela bavil. Máme tu i nový příběh, který sice není dotažený do konce, ale není aspoň zbytečně a složitě specifický jako v předchozích dvou snímcích. Akce je tu relativně dost, místy je přehnanější, ale v dostatečné míře, není to tak zběsilé jako v předešlých dvou částí. Mě se nejvíc líbila dlouhá akční sekvence, kdy se Enterprise řítí na neznámou planetu, marně se tu bojuje proti cizí rase nepřátel atd. Dále mě zaujalo pozvolnější tempo, které následovalo po zřícení lodi. Mělo to dostatek času na projevení postav a i vcelku vtipných hlášek, které spolu vedli Spock s McCoyem – konečně mě alespoň některé trochu zaujali oproti minulým dílům. V poslední asi 40 minutovce se to opět rozjede, máme tu zajímavé akční scény, třeba na motorce. Finále mě až tak už moc nebavilo, ale bylo furt lepší než to ve druhém filmu s Khanem. Chyběla mi tu nějaká napínavost, obavy o postavy a tak – pár se jich dostalo do pasti, ale bez problému se z toho dostali pryč. Hlavní nepřítel vůbec nevzbuzoval respekt. Což je velká škoda, tento novodobý Star Trek měl konečně už solidní potenciál. Takže škoda té pokročilé druhé půli snímku, jinač by to bylo o mnoho lepší a dal bych možná i ty 4*. Hudba byla opravdu dobrá. Michael Giacchino je skvělý hudební skladatel, nejvíc si mě získal složením OST k hrám Medal of Honor. Shrnuto v kostce: Jedná se o nadprůměrný film, který se jen tak tak už dá zařadit do trekovské série. Měl slušný příběh, dobré postavy, akci, ale aspektů chybělo ještě dost. Napínavost, strach o postavy, bohatší scénář, prostě víc a víc se snažit. S tímhle novým trekem jsem nezačal moc dobře, tak pokud ještě vzniknou pokračování, tak budu doufat, že se to vylepší nebo při nejhorším at to zůstane takové jako v tomto snímku. () (menej) (viac)

InJo

Jakožto řadová filmová "epizoda", která si neklade ambice sérii někam výrazně posunout, inovovat, popřípadě se pokoušet o něco na způsob vesmírné antické tragédie (viz např. předchozí "Do temnoty"), je to velmi solidní. Na základě trailerů jsem původně čekal lobotomizující srágoru, která už nebude mít s duchem původního Star Treku vůbec nic společného, ale nakonec je z toho fajnové svižné sci-fi dobrodružství, které svojí značce nedělá žádnou velkou ostudu, a vlastně i jeden z nejlepších letošních blockbusterů (ona ta konkurence je v tomto roce totiž obzvlášť slabá...). Btw "Beastie Boys scéna" je na hraně dokonalosti, ale většině konzervativních trekkies se z ní možná zvedne žaludek (jejich smůla)... ;) 70 % ()

HoneyBunny

Když vezmu v potaz, s jakými problémy tenhle film vznikal, tak můžu být ještě ráda, že dopadl takhle. Ale žádná velká sláva to není. Star Trek Beyond je pouze dostačující. Žádný herecký výkon není nadprůměrný, scénář je - co si budeme povídat - trochu odbytý a zatížený klišé, akce je chvílemi matoucí (hlavně úvodní vesmírná bitka). Film budí dojem, že kromě hlavních postav (Kirk a spol.) Hvězdná federace nemá vlastně žádné schopné lidi - naprostá většina osazenstva filmu postává v pozadí, případně vyděšeně někam utíká. Což je velká škoda u filmu, který je o jednotě a o tom, že máte chránit jeden druhého. Jako celek tenhle nejnovější Star Trek působí spíš jako drahý a dlouhý díl televizní série, ojedinělý incident, který bude v dalším díle zapomenutý. 60 % ()

Anderton

Do neznáma mi poskytol presne to, čo očakávam od filmového Star Treku. Takže ma spoločne s jednotkou (dvojka to nedokázala) v určitom momente strhol a nepustil až do konca. Možno by som mohol niečo vyčítať sekvenciám na planéte, kde hrdinovia stroskotali, ale nechce sa mi. Všetko v tom úžasnom umelo vybudovanom svete bolo presne podľa môjho vkusu. Dúfam, že podobne budú niekedy na plátne vyzerať svety na motívy Asimovových kníh. V Imaxe v 3D pri niektorých pohyboch kamery som dostával príjemnú závrať. ()

Frajer42

Spoilery! Na tento snímek jsem se musel podívat netradičně podruhé, abych ho byl vůbec schopen ohodnotit. Poprvé jsem na něm byl v kině, kde jsem se věnoval úplně jiným věcem. Při druhém zhlédnutí už film dostal veškerou moji pozornost a celkem za ni stál. Pár výtek se ovšem najde. Jedna větší výtka bude z mé strany směřovat k žalostnému záporákovi. Naštvaný negřík opravdu nebyl tím, koho by moje očka ráda viděla. Tím spíš, když byl v jádru vlastně hodný kluk. Zajal posádku Enterprise a choval se k nim, jako by byli na rekreačním zájezdu místo toho, aby je nějak brutálně začal decimovat. Nehledě na to, že bylo od tvůrců krajně rasistické postavit jediného negra ve filmu na temnou stranu. Příběh také nebyl kdoví co. Ve Vesmíru plném nejmodernějších technologií se negřík hnal za kouskem oceli, aby rozpohyboval svoji super zbraň. Nevěřím, že by byl sebemenší problém si danou součástku za hodinku vysoustružit. Posledním problémem byl v mých očích Chris Pine, který je prostě kokot a nesnáším ho. Zbytek snímku byl super. Nejvíce mě okouzlilo množství a kvalita akce. Tu a tam se objeví na scéně i nějaká ta super hláška. S přimhouřením očí slabší 4. ()

MikeCool

Neřízená smršť vizuálních efektů a dialogů. Zrovna takovéhle sci-fi není nic pro mne. Narozdíl od předchozích dílů, ztratil tento třetí Star Trek spád. Nezachránil to bohužel ani pokus o humor. ___ (Filmový víkend ČSFD 2016, Letní kino Turnov) ()

Kothy

Justinu Linovi se to opravdu povedlo! Převzal režii po J.J. Abramsovi a předvedl skvělou práci. Jsou v tom vidět určité prvky série Rychle a zběsile. Je to prostě akční a svižné. Díky scénáři Simona Pegga filmu nechybí ani humor. Je vidět, že se vážně vyřádil. Naši posádku čeká nové dobrodružství na okraji galaxie. Po třech letech ze své pětileté výpravy se zastaví na nové stanici Federace jménem Yorktown. Po obdržení žádosti o pomoc se vydávají do neprozkoumané mlhoviny. Tam ale naráží na neznámého silného soupeře a jsou nuceni k nouzovému přistání. Poté se na planetě dozvídají víc a snaží se uprchnout. Je zde spousta originálních scén a nápadů. Vztahy mezi postavami se také dost prohlubují, hlavně mezi Spockem a McCoyem. Nové postavy jsou také zajímavé, hlavně drsňačka Jaylah. Osud galaxie opět visí na vlásku a je jen na naší posádce, aby ji zachránila. Je tam pár dost nečekaných zvratů. Nejvíc se mi asi líbila postava Scottyho, protože házel jeden fór za druhým. Kapitán Kirk je skvělý jako vždy. Drobná pozornost je věnována i smrti Leonarda Nimoye. Hodně se mi ve filmu líbila retro hudba, která do některých scén vyloženě sedla. Těším se na další díl, kde by měl vystupovat Kirkův otec George. "Až z vás příště bude koukat kus trubky, zavolejte si instalatéra." :D Recenze ()

AppleCore

Devadesátá druhá minuta ukazuje, jak velkej zábavovej potenciál ve Star Treku leží. Michael Giacchino to ale pořád nechápe! A tak zase sledujeme přehlídku barevných neoprénů, Spockova nesmrtelnýho účesu, nudnýho příběhu, tuctovýho záporáka a to vše za doprovodu soundtracku tak strašnýho, že by mě z toho tak nemrazilo ani v kosmickym vakuu! ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce - Turnov] Inu, šlo to. Dost jsem se nasmál a zavzpomínal na staré dobré časy, ale jinak to bylo dosti svízelné s trapnými scénami, které se neustále opakovaly. Rozepíšu se, až to vstřebám. Zatím 70% ()

Eawy

Nuž, ako začať. Star Trek je vždy niečo, čo ma privedie do časov minulých (časov, kedy sme so sestrou ráno o 10:00 po telenovele pozerali telku). A opäť sa to podarilo, príjemná nostalgická atmosféra. Čo sa týka však samotného deja tak bol v prvom rade určite lepší ako v časti druhej, rozhodne i správanie hrdinov sa mi pozdávalo viac. Bohužiaľ sa ale divákovi prvú hodinu zdá, že pozeráte niečo, čo sa ukrutne vlečie. Film má strašidelne dlhú stopáž, a je akoby pomyselne rozdelený na dve polovice. Kde v prvej časti pozorujete vytvorenie zaujímavých dvojíc/trojíc, medzi ktoré patrí aj tá kde máte začať shipovať doktora a Spocka. Akože načo? Keby sa tie scény skrátili na pár sekúnd tak by mal film omnoho lepšiu dynamiku. Veľmi nerozumiem celej tej dráme so Spockom, úprimne, v tejto časti nemal až takú dôležitú úlohu. Ostatní členovia posádky by mali byť určite vyznamenaní viac (Scotty). Filmovú logiku však môžeme hodiť za seba, pri Star Treku sa treba baviť. No, a to sa podarilo. Už som premýšľala nad omnoho nižším hodnotením, ale ako prišla scéna s rádiovým vysielaním, tak by som dala aj najvyššie hodnotenie. Avšak, to by nebolo fér. Bavila som sa 75% ()

silentname

Star Trek reboot sa stal oficiálne trilógiou s tohtoročným filmom "Star Trek: Beyond." Po tom, čo som videl oba filmy J.J. Abramsa, veľmi som sa na nový film tešil. Mal som pocit, že sa Star Trek dočkal nového stvárnenia a veľmi dobrého. Prvý film Star Trek z roku 2009 bol podľa mňa absolútne vynikajúci a počas sledovania som si ho užíval celú dobu. Star Trek: Into Darkness bol podľa mňa opäť strhujúci film, ktorý, ale podľa mňa mal aj pár trošku momentov nasilu, alebo zbytočných. No vďaka skvelej réžii, výborným postavám a najmä skvelému Benedictovi Cumberbatchovi bol opäť skvelým zážitkom. A teraz tu máme tento film, kde sa do režisérskej stoličky posadil Justin Lin. A mám pocit, že film je trošku iný, než predošlé dva, že je stále dobrý, no rozhodne som z neho nemal také skvelé pocity, ako keď som pozeral predošlé dva. V úvodnej časti sa film snaží byť veľmi vtipný, a akosi to nefunguje. Plus mám pocit, že Kirk a Spok v tomto filme sú veľmi málo spolu a ich kooperácia v situáciach mi veľmi chýba. Aby som to uviedol na pravú mieru - "Majú tu spoločné momentky, no čakal som ich a rovnako aj chcel oveľa viac." Ale inak mám pocit, že tím je stále skvelým tímom. Okrem toho tu máme Jaylah, ktorá je podľa mňa tiež dobrou postavou. Zloduch filmu je podľa mňa rovnako dobrý. Má zaujímavú motiváciu a rovnako musím pochváliť, že jeho armáda mračna lodí, ktoré sú vďaka spoločnej komunikácii maximálne skoordinované je super. Efekty sú miestami super, miestami veľmi viditeľné, takže je to trošku mix. Akcie je v tomto filme podľa mňa menej, no nejako mi to nevadí. Môj najväčší problém s týmto filmom je ale fakt, že veľmi jednoducho vieme odhadnúť kam sa bude dej filmu posúvať. A všetko čo si myslíte, že sa stane, alebo všetky riešenia viete dosť rýchlo odhadnúť. Stráca sa potom trošku kúzlo predošlých dvoch filmov, kde som neustále hádal ako môže film pokračovať. Tu to je ľahko odhadnuteľné. Ale nič to nemení na fakte, že som si sledovanie užil. Ak máte radi Star Trek, myslím, že budete dostatočne spokojný na to, aby ste prehliadli niektoré negatíva filmu a stojí za to ho vidieť. Hodnotenie: B ()

Slarque

Dialogy na můstku Enterprise (ale i jinde), to je jasný odkaz „the original series“ a jednoznačně nejsilnější složka filmu. Bohužel o třídu slabší je samotná dějová linka, která je podobně triviální jako dávné seriálové epizody. A když je to zabaleno jako v první řadě akční film s nepříliš přehlednými akčními scénami, tak vlastně trochu zůstává hořká pachuť na jazyku. Star Trek přežil pokus přebudovat cyklus na alternativní Star Wars i vesmírnou bondovku a teď se vrací ke svým počátkům, nikoli do neznáma. Píseň Sabotage od Beastie Boys mě v tomto kontextu potěšila (70%). ()

eLeR

Kopec akcie, aj nejaká tá hláška padla, aj muzikanti dobre zahrali ... len ten príbeh bol trochu slabší, a taká je aj moja štvorhviezda. ()

Larrysbride

Beyond představuje to nejlepší z obou světů - světa The Original Series i nové série (Kelvin timeline). Princip a záměry Federace planet jsou tu zpochybňovány stejně tak jako Kirkova podstata a pozice ve Starfleet. Star Trek se vůbec poprvé stává opravdu Star Trekem, nikoli meziplanetárním road movie o bromance mezi Kirkem a Spockem a film dostává nový tón, přičemž zůstává věrným původní filosofii Geneho Roddenberryho. Jako fanynce J. J. Abramse mi tam jeho podpis rozhodně chybí, přesto přese všechno nemohu dát méně než 90%. (Advance screening at Buffalo Grove Theater, 21. 6. 2016; IMAX 3D) BradleyT: Ty "skořápky" skutečně neshořeli, protože proletěly atmosférou, možná by sis na to podruhé zajít mohl a tentokrát dávat pozor, co že se to na plátně vlatně děje ()

klerik

Trojka je viac v štýle klasického Star Treku ako obaja predchodcovia, a mne to prekvapivo nevadilo. No, trochu mi vadil ten väčší výskyt elesťákov (fakt si na tie smiešne uniformy nemohli aspoň v teréne navliecť nejaké chrániče?), ale inak fajn. Enterprise dostane slušne zabrať, triky výborné, herci medzi sebou akosi našli viac chémie než minule... Scenár síce ostáva v dosť triviálnom prevedení, ale na pomery série (scenár jednotky z roku 2009 bol fakt chabý) ide o znesiteľný príbeh. Idris Elba dosť nevyužitý. Možno by nezaškodilo viac sa pohrať s Goldsmithovou témou, resp. viac pritlačiť na trademarky - v prípade projektu ako je Star Trek by trocha pátosu podľa mňa nezaškodila... ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)